Doprava - MČ Praha 8

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 8

Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Doprava - MČ Praha 8

Příspěvek od Martin.Stanek »

Děkuju @Povyk za sepsání zajímavého článku k tramvajím a tratím (Prahy 8) :) Je impozantní, kolik toho k tématu znáš, a jsem moc rád, žes to pro náš web sepsal a že ses takhle zapojil!

V souvisejících oborech (busy, silnice, okruhy atp) operuješ se srovnatelným množstvím a hloubkou informací, nebo se věnuješ téměř výhradně tramvajím?

Povyk
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Profese: Andragog
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava P8

Příspěvek od Povyk »

Díky za dotaz. Moje portfolio jsou výhradně tramvaje. DP Praha je systematicky rozdělen a to nejen dle typu dopravního prostředku (metro, tram, bus, trolejbus), ale i podle toho, o co se stará v jednotlivých sekcích. Já mám na starosti technický stav tramvajových vozidel, jiný se stará např. o tramvajové tratě. Je jasné, že vzájemný přesah máme a úzce spolu komunikujeme, ale rozhodovací pravomoci a zodpovědnost mám "jen" za tramvaje a z části i trolejbus, který spadá svým provozem pod Zákon o drahách č. 266/1994 Sb.
Co se týká silnic atd. tak tady vazby máme zejména z hlediska kooperativních systémů a bezpečnostních opatření. Tramvaje dnes např. jezdí podle elektronické mapy města, jejíchž vývoj je naše práce. Nepotřebujeme GPS a umíme automaticky tramvaje omezit v rychlostech, rozsvěcet v tunelu, vyhlašovat zastávky apod. A toto by šlo dále rozvíjet ve vazbě právě na IAD (individuální automobilová doprava) a IZS (integrovaný záchranný systém).
Odpovědět

Zpět na „Praha 8“