Napsali o nás - SčK

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

• V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

• Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 34800 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás - SčK

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tohle je spíš z ranku "napsali jsme o sobě"

Patrick Zandl @tangero
Postřehy z lokální politiky 1: tribalismus, starousedlíci, náplavy a pasivní
https://www.marigold.cz/item/postrehy-z ... -a-pasivni

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

napsali o nás v PO:
SčK - Uklidme Česko v 6 městech, jinak pokračování v neformálních posezenich, tento týden v Neratovicích, schvaleno nové MS - Jesenice/Jílové :) , příští pondělí ustavující schůze; proběhla krajská schuze s grilováním, primárky pokračují, vše se točí kolem krajských voleb

viewtopic.php?p=638047#p638047

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz

Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Romea: Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/do ... kou-stranu

Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

dnešní
MFD: Projednají nový generel dopravy

...situaci na základě objektivních dat a nabízí variantní řešení ke zlepšení dopravní situace ve městě, uvedl místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti). Finální verzi dopravního generelu bude mít město k dispozici na konci...

Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

spíše z ranku napsali jsme o sobě ;)
Lídryně středočeské kandidátky Klára Kocmanová, která se dlouhodobě věnuje pomoci lidem v sociální nouzi, uvedla: „Mojí největší prioritou bude ve Sněmovně prosazovat dostupné a udržitelné bydlení. Pokud chceme, aby lidé v České republice žili důstojně, musíme podpořit projekty, které pomohou rozšířit bytový fond a přinesou rozumná a férová pravidla pro výstavbu i pronajímání bytů. Druhým zásadním tématem je pro mne ochrana svobody, a to zejména na internetu. Cena osobních dat už překročila cenu ropy a naše osobní údaje už nejsou naším soukromým majetkem, ale staly se předmětem prodeje a zájmu reklamních agentur, obchodníků a vlád. Chci ve spolupráci nejen s pirátskými europoslanci zabránit sběru a zneužívání citlivých údajů a informovat, proč je sběr dat pro nás všechny nebezpečný.”
Představení kandidátů uzavřela poslankyně za Prahu Olga Richterová: „Do Sněmovny jsem kandidovala s heslem apelujícím na lidskou důstojnost a soudržnou společnost. Slíbila jsem, že se budu starat o to, aby nikdo nezůstal na vedlejší koleji. To je moje životní motto. Za tři roky se nám povedlo vybudovat odborný tým věnující se celé šíři sociálních otázek – od pracovního práva, potíží lidí se zdravotním postižením jako je (bez)bariérovost, které se věnuje i Radek Holomčík, nebo potíže s nedostupným bydlením, kterými se zabývá i Klára Kocmanová. Zároveň jsme ale zjistili, jak častý je pocit lidí, že je sociální systém nespravedlivý. Je totiž nepřehledný, děravý a složitý. Dali jsme proto dohromady přehled všech dávek a příspěvků na webu socialsnisystem.cz, kde občané v nouzi zjistí, na co patrně mají nárok. Máme připravený návrh v oblasti podpory v bydlení, na kterém jsme pracovali se zástupci obcí, se starosty, s lidmi v terénu. Tento bod patří i mezi priority projednávané koaliční smlouvy s hnutím STAN. Chceme také co nejdříve zavést možnost skutečně svobodné volby, například mezi péčí doma a kvalitním domovem a zajistit kvalitní období stáří.”

Piráti představili krajské lídry do sněmovních voleb. Prioritami je vyvést zemi z krize, modernizovat ekonomiku, chránit krajinu i zajistit dostupné bydlení a moderní zdravotnictví
https://feedit.cz/2021/01/09/pirati-pre ... votnictvi/

Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Současní „poslanci dvacátníci“ při vzpomínání na své již téměř čtyři roky ve sněmovně mluví velmi často o pokusu skloubit práci se studiem, v některých případech úspěšném, v jiných ne. Druhý nejmladší poslanec, Pirát František Kopřiva, nejdřív studoval na ČVUT, po třech semestrech přešel na Fakultu humanitních studií UK. Nový start se ale sešel se ziskem poslaneckého mandátu. Fakultu nakonec ukončil kvůli pocitu, že se nemůže studiu věnovat tak, jak by chtěl. Důvěru voličů bral jako závazek a veškerý čas napnul do toho, aby dohnal zkušenosti, které mu chyběly. „Moje hlavní zásada je neustále na sobě pracovat,“ říká. Několikrát se ale přiblížil k bodu absolutního vyhoření. „V opozici jde spousta práce vniveč. Měl jsem období, kdy klesala moje motivace pracovat. Cítil jsem, že mě to nenaplňuje,“ říká. I proto, podle svých slov, jednu dobu váhal, zda mandát vůbec obhajovat. Jak ale ubíhal čas, věci si sedly a pocit marnosti vymizel.

CO ZNAMENÁ VSTOUPIT VE DVACETI DO ČESKÉ POLITIKY
Řada dalších mladých politiků se hodlá na podzim ucházet o křeslo ve sněmovně
https://www.respekt.cz/tydenik/2021/15/ ... Icg5YwqWS0

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“