Nominace Jana Bednaříka do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci Jana Bednaříka do republikového výboru

Pro
107
84%
Proti
14
11%
Zdržuji se
7
5%

Celkem hlasujících: 128 - Celkem hlasů: 128

David.Novak
Republikový výbor
Profese: Analytik
Dal poděkování: 278 poděkování
Dostal poděkování: 746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jana Bednaříka do Republikového výboru

Příspěvek od David.Novak »

Ahoj milí přáteléOFFTOPIC pro Moraváky: čau děcka,

tímto zakládám vlákno pro nominaci Jana Bednaříka do republikového výboru strany a žádám o vaši podporu.

Jan je momentálně aktivní a důležitý člen výboru, kterého bych rád viděl jako člena (a jednatele, bude-li mít zájem :) ) i v příštím období.

Republikový výbor samozřejmě není jen technickým orgánem, je to především nositel ideologie. A zde mohu říct jediné ... pokud by snad bylo námitek, že Jan nenaplňuje pirátský program, tak pak už skutečně nevím, kdo jiný by to měl být. ;)

Prosím členy o připojení vašich "PRO" a Honzu o řeč, má-li zájem ... a já doufám, že má.

@Jan.Bednarik
Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, komise pro architekturu (etc.) Olomouc, komise MČ Povel.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)

Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Profese: Student práv, "ajťák".
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Bednaříka do Republikového výboru

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Make RV great again with @Jan.Bednarik ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Nepejchal, Petr.Vileta, Martin.Stanek, Jan.Bednarik, Sarka.Vaclavikova
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: vývojář SW
Dal poděkování: 5023 poděkování
Dostal poděkování: 5914 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Děkuji za nominaci, kterou přijímám. Kandidátskou řeč dodám později.
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip
Jan.Bednarik
Republikový výbor

Vážení členové,

tldr:

- chci aby RV přestalo být schvalovací mašina, aktivně řešilo své úkoly a mimo jiné tím ubralo přetíženému RP
- chci abychom nerezignovali na transparentní otevřenou stranu budovanou zdola, a podporovali členy v participaci na všech úrovních
- mám na RV čas, protože se neangažuji ve vnější politice, ale věnuji se primárně Pirátům dovnitř strany
- primární je pro mě předpisová a rozpočtová skupina, ale zapojuji se i v technické skupině a v rozvoji odborně-politické sekce

Pár dnů zpátky jsem si představoval, jak by bylo příjemné, kdyby mě nikdo nenominoval nebo mě CF nezvolilo. A myslím že většina členů RV má podobné pocity. Krátce po vstupu do strany mi zkušenější Piráti předali jedno životní moudro: "Funkce u pirátů znamená spoustu práce zadarmo." A možná bychom si to měli napsat na dveře Pirátských center, ať zájemci o členství vědí, do čeho jdou. Práce v RV je hodně, a hodně jí bude. A já do toho jdu!

Vnímám velký nepoměr v tom, kolik práce má naloženo RP, kde je 5 dobrovolníků, a kolik toho má RV, kde je dobrovolníků okolo 30ti (a teoreticky až 44). A pokud od členů RP sem tam zaslechneme, že už znovu kandidovat nebudou, protože je to obrovský záhul, tak je to špatně. Myslím že nějaký model fungování, kdy RP je ždímačka na lidi až do vyhoření, a RV je především schvalovací mašina, se překonal. RV prochází fází emancipace, což sem tam vyvolává nějaké třecí plochy, ale věřím že z dlouhodobého hlediska je to dobrý posun pro fungování strany. Zvláště když máme vizi, že za půl roku by někteří členové RP mohli působit ve vládě, a na vnitrostranické záležitosti budou mít ještě méně času než teď.

RV v poslední době dělá kroky k aktivizaci, aby to byl více produktivní orgán. Založili jsme trvalé pracovní skupiny, které si hlavní úkoly a oblasti práce RV rozdělily. A přestože fungují krátce, hodně pozitivně mě překvapilo, že třeba nějaký velký úkol, který jsem si naložil na sebe a nestíhám ho udělat, si převzala pracovní skupina a vyřešíme to týmově. A pokud se v téhle volbě podaří zvolit do RV aktivní lidi, kteří budou mít čas a chuť přiložit ruku k dílu, tak nás to "nové RV" může všechny příjemně překvapit. S aktivizací RV se otevírá prostor pro změny v tom, že se historicky nějaké úkoly, které by dle stanov mělo dělat RV, naložily na hrb RP. Ať už přímo jako úkoly od RV, tak nepřímo třeba v OŘ. Myslím si, že bychom to fungování měli posunout blíže k ideálu stanov, že RP bude mít čas věnovat se aktuálním věcem a exekutivě. A RV by mělo řešit fungování strany z dlouhodobého hlediska. Ono se to místy prolíná, RP může předkládat vlastní návrhy týkající se činnosti strany, a i RV má nějaké exekutivní úkoly. A na spoustě věcí spolupracujeme i kdybychom nemuseli. A ta spolupráce vždy přináší lepší výsledky, proto budu podporovat transparentní spolupráci nejen s RP, odbory, kanceláří, RK, KK a dalšími orgány a týmy ve straně.

Ale ani RP ani RV to všechno neutáhne. Do budoucna vnímám jako velmi důležité zapojení dobrovolníků napříč stranou. RV dlouhodobě razí model otevřeného fungování, zasedání se může účastnit kdokoliv. A třeba i ty trvalé pracovní skupiny jsou z velké části tvořeny lidmi, kteří nejsou členové RV, jen chtějí přiložit ruku k dílu. Což je v kontrastu s nějakými tendencemi vyžadovat formální pověření, aby se členové či příznivci mohli dobrovolně zapojit. Což vnímám jako nešvar, kterého bychom se měli zbavit. Ostatně nejvyšším orgánem strany je stále ještě CF. A pokud nějaký úkol nemá ve stanovách či předpisech přiřazen nějaký orgán, tak ho může udělat kdokoliv. V organizačním řádu máme nastaveno, že se členové mohou volně sdružovat do týmů a řešit úkoly, které si sami určí. A to bychom měli podporovat, aby členové nejen že věděli že můžou, ale aby byli podporováni v participaci. Pokud chceme růst, nepůjde to utáhnout shora. Ale shora je možné nastavit takové podmínky, abychom tu stranu mohli transparentně a participativně budovat a rozvíjet odspodu.

Na Pirátské straně mě zaujala vnitřní demokracie, transparence, fungování hejna, apod. Tedy to jak jako organizace funguje. A dříve než jsem měl příležitost přičuchnout k té vnější politice, začal jsem se angažovat vnitrostranicky. A dovnitř strany je pro mě to správné místo, kam investovat čas a energii, aby naši volení zástupci v prvních liniích politiky měli podporu fungující organizace schopné přežít svůj růst. Především RV, ale i další dobrovolničení jako třeba předsedající CF, je můj politický koníček, kterému se věnuji ve volném čase. Někdo o mě napsal, že jsem v dobrém slova smyslu fundamentalista co se týče pirátských hodnot a principů. A něco na tom bude.

Přestože patřím k těm aktivnějším členům RV a jsem jednatelem RV, nestíhám se RV věnovat tak jak bych chtěl. V nově vzniklých pracovních skupinách se zapojuji v předpisové, rozpočtové, technické a odborně politické sekce. Do budoucna bych se chtěl soustředit především na revizi předpisů a přípravu rozpočtů strany. V technické skupině si musím dávat pozor, abych se nedostal do střetu zájmů jako dodavatel TO. A v rozvoji odborně politické sekce se po dokončení aktuálního upgradu odborné sekce strany neplánuji nějak výrazněji angažovat. I když si myslím, že tam přispívám důležitým pohledem "z venku", tím že nejsem přímo zapojen v týmech kterých se upgrade týká.

Profesně se věnuji návrhu a vývoji aplikací a systémů. A něco přes rok jsem dodavatelem strany v TO, kde jsem uspěl ve výběrových řízeních na hlavního vývojáře a správce systémů. V zásadě to ale znamená, že jsem vysoce kvalifikovaný dělník. A abych rozplynul nějaké pochybnosti, nejsem závislý na příjmu ze strany. Klidně se poptejte na situaci v oboru - programátorů je nedostatek. A práci si hledat nemusí, ale vybírají si kde budou pracovat. A mě baví pracovat pro Piráty a velmi mě to motivuje. Pracuji na vývoji systémů, kde je nutná vnitřní znalost toho, jak Piráti jako organizace fungují, a co určují kdejaké předpisy. Což se velmi doplňuje s koníčkem v RV. Ale prakticky to znamená, že se Pirátům věnuji od rána do večera, ať už profesně, nebo dobrovolnicky. Což vyvažuji časem s rodinou a nějakými dalšími koníčky, abych se z toho Pirátění nezbláznil.
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
Jan.Bednarik
Republikový výbor

Tady ještě odpovědi na otázky:
Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 10:57 Pokud byste byli v RV a měli byste rozhodovat, zda podpořit, aby náš pirátský obchod začal uplatňovat zásady odpovědného podnikání a nakupoval a prodával zboží, které nebude ze sweatshopů, či problematických zemí a podobně. Podpořili byste tento směr? Ano či ne?

Anketa k tomuto tématu je zde viewtopic.php?p=751617#p751617
Nevím jak by se to mohlo dostat k RV, ale pokud by se to řešilo, tak bych tento směr podpořil. Nicméně jako větší problém vnímám produkty s jednorázový potiskem ke konkrétním volbám, který po těch volbách pozbyde smyslu a vyhodí se, přestože produkt sám o sobě by vydržel a mohl sloužit spoustu let. OFFTOPIC(Což už jsem vyjádřil v nějakém dotazníku zpětné vazby k produktům.)

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 21:17 Jdete do RV s nějakým tématem či věcí, kterou se pokusíte prosadit? Která to je?
Jako aktuální témata vnímám předpis o zmocnění odborů vydávat vyhlášky, což musíme vyřešit do roka od organizační novely stanov, jinak bude všechny vyhlášky řešit RV. A druhé téma je dokončit upgrade odborně politické sekce strany, když už jsme to nestihli před krajskými volbami. Ať jsme lépe připraveni na příští období ve sněmovně, a taky na blížící se komunální volby jak v přípravě společného programu, tak v odborné podpoře práce komunálních zastupitelů a radních (plus se ten upgrade samozřejmě pozitivně promítne do činnosti všech politicky aktivních lidí na všech úrovních politiky).

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 21:17 Aspoň jedna věc, která vás z činnosti RV za cca poslední rok nejvíce zaujala (pozitivně/negativně či jinak) a proč?
Těžko hodnotit když jsem sám v RV. Pozitivně třeba to, že jsme si rozdělili dlouhodobá témata a úkoly do trvalých pracovních skupin, což věřím že povede k efektivnějšímu řešení těch úkolů. Negativně třeba to, kolik z RV odpadlo lidí, ať už kvůli zvolení do zastupitelstev krajů, tak třeba kvůli nedostatečné neoficiální socializaci, kdy jsme kvůli Covidu déle už rok neměli fyzické zasedání.

Jan.Hora píše: 11 dub 2021, 08:32 kolik času měsíčně hodláte vyhradit na práci v RV
Raději to nepočítám, ale řádově to jsou desítky hodin.

Jan.Hora píše: 11 dub 2021, 08:32 Pokud máte více než jednu roli/funkci, prosím seřaďte je podle důležitosti včetně role člena RV.
člen CF > jednatel a člen RV > ostatní dobrovolničení ve straně mimo volené funkce (předsedající CF, přicmrndávač AO, tvůrce pirátských memes, ...)

Jakub.Nepejchal píše: 11 dub 2021, 09:39 Jakým způsobem by získání mandátu v RV změnilo možnost prosazovat tvé idee oproti tomu, že stále jsi členem nejvyššího orgánu strany (=celostátní fórum)?
Třeba tak, že po mě jako členovi RV chtěli pověření RV k účasti na diskusním setkání, na které jako člen CF můžu i bez pověření CF (jen bych se jako prostý člen CF bohužel těžko dozvěděl, že se koná).

Mikulas.Ferjencik píše: 11 dub 2021, 10:55 Milí kandidáti, jaký názor máte na tuto problematiku? viewtopic.php?f=637&t=56961
Tohle se mě hodně týká. Někteří asi pamatují, že jsem se posledně vzdal kandidatury do RP, abych předešel střetu zájmu v tom, že bych z RP úkoloval vedoucího TO, který by úkoloval mě jako dodavatele (v té době potenciálního). A i při dobrovolnické práci v RV, kde ta vazba na TO není přímá, si dávám pozor abych ve věcech týkajících se TO a technických systémů jednal neutrálně a zdrženlivě, abych se do nějakého střetu nedostal.

Vím že je ta otázka obecnější a je dobře že se o tom diskutuje. Zapojím se případně do diskuse v tom vlákně, pokud mě napadne něco důležitého, co tam ještě nezaznělo.

Martin.Stanek píše: 11 dub 2021, 12:40 Máte nápad, jak by ze strany RV šlo pomoct situaci s přezkumnými orgány? Narážím na to, že dlouhodobě se tyto orgány nacházejí v nezáviděníhodné situaci, kdy mají řešit nedorozumění nebo přešlapy, běžně se z podstaty věci dostávají do konfliktních situací a pod palbu nebo aspoň pod tlak, to vše dobrovolnicky. Asi toho důsledkem je, že členové orgánů často rezignují a orgány tak trpí snížením stability nebo výkonu.
Přiznám se, že žádný nápad nemám. Chtěl bych vás tedy poprosit o komentář, co by z vašeho pohledu mohlo být cestou, a vlastně i o to, abyste se nad tím v RV společně zamysleli, až v RV budete ;)
Díky všem, co mají odvahu a chuť jít se této práci věnovat!
Připravujeme v RV ve spolupráci s členy přezkumných orgánů nový rozhodčí řád, který by měl mít mimo jiné vliv na to, aby se přezkumné orgány do těch konfliktních situací dostávaly méně. To můžeme udělat po formální stránce. Ale to určitě nestačí. Hlavní problém je ve vnitřní kultuře fungování, práce s chybou, naučit se že kritika není útok, naučit se přijímat kritiku. Je to složité téma, nevím co s tím. Ale díky za dobrý dotaz, nahodil jsem to jako bod programu na příští zasedání RV, tak třeba v RV na něco přijdeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Jan.Hora, Martin.Stanek, Romana.Korosi, Martin.Morong

Jan.Bednarik
Republikový výbor

Další sada odpovědí na otázky:

Martin.Karim píše: 18 dub 2021, 10:02 Ahoj všem,
chci se zeptat všech kandidátek a kandidátů jaký mají názor na vyhoštění ruských diplomatů/ pracovníků ruské ambasády. Děkuji.
S vyhoštěním souhlasím. (Jestli je to v tuto chvíli dostatečné nedokážu posoudit, protože jednak nerozumím té mezinárodní diplomacii, a taky nemám informace které má k dispozici vláda.)

Daniel.Halamicek píše: 18 dub 2021, 10:42 Zajisté jste jakožto potenciální příští členové RV zaznamenali nedávnou rezignaci Ondřeje Tůmy na post krajského zástupce v RV. viewtopic.php?p=751698#p751698
S přihlédnutím na Ondrou uváděné stěžejní důvody, prosím odpovězte, jak vy osobně vnímáte situaci, kdy už bezmála rok absentují live setkávání členů Pirátské strany navzájem, respektive, jak se stavíte k urychlenému obnovení výjezdních zasedání RV, a co konkrétního pro to , aby se mohla opětovně realizovat, hodláte učinit.

Poznámka závěrem. Z kontextu mého dotazu je myslím jasné, že kromě zaujetí stanoviska k problému, očekávám širší odpověď, nikoliv jen frázi: Až epidemická situace dovolí…
Ondra není jediný kdo rezignoval i kvůli nedostatku fyzického setkávání. Já jsem měl štěstí, že mi po zvolení do RV vyšlo jedno zasedání loni v únoru. A taky bylo předtím CF. Ale absenci těch zasedání vnímáme snad všichni. Před každým zasedáním v poslední době si dáváme naději, že už to snad vyjde naživo, a rozhoduje se to "na poslední chvíli", kdy se dá ještě zorganizovat zasedání fyzicky. Ale nevím co jiného bychom mohli udělat. Musíme se řídit tím, jaká platí aktuální pravidla pro setkávání většího množství osob. A přestože jako osoba si teoreticky můžu vzít na triko porušení nějakého nařízení, se kterým třeba nesouhlasím, tak jako jeden z hlavních orgánů strany si nemůžeme dovolit ta nařízení porušit.

Dana.Balcarova píše: 18 dub 2021, 23:01 Inspirovala jsem se otázkou
Jakub.Nepejchal píše: 11 dub 2021, 09:39 Jakým způsobem by získání mandátu v RV změnilo možnost prosazovat tvé idee oproti tomu, že stále jsi členem nejvyššího orgánu strany (=celostátní fórum)?
Ptám se tedy všech kandidátů a předem díky za odpověď
Jde v RV o prosazování idejí jednotlivých členů?"
Na jednu stranu si tady klademe otázky a zjišťujeme názory kandidátů, abychom si do RV vybrali lidi nesoucí podobné Pirátské ideály, jako my sami. Tedy se tak nějak očekává, že je budou hájit. Stejně jako volení zástupci kdekoliv jinde. Na druhou stranu je RV kolektivní orgán, kde názor jednoho člena nerozhoduje. A i člen CF, nebo RegP, se může na RV obrátit s vlastní ideou či podnětem, který členové RV podpoří a schválí. A kdokoliv se taky může účastnit pracovních skupin, jitsi RV a zasedání a přijít svou ideu podpořit. A dokud to funguje takto otevřeně, tak samotné členství v RV dělá rozdíl jednoho hlasu.

Jan.Bednarik píše: 19 dub 2021, 22:54 1) Které tři ze všech kompetencí a úkolů RV, které má ve stanovách, považuješ za nejdůležitější? (Stačí jen zkopírovat a vložit ze stanov, není třeba to komentovat.)
- může rozhodovat o dalších věcech na celostátní úrovni, které si nevyhradilo či nerozhodlo celostátní fórum, a nejsou svěřeny jinému orgánu
- projednává a schvaluje základní programové a ideové dokumenty
- schvaluje rozpočtová pravidla, pravidla hospodaření, rozpočet strany, výsledky hospodaření

Jan.Bednarik píše: 19 dub 2021, 22:54 2) Jak by měla fungovat spolupráce orgánů celostátní úrovně - RP, RV a odborů? Preferuješ model spolupráce, kde jsou si všichni rovni a snaží se konstruktivně najít shodu? Nebo preferuješ model nadřazenosti úkolujícího orgánu, kde RV direktivně úkoluje a dohlíží na RP, které direktivně úkoluje a dohlíží na odbory? Nebo to má podle tebe fungovat nějak jinak?
Preferuji rovnost a partnerství všude kde to jde. Přestože se někdy všichni na všem neshodneme, tak máme společný zájem na rozvoji Pirátské strany. A příliš formalismu a uplatňování pozice silnějšího může vést k demotivaci lidí, kteří to dělají vesměs dobrovolně (ani ty placené tu nikdo nedrží). Formální úkolování má své místo především tam, kde je třeba něco posvětit "shora". Případně tam, kde je třeba řešit spor a nelze se domluvit. Ale přitom je třeba mít stále na paměti, že moc je mezi ty orgány z dobrých důvodů rozdělena a mají své výlučné kompetence, do kterých si navzájem nemohou zasahovat.

Jan.Bednarik píše: 19 dub 2021, 22:54 3) Co si myslíš o trendu zvyšování úvazků asistentek či asistentů RP a RV a taky outsorcingu odborně-politické práce na kontraktory? Měli bychom raději částečně či plně uvolnit nějakou pozici člena (či členů) RP, aby se vnitrostranickým záležitostem mohl (či mohli) věnovat kvalitněji a intenzivněji, než kolik je možné stíhat dobrovolnicky? A co obdobně v případě RV?
Tohle je otázka "na tělo" kterou jsem dostal, když jsem kandidoval do RP. Za sebe můžu říct, že si nedokážu představit, že bych v takové vnitropolitické pozici fungoval. Profesně se vidím jinde, a ani kdybych nepomáhal Pirátům na plný úvazek v TO, tak by mě to nelákalo.

A tedy z čistě akademického hlediska si myslím, že uvolněného místopředsedu potřebujeme jako sůl. Ostatně je to téma, které se stále opakuje a myslím že letos, ještě před volbou RP, to musíme seriózně projednat. Vnímám že už teď jede RP na plné obrátky a přesto lze vnímat že na všechny vnitrostranické záležitosti nestačí. A po volbách je velká šance že bude Ivan jako předseda strany zároveň premiérem, případně další členové RP budou ve vládě, a to oslabení fungování směrem dovnitř strany bude citelné. A RV a odbory to všechno nevykryjí. Jako samozřejmost beru to, že by taková uvolněná funkce nešla kumulovat s jiným plným úvazkem.

V případě RV v tom nemám úplně jasno. Úkoly, kde je třeba nějaká systematická práce, jako třeba připravit či revidovat předpisy, se dost vlečou. A někdy nám stojí vyloženě banality, jen proto že to není priorita a všichni jsou dost vytíženi věcmi co aktuálně hoří. A ne vše se dá řešit placeným externistou. Někde je třeba, aby to aktivně řešili lidi, kteří za to ve výsledku ponesou politickou zodpovědnost a znají dobře to politické zadání. Ale na rozdíl od toho RP, kde si dokáži představit, že by byl klidně jen jeden uvolněný místopředseda na plný úvazek, v případě RV bych to viděl spíš na částečné uvolnění. Protože ta škála témat a práce je různorodá. A dávalo by by smysl aktivnější zapojení různorodých osobností.

Lukas.Dolezal píše: 21 dub 2021, 10:53 Ahoj všem,
mám otázku převážně na kandidáty/kandidátky, kteří obhajují mandát nebo kterých se to týká 🙂. Účastnili jste se SVÝTu? OFFTOPICSetkání výkonných orgánů strany. Jaký máte názor na tuto formu setkání a jaká je podle Vás role RV v něm? Samozřejmě mohou odpovídat i kandidátky/kandidáti, kteří se SVÝTu nezúčastnili.
Účastnil jsem se asi všech SVÝTů. Než byl Covid, tak se plánovalo, že SVÝTy budou sladěné se zasedáními RV (třeba pátek SVÝT a sobota a neděle zasedání RV), protože se to vzájemně doplňuje. První SVÝT nebo SVÝTy byly více prezentační, ale pak se to posunulo do roviny více pracovní, kde je to mix orgánů širšího vedení strany a kanceláře. RV má určité exekutivní úlohy, i když třeba poměrně méně než odbory a předsednictva, a tak na SVÝT patří. A řeší se tam i témata z oblasti ideového a vnitřního fungování strany, což je zase parketa RV, a tak by tam vždy nějací zástupci RV měli být. Obecně si myslím, že je trochu škoda, že SVÝTy nejsou transparentně otevřené širší členské základně. Myslím si že často ty informace ze SVÝTu nedoputují až k členům, a to je škoda.

Daniel.Halamicek píše: 21 dub 2021, 20:34 Doba je ,jeden by řekl, vymknuta z kloubů. To co bylo ještě před rokem a měsícem naprosto nepředstavitelné, je dnes normalizovanou realitou. Zafantazírujme si tedy o další rok dál. Je leden 2022. Vláda, kterou jmenoval prezident po volbách, nezískala důvěru parlamentu. Jinou jmenovat odmítá. Politická krize v České republice vrcholí. Prezidentova vláda vyhlašuje v zemi výjimečný stav, pozastavuje činnost politických stran. Členové RP Pirátů jsou ve svém fungování ochromeni, nebo dokonce internováni. Jak byste se jako členové širšího vedení Pirátů zachovali za takové situace vy osobně? Byli byste konformní k vyhlášeným opatřením, nebo byste se snažili přenést fungování Pirátské strany na ilegální bázi?
Konformní bych s tím rozhodně nebyl. Ale těžko říct, co bych dělal. Fungování Pirátů na ilegální bázi by dávalo smysl. A věřím tomu, že bych se na obranu demokracie postavil i se zbraní v ruce. Ale těžko říct jak by to bylo, kdyby došlo na lámání chleba. Snad nebudu mít příležitost to zjistit.

Vojtech.Pikal píše: 22 dub 2021, 13:40 Pro trochu humoru poprosím všechny kandidáty, aby se upřímně zamysleli nad svou odpovědí na tuto otázku:
Michaela.Nepejchalova píše: 21 dub 2021, 22:20 Je leden 2023, po jaderné katastrofě je na Zemi zombie apokalypsa. Ty se ukrýváš s přáteli ve sklepě a víš, že jsi kousnutý. Varuješ je nebo to budeš tajit?
Uvítám i podpůrný teoretický rozbor druhů zombií pro podporu vaší odpovědi.
(Pro kontext si otevřete prosím případně odkud je citováno.)
Díky za tuhle otázku. Je to znamení, že nám ta politika a funkce příliš nestouply do hlavy :) Zrovna se cítím tak, že bych měl štěstí na kousnutí od "zombie" ovce z filmu Black Sheep. Předpokládám-li, že je to neléčitelné, tak bych rád věřil tomu, že to řeknu a varuji je. Ale ve skutečnosti bych asi spíš doufal že to rozchodím a neřekl to, než by bylo pozdě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Martin.Karim, Sarka.Vaclavikova

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“