Nominace Mahu Opletalové do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Mahu Opletalové do RV

Ano
74
76%
Ne
18
18%
Zdržuji se
6
6%

Celkem hlasujících: 98 - Celkem hlasů: 98

Magdalena.Opletalova
Místní předsednictvo
Profese: ředitelka Fokus Praha
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Re: Nominace Mahu Opletalové do RV

Příspěvek od Magdalena.Opletalova »

Kandidátská řeč

Ahoj, zdravím celostátní fórum a děkuji za nominaci @Olga.Richterová. V RV jsem nikdy nepůsobila, tudíž nevím, zda bych to dělala dobře, ale pokud mě tam pošlete, tak mohu slíbit, že budu pracovat s velkým nasazením. To dělám vždycky.

Stručné představení - původně jsem vystudovala molekulární biologii, během rodičovské jsem si dostudovala druhého magistra v oboru speciální pedagogiky a postupně absolvovala řadu výcviků a kurzů. V současné době studuji v doktorském programu na FF UK (průběžné vzdělávání a osobní růst vnímám jako dobro). Působím v sociální oblasti jako ředitelka neziskové organizace, učím na vyšší odborné škole a jsem krizová interventka. Kromě toho jsem matka 7 dětí, 3 nejstarší už vystudovaly vysoké školy, nejmladšímu je 13. Velká rodina je trénink vedení týmu i manažerských dovedností a leadershipu.

Pirátka jsem déle než dva roky, v současné době pracuji jako vedoucí týmu Sociální služby a dávky a účastním se práce týmů Rodinná politika, Sociální vyloučení, Sociální bydlení, Duševní zdraví, a Lidská práva. Spolupracovala jsem na přípravě 7 programových bodů včetně Domácího a Sexuálního násilí. Jsem místopředsedkyní MS Praha 8, kde působím v bytové komisi.

RV mohu nabídnout pokročilé komunikační dovednosti – učím asertivitu, deeskalaci konfliktu, aktivní naslouchání, sociální percepci, prezentaci, motivaci a další. Rychle čtu a precizně připomínkuju texty. Dobře zvládám i ostré debaty (moderuji konference a zvládám pubertu svých potomků). A krizová intervence je můj obor. Umím pracovat s výzkumy, politika založená na datech je mou prioritou.

Ještě k životnímu stylu - snažím se žít ekologicky, všude chodím pěšky nebo jezdím veřejnou dopravou, snažím se nekupovat plasty a vyhýbat se obalům všeho druhu. Málo topíme, proto jsme všichni otužilí. Jsem vegetariánka a oblečení nakupuji nejraději z druhé ruky. Mám hluboký citový vztah ke své sbírce broží.

Poslední rok není nic moc v osobním setkávání, mnoho Pirátů a Pirátek neznám osobně. Kdo budete chtít o mně vědět víc, tak neváhejte a ptejte se.
V současné chvíli kandiduji v Praze ve volbách do PSP a také do vládního týmu.

Mahu
Martin.Sterba
Předseda místního sdružení
Profese: manažer on-line komunikace
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Sterba »

Ahoj Mahu,
občas se divím, kde bereš na všechny aktivity volný čas. :-)

Jako předseda MS Praha 8, kde jsi místopředsedkyní, bych se tě rád zeptal, jak to vidíš - v případě tvého zvolení do republikového výboru - s tvojí časovou dotací pro naše místní sdružení. Máme před sebou perný rok a půl do komunálních voleb, a bude třeba celého týmu. Díky za odpověď. M.
Mgr. Martin Štěrba | předseda MS Praha 8 & poradce primátora hl. města Prahy
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz
Magdalena.Opletalova
Místní předsednictvo
Profese: ředitelka Fokus Praha
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Příspěvek od Magdalena.Opletalova »

Ahoj Martine, jediná upřímná odpověď je, že nevím. V tuto chvíli většinu času trávím přípravou programových bodů - to ale skončí. Hovořila jsem s několika členy současného RV, mělo by to být v pořádku. Pokud ne, budu to řešit, v MS je více lidí, kteří by se zapojili.
Mahu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Magdalena.Opletalova za příspěvek:
Martin.Karim
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“