Nominace Romana Paška do Republikového výboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporuji nominaci Romana Paška do Republikového výboru

Ano
45
80%
Ne
3
5%
Zdržuji se
8
14%

Celkem hlasujících: 56 - Celkem hlasů: 56

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, student Evropských studií
Dal poděkování: 2216 poděkování
Dostal poděkování: 1545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Romana Paška do Republikového výboru

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj,
chtěl bych nominovat zastupitele v kraji Vysočina @Roman.Pasek. Na Romanovi oceňuju především aktivitu v oblasti svobodné hudby a VyOsení a myslím, že by byl platným členem RV.

Více o Romanovi: https://vysocina.pirati.cz/lide/roman-pasek/

Nominace a kandidátská řeč z roku 2019.

Vysočina.jpg

Zdroj fotky: FB Pirátská strana - Vysočina

🏴‍☠️ Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK. Člen Zahraničního odboru 🌍, předsednictva 🇪🇺 Evropské pirátské strany a koordinátor pro 🇫🇮 PP-FI, 🇮🇸 PP-IS, 🇳🇴 PP-NO a 🇸🇪 PP-SE.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: student FF MUNI
Dal poděkování: 2704 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Romana Paška do Republikového výboru

Příspěvek od Roman.Pasek »

Ahoj a děkuji Lukášovi za členský podnět!

Nominaci přijmám, kandidátskou řeč přidám během víkendu.
zastupitel Kraje Vysočina
zastupitel Třebíče
Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Vážené CF,

ačkoliv nejsem členem tak dlouho jako někteří jiní kandidáti do RV, tak jsem se poměrně rychle etabloval a situace na Vysočině mi dovolila aktivně se zapojit do všech možných funkcí a orgánů.

Má pirátská cesta začala po boku Míši Vodové začátkem roku 2018, když zakládala MS Třebíčsko. Tehdy jsem se poprvé setkal s Piráty a pak už to šlo strašně rychle. Hledali jsme cestu, jak dát veřejnosti vědět, že působíme i v menších městech a že nejsme klasická politická strana, a tak jsme zorganizovali třebíčské Vyosení. Najednou jsem byl ve svém živlu, protože už od ZŠ se hudbě věnuji a mohl jsem tak něco nabídnout a orginazici celé akce jsem vzal na sebe OFFTOPICsamozřejmě pomáhala spousta dalších lidí. Tehdy jsem netušil, že to pro mě bude životní zlom. Politiku jsem do té doby moc nesledoval, zajímala mě spíš jen kultura a co Piráti v této oblasti podnikají. Organizace VyOsení mě přivedla k tomu, že jsem najednou musel začít komunikovat s různými lidmi nejen v našem MS a KS, a začal sledovat i dění ve straně a kdo je kdo.

Od té doby jsem vystřídal všechny možné funkce a posty, které mi Piráti dovolili (ve většině stále jsem):
  • 1. místopředseda KS Vysočina
  • předseda a 2. místopředseda MS Třebíčsko
  • opoziční zastupitel města Třebíče - společná kandidátka Pirátů a TOP09
  • předseda kontrolního výboru Zastupitelstva města Třebíče
  • člen sociální komise Rady města Třebíče
  • člen redakční rady Třebíčského zpravodaje
  • člen krajského MO - webmaster, sazeč pirlistů
  • garant krajského programového týmu Kultura a cestovní ruch (dnes KET)
  • dodavatel Pirátské strany - volební manažer ke krajským volbám 2020
  • koaliční zastupitel Kraje Vysočina
  • člen komise pro kulturu, cestovní ruch a vnější vztahy Rady Kraje Vysočina
  • autor dvou PaRo projektů
  • pravidelný organizátor Vyosení
  • snažím se fungovat v rámci RT Kultura a MRT Návykové chování - oba týmy ale spíše zatím jen sleduji než bych se aktivně zapojoval
Tenhle výčet píšu proto, že si myslím, že je důležité mít praktickou zkušenost s fungováním orgánů dotčených exekutivou RV. Můj největší přínos pro RV vnímám právě zde. Aktuálně mám vnitrostranickou funkci jen jednu - 2. místopředseda MS Třebíčsko a v případě zvolení do RV na tuto funkci rezignuji. Má rezignace je předem domluvená se zbytkem PMS a nijak nebude bránit jeho funkčnosti. V RV bych se jinak rád zapojil do PaRo a technické pracovní skupiny.

Politicky je mi nejbližší oblast kultury, návykového chování a participace. Takové ty základní potilitcké pilíře začátků Pirátů. Můj 8values pro větší představu o politickém smýšlení. Do všeho rozhodování se snažím vcházet bez dogmatických závěrů a jako důležitou část každého usnesení vnímám diskuzi, která mu předchází.

Jsem otevřen všem dotazům.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Dolezal, Dalibor.Zahora, Viktorie.Vidlakova, Eva.Novakova, Vit.Zacek, Frantisek.Kopriva, Radek.Cernohous
zastupitel Třebíče
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 31863 poděkování
Dostal poděkování: 24890 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Píšeš autor dvou PaRo projektů - to je samo o sobě pro mě velká hodnota.
Mohl bych požádat o odkazy, třeba na přihlášky a na výsledky?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Dalibor.Zahora
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Vojtech.Pikal píše: 11 dub 2021, 23:23 Píšeš autor dvou PaRo projektů - to je samo o sobě pro mě velká hodnota.
Mohl bych požádat o odkazy, třeba na přihlášky a na výsledky?
Tak jsem se sekl a sypu si popel na hlavu! Na tom prvním jsem se jen podílel, ale nejsem autorem.
2018 Festival svobodné kultury Třebíč
2019 Festival svobodné kultury Vysočina

Nějaký stručný výstup je pak na webu Vysočiny. Po přechodu na novou šablonu webu toho spousta zmizela, ale budu to postupně obnovovat. Potom ještě až to bude možné, tak v podobném formátu budu chtít určitě pokračovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
zastupitel Třebíče
Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 10:57 Objevují se stížnosti, že není moc otázek, tak jednu rozehřívací a zkusíme vynést na světlo jedno sice okrajové, ale přece jen vypovídající téma.

Pokud byste byli v RV a měli byste rozhodovat, zda podpořit, aby náš pirátský obchod začal uplatňovat zásady odpovědného podnikání a nakupoval a prodával zboží, které nebude ze sweatshopů, či problematických zemí a podobně. Podpořili byste tento směr? Ano či ne? (odpovídejte prosím ve svých nominačních vláknech, díky)

Anketa k tomuto tématu je zde viewtopic.php?p=751617#p751617
Určitě bych podpořil. Nešel bych pouze cestou fair trade OFFTOPICpokud je to chápáno pouze jako pomoc zemím třetího světa, ale hlavně udržitelnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvek:
Dalibor.Zahora
zastupitel Třebíče
Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 21:17 A) Jdete do RV s nějakým tématem či věcí, kterou se pokusíte prosadit? Která to je?
B) Aspoň jedna věc, která vás z činnosti RV za cca poslední rok nejvíce zaujala (pozitivně/negativně či jinak) a proč?
A) S konkrétním tématem ne a nemyslím si že budu aktivně ve větší míře něco navrhovat. Spíše se vidím jako platného člena v diskuzích a s ohledem na svoji kandidátskou řeč pak s poznatky z "praxe".
B) RV 56/2020 - Doplnění PraH o další zakázaná jednání - překvapivě - protože jsem si dříve nemyslel, že u Pirátů bude nutné takové věci do našich pravidel vkládat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Dalibor.Zahora
zastupitel Třebíče
Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Jan.Hora píše: 11 dub 2021, 08:32 Dvě otázky na všechny kandidáty:
1) kolik času měsíčně hodláte vyhradit na práci v RV
2) Pokud máte více než jednu roli/funkci, prosím seřaďte je podle důležitosti včetně role člena RV.

Moje otázky směřují zejména k tomu, jak intenzivní bude vaše zapojení do činnosti RV a jak bude vaše aktivita vypadat v dobách přetížení úkoly z různých rolí (typicky třeba v období horké fáze kampaně). Píšu to proto, že není mým cílem vás nachytat, ale získat jasnou představu, jaké nastavení svých povinností byste považovali za optimální.
1) 20h
2) Oddělil bych vnitrostranické a veřejné.

Vnitrostranické:
  • člen RV
  • garant KET Kultura a cestovní ruch (Vysočina)
  • 2. místopředseda MS Třebíčsko (plánovaná rezignace v případě zvolení do RV)
  • host RT Kultura
  • host MRT Návykové chování
  • webmaster KS Vysočina (pouze nárazově dělám úpravy, obsah nedodávám)
Veřejné:
  • zastupitel města Třebíče
  • předseda KV Třebíč
  • zastupitel Kraje Vysočina
  • člen komise kultury, cestovního ruchu a vnějších vztahů (Vysočina)
  • člen redakční rady Třebíčského zpravodaje
  • člen sociální komise (Třebíč)
zastupitel Třebíče
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“