Nominace Dany Balcarové do RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Nominuji Danu Balcarovou do republikového výboru

Pro
61
58%
proti
32
30%
Zdržuji se
13
12%

Celkem hlasujících: 106 - Celkem hlasů: 106

Martin.Smida
Mediální odbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2821 poděkování
Dostal poděkování: 5115 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Dany Balcarové do RV

Příspěvek od Martin.Smida »

Zdravíčko Pirátstvo ;-)

jak jsem deklaroval dříve, nebudu se ucházet o obhajobu svého mandátu v RV z nejdrůznějších důvodů, které však nyní nejsou podstatné. Ale byl jsem při té příležitosti několikrát požádán, abych "za sebe" zkusil najít náhradu.
A krom již mnoha zmíněných, a dnes už i nominovaných, bych tyto řady dál rozšířil o další Piráty, ke kterým chovám důvěru a přesvědčení, že by tuto funkci zvládli, vykonávali ji svědomitě a pro práci v RV a celkově Pirátskou stranu budou přínosem.

Jednou z nich je Dana Balcarová z Prahy. Tímto bych ji rád vyzval k přijetí nominace, představení a kandidátské řeči. :-)
Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslankyně PSP ČR
Dal poděkování: 695 poděkování
Dostal poděkování: 608 poděkování

Re: Nominace Dany Balcarové do RV

Příspěvek od Dana.Balcarova »

Děkuji moc, nominace od @Martin.Smida si považuji a přijímám ji.
Kandidátskou řeč dodám během víkendu
Jen v takové společnosti se bude dobře dařit, ve které lidé sázejí stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu už nebudou odpočívat
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30482 poděkování
Dostal poděkování: 14989 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dovolím si malý repost ohledně role poslanců v RV z nominace Františka Kopřivy:
Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 07:54 Chci nominovat dalšího současného člena RV Františka Kopřivu.

Je jedním z poslanců, kteří v RV působí. Dále je to ještě Lukáš Černohorský (nominace) a Dana Balcarová (nominace). Ti už nominace mají a jejich zvolení podporuji. Takže slova o poslancích v RV platí i pro ně. Po několika měsíční zkušenosti vím, že je velmi vhodné ba nutné některé poslance v RV mít, čistě kvůli přenosu informací, které by RV jinak získával těžko nebo vůbec. RV má například jistou pravomoc na financemi, které poslaneckému klubu strana poskytuje, ale příkladů, kdy RV něco řeší v souvislosti se sněmovnou je samozřejmě daleko více. Tedy velmi se přimlouvám, aby poslanci v RV znovu byli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Kornelia.Gottmannova, Dana.Balcarova
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465
Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 1637 poděkování
Dostal poděkování: 598 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova »

@Dana.Balcarova podporuji. Je za ní kus práce líbí se mi, že vedle všech těch "raket" (a to myslím úplně nejvíc pozitivně a hezky a jsem ráda, že je máme) je klidným a uvážlivým hlasem, který je taky moc potřeba :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Dana.Balcarova
Daniela Weissová
zastupitelka MZ Turnov, krajská zastupitelka LB, členka RV a VV
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Profese: Student práv, "ajťák".
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Aneb support pro životní prostředí (z Majetína) pro životní prostředí v ČR :-)
Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR

Kandidátská řeč

Ahoj, i nadále bych ráda působila v Republikovém výboru.

Krátké představení: Pocházím z Pardubic, kde jsem vystudovala SPŠE a poté informatiku na VŠE. Dodatečně se vzdělala v oblasti Environmentální ekonomie na VŠE Praha.‭ Pracovala v několika firmách,‭ ‬kde jsem se na manažerské úrovni věnovala informačním systémům a databázím‭ (‬Lidové noviny,‭ ‬Česká inspekce životního prostředí,‭ ‬SCIO,‭ ‬Hestia,‭ ‬o.s.‭‭)‬‭ Od roku‭ ‬2006‭ koordinuji iniciativu Krocan působící na Praze‭ ‬9, kde se věnuje ochraně zeleně, ‬pořádání občanských akcí a územnímu rozvoji.‭

Příznivkyní Pirátské strany jsem od roku 2013 a členkou od roku 2015.
Do aktivní politické práce jsem vstoupila jako zastupitelka na Praze 9, kde jsem v roce 2014 kandidovala jako nezávislá s podporou Pirátů.
V roce 2017 jsem kandidovala do PSP na pražské kandidátce a současně garantovala programový bod životního prostředí.
Stala jsem se poslankyní a také předsedkyní výboru pro životní prostředí.

V současné chvíli kandiduji v Praze ve volebách do PSP a také do vládního týmu.
Podílím se na vytváření programu do PSP, konkrétně vedením priorit Ochrana vodních zdrojů a Adaptace sídel na změnu klimatu a dále programovému plánu Ochrana klimatu.

Do RV jsem byla poprvé zvolena za CF v roce 2016, a od té doby jsem členkou Republikového výboru téměř nepřetržitě.
Ráda bych se nadále soustředila na programovou práci. Programové pracovní skupině mohu nabídnout bohaté zkušenosti jak s přípravou programů, tak prací v týmech a skupinách na různé úrovni.
Dále chci pracovat v Senátní pracovní skupině, v přípravě na senátní volby a ve výběru kandidátu máme co dohánět.
A samozřejmě budu přispívat k agendě jednání výboru i v jiných oblastech.
K atmosfére v RV můžu přispět klidem, aktivitou a nadhledem

Profil zde: https://wiki.pirati.cz/lide/dana_balcarova
Jen v takové společnosti se bude dobře dařit, ve které lidé sázejí stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu už nebudou odpočívat
Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR

Otazka: Pokud byste byli v RV a měli byste rozhodovat, zda podpořit, aby náš pirátský obchod začal uplatňovat zásady odpovědného podnikání a nakupoval a prodával zboží, které nebude ze sweatshopů, či problematických zemí a podobně. Podpořili byste tento směr? Ano či ne?
Určitě podporuji aby jsme v eshopu nabízeli kvalitní a trvanlivé věci. Zboží, které bylo vyrobeno a nakoupeno za férových podmínek a také šetrně k životnímu prostředí i z hlediska budoucích odpadů.
Myslím, že zisk z prodeje by neměl být kritériem.
Benefitem je, když někdo nosí triko s pirátským logem, nebo mu vlaje před domem pirátská vlajka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dana.Balcarova za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR

Otazka: A) Jdete do RV s nějakým tématem či věcí, kterou se pokusíte prosadit? Která to je?
A) Ráda bych se nadále soustředila na programovou práci. Programové pracovní skupině mohu nabídnout bohaté zkušenosti jak s přípravou programů, tak prací v týmech a skupinách na různé úrovni.
Dále chci pracovat v Senátní pracovní skupině, v přípravě na senátní volby a ve výběru kandidátu máme co dohánět.
A samozřejmě budu přispívat k agendě jednání výboru i v jiných oblastech.
Dalibor.Zahora
Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR

Otazka: B) Aspoň jedna věc, která vás z činnosti RV za cca poslední rok nejvíce zaujala (pozitivně/negativně či jinak) a proč?
Asi nejvíc jsem ocenila roli RV při iniciaci diskuse nad vznikající volební koalicí před hlasováním CF
Dalibor.Zahora
Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR

kolik času měsíčně hodláte vyhradit na práci v RV
Konkrétní číslo nedám, vzhledem k zápřahu ve Sněmovně jsou týdny, kdy pro práci v RV nenajdu dost času. Každopádně se snažím účastnit jednání RV a přispívat k tvorbě programu jednání, a také práci v Programové pracovní skupině. Pokud nemám dost času nastudovat podkladové materiály, tak nehlasuji viz demokratické minimum
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“