Nominace Zuzany Ujhelyiové do Republikového výboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Zuzany Ujhelyiové do Republikového výboru:

Pro
49
43%
Proti
50
44%
Zdržuji se
15
13%

Celkem hlasujících: 114 - Celkem hlasů: 114

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2161 poděkování
Dostal poděkování: 27314 poděkování

Re: Nominace Zuzany Ujhelyiové do Republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Zdenek.Hrib píše: 09 dub 2021, 16:20
Martin.Kucera píše: 09 dub 2021, 13:55
Zdenek.Hrib píše: 09 dub 2021, 12:26 Naopak v RV musí zasednout i političky s praktickou zkušeností z municipality.
To je trochu silné tvrzení. Nemusí. Je jen a pouze na vůli CF, zda tam zasednou.
Já bych si pane místopředsedo s dovolením vyhradil právo na to, mít na věci vlastní názor. Děkuji za pochopení i těm, kdo si na rozdíl ode mne nemyslí, že v RV potřebujeme političky s praktickou zkušeností z municipality.
Já bych poprosil o rozlišování mezi "musí být" a "potřebujeme". S tím druhým nemám ani nejmenší problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Nepejchalova, Zuzana.Ujhelyiova, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27188 poděkování
Dostal poděkování: 22449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Kucera píše: 09 dub 2021, 17:23 Já bych poprosil o rozlišování mezi "musí být" a "potřebujeme". S tím druhým nemám ani nejmenší problém.
To jsou ti hnidopichové. To je, Martine, takový řečnický obrat, taková fráze. Říkáš "musí být" a myslíš "měly by být", "potřebujeme".

Možná by PO mohl opakovaně uspořádat webinář českého jazyka na téma "Co tím chtěl básník říci?" :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Tereza.Hubackova, Zuzana.Ujhelyiova, Kornelia.Gottmannova, Jan.Prokop, Zdenek.Hrib
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Jana.Komrskova
Člen KS Praha
Profese: 1. místostarostka Praha 10
Dal poděkování: 164 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování

Příspěvek od Jana.Komrskova »

Zuzanu podporuji. Být na Praze 11 v koalici je opravdu zážitek :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Komrskova za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Ujhelyiova, Kornelia.Gottmannova
Zuzana.Ujhelyiova
Místní předsednictvo
Profese: Radní pro školství MČ Praha 11
Dal poděkování: 98 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Jana.Komrskova píše: 09 dub 2021, 18:33 Zuzanu podporuji. Být na Praze 11 v koalici je opravdu zážitek :)
:D :D :D
Zuzana Ujhelyiová
PMS Praha 11
radní Praha 11
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Profese: Student práv, "ajťák".
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Support Zuza for RV. Koala na Praze 11 je co se týče politického života nepřenositelná :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Ujhelyiova, Zdenek.Hrib, Martin.Duska
Zuzana.Ujhelyiova
Místní předsednictvo

Dodávám kandidátskou řeč a těším se na případné otázky.
Zájem o politiku jsem projevovala už od dob nedělních Debat Oty Černého :fet: , kdy mě tak iritoval Václav Klaus, že jsem se ptala rodičů „kdo je proti němu“. Tehdy se ještě myslelo, že je to Miloš Zeman :roll: . Nebylo to o moc lepší, ale přeci jen méně iritoval. V 15 letech jsem s nadšením vstoupila do Mladých sociálních demokratů, což byla kontinuální pařba s politickými drby a manipulacemi, ale také bez možnosti efektivní práce a růstu. V den zvolení Václava Klause prezidentem jsem se stala členem ČSSD na Praze 9 a čekala, že bude co dělat. Nebylo, ale příspěvky byly kýmsi placeny, proto jsem formálně požádala o zrušení členství, tuším že až ve 23 letech s jasnou myšlenkou „do politiky už nikdy“.
Vystudovala jsem geodézii, katolickou teologii a nyní studuji předškolní a mimoškolní pedagogiku.

Když se Piráti začali formovat, stála u jejich zrodu rodinná kamarádka Anežka Bubeníčková, manžel byl skalním voličem hned. No a tak jsem do toho „spadla znovu“. A že je co dělat!

Jsem vděčná, že mi voliči dali možnost pracovat pro ně na Praze 11 jako radní pro školství, a že mi kolegové z MSKa vyjádřili důvěru a zvolili mě členem PMS, jsem členem KETu Školství.

V roli radní jsem ve spolupráci s Magistrátem pilotovala na naší MČ elektronické zápisy do mateřských a základních škol. Pracujeme na pilotáži elektronických výročních zpráv. Zajistila jsem MŠ jednoduchý elektronický komunikační systém a pokračujeme ve zlepšení systému zadávání úkolů pro ředitele. ZŠ na celé MČ jsem zapojila do projektu Demokratická kultura ve školách, pokračujeme akčně v Místním akčním plánu. Podařilo se mi zapojit jednu ZŠ do pilotního projektu finského preventivního projektu proti šikaně KiVa. Jako radní týdně reportuji veřejnosti svou práci (mimo běžných příspěvků).

Odkaz na pracovní FB (snad kvůli tomu slovu Fórum nespadne): https://www.facebook.com/ujhelyiovazuzana

Jako člen předsednictva se starám o nováčky, větší část organizace běhu místního sdružení. Zrekonstruovali jsme místní pirátské centrum (PiVyš) a plánujeme humanitární pomoc pro rodiče samoživitele. Aktivní jsem v mediálních výstupech a strategické práci.

Sleduji, jak se naše strana z podařeného „politického startupu“ transformuje do „tradiční a zavedené“ strany. Řadu věcí jsme se naučili a řadu věcí se ještě naučíme (z chyb, povětšinou). Ráda bych pomohla na cestě přerodu. Vnímám jako důležité spojení prvotních idejí a myšlenek s politickou zkušeností. Máme cenné bohatství, které je třeba efektivně rozvíjet.

S pokorou a ráda nabídnu své zkušenosti. Pracovitost, efektivnost, analýza a syntéza mi nejsou cizí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Ujhelyiova za příspěvky (celkem 4):
Jan.Hora, Kornelia.Gottmannova, Veronika.Nurnbergerova, Radek.Cernohous
Zuzana Ujhelyiová
PMS Praha 11
radní Praha 11
Michal.Zachar
Mediální odbor
Profese: lektor soft skills
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 396 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Zachar »

Moji podporu Zuzana má. Za A) cíleně pracuje v komunální politice a to ve vzdělávání. A to bude za čas rozhodovat o směřování země jako celku, tudíž je její zkušenost velice důležitá i pro RV. Za B) cíleně pracuje na sobě. Oboje je pro RV tím nejlepším doporučením.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Zachar za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Ujhelyiova, Kornelia.Gottmannova
Michal Zdeněk Zachar
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
Pirát :) MS Praha 6
Vedoucí :twisted: Mediálního týmu KS Praha
Vedoucí :ugeek: Týmu odpovídačů MO
:fet: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 7926 poděkování
Dostal poděkování: 3374 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Pro pestré RV
Pro Zuzanu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Ujhelyiova, Kornelia.Gottmannova, Martin.Duska
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700
Jakub.Dedek
Kontrolní komise
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 1985 poděkování
Dostal poděkování: 1599 poděkování

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Díky za obsáhlou nominační řeč. Rád bych se ještě doptal na tyto otázky:

1. Co by si ráda realizovala nebo prosazovala v rámci RV?

2. Dále bych se rád zeptal, do jakých pracovních skupin by ses zapojila a proč?

Díky.
Kdejaké pověšené prádlo si myslí, že bojuje s větrem.
Zuzana.Ujhelyiova
Místní předsednictvo

1. Pokračovat v systematickém hledání cest pro rovnější zapojení žen a více tak vytěžit s přirozené synergie mezi muži a ženami.
Pracovat na efektivnosti fungování a práce RV na základě nabytých zkušeností.
Otevřít či pokračovat v diskusi nad smyslem volby "přijatelnost" a následně "volba".

2. Programová pracovní skupina nebo/a Pracovní skupina pro rozvoj odborně-politické sekce strany. V obou bych mohla, myslím si, uplatnit své pracovní zkušenosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Ujhelyiova za příspěvky (celkem 2):
Bara.Soukupova, Kornelia.Gottmannova
Zuzana Ujhelyiová
PMS Praha 11
radní Praha 11
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“