Nominace Davida Františka Wagnera do volby RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Davida Františka Wagnera do volby RV

Pro
91
76%
Proti
20
17%
Zdržuji se
8
7%

Celkem hlasujících: 112 - Celkem hlasů: 119

Janka.Michailidu
Vedoucí resortního týmu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 3083 poděkování
Dostal poděkování: 4812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Davida Františka Wagnera do volby RV

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Zdravím vás, bytosti celostátního fora!
Přicházím za vámi s žádostí o zvážení podpory nominace Davida Františka Wagnera (zde bohužel stále pouze @David.Wagner *wink-wink*, AO?) do volby republikového výboru. Zákulisní informace praví (vtip, bylo to řečeno veřejně, zde na foru), že David již dále nechce pokračovat na pozici vedoucího ZO, takže bude brzy vnitrostranicky úplně uvolněn :) Myslím si zároveň, že by byla škoda ho nezkusit nominovat do další velmi důležité vnitrostranické pozice, jelikož dle mého Davidovi na dlouhodobé ideologické i systémové kontinuitě strany velmi záleží, a tudíž bych se nebála mu rozhodování o ní částečně svěřit do rukou.

Myslím si, že David toho pro stranu dělá neskutečně mnoho (bez funkce či s ní) a v republikovém výboru by jeho myšlenky i aktivita byly bezpochyby velkým přínosem.

Díky za pozornost a za zvážení podpory!
vedoucí jednatel republikového výboru; vedoucí meziresortního týmu Návykové chování.
zulip: malajanka; mastodon: malajanka; matrix: malajanka
tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Profese: programátor
Dal poděkování: 325 poděkování
Dostal poděkování: 1602 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Františka Wagnera do volby RV

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Davida neznám pracovně, jen z diskuzí v podpalubí jako člověka, se kterým je radost polemizovat a nesouhlasit OFFTOPIC(tedy, většinou s ním souhlasím).
Má obrovský rozhled, je vidět že své názory promýšlí a nezažil jsem, že by se uchýlil k argumentačnímu faulu nebo nějaké dojmologické zkratce. Skvělá nominace a doufám, že ji David přijme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil.Halamicek za příspěvky (celkem 8):
Jan.Bednarik, Janka.Michailidu, Martin.Karim, Michaela.Nepejchalova, Isa, Jiri.Belsan, Ivo.Vlasaty, Dominika.Michailidu
Autor Pirátských Odměn, opravář Nalodění, člen TO. Profil a vizitka.
----------------------------------------------------
Face your fears, live your dreams.
David.Wagner
Republikový výbor
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 623 poděkování
Dostal poděkování: 4661 poděkování

Příspěvek od David.Wagner »

Ahoj,

já se přiznám, že si to fakt musím víc rozmyslet. Pere se ve mě nějaká množina věcí, které bych chtěl dělat (práce na programu, další otvírání strany, víc možností pro dobrovolníky, snaha přemostit některý vyhrocení mezi orgány které teď jako prostě máme), rozmýšlení jestli tohle je ta pětina týdne kde můžu přispět straně nejlépe a samozřejmě i věčný imposter syndrom. Rozmyslím se do zítra i s ohledem na to, jak dopadnou volby do správní rady institutu, kombinování bych asi pro sebe osobně nebral jako ideální.

OFFTOPIC(jinak co si samozřejmě odnesu rád je i nějaká zpětná vazba co dělám třeba blbě že jo)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 5):
Jan.Bednarik, Martin.Karim, Petr.Springinsfeld, Marek.Necada, Jan.Zavadil
Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1828 poděkování
Dostal poděkování: 2051 poděkování

Příspěvek od Antonino »

Tak to třeba vezmi tak, že když to nebudeš ty, tak to bude někdo jiný (...) a když to nebude tvé kritické myšlení schopné uvažovat kultivovaně a docela nestranně, tak to bude jiné myšlení, možná taky kritické, ale pravděpodobně ne tak kultivované ani nestranné. A řekl bych, že odpolarizované zklidnění a kultivovanou kritickou diskusi tahle strana teď potřebuje zejména.
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"
Isa
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Profese: spec. pedagog, psycholog
Dal poděkování: 497 poděkování
Dostal poděkování: 153 poděkování

Příspěvek od Isa »

Byť nemohu hlasovat, alespoň takto bych ráda vyjádřila Davidovi podporu. Je radost s ním diskutovat i jen sledovat ho v diskusi. Pro jeho rozhled i schopnost smysluplně argumentovat bude všude přínosem...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Isa za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Martin.Karim
Místní předsednictvo
Profese: právník
Dal poděkování: 331 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Karim »

Opravdu moc by mě potěšilo, kdybys nominaci do RV přijal.
PMS Mníšecko a Dolní Berounka, člen majetkové komise Rady Stč. kraje, člen KET majetek a investice, právník metodik, doktorand na PFUK.
m: martin.karim@pirati.cz
t:+420602383636
Jiri.Belsan
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1028 poděkování
Dostal poděkování: 549 poděkování

Příspěvek od Jiri.Belsan »

I já se připojuji s podporou této nominace a podepisuji to co Jarmil výše.
Člen PMS Praha 10 ‖ Koordinátor krajského sdružení ‖ Tel: 778 702 243 ‖ Email: jiri.belsan@pirati.czProfil na lidé
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30482 poděkování
Dostal poděkování: 14989 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Nedělej zagorku a přijmi výzvu! :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
David.Novak, Petr.Springinsfeld, Eva.Novakova
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465
David.Wagner
Republikový výbor

Čau,

strávil jsem den přemýšlením a hovory s lidmi uvnitř i mimo RV, co taková práce obnáší, k čemu je to dobrý a čeho se obávám. Z toho vychází následující dlouhý text: je mi jasný, že to není úplně ideální strategie kampaně, ale považuju za lepší říct straně maximum a pak kdyžtak prohrát než si poflexit v dvaceti větách.

Můj základní profil najdete na https://wiki.pirati.cz/lide/david_frantisek_wagner, neplatí už část s disertací,OFFTOPIC doktorské studium jsem přerušil (v trojúhelníku “práce s Piráty - rozvíjení zcela nepirátských aktivit kolem her - dokončení disertace a zisk titulu” ten třetí konec prostě nedával smysl.

Proč jsem se hodně rozmýšlel - je to totiž načasování trochu nešťastný. Zrovna jsem se teda taky stal prvním náhradníkem do správní rady institutu OFFTOPIC(takže asi spíš volno mít budu) a dobíhají mi (byť hodně náročně) poslední dva měsíce mandátu vedoucího Zahraničního odboru OFFTOPIC(a snažím se o tom nějak mluvit a otevřít prostor pro nové kandidáty (viewtopic.php?f=185&t=56931), v EP je toho hodně a v nepirátských věcech jsem taky docela vytížen OFFTOPIC(za půl roku po více než dvou letech psaní uvádíme masivní larp a právě teď vybírám na deskovku https://www.hithit.com/cs/project/8374/ ... rska-cesta, oba projekty vedu).

Ale to jsou takový pěny dní, umím naštěstí rychle spát. Co hlavně - chtěl jsem si taky vzít trochu víc času si srovnat, jestli to co děláme ve straně je pro mě osobně ještě jasný dobro, do kterýho chci sypat čas, převzít kus odpovědnosti za jeho směrování a můžu pro to být pozitivní přínos. Nějaký čas na reflexi je pro mě celkem dost třeba.

Vyšlo mi, že chci kandidovat. Myslím, že přes všechny nepovedenosti děláme smysluplný věci, máme velmi dobrý plány řešení spousty zásadních témat a jsou taky problémy, které nikdo jiný v Česku pořádně nezvedá (soukromí, nějak aspoň základně humanistická zahraniční politika, klimatická krize nad úroveň “zasaď strom a vyhoď petku, vono to nějak dopadne”, budoucnost práce).

Takže, jak vnímám RV a co bych tam chtěl dělat?

RV je za mě “parlamentem strany”, přirozeně pomalejším kontrolním a strategickým tělesem, který má nastavit dlouhodobou cestu, pracovat na programu a pomáhat ve straně odstraňovat bariéry a vytvářet co nejvíc prostory k růstu. Nemyslím si, že má řešit každodenní provoz exekutivy strany a tomu bych se věnovat nechtěl. Kde naopak vidím strategické oblast jsou následující dvě průřezová témata:

Práce s lidmi
- myslím, že se hodně věcí zlepšilo a máme skvělá vnitřní školení k tomu, jak dělat politiku, zajistit v obci základní služby, být vidět na sítích a tak dále. Přesto tady vidím ještě nějaké mezery, které by bylo dobré pořešit. Chybí nám vnitřní vzdělávání nejenom jak, ale i co teda chceme, což pak vede k občas trochu nešťastným dohadům o základní programové body. A diskuze a případná změna je samozřejmě v pohodě, nechci dogmata, ale nepovažuju za úplně dobrou situaci, kdy členové klidně po roce a již ve funkcích zjišťují co je v programu. Věřím, že tohle je věc která se dá polepšit trochou dobrovolničení a připomínání.
- odborné týmy se otevírají jen relativně pomalu. Probíhá teď velká reforma, ale probíhá už taky docela dlouho
- osobně nepovažuju stále za dobrou situaci ohledně dobrovolníků. Na podzim se teda řeklo, že známe trable, Radek za RP a PO řekli “jdeme na to” a určitě se spousta věcí zlepšila a cením práce obou, ale ještě máme myslím hodně moc co zlepšovat
- myslím, že dlouhodobá věc k řešení (OFFTOPICprotože přirozeně vždy půjde tlak z části exekutivy k řešením co nejlevnějším a s největším zásahem a je to doslova práce těch lidí, žádná zášť) budou strasti kolem ochrany osobních údajů a třeba i etice vedení kampaní ohledně legrací jako micro targeting a tak dále. To není něco, co bych měl ambici rozkopávat teď pro koaliční kampaň, ale myslím, že právě po volbách a před komunálkama bude super příležitost si revidovat co se kde stalo , jestli to je plně v souladu s pirátskou politikou a co s tím případně chceme dělat.

Program a předpisy

- dlouhodobý program je myslím celkem zralý na širší revizi tak půl roku po volbách, až se poučíme ze zkušenosti ať už vládní nebo snad aspoň “je nás docela hodně ve Sněmovně”
- nemyslím si, že je dlouhodobě udržitelné aby se některá programová stanoviska připravovala úplně mimo RV a pak se buď dala k formálnímu schválení nebo neschvalovala vůbec jako “mediální výstup”. Je pochopitelné, že v krizi se některé věci dělaly rychle, ale nerad bych aby se krizové chování přelilo jako standard. Za krizové chování taky přes všechnu úctu k práci na tvorbě programu považuji jmenování jednočlenných týmů pověřených tvorbou celého programu - u úkolu tak podstatného je klíčová i nějaká rezilience týmu atd. a to jeden člověk z principu nikdy nemůže mít úplně ideální.
- myslím, že si občas svazujeme ruce a ocenil bych mnohem větší flexibilitu a důvěru k podstatě, ne k provedení. Typický případ jsou povinná výběrová řízení i na vyloženě dozorčí relativně marginální (často ještě podmíněné hlavně důvěrou) pozice v obcích/ krajích, kde to, že nemáme hned po volbách v ruce jména často znamená, že nemáme tak nějak nic. Stejně tak považuju za bizarní občasný proces pro proces: nepovažuji popravdě za účelné, abychom řešili, jestli si předseda strany může “povýšit” k sobě tajemníka nebo ne, to je typická zbytečná byrokracie místo řešení podstaty věci.
- co naopak zoufale chybí jsou následky, reálný dopad, když se něco stane. Kultura kterou máme na mě působí tak, že formální chyba znamená dlouhé potahovačky, které pak ale taky znamenají, že na řešení klíčového nezbývá energie a rejpe se v těžko srozumitelných věcech. A když už někdo něco teda asi pokazí, tak často z toho vyjde kauza zcela umaštěná. Nepřeju si stranu, kde se stínají hlavy, ale kde máme silnou kulturu vzájemné důvěry a případné jasné atribuce chyby a zpětné vazby.

Tohle jsou věci, kterým bych se rád věnoval a snažil jsem se to rozepsat jako věc obsahu, ne (spíš v mojí pozici teď nesmyslné) přísahy “jakmile budu zvolen, půjdu a napíšu super předpis který vyřeší TOHLE”. Jestli se vám to zdá jako dobrej nápad co dělat v RV, tak vás moc poprosím o podporu. A tím i myslím “řekněte známým”.
David.Wagner
Republikový výbor

Dalibor.Zahora píše: 08 dub 2021, 19:44 Nedělej zagorku a přijmi výzvu! :D
OFFTOPICno nebudu lhát, když jsem si tak pročetl tvůj příspěvek tak jsem si hned řekl "ááá, kultivovaná podpora od Dalibora, to je radost!" a už už jsem se na to chtěl vykašlat
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jiri.Belsan
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“