Nominace Terezy Vovesové do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Terezy Vovesové do RV

Anketa končí za 18 dub 2021, 15:35

PRO

65
66%

PROTI

21
21%

ZDRŽUJI SE

13
13%
 
Celkem hlasujících: 99 - Celkem hlasů: 99

Lukas.Wagenknecht
Senátor
Příspěvky: 139
Registrován: 07 bře 2018, 17:34
Profese: auditor
Bydliště: U Krematoria 2636, Pardubice
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Lukas.Wagenknecht »

Ctěné CF,

rád bych tímto navrhl Terezu jako kandidátku na pozici členky RV. S Terkou se znám několik let, moc si vážím její práce pro Piráty a její aktivní přístup v odborných tématech. Zejména bych vyzdvihl její fungování v pracovní skupině pro veřejné zakázky, kde je oficiálně tajemnicí.

Tereza je nyní členkou KF Střední Čechy, ale věnuje se stejně tak tématům Prahy. Určitě jí budete znát ze fóra komunálních zastupitelů.
Terezu nominuji, protože si jí moc Vážím za její působení u Pirátů.

Lukáš

Uživatelský avatar
Adam.Rut
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 29 říj 2017, 21:07
Profese: analytik v Oživení
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování

Re: Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Adam.Rut »

Terezu rozhodně podporuji, dělá velmi dobrou práci i na Praze 5 a má široké spektrum odborných i komunikačních dovedností.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Rut za příspěvky (celkem 3):
Tereza.Vovesova, Daniela.Weissova, Stepan.Rattay
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Zdravím vás všechny,

a děkuju mockrát Lukášovi za nominaci. Potěšila moc, protože si taky jeho práce pro Piráty vážím. :) Zároveň bych chtěla moc poděkovat Báře Soukupové a i dalším, kteří mě do kandidatury do RV popostrčili. Nominaci přijímám.

Pokusím se vám ve své kandidátské řeči přiblížit nejen to, co bych chtěla dělat v rámci RV, ale i svůj pohled na naší stranu a můj vztah k Pirátům. Vezmu to odzadu a pokusím se být stručná.

Jak píšu i ve svém medajlonku na Lidé (https://lide.pirati.cz/personProfile/1614/), jsem moc ráda, že díky Pirátům jsem vždycky volila stranu, která mě nezklamala a ještě víc mě těší, že to můžu zodpovědně říct i po čtyřech letech působení u Pirátů.
Je to tak, opět jsme vyrostli a to nejen co do počtu členů, ale i co se profesionality, ve smyslu zorientování se v novém prostředí a v tom všem, co s sebou politika při výkonu funkcí na celostátní nebo komunální úrovni přináší. Když se člověk v dnešní době ohlédne ty čtyři roky a víc nazpátek, tak už v dnešní době vidí nesmazatelnou stopu Pirátů v české politice. Na celostátní úrovni se prosadila digitalizace a otevírají se nová, dosud opomíjená témata, na komunální úrovni se čím dál tím víc dostává do popředí participace, transparence a inovace, které doteď chyběly. Pokud zrovna nejsme přímo “hybnou silou” změn, myslím, že přinejmenším zásluhu “pohonu” změn v přístupu k politice a výkonu politických funkcí určitě máme. A já bych si přála, aby tomu tak bylo i nadále.

Navíc jako Pirátská strana působíme nejen v politice, ale snažíme se i pomáhat ve společnosti tam, kde je zrovna potřeba a to ne jako jednotlivci v rámci svých politických aktivit, ale spíš jako strana. Nejen díky PaRu pořádáme i spoustu akcí pro širokou veřejnost a mnohé další. I to jsou z mého pohledu hodnoty, které Pirátskou stranu dělají tím, čím je.

Republikový výbor je podle mého názoru tím nejvhodnějším orgánem naší strany k tomu, aby vytvářel a zajistil dostatečný prostor pro všechny výše zmíněné hodnoty a jejich rozvoj ať už skrze své základní působnosti nebo svou činnost nad rámec stanovených působností a ve spolupráci s ostatními orgány strany umožnil realizaci a rozvoj nejen politického růstu, odborné sekce strany a zázemí Pirátské strany, ale také vytvořil místo pro členské iniciativy a podněty.

A co bych v rámci RV chtěla dělat?
Nějakou dobu už běh v rámci fungování RV z povzdálí sleduju, takže si umím představit, co v praxi znamená stát se členem RV. Do dění na RV bych se ráda zapojila aktivně.
Kromě podpory činnosti RV tak, jak jsem ji už popsala, doplním ještě dvě konkrétní věci, kterým bych se ráda věnovala naplno.
V současnosti schválená strategie naší strany je rozepsána do roku 2022. Chtěla bych se v rámci své činnosti v RV podílet na jejím updatu a byla bych ráda, abyste se během přípravy updatu mohli zapojit i vy. V rámci sběru podkladů pro přípravu Strategie bych proto ráda i v rámci krajů vytvořila analýzu silných, slabých stránek, příležitostí a tzv. hrozeb (SWOT analýzy). Dalším krokem na strategii, o který bych se ráda přičinila je nastavení automatického sběru dat na jednom místě. Takové nastavení nám do budoucna ušetří spoustu práce a zároveň se budou dát získaná data využít i k jiným účelům. V rámci své profesní dráhy v současné době koordinuju a podílím se na přípravě Strategie rozvoje na Praze 5 a věřím, že mé zkušenosti s přípravou strategického dokumentu pro městskou část s 88 tis. obyvatel budou přínosem.
Z oficiálních pracovních skupin bych se i jako člen RV a profesí nově i zaškolená rozpočtářka, ráda zapojila do Rozpočtové pracovní skupiny. Jako nečlen RV se sice můžu podílet na práci skupiny, ale s účastí na oficiálních jednáních je to složitější.

Na závěr děkuju mockrát za čas a pozornost všem, kteří moji řeč dočetli až do konce. Pokud byste se mě chtěli na cokoliv zeptat, tak neváhejte. Sice neslibuju, že okamžitě, ale za to určitě odpovím vám všem. Pokud se rozhodnete mojí kandidaturu do RV podpořit, předem děkuju.

Buďte všichni zdrávi. :)

Tereza

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Stepan.Rattay
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 67
Registrován: 20 bře 2018, 12:59
Profese: Radní MČ Praha 5
Bydliště: V Cibulkách 358/54
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Stepan.Rattay »

Připojuji se k podpoře Terezy do RV, spolupracoval jsem s ní na řadě podkladových materiálů jako je například analýza současného stavu k zadávání zakázek malého rozsahu nebo nosný materiál k programovému bodu Modernizace veřejné správy. (https://docs.google.com/document/d/13KM ... BecmU/edit)
Zpracovávaná témata jsou vždy ze strany Terezy rozebírána do hloubky, ostatně někteří z členů se již s tímto jejím analytickým přístupem setkali v případě některých podnětů na vlastní kůži, což rozumím, že nemusí být pro někoho zrovna komfortní situace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Rattay za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Vovesova, Dalibor.Zahora

Štěpán Rattay

zastupitel MČ Praha 5
předseda Kontrolního výboru

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Stepan.Rattay píše: 09 dub 2021, 10:32 Zpracovávaná témata jsou vždy ze strany Terezy rozebírána do hloubky, ostatně někteří z členů se již s tímto jejím analytickým přístupem setkali v případě některých podnětů na vlastní kůži, což rozumím, že nemusí být pro někoho zrovna komfortní situace.
Evidentně už spolu na nejrůznějších tématech spolupracujeme téměř 2 roky. :lol:
Mimochodem spolupráce si moc vážím, protože ve chvíli, kdy mi začnou "docházet síly" tak mě dokážeš skvěle alternovat. :D

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 10:57
Pokud byste byli v RV a měli byste rozhodovat, zda podpořit, aby náš pirátský obchod začal uplatňovat zásady odpovědného podnikání a nakupoval a prodával zboží, které nebude ze sweatshopů, či problematických zemí a podobně. Podpořili byste tento směr? Ano či ne? (odpovídejte prosím ve svých nominačních vláknech, díky)

Anketa k tomuto tématu je zde viewtopic.php?p=751617#p751617
To je pro mě, jakožto člověka, který dlouhou dobu pracoval na bio obchodech zrovna v době, kdy se produkty Fair trade začaly dostávat na český trh, opravdu zajímavá otázka. :)

Určitě jsem pro, začlenit do nabídky pirátského obchodu a preferovat výrobky z podniků, které dodržují zásady odpovědného podnikání. Nejsem si ale jistá, že bych volila cestu spoléhat se při výběru takových produktů jen na oficiální značku Fair trade. Pro tento typ sortimentu pirátského obchodu bych spíš volila možnost pokusit se navázat kontakty přímo s výrobci nebo se zaručenými dodavateli, kteří by nám byli schopni dodržování zásady odpovědného podnikání při výrobě zaručit.

V anketě jsem volila možnost a). :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Hora

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 21:17 A) Jdete do RV s nějakým tématem či věcí, kterou se pokusíte prosadit? Která to je?
B) Aspoň jedna věc, která vás z činnosti RV za cca poslední rok nejvíce zaujala (pozitivně/negativně či jinak) a proč?

(opět prosím o odpovědi ve vašich vláknech)
A) O jedné konkrétní věci - práci na přípravě strategie strany - jsem se již zmínila v kandidátské řeči. To, co bych si ráda v rámci této činnosti prosadila a ještě jsem to úplně nezmínila je taková malá tour RV po KS, během které by se SWOT analýzy připravily. Věřím, že vzhledem k různým aktivitám členů RV bychom byli schopni seskládat zajímavý program pro KS, během kterého by se nejen připravily SWOTky, ale zároveň bychom, pokud by byl zájem, mohli pro KS připravit nějaké workshopy nebo přednášky nejen na téma RV.

B) Zajímavých věcí bylo rozhodně víc. Z dlouhodobějších projektů, je to například příprava upgradu odborné sekce, kterou považuju za poměrně klíčovou záležitost. Dále třeba projednávání návrhu změn stanov a proces členských podnětů. Ještě bych tady ráda vyzdvihla jednu věc, kterou vnímám velmi pozitivně a to je zajištění informovanosti členů Pirátské strany o činnosti RV. Díky moc RVčku za tuhle snahu, práci a neustálé zlepšování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Jana.Komrskova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 61
Registrován: 28 zář 2017, 20:40
Profese: náměstkyně primátora hl. města Prahy
Dal poděkování: 272 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Re: Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Jana.Komrskova »

Terezu velmi ráda podpořím za její aktivní přístup.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Komrskova za příspěvek:
Tereza.Vovesova

Jana Komrsková

náměstkyně primátora hl. města Prahy
zastupitelka MČ Praha 10
Výbor pro strategický a hospodářský rozvoj a podporu podnikání a inovací ZHMP
Výbor pro výchovu a vzdělávání ZHMP
Finanční výbor MČ Praha 10
Výbor životního prostředí MČ Praha 10

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Jan.Hora píše: 11 dub 2021, 08:32 Dvě otázky na všechny kandidáty:
1) kolik času měsíčně hodláte vyhradit na práci v RV
2) Pokud máte více než jednu roli/funkci, prosím seřaďte je podle důležitosti včetně role člena RV.

Moje otázky směřují zejména k tomu, jak intenzivní bude vaše zapojení do činnosti RV a jak bude vaše aktivita vypadat v dobách přetížení úkoly z různých rolí (typicky třeba v období horké fáze kampaně). Píšu to proto, že není mým cílem vás nachytat, ale získat jasnou představu, jaké nastavení svých povinností byste považovali za optimální.
Ahoj Honzo,

děkuju mockrát, že se ptáš, protože dostatek času je opravdu jednou z velice podstatných otázek, kterou si pokládám vždycky ve chvíli, kdy se chci pustit do něčeho nového. Jen letmé sledování RV z povzdálí, tak aby byl člověk dostatečně v obraze, co se přesně děje a občasné zapojení se vyjde na ca 1-2 hoďky týdně + účast na zasedání RV. Předpokládám, že až se rozjedou trošku víc pracovní skupiny, tak časový fond věnovaný RV ještě o něco nabyde, protože ať už se stanu členem RV nebo ne nabídla jsem svoji výpomoc Rozpočtové skupině a ráda bych se i jako nečlen podílela na přípravě nové strategie.

Při normálním chodu bych to jako členka RV viděla na ca 2-4 hodiny týdně, při zpracovávání materiálů odhaduju třeba i nárazově na nějakých 10 hodin týdně.
Pokud by se mi podařilo realizovat výše zmíněnou "tour" k přípravě Strategie tak samozřejmě časový fond naroste, nicméně v tomhle případě by se nejednalo o dlouhodobou aktivitu na 2 roky, takže zvládnutelné by to bylo.

Otázka č. 2 na role/funkce v mém případě má jasnou odpověď. Jsem spíš ten typ, který pokud má nějakou roli/funkci, tak se ji aktivně věnuje a aktivně se zapojuje do diskuzí, než že by mě lákalo obcházet schůze, abych měla přehled. V současnosti mám v rámci Pirátské strany 2 oficiální role jsem členkou CF a z této pozice se aktivně podílím na důležitých jednáních strany a jejím fungování. Z poslední doby zmíním například, že se Štěpánem Rattayem jsme navrhli a ve spolupráci s RP a poslaneckým klubem jsme připravili Fórum komunálních zastupitelů (pokračování bude, nebojte se, hned jak situace bude více nakloněna F2F setkání) a v rámci svého působení na KS SčK jsem připravila ve spolupráci s Luckou Cirkva Chocholovou a Lukášem Kohoutem vstupní workshop pro krajský ZK SčK. Z oficiálních rolí mám roli tajemnice pro Pracovní skupinu veřejných zakázek a i zde se podílím aktivně. Předpokládám, že funkce člena RV by šla snadno skloubit s rolí členky CF, jen by se zvedla časová náročnost. Role tajemnice PS VZ by byla k výkonu funkce člena RV zvládnutelná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Jan.Hora

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Jakub.Nepejchal píše: 11 dub 2021, 09:39 ... já mám jednu otázku:

Jakým způsobem by získání mandátu v RV změnilo možnost prosazovat tvé ideje oproti tomu, že stále jsi členem nejvyššího orgánu strany (=celostátní fórum)?
Ahoj Jakube,

co se prosazování idejí týče, tak by zřejmě žádná změna nenastala. :) Pokud chci nebo jsem chtěla v Pirátské straně prosadit téma, sednu, sepíšu, co a proč navrhuju, navrhnu postup a zašlu na příslušná místa ke zvážení. Takhle například vzniklo setkání komunálních politiků Pirátské strany Fórum komunálních zastupitelů. Jsem moc ráda, že tehdejší RPčko vyslyšelo naší prosbu a rozhodlo se podpořit tuhle akci. Na počátku stál dokument, ve kterém jsme se Štěpánem krátce, ale dostatečně vysvětlili, co a proč jsme v dané době na komunální úrovni postrádali a vzhledem k tomu, že RP na rozjezdu podpory komunální politiky zrovna pracovalo a měli připravené svoje věci, tak už jsme jen spojili síly a za dva měsíce na to se sjela přibližně stovka našich komunálníků v Praze. Ano, museli jsme ve dvou lidech zajistit zázemí pro uspořádání akce a všechny účastníky sezvat, ale povedlo a stálo to za to.

Je tu ale jedna věc, na kterou jsem teď "narazila". Opravdu bych se ráda naplno účastnila přípravy strategie a činnosti Rozpočtové skupiny. V případě Rozpočtové skupiny už jsme ale třeba vedli diskuzi, zda je vlastně v pořádku, když se jako nečlen RV budu chtít účastnit schůze, na kterou jsou pozváni oficiálně členové RV. Samozřejmě, určitě by se našel způsob, jak takovou účast zkomunikovat, každopádně asi by pro mě bylo jednodušší se takových schůzí účastnit rovnou jako člen RV. Proto kandiduju.

Sečteno podtrženo o prosazování idejí mi ani tak nejde, k tomu není potřeba být členem RV, ale chtěla bych se věnovat tématům, které RV teď aktuálně začíná řešit a to jako členka RV nebo případně i nečlenka. V případě členství by asi odpadla některá nadbytečná komunikace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Jakub.Nepejchal

Tereza Vovesová
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“