Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do republikového výboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Tomáše Gutha Jarkovského do republikového výboru

Pro
61
63%
Proti
23
24%
Zdržuji se
13
13%

Celkem hlasujících: 92 - Celkem hlasů: 97

Tomas.Guth.Jarkovsky
Krajské předsednictvo
Profese: student IT, asistent poslance
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 691 poděkování

Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do republikového výboru

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Vážené celostátní fórum,

rozhodl jsem se začít sbírat podporu na svou nominaci do RV, protože mi přijde že, to je smysluplný způsob, jak se můžu zapojit do fungování a směřování strany a dělat nějaké dobro.
Ve straně jsem se věnoval už docela široké škále aktivit, ale je pravda, že do spousty z nich jsem jenom nakouknul, zapojil se spíše krajně, a neodmakal toho dostatek, abych se tím chlubil v nominační řeči.

Jedna z větších věcí, kterým se ve straně věnuju, je tajemníkování lidskoprávního rezortního týmu, který je docela nový, ale přesto se rozrostl na několik desítek zapojených zájemců jak z řady Pirátů, tak odborné veřejnosti, a aktivně se podílí na jak práci poslaneckého klubu ve sněmovně, tak spolupracuje s europoslaneckou delegací, tak spolutvoří a připomínkuje rovnou několik programových bodů do blížících se voleb.

Také jsem v roce 2019 obnovil fungování mládežnické organizace Mladého Pirátstva, které se také rozrostlo na několik desítek aktivních členů a přestože mělo po velkou většinu doby minimální podporu z centrály nebo zbytku strany, nyní šlape jako hodinky, má i své vnitřní předpisy, mediální tým, pravidelné schůzování dle ZaTyS, už má za sebou nějaké větší jednorázové akce a už do činnosti strany se díky MP už zapojilo 10+ nových mladých zájemců o politiku.

Mimo tyto dvě aktivity jsem byl zhruba rok předsedou MS Českobudějovicko a nyní jsem místopředsedou KS Jčk. Předsedání nevím jak moc dobře mi šlo, ale dostalo se mi zpětné vazby, že jsem příjemně zlepšil štábní kulturu a formálně organizační fungování MSka.

Řekl bych, že mám zkušenosti jak z fungování regionálních sdružení OFFTOPIC(protože zkušenosti z jihu Čech), tak z centrální celostátní politiky z poslaneckého klubuOFFTOPIC (protože práce asistenta poslance), tak z dobrovolnických vnitrostranických iniciativ OFFTOPIC(protože Mladé pirátstvo), což zní jako docela dobrý mix vhledů a zkušeností pro republikový výbor, který má vliv na všechny tyhle různé druhy Pirátování. V RV jsou v současnosti trvalé pracovní skupiny, ze kterých bych se asi chtěl zapojit v programové skupině a skupině pro rozvoj odborně-politické sekce strany, ale třeba se uchytím jinde.
Jsem otevřen dotazům, díky za případnou podporu. :^)
Místopředseda KS Jihočeský kraj
Asistent poslance
Tajemník rezortního podtýmu Lidská práva.
+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky@pirati.cz
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Dal poděkování: 644 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do republikového výboru

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Jako předsedkyně Mladého Pirátstva a spolupracovnice Tomáše v MRT Lidská práva mohu Tomáše jen doporučit. Jeho výstupy jsou vždy vysoce kvalitní a oceňuji i jeho důraz na dotahování věcí do konce. Určitě by byl pro RV skvělým přínosem.

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30482 poděkování
Dostal poděkování: 14989 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jen pojď! Směle do RV! ;)

Mám dotaz k MP - omlouvám se, že to nestíhám podrobně sledovat, ale když sem poslouchal nedávný sjezd, dělal jsem si legraci, že by se to mohlo přejmenovat na Mladé byrokraty. :) Přišlo mi, že se tam hlavně řešili procedury a předpisy, ale bude to jen povrchně mylný dojem. Nicméně, kdyby si měl prezenotova MP, jaké jsou hlavní cíle a náplň, či co se podařilo (kromě rozhýbaní, za to respekt, samozřejmě i zásah s Mladým Pirátstvem byl slušný :D ).
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465
Tomas.Guth.Jarkovsky
Krajské předsednictvo

Dalibor.Zahora píše: 08 dub 2021, 14:09 Jen pojď! Směle do RV! ;)

Mám dotaz k MP - omlouvám se, že to nestíhám podrobně sledovat, ale když sem poslouchal nedávný sjezd, dělal jsem si legraci, že by se to mohlo přejmenovat na Mladé byrokraty. :) Přišlo mi, že se tam hlavně řešili procedury a předpisy, ale bude to jen povrchně mylný dojem. Nicméně, kdyby si měl prezenotova MP, jaké jsou hlavní cíle a náplň, či co se podařilo (kromě rozhýbaní, za to respekt, samozřejmě i zásah s Mladým Pirátstvem byl slušný :D ).
Je potřeba lásku k předpisům pěstovat už od mladého věku!

Jinak k cílům a náplni činnosti Mladého Pirátstva:
- Hlavní cíl je takový velký a obecný - podporovat a normalizovat aktivní občanství u mladých lidí. Já to rád popoisuju tak, že mým cílem je to, aby politika byla prostě úplně normální koníček, zájem nebo i kariérní cesta, které se prostě někteří mladí lidé věnují, stejně jako někdo hraje frisbee, někdo je ve pěveckým sboru a někdo chodí rybařit. V tuhle chvíli tomu tak není, ten kdo se věnuje politice musí překonat nějaké společenské bariéry a to je zbytečná marnost.
- Detailněji to znamená zapojovat mladé lidi do pirátů a fungovat jako takový předvoj strany při lákání mladých lidí. Přeci jen spíše není pravda, že by strana byla nějak extra přívětivě prostředí pro člověka, co se do začne zhola zapojovat (mnoho technických systémů, mnoho zkratek, mnoho byrokracie, pro mladého člověka vlastně místní sdružení často nemají moc aktivit co by mohl dělat než nosit listy) a když k tomuhle ne relativně nepřívětivému prostředí přidáme naopak jedno přívětivé, kde jsou vrstevníci, je o něco více zábavy, pochopení a lidí, co jsou na tom podobně, tak to může pomoci.

Co se podařilo a co děláme:
- Na podzim 2019 jsme měli podle mě docela úspěšný Piratecon o mladých v politice. Nebyl úplně tipťop, ale s nulovým budgetem to bylo dost dobré. Živě se účastnilo asi 30-40 lidí, záznam viděly nízké stovky. Link na článek o pirateconu zde. Nový PirateCon se plánuje, ale ještě není čím se chlubit.
- Máme fungující mediální tým, který tvoří a sdílí vlastně docela kvalitní obsah na sociální sítě, který dosahuje nějakých tisíců oslovených lidí. Například infografiky o vakcínách, o duševním zdraví apod. Link
- Máme pravidelné polopolitické aktivity které se pořád rozvijí. V tuhle chvíli docela funguje Čtenářský klub, od příští středy budeme mít i pravidelné diskuze nad pirátskými tématy se Seniory na palubě.
- Máme docela dost nepolitických aktivit, které sice přímo mnoho politického nepřináší, ale pomáhají tomu budování komunity a příjemného prostředí u pirátů (docela dlouho běžící komunitní minecraft server, teď nově streamujeme zápasy a turnaje pirátského counter strike, míváme teambuildingové večery)
- Snažíme se nějak smysluplně, rozumě a fakticky zapojovat do různých mládežnických debat a diskuzí, což přeci jen snad nějaké hlasíky Pirátům přináší.
- Hlavní metrika úspěšnosti podle mě je to, kolik mladých lidí dokážeme zapojit do Mladého Pirátstva A ZÁROVEŇ je dokážeme zapojit do nějaké stranické odborné, mediální nebo politické činnosti. To se těžko přesně určuje, ale jako kmetovi, co tomu dlouho dozoruje, mi přijde, že jsme už přispěli minimálně tak ~10 novými aktivními dobrovolníky a několik dalších se zapojilo pasivněji, což je ale pořád potenciál pro další dobrovolnickou sílu a novou generaci Pirátů, která je pro nějakou dlouhotrvanlivost Pirátů asi potřeba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora
Asistent poslance
+420 778 111 487
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27188 poděkování
Dostal poděkování: 22449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas.Guth.Jarkovsky píše: 08 dub 2021, 13:51
I tobě dávám všechny tři OFFTOPIC :roll: své hlasy. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Tomas.Guth.Jarkovsky
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Tomas.Guth.Jarkovsky
Krajské předsednictvo

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 10:57 Objevují se stížnosti, že není moc otázek, tak jednu rozehřívací a zkusíme vynést na světlo jedno sice okrajové, ale přece jen vypovídající téma.

Pokud byste byli v RV a měli byste rozhodovat, zda podpořit, aby náš pirátský obchod začal uplatňovat zásady odpovědného podnikání a nakupoval a prodával zboží, které nebude ze sweatshopů, či problematických zemí a podobně. Podpořili byste tento směr? Ano či ne? (odpovídejte prosím ve svých nominačních vláknech, díky)

Anketa k tomuto tématu je zde viewtopic.php?p=751617#p751617

No, tohle zní trochu jako věc, kterou když už by muselo RV řešit nějakým vnitřním předpisem, tak je to takové už trochu nukleární řešení, protože by to asi byl spíše nějaký předpis o morálně odpovědném hospodaření, který by se vztahoval nejen na pirátský obchod, ale také na na hospodaření jiných orgánů a týmů ve straně. Obchod jinak spadá po exekutivu, jestli se nemýlím, takže procesně by mnohem větší smysl dávalo kdyby o takovémto rozhodnutí v obchodě rozhodovalo RP (nebo samozřejmě Cf, ať si prozkoušíme přímou demokracii).

Nicméně...

Takový předpis si dokáže představit, že by existoval, ale mám trochu pocit, že tato problematika je tak detailní (jak je morální kupovat od autoritářských režimů, jak je morální kupovat od surveilence kapitalistů, jak je morální kupovat věci které byly stvořeny za neadekvátní plat), že by takový předpis buď byl extrémně dlouhý a detailní, což by jenom všechny týmy štvalo a nikdo by to pořádně neznal ani nedodržoval, nebo by to byl jen krátký nezávazný doporučující předpis, u kterýho je tak nějak pochybný přínos, i když jako symbol a deklarace to asi nějaký smysl má.

Vzhledem k tomu, že to zmiňované vlákno se blízce váže k oné situaci s respirátory na Praze 3, tak si asi dokáže představit, že by v nějakých kodexech kandidátů nebo podobných dokumentech byla nějaká taková klauzule o tom, že kandidát se třeba zavazuje nevyužívat porušování lidských práv nebo shazování lidské důstojnosti k peněžnímu zisku. OFFTOPICKonkrétní znění samozřejmě teď nevymyslím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Dalibor.Zahora
Asistent poslance
+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky
Krajské předsednictvo

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 21:17 Díky všem za odpovědi. Myslel jsem, že další otázky přibudou, no nic, tak dám další...

A) Jdete do RV s nějakým tématem či věcí, kterou se pokusíte prosadit? Která to je?
B) Aspoň jedna věc, která vás z činnosti RV za cca poslední rok nejvíce zaujala (pozitivně/negativně či jinak) a proč?

(opět prosím o odpovědi ve vašich vláknech)
A) Nemám konkrétní agendu, ale zdá se že strana docela dost potřebuje zaměřit energii na jasné dělení moci a kompetenci mezi své orgány. V současnosti se to trochu začalo míchat s koalicí ve hře a pravidleně se ukazuje nejasnost ohledně odborné sekce strany a "směřování strany" (whatever that means). To zní jako něco co je potřeba udělat a je na RV aby se o to postaralo.

B) Hodně zaujala právě reforma odborné sekce strany a pak samozřejmě Pirátský Institut (i když ten není čistě RV věc)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Asistent poslance
+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky
Krajské předsednictvo

Jan.Hora píše: 11 dub 2021, 08:32 Dvě otázky na všechny kandidáty:
1) kolik času měsíčně hodláte vyhradit na práci v RV
2) Pokud máte více než jednu roli/funkci, prosím seřaďte je podle důležitosti včetně role člena RV.

Moje otázky směřují zejména k tomu, jak intenzivní bude vaše zapojení do činnosti RV a jak bude vaše aktivita vypadat v dobách přetížení úkoly z různých rolí (typicky třeba v období horké fáze kampaně). Píšu to proto, že není mým cílem vás nachytat, ale získat jasnou představu, jaké nastavení svých povinností byste považovali za optimální.
1) Těžko odhadnout, ale nedávno jsem pustil funkci předsedy MSka, což bylo tak 10-15h, takže tohle bude podobně, ale samozřejmě podle návalu
2) Ještě mám funkci místopředsedy KS a člena rady Mladého Pirátstva. Místopředseda a RV jsou pro mě asi důležitější než MP, ale moc nejdou mezi sebou srovnávat, protože místopředsedování je spíše nárazovějsí a exekutivní a spíše ti okolí sype práci, zatímco v RV si člověk spíše určuje práci sám. Kvůli tomu se to težko porovnává.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvek:
Jan.Hora
Asistent poslance
+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky
Krajské předsednictvo

Martin.Stanek píše: 11 dub 2021, 12:40 S radostí sleduju to velké množství nominací zajímavých osobností :)
Mám dotaz na kandidáty:
Máte nápad, jak by ze strany RV šlo pomoct situaci s přezkumnými orgány? Narážím na to, že dlouhodobě se tyto orgány nacházejí v nezáviděníhodné situaci, kdy mají řešit nedorozumění nebo přešlapy, běžně se z podstaty věci dostávají do konfliktních situací a pod palbu nebo aspoň pod tlak, to vše dobrovolnicky. Asi toho důsledkem je, že členové orgánů často rezignují a orgány tak trpí snížením stability nebo výkonu.
Přiznám se, že žádný nápad nemám. Chtěl bych vás tedy poprosit o komentář, co by z vašeho pohledu mohlo být cestou, a vlastně i o to, abyste se nad tím v RV společně zamysleli, až v RV budete ;)
Díky všem, co mají odvahu a chuť jít se této práci věnovat!
Konkrétní návrhy asi nevymyslím takto na koleni, ale hlavní problém s kontrolními orgány je toxicita, kterou jsme začali asi brát asi jako samozřejmost, a která často dosahuje podivuhodně vysoké úrovně. Pomluvy, urážky, obviňování z vyřizování osobních účtů a místy bych řekl že se to může blížit nějaké definici šikany. Tady se nechci za každou cenu plně stavět za každéhou současného člena z každéhjo orgánu, ale prostě ta úroveň s jakou přistupujeme k prošetřování případných porušení předpisů je tristní. Jako RV můžná můžeme udělat nějaké doporučení nebo rovnou předpis upravující jednání s kontrolními orgány, aby se něděly takové marnosti jako placení právníků z veřejných peněz pro účely vnitrostranických řízení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 3):
Martin.Stanek, Vojtech.Pikal, Karel.Nejedlik
Asistent poslance
+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky
Krajské předsednictvo

Janka.Michailidu píše: 13 dub 2021, 20:59 Tak já bych tady měla otázku na kandidáty, kteří nejsou v současnosti členy RV.
Zapojovali jste se v minulosti do aktivit probíhajících na půdě RV? Pokud ano, do jakých? Pokud ne, proč?
OFFTOPICje to trochu sneaky dotaz. jednak dám ráda nečlenům RV prostor k projevení se a jednak se ráda dozvím, co můžeme ještě udělat pro to, aby bylo i pro nečleny RV snadné se zapojit do aktivit, které jim příjdou důležité :)
Když mohu, snažím se účastnit alespoň částí jednání RV. Do konkrétních aktivit jsem se dosud nezapojoval, ale dal jsem si už před nějakou dobou výzvu, že budu informovaný o všech zajímavých dokumentech co se dějou a tvoří na půdě Rv a budu se o nich snažit rozšiřovat povědomí a informovanost dál. Proč ne? - Zatím my přišelo že jsem vždy měl dostatek funkcí a zodpovědností ve straně, že bych nedokázal dostatečně kvalitně dodávat svoje závazky. Teď jsem se nemalé funkce vzdal, tak mám prostor :)
Asistent poslance
+420 778 111 487
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“