Nominace Tomáše Pastirčáka do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporuji nominaci Tomáše Pastirčáka do Republikového výboru

Pro
63
84%
Proti
8
11%
Zdržuji se
4
5%

Celkem hlasujících: 75 - Celkem hlasů: 75

Tomas.Pastircak
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 421 poděkování
Dostal poděkování: 2150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Tomáše Pastirčáka do RV

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Ahoj Pirátstvo,
Chci vás poprosit o nominaci do RV.

Moje kandidátská řeč:

Jmenuju se Tomáš Pastirčák, je mi 32 let, členem Pirátů jsem něco přes tři roky. Žiju v Brně, jsem vystudovaný informatik, pracuju jako softwarový vývojář, do toho jsem začal studovat práva, aktuálně ve 4. semestru.

Asi nejvýznačnější způsob, jak jste mě mohli postřehnout OFFTOPIC(když nepočítám "kytarový stolek" na CF v Ostravě) je jako předsedajícího na pár jednáních CF tady na fóru. Práce předsedajícího je do velké míry o znalosti vnitřních Pirátských předpisů (a částečně i zákonných předpisů). A protože si troufám říct, že už se v Pirátských předpisech celkem orientuju a docela mě to baví, chci v této oblasti nabídnout čas, který bych tomuto tématu mohl věnovat na půdě RV. Vnitrostranické předpisy mi nepřijdou moc jako vděčné téma, v podstatě je to směr "kdybychom se dokázali dohodnout, tak tohle vůbec nepotřebujeme". Ale přijde mi, že nevděčnost těchto témat jde ruku v ruce s jejich důležitostí, a jak bude strana růst, bude potřeba i vnitřní předpisy podstatným způsobem rozvíjet.

Abych i formálně odpověděl na otázku Honzy Bednaříka o pracovních skupinách: Usiloval bych zejména o účast v předpisové pracovní skupině. Kdyby to bylo potřeba, věřím že bych se zvládl zorientovat i v technické pracovní skupině, ačkoliv tam by mi asi chvilku trvalo naskočit do "rozjetého vlaku"; v plánu to zatím nemám.

Aktuálně nezastávám žádnou volenou funkci ve straně ani samosprávě, jedinou jmenovanou funkcí v samosprávě je člen Komise organizační a legislativní JmK. V minulosti jsem byl zastupitelem města Plzně a městského obvodu Plzeň 4. Ve Sněmovních volbách 2021 kandiduji z 19. místa (tedy nevolitelného). Ve straně jsem v minulosti byl (velmi krátkou dobu) místopředsedou místního sdružení Plzeň.

Děkuju za vaše hlasy, a pokud jste Proti, budu rád i za negativní zpětnou vazbu.
Bojovník za méně argumentů ad hominem
Tomas.Pastircak
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Tomáše Pastirčáka do RV

Děkuji za nominaci :)
Přílohy
nominace.png
nominace.png (7.88 KiB) Zobrazeno 708 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 2):
Jan.Lejcko, Lenka.Kozlova
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30482 poděkování
Dostal poděkování: 14989 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tomáši jen v rychlosti, jsem rád že kandiduješ, plánoval jsme tě oslovit, ale byl si rychlejší. ;)
Tak doufám, že to klapne!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Vojta, Tomas.Pastircak
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465
Tomas.Pastircak
Kontaktovat uživatele:

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 10:57 Objevují se stížnosti, že není moc otázek, tak jednu rozehřívací a zkusíme vynést na světlo jedno sice okrajové, ale přece jen vypovídající téma.

Pokud byste byli v RV a měli byste rozhodovat, zda podpořit, aby náš pirátský obchod začal uplatňovat zásady odpovědného podnikání a nakupoval a prodával zboží, které nebude ze sweatshopů, či problematických zemí a podobně. Podpořili byste tento směr? Ano či ne? (odpovídejte prosím ve svých nominačních vláknech, díky)

Anketa k tomuto tématu je zde viewtopic.php?p=751617#p751617
Děkuji za otázku.

Spíše bych to podpořil.

Osobně se i sám snažím jít v tomto příkladem a z problematických zemí přímo nenakupovat, konkrétně za posledních deset let jsem nakupoval jen jednou z Číny OFFTOPICwifi kartu do notebooku, která se jinde sehnat nedala, a i to mě vytrestalo, protože stejně nefungovala. Větší motivací než problematičnost zemí je pro mě nesmyslnost posílat zásilku přes půl planety, protože vím, že v mnoha odvětvích se tomu prostě nevyhnu. Ne, že bych to neřešil vůbec, ale snažím se aspoň trochu balancovat přesvědčení a praktičnost.

Ještě dneska odpoledne jsem měl rozepsané, že bych to podpořil určitě, ale trochu jsem si pročetl anketní vlákno s tím související, a obávám se, že nedokážu vyhodnotit, jaký by to mělo vliv na kampaň. V marketingu se nevyznám, osobně by mi bylo celkem sympatické trošku couvat od kvantit rozdávaného merche, ale v tomto se podřídím marketingovým expertům. Takže i tady je to furt "spíše jo", ale ne za cenu zfušování kampaně.
Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 21:17 A) Jdete do RV s nějakým tématem či věcí, kterou se pokusíte prosadit? Která to je?
Ne, konkrétní téma nemám, ani si nejsem úplně jist, jestli by bylo správné ho mít. Kdyby bylo opravdu silné téma, které chci prosazovat, už bych ho patrně prosazoval z pozice člena CF.
Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 21:17 B) Aspoň jedna věc, která vás z činnosti RV za cca poslední rok nejvíce zaujala (pozitivně/negativně či jinak) a proč?
Na jednu věc jsem svým jménem nechal i reagovat, a to bylo toto vlákno. Musím i říct, že jsem celkem spokojen s velmi volným řešením, což do značné míry odpovídá tomu, co jsem k tématu napsal ve zjišťování názoru členů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Tomas.Pastircak
Kontaktovat uživatele:

Jan.Hora píše: 11 dub 2021, 08:32 Dvě otázky na všechny kandidáty:
1) kolik času měsíčně hodláte vyhradit na práci v RV
2) Pokud máte více než jednu roli/funkci, prosím seřaďte je podle důležitosti včetně role člena RV.
1) Řádově počítám s jednotkami hodin, může to dojít až do nižších desítek. Aktuálně to mám s časem poněkud horší (=takže ty jednotky hodin), ale mám plán, kterým se to od druhé poloviny května podstatně zlepší.
2) Na tohle jsem v podstatě odpověděl v předposledním odstavci úvodního příspěvku. Jediná jiná veřejná funkce je člen jedné komise na kraji, priorita je vyšší, neb veřejná funkce by vždy měla mít vyšší prioritu, než funkce vnitrostranická, ale časová náročnost je relativně minimální, takže neočekávám, že by mě to nějak brzdilo.
Jakub.Nepejchal píše: 11 dub 2021, 09:39Jakým způsobem by získání mandátu v RV změnilo možnost prosazovat tvé idee oproti tomu, že stále jsi členem nejvyššího orgánu strany (=celostátní fórum)?
V podstatě jsem na toto už odpověděl v otázce Dalibora Záhory: Nemyslím si, že RV nějak zvýší možnost nějak tlačit vlastní témata, ani to není důvod, proč do RV chci. Jelikož mým tématem jsou zejména vnitřní předpisy, dává mi větší smysl je za svou osobu připomínkovat a řešit už na půdě RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Jakub.Nepejchal
Tomas.Pastircak
Kontaktovat uživatele:

Mikulas.Ferjencik píše: 11 dub 2021, 10:55 Milí kandidáti, jaký názor máte na tuto problematiku? viewtopic.php?f=637&t=56961
Určitě je to téma, které by se mělo řešit, a vzhledem k tomu, kolik se toho v onom vlákně vyřešilo, je otázkou, jak by se mělo řešit. Nejčistším řešením je zajistit, aby všichni "dodavatelé" (mně se víc líbí slovo kontraktoři) byli nečlenové strany. To je utopie nejen protože by to na spoustu míst byl dost velký problém, ale nejsem ani úplně přesvědčen, že by to bylo legální (diskriminace na základě (ne)členství v politické straně). Kontrola je tedy určitě na místě.
Martin.Stanek píše: 11 dub 2021, 12:40 S radostí sleduju to velké množství nominací zajímavých osobností :)
Mám dotaz na kandidáty:
Máte nápad, jak by ze strany RV šlo pomoct situaci s přezkumnými orgány? Narážím na to, že dlouhodobě se tyto orgány nacházejí v nezáviděníhodné situaci, kdy mají řešit nedorozumění nebo přešlapy, běžně se z podstaty věci dostávají do konfliktních situací a pod palbu nebo aspoň pod tlak, to vše dobrovolnicky. Asi toho důsledkem je, že členové orgánů často rezignují a orgány tak trpí snížením stability nebo výkonu.
Přiznám se, že žádný nápad nemám. Chtěl bych vás tedy poprosit o komentář, co by z vašeho pohledu mohlo být cestou, a vlastně i o to, abyste se nad tím v RV společně zamysleli, až v RV budete ;)
Díky všem, co mají odvahu a chuť jít se této práci věnovat!
Aktuálně předsedám jednání o volbě KK, takže se omlouvám, že budu trošku nekonkrétní. Ve zkratce, problém vidím v převisu pravomocí KK nad její obsazení - KK toho musí dělat příliš mnoho. Osobně vidím cestu v budoucí dekompozici povinností, např. vytvoření něčeho jako "smírčího týmu", který bude pracovat na řešení sporů smírem (čímž se celý proces smíru dostane mimo sféru KK).

Potenciál hodně pomoct má rozšíření možného počtu členů komisí nad 7 již prosazené v novele Stanov, otázkou ovšem je, jak moc budeme schopni tento potenciál naplnit a motivovat lidi, aby do KK kandidovali.
Janka.Michailidu píše: 13 dub 2021, 20:59 Tak já bych tady měla otázku na kandidáty, kteří nejsou v současnosti členy RV.
Zapojovali jste se v minulosti do aktivit probíhajících na půdě RV? Pokud ano, do jakých? Pokud ne, proč?
OFFTOPICje to trochu sneaky dotaz. jednak dám ráda nečlenům RV prostor k projevení se a jednak se ráda dozvím, co můžeme ještě udělat pro to, aby bylo i pro nečleny RV snadné se zapojit do aktivit, které jim příjdou důležité :)
Minimálně, konkrétně jsem už zmiňoval výše zde ve vlákně. Důvod je zejména v tom, že vlákno je jen pro čtení a o Zulipu jako hlavním komunikačním kanále RV jsem se dozvěděl až z diskusí tady. K tomu bych měl zlepšovák, upravit sekci Pravidla fóra ve fóru RV a přidat do ní odkaz na Zulip RV.
Martin.Karim píše: 18 dub 2021, 10:02 Ahoj všem,

chci se zeptat všech kandidátek a kandidátů jaký mají názor na vyhoštění ruských diplomatů/ pracovníků ruské ambasády. Děkuji.
Chybí mi fakta. Na základě informací z médií je to asi nejmenší možný krok směrem k řešení dané situace a domnívám se, že by měl následovat ještě další krok. Ale informace z médií jsou dost málo na to, abych tu vynášel nějaké soudy.
Daniel.Halamicek píše: 18 dub 2021, 10:42Má otázka zní takto.
Zajisté jste jakožto potenciální příští členové RV zaznamenali nedávnou rezignaci Ondřeje Tůmy na post krajského zástupce v RV. viewtopic.php?p=751698#p751698
S přihlédnutím na Ondrou uváděné stěžejní důvody, prosím odpovězte, jak vy osobně vnímáte situaci, kdy už bezmála rok absentují live setkávání členů Pirátské strany navzájem, respektive, jak se stavíte k urychlenému obnovení výjezdních zasedání RV, a co konkrétního pro to , aby se mohla opětovně realizovat, hodláte učinit.

Poznámka závěrem. Z kontextu mého dotazu je myslím jasné, že kromě zaujetí stanoviska k problému, očekávám širší odpověď, nikoliv jen frázi: Až epidemická situace dovolí…
Nehodlám pro to dělat nic, neboť to nepovažuju za rozumné. Na jednu stranu mě mrzí, že live setkání aktuálně nefungují, na druhou stranu to má svůj důvod. Proticovidová nařízení se snažím v rámci vlastních možností dodržovat a byť osobní schůzky jednoznačně preferuju, nepřijde mi rozumné tato nařízení obcházet více, než je nezbytně nutné - a ve chvíli, kdy tu možnost online setkání je, rozhodně není nutné nějak na sílu tlačit osobní setkání. Už i ČSSD zvládla zasedání na internetu, tohle by prostě bylo špatně.
Dana.Balcarova píše: 18 dub 2021, 23:01 Ptám se tedy všech kandidátů a předem díky za odpověď
Jde v RV o prosazování idejí jednotlivých členů?"
TL;DR: Ne, aspoň by nemělo. Delší odpověď a můj názor na téma už v podstatě mám zde za druhou citací.
Jan.Bednarik píše: 19 dub 2021, 22:54 Mám tu nějaké dotazy na kandidáty:

1) Které tři ze všech kompetencí a úkolů RV, které má ve stanovách, považuješ za nejdůležitější? (Stačí jen zkopírovat a vložit ze stanov, není třeba to komentovat.)

2) Jak by měla fungovat spolupráce orgánů celostátní úrovně - RP, RV a odborů? Preferuješ model spolupráce, kde jsou si všichni rovni a snaží se konstruktivně najít shodu? Nebo preferuješ model nadřazenosti úkolujícího orgánu, kde RV direktivně úkoluje a dohlíží na RP, které direktivně úkoluje a dohlíží na odbory? Nebo to má podle tebe fungovat nějak jinak?

3) Co si myslíš o trendu zvyšování úvazků asistentek či asistentů RP a RV a taky outsorcingu odborně-politické práce na kontraktory? Měli bychom raději částečně či plně uvolnit nějakou pozici člena (či členů) RP, aby se vnitrostranickým záležitostem mohl (či mohli) věnovat kvalitněji a intenzivněji, než kolik je možné stíhat dobrovolnicky? A co obdobně v případě RV?

Díky za odpovědi. (Odpovídejte prosím standardně do svých nominačních vláken.)
1)
odst. (5) i) odpovídá za kandidátní listiny pro volby do veřejných funkcí, v mimořádných a odůvodněných případech může kandidátní listinu změnit
odst. (1) c) může rozhodovat o dalších věcech na celostátní úrovni, které si nevyhradilo či nerozhodlo celostátní fórum, a nejsou svěřeny jinému orgánu
odst. (1) b) b) v mezích stanov, předpisů a usnesení celostátního fóra přijímá na základě zásadního návrhu předpisy závazné pro členy, orgány strany i oblastní sdružení; přitom dbá na zásadu subsidiarity a na samosprávu oblastních sdružení
2) Tady asi využiju svojí možnosti říct, že prostě Nevím. Model, kde jsou si všichni rovni, zní hrozně pěkně, ale nedokážu posoudit, jestli funguje. Druhý stav mi zároveň přijde jako opačný extrém, na první pohled se jeví jako nejlepší varianta "něco mezi". Ale fakt je to jen první pohled, jen vysvětluju své argumenty pro nevím :)

3) Dobrovolnictví může fungovat jen do jisté míry. Vzhledem k nárůstu agendy určitě dává smysl zvyšování úvazku asistentů a asistentek, samozřejmě za předpokladu zachování nějaké účelnosti.

Ad outsourcování odborně-politické práce - taky dobrý, tady je ale potřeba vyřešit problém kontraktorů, nadnesený výše Mikulášem, protože tady se málokdy bude jednat o skutečné "outsourcování", protože nečlenů strany, kteří nám dobře udělají odborně-politickou práci, není zrovna mnoho.

Uvolnění člena nebo členů RP - jo, proč ne, člen může i v kandidátské řeči říct, jestli by o něco podobného stál, nebo ne. Tady jde spíše o hypotetickou možnost, protože se dá očekávat, že vždycky v budoucnu bude velká část členů RP zároveň poslanci nebo ministry, což je opravdu čistě teoretické uvolnění. Obdobně je otázkou, do jaké míry uvolňovat.

Uvolnění člena RV - tady moc nevidím důvod. Možná, pokud by to mělo být na konkrétní činnost nebo úkol, ale obecně spíše ne. Práce člena RV se imho neblíží, nebo aspoň nemá blížit, plnému úvazku. A pokud budu zvolen a bude mi taková možnost osobně nabídnuta, za předpokladu, že se moje životní situace nijak zásadně nezmění, tak to zcela jistě odmítnu.

A to by měly být všechny otázky. Děkuji všem, kdo dočetli až sem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Martin.Stanek, Martin.Karim, Jarmil.Halamicek
Tomas.Pastircak
Kontaktovat uživatele:

Daniel.Halamicek píše: 21 dub 2021, 20:34 Tak nám zájem o volbu RV malinko uvadá. Každopádně děkuji všem, kteří se snaží odpovídat na zde kladené otázky, i když s jistou lítostí konstatuji, že množina reagujících kandidátů je zatím cca poloviční oproti mlčící většině.

Proto se pokusím diskusi oživit další, malinko provokativní, otázkou.

Doba je ,jeden by řekl, vymknuta z kloubů. To co bylo ještě před rokem a měsícem naprosto nepředstavitelné, je dnes normalizovanou realitou. Zafantazírujme si tedy o další rok dál. Je leden 2022. Vláda, kterou jmenoval prezident po volbách, nezískala důvěru parlamentu. Jinou jmenovat odmítá. Politická krize v České republice vrcholí. Prezidentova vláda vyhlašuje v zemi výjimečný stav, pozastavuje činnost politických stran. Členové RP Pirátů jsou ve svém fungování ochromeni, nebo dokonce internováni. Jak byste se jako členové širšího vedení Pirátů zachovali za takové situace vy osobně? Byli byste konformní k vyhlášeným opatřením, nebo byste se snažili přenést fungování Pirátské strany na ilegální bázi?
Teď ti můžu stokrát slíbit, že bych fungoval v ilegalitě. Ale to je něco tak vzdálené současné realitě, že bych to asi těžko posuzoval.

Piráti jsou stavění na otevřenosti, reforma směrem "podzemního fungování" by byla poměrně náročná až nemožná, nejsem úplně přesvědčen o tom, že by taková reforma byla účinná, spíš bych asi volil jinou, poněkud decenralizovanější formu odboje.
Vojtech.Pikal píše: 22 dub 2021, 13:40 Pro trochu humoru poprosím všechny kandidáty, aby se upřímně zamysleli nad svou odpovědí na tuto otázku:
Michaela.Nepejchalova píše: 21 dub 2021, 22:20 Je leden 2023, po jaderné katastrofě je na Zemi zombie apokalypsa. Ty se ukrýváš s přáteli ve sklepě a víš, že jsi kousnutý. Varuješ je nebo to budeš tajit?
Uvítám i podpůrný teoretický rozbor druhů zombií pro podporu vaší odpovědi.
(Pro kontext si otevřete prosím případně odkud je citováno.)
Zase. Teď ti stokrát řeknu, že je varuju, protože to je přece správná věc. Ale vím, že tak člověk nefunguje, takže cokoli k tomu řeknu od stolu a bez toho, že by se mi to stalo, je čistá teorie.

Na tohle jsou i reálnější příklady typu "co uděláš, když někdo bude držet člena tvojí rodiny jako rukojmí a ty budeš moct zahodit svoje zásady, nebo člena svojí rodiny ohrozit". A klidně přiznám, že v tomhle případě bych asi bych byl prostě srab.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Tomas.Pastircak
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, rád bych tímto všem poděkovat za hlasy, které jsem obdržel v první volbě RV.

Aktuálně váhám, jestli v dovolbě kandidovat. Počtem hlasů jsem se příliš neblížil zvoleným kandidátům, proto se rozmýšlím, jestli mám nějaké šance. Pokud dojdu k závěru, že šance nemám, nebudu zdržovat všechny členy CF tím, že si budou muset do dovolby znovu zjišťovat, co jsem vlastně zač.
Martin.Stanek
Člen KS Praha
Profese: geolog
Dal poděkování: 2191 poděkování
Dostal poděkování: 767 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek »

Už to vědí z volby, ne? :) Já bych tě v dovolbě rád viděl!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 4):
Marian.Babic, Martin.Karim, Petr.Vileta, Tomas.Pastircak
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Profese: Student práv, "ajťák".
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Lejcko »

RESS.gif
RESS.gif (91.73 KiB) Zobrazeno 73 x