Nominace Janky Michailidu do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Janky Michailidu do Republikového výboru

PRO
130
82%
PROTI
16
10%
ZDRŽUJI SE
12
8%

Celkem hlasujících: 152 - Celkem hlasů: 158

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: vývojář SW
Dal poděkování: 5023 poděkování
Dostal poděkování: 5914 poděkování

Nominace Janky Michailidu do Republikového výboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Ahoj bytosti,

navrhuji @Janka.Michailidu do volby RV. Janka je členkou RV za CF, a současně i vedoucí jednatelkou RV. A bylo by pro nás všechny moc užitečné, kdyby v tom pokračovala. Je jedním z těch, kdo pro Piráty už spoustu let dýchají a obětují straně neskutečné množství času a energie. Nutno podotknout, že v případě Janky velmi produktivně. Mimo RV se angažuje třeba jako vedoucí MRT Návykové chování a výraznou měrou se podílela na vzniku pirátského institutu. A přestože působila i jako místopředsedkyně a nějakou dobu i jako předsedkyně Pirátské strany, myslím že RV je to správné místo, kde ji chceme mít.

Díky za podporu!
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Dal poděkování: 644 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu do Republikového výboru

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Myslím je, že když se řekne RV tak mě napadne vždycky právě Janka. Dělá tam opravdu hodně práce a pokud chce pokračovat, tak budu moc ráda. Janka je skvělá, milá a taková správně pirátská. Určitě bych jí ráda v RV viděla.

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27188 poděkování
Dostal poděkování: 22450 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dávám Jance všechny 3 své hlasy. Proč? Protože můžu. :P
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 31863 poděkování
Dostal poděkování: 24890 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Mno, tady trošku váhám, protože po víkendu můžeme zjistit, že Janka zasedne ve správní radě Institutu. Což se určitě nutně nevylučuje, ale cítím potřebu se nad tím zastavit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Dominika.Michailidu, Ivo.Vlasaty
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Profese: sociální pracovnice
Dal poděkování: 8552 poděkování
Dostal poděkování: 3976 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Počkej, to se ale nikde nedefinovalo, že by se členství v orgánech institutu mělo vylučovat s vnitrostranickou funkcí, ne? Pokud chceme ty dva subjekty oddělený, tak mi to ani nedává smysl.
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

https://www.donio.cz/IndividualniRozpocty
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 14455 poděkování
Dostal poděkování: 7963 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Vojtech.Pikal píše: 03 dub 2021, 20:11 Mno, tady trošku váhám, protože po víkendu můžeme zjistit, že Janka zasedne ve správní radě Institutu. Což se určitě nutně nevylučuje, ale cítím potřebu se nad tím zastavit.
Tak tady jde o nominaci, nikoliv volbu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
profant.eu, poslanec
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
Kornelia.Gottmannova
Předseda místního sdružení
Profese: lektor a kouč
Dal poděkování: 790 poděkování
Dostal poděkování: 474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Jednak souhlas s tím, že jde o nominaci a ne o volbu. A zrovna teda v případě Janky bych si souběh těchto funkcí: Institut a RV, dovedla představit.
Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 1637 poděkování
Dostal poděkování: 598 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Já si moc přeji, aby @Janka.Michailidu v RV byla. Někdy nedokážu pochopit, jak to dokáže, protože ona (pro ty, kdo nemají ponětí o tom, co je práce v RV) reálně dělá práci tak cca za tři lidi. V případě její neúčasti bychom měli zvýšit počet členů RV přímo razantně :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Martin.Martin, Dalibor.Zahora, Tereza.Hubackova
Daniela Weissová
zastupitelka MZ Turnov, krajská zastupitelka LB, členka RV a VV
Janka.Michailidu
Vedoucí resortního týmu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 3083 poděkování
Dostal poděkování: 4812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Zdravím vás velevážené bytosti celostátního fóra!
Děkuju Honzovi za včasné vykopnutí mé nominace do volby členů republikového výboru; měla jsem v úmyslu to udělat sama, ale byl rychlejší :) Jak jsem tedy opakovaně vyhrožovala, tak též činím - nominaci přijímám.

tl;dr:
V RV jsem spokojená a snad i užitečná. Jak jsem funkci vykonávala doteď, mám v plánu ji vykonávat i do budoucna.

delší verze:
Ve straně jsem již nějaký ten pátek (přesněji zhruba přesně 9 let) a vystřídala jsem různé funkce. Vyzkoušela jsem si jak přímou exekutivu (RP, PKS) tak odbornou sekci (garant, vedoucí MRT) a v tomto období nově i zákonodárný orgán (RV). Musím říct, že oproti exekutivě, která mě neskutečně vyčerpávala a osobnostně mi naprosto nevyhovovala, je pro mě práce v RV vlastně opačným extrémem. Dává mi tolik smysl a vidím zde tolik možností a cest, kde je možné věci vnitrostranicky zlepšit a optimalizovat, že mě to okamžitě naplnilo úplně obrovskou novou energií a motivací za těmi věcmi jít. Myslím, že právě tohle vlastně vedlo až k tomu, že jsem začala na úkor práce pro stranu zanedbávat svoje skutečné zaměstnání (akademii) a (co je horší) také svůj osobní život a duševní zdraví. To došlo až do okamžiku, kdy jsem si musela přiznat problém s workoholismem a pokusit se s tím něco dělat.

Když jsem celou situaci zhodnotila, došlo mi, že situace, kdy pár členů táhne jeden z hlavních zákonodárných orgánů strany čítající více než 20 (ale klidně i 40) členů, není dlouhodobě udržitelná. Začala jsem se tedy (kromě jiných projektů) v RV zaměřovat na aktivizaci jeho členů. Tyto snahy zahrnovaly spoustu dílčích kroků (dotazník, statistiky zapojení, zřízení trvalých pracovních skupin, chystaný průvodce člena RV), ale doufám, že se nám postupně pomocí snahy o lepší zapojení nových i stávajících členů RV podaří dojít stavu, kdy bude aktivita rovnoměrněji rozložena. Díky tomu bude i směřování výboru utvářeno celým spektrem členů, kteří jsou zvoleni s různými motivacemi, názory a cíli.

Je pro mě totiž důležité, aby republikový výbor strany, jež je založena na participativní demokracii a prosazuje silnou občanskou společnost, nebyl jen hlasující mašinou. A chtěla bych, abychom tomu vyšli co nejvíce vstříc. Republikový výbor je podle mě ideálním místem, kde docházet konsensuálně k důležitým rozhodnutím, která mají potenciál určovat směr, kterým se strana bude vyvíjet. Toto říkám hlavně proto, že republikový výbor dle mého vhodně kombinuje dostatečnou akceschopnost tím, že iniciativu přebírají trvalé pracovní či ad hoc tvořené pracovní skupiny, se snahou o co největší inkluzivnost, jelikož se snažíme být maximálně transparentní - tak, aby se mohl kterýkoli člen či RegP v libovolnou chvíli do daných aktivit zapojit.

Chci ve své kandidátské řeči zmínit ještě jednu problematiku:
Občas se objevují zvěsti, že se tady ve straně jede nějaká hra o moc mezi RP a RV. Chtěla bych říct, že pro mě to tak nikdy nebylo a na tom se nic nemění. Mým záměrem na téhle planetě není soutěž, ale kooperace. Veškeré aktivity, které vykonávám a vykonávat budu, se snažím dělat co nejvíce konsenzuálně a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí pro dobro pirátského hnutí.

Abych citovala jednu ze svých oblíbených bytostí:
“Practicing mutual aid is the surest means for giving each other and to all the greatest safety, the best guarantee of existence and progress, bodily, intellectual and moral.”
Peter Kropotkin

A když už se nám tady rozmáhá trend přidávání fotek do kandidátských řečí, nominačních vláken, tak se též přidám:
161251154_10223118436856939_3142400889922524451_n.jpeg

Díky za pozornost :)

P.S.: VŠICHNI JSME JEDEN KMEN! OFFTOPICStrunatci.
vedoucí jednatel republikového výboru; vedoucí meziresortního týmu Návykové chování.
zulip: malajanka; mastodon: malajanka; matrix: malajanka
tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Janka.Michailidu
Vedoucí resortního týmu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 3083 poděkování
Dostal poděkování: 4812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 10:57 Objevují se stížnosti, že není moc otázek, tak jednu rozehřívací a zkusíme vynést na světlo jedno sice okrajové, ale přece jen vypovídající téma.

Pokud byste byli v RV a měli byste rozhodovat, zda podpořit, aby náš pirátský obchod začal uplatňovat zásady odpovědného podnikání a nakupoval a prodával zboží, které nebude ze sweatshopů, či problematických zemí a podobně. Podpořili byste tento směr? Ano či ne? (odpovídejte prosím ve svých nominačních vláknech, díky)

Anketa k tomuto tématu je zde viewtopic.php?p=751617#p751617
Díky za dotaz!
Toto není jednoduchá otázka. Ačkoliv sama se snažím žít tak, aby moje existence a naplňování mých potřeb způsobovalo co nejmenší utrpení (jak lidem tak i bytostem mimo rod homo :) ), v kontextu stranického merchandise je to složitější. Myslím si, že odpovědí zde bude optimalizace. Měli bychom si vybrat, který z levného a masivně rozdávaného merchandise má největší dosah (časově i co se týče počtu zasažených "očí"), a ten zachovat. Dále bychom příznivcům měli nabízet možnosti výroby vlastních propagačních předmětů (DIY princip) - např. mít naši grafiku na trika/tašky/apod. volně v archivu na webu, aby si lidi mohli potisknout vlastní oblečení a nemuseli kvůli tomu kupovat nové kusy. No a v neposlední řadě by bylo fajn mít taky nějaké "dražší" ale fairtrade varianty, které by byly třeba i za příplatek, ale bylo by možné v kontextu jejich prodeje vysvětlovat problematiku fairtrade a sustainability (a nejen z hlediska lidských práv - fast fashion je jedním z největších producentů odpadu globálně).
Naposledy upravil(a) Janka.Michailidu dne 18 dub 2021, 17:41, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Daniela.Weissova, Vaclav.Zidek, Alena.Klocova, Kornelia.Gottmannova
vedoucí jednatel republikového výboru; vedoucí meziresortního týmu Návykové chování.
zulip: malajanka; mastodon: malajanka; matrix: malajanka
tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“