Nominace Dominiky Michailidu do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Dominiky Michailidu do volby RV

Pro
96
91%
Proti
5
5%
Zdržuji se
5
5%

Celkem hlasujících: 105 - Celkem hlasů: 106

Marketa.Gregorova
Zahraniční odbor
Profese: europoslankyňa
Dal poděkování: 1024 poděkování
Dostal poděkování: 2960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Dominiky Michailidu do Republikového výboru

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Krásný den všem,

zcela bez konzultace a s drzostí sobě vlastní bych ráda nominovala a vyzvala k přijetí nominace do našeho nejzábavnějšího orgánu, Republikového výboru, skvělou ženu @Dominika.Michailidu. Kromě zmíněné skvělosti v sobě zahrnuje také touhu po dobru a míru, zdravý aktivismus, nezdravý, ale potřebný cynismus a nepřebernou míru pochopení pro úhly pohledů ostatních, zkombinovanou s originálními vlastními úhly pohledu. Někdo takový patří do každého kolektivu a jsem moc vděčná, že tu s námi Domča stále členstvuje, ale myslím si, že si ji zaslouží i kolektiv s větším zapojením do dění ve straně. Pokud tedy nominaci přijme, ráda zpropaguji heslo "Domču do každé rodiny -ho výboru!" .D

Humor stranou, ponechám případné představení a hlubší rozepsání důvodů na ní. Jestli u někoho ale nepochybuji o tom, že je duší strany, je to ona.
Europoslankyňa.
O morálce: OFFTOPICObrázek
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30482 poděkování
Dostal poděkování: 14990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dominiky Michailidu do Republikového výboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jestli je někdo peacemaker, tak je to právě Dominika. Velmi dobrá nominace!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Sarka.Vaclavikova, Dominika.Michailidu, Martin.Martin, Michaela.Krupickova, Alena.Klocova
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 7555 poděkování
Dostal poděkování: 5815 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Jenom rychle řeknu, že nominaci přijímám, děkuji všem za hlasy a koukám kapku nevěřícně, co jich je.. Kandidátskou řeč sem vložím nejspíš dnes večer, prostě co nejdřív.

Ale nedá mi to, jen rychle.. Tady se dost lidí u jiných nominací pozastavuje nad tím, když mají lidi stejně hlasů proti, tak a proč třeba dokonce neutnou nominování..

Pokud chceme barevnou stranu s velkou biodiverzitou, ze které můžeme následně čerpat názory a cizelovat naše stranická stanoviska, hledáme přesně takové lidi, a to i do orgánů, a tuplem do vnitrostranických zákonodárných, myslím. Tím se nechci diskvalifikovat, i když v konotaci s rčením "když nemáš žádné nepřátele, děláš něco špatně" se cítím trošku jako améba, ale (díky, Dalibore) říkejme tomu peacemaker a toho tam chcete (segra to všechno stíhat nebude, protože tentokrát navolíte mnohopočetné RV, to je moje přání a ta se plní).
77S 2I 3I 3I
Dominika.Michailidu
Republikový výbor

Kandidátská řeč:

Zdravím celostátní fórum,

nejprve se představím pro vás, co se zatím neznáme: Jsem Dominika Poživilová Michailidu, zakladatelka Spolku v Krnsku a zastupitelka v obci Krnsko, kde můj muž obhospodařuje konvenčním zemědělstvím 170ha a já komunikuji s úřady, řeším účetnictví, vybavuji kontroly, vyplňuji registry a samozřejmě žádosti o dotace :) Vystudovala jsem výtvarný obor, který je teď trošku v pozadí mých ostatních povinností a zájmů, ale využívám ho jako relax. Pocházím z Petrovic u Karviné, kam stále jezdím s dětmi za mými rodiči. Z těchto všech věcí vyplynuly tyto oblasti zájmu: zemědělství, životní prostředí, kultura, sociální politika, vzdělání a návykové chování :)

U Pirátů jsem od r. 2012, nastoupila jsem po demonstracích proti ACTA a hned si zkusila kandidaturu do zastupitelstva kraje. Byla jsem zvolena do RP, RV, předsednictva kraje i místního sdružení, na kandidátce Pirátů jsem byla v každých volbách, krom tedy komunálu, tady jsem měla pirátskou kandidátku jednou, zvolena jsem byla vykroužkováním na samostatné kandidátce. V současnosti jsem místopředsedkyní MS Mladá Boleslav a vedoucí KET pro životní prostředí a zemědělství v Sčk. Ve středočeském kraji kandiduji na 9. místě v letošních volbách do PSP.

Jak už bylo řečeno, v RV jsem byla, snad dokonce jednatelemOFFTOPIC, což by dokládalo, jak jsme na tom byli místama fakt zle, nejsem na tyhle formality ideální. Přidala bych se do PaRo skupiny a do Pracovní skupiny pro rozvoj odborně-politické sekce strany. Nějaký extra program úplně nemám, prostě se diskutuje nad materiály na jednání a pak se hlasuje.

Jak už taky bylo řečeno, ale někým jiným, jsem asi jakési fluidum, které dělá v pirátském kolektivu dobře. Takových je nás tu, samozřejmě, více, uvažte, jestli zrovna já prospěšně doplním váš osobní výběr RV.
77S 2I 3I 3I
Dominika.Michailidu
Republikový výbor

Martin.Stanek » 11 dub 2021, 12:40
S radostí sleduju to velké množství nominací zajímavých osobností
Mám dotaz na kandidáty:
Máte nápad, jak by ze strany RV šlo pomoct situaci s přezkumnými orgány? Narážím na to, že dlouhodobě se tyto orgány nacházejí v nezáviděníhodné situaci, kdy mají řešit nedorozumění nebo přešlapy, běžně se z podstaty věci dostávají do konfliktních situací a pod palbu nebo aspoň pod tlak, to vše dobrovolnicky. Asi toho důsledkem je, že členové orgánů často rezignují a orgány tak trpí snížením stability nebo výkonu.
Přiznám se, že žádný nápad nemám. Chtěl bych vás tedy poprosit o komentář, co by z vašeho pohledu mohlo být cestou, a vlastně i o to, abyste se nad tím v RV společně zamysleli, až v RV budete
Mluví se tu roky o mediaci, ale stále se to nedaří uchopit. Někteří se ale nepřestávají o duševní zdraví strany starat. Myslím, že dokud tu mají slovo a jsou s námi lidé, kteří na problémy upozorňují a dožadují se vysvětlení, vadí jim bagatelizace a zametání pod koberec.. je to dobré. Protože tomu se u bytosti říká svědomí a to je fajn mít.

edit: nějakej šotek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Alena.Klocova, Martin.Stanek
77S 2I 3I 3I
Dominika.Michailidu
Republikový výbor

Jan.Hora píše: ↑
11 dub 2021, 08:32
Dvě otázky na všechny kandidáty:
1) kolik času měsíčně hodláte vyhradit na práci v RV
2) Pokud máte více než jednu roli/funkci, prosím seřaďte je podle důležitosti včetně role člena RV
1) do voleb tak 12-16, pak víc.
2) KET, (RV), PMS
77S 2I 3I 3I
Dominika.Michailidu
Republikový výbor

Mikulas.Ferjencik píše: ↑
11 dub 2021, 10:55
Milí kandidáti, jaký názor máte na tuto problematiku? viewtopic.php?f=637&t=56961

Já ty upomínkové předměty moc nemusím celkově: „..obchod bych zrušil“... Ale zpět do reality, ve které je můj idealistický pohled takovýto: ano, jsem pro lokální dodavatele, nejlépe chráněné dílny, a jakožto nemajitel kšeftu jsem plně srozuměna s tím, že to třeba nebude úplně výdělečné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Isa
77S 2I 3I 3I
Dominika.Michailidu
Republikový výbor

od Dalibor.Zahora » 09 dub 2021, 21:17

A) Jdete do RV s nějakým tématem či věcí, kterou se pokusíte prosadit? Která to je?
B) Aspoň jedna věc, která vás z činnosti RV za cca poslední rok nejvíce zaujala (pozitivně/negativně či jinak) a proč?
A) Ne.
B) Zajímá mě tematika a sleduju, za co kope Janka viewtopic.php?f=248&t=54389
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Dalibor.Zahora
77S 2I 3I 3I
Dominika.Michailidu
Republikový výbor

Janka: Tak já bych tady měla otázku na kandidáty, kteří nejsou v současnosti členy RV.
Zapojovali jste se v minulosti do aktivit probíhajících na půdě RV? Pokud ano, do jakých? Pokud ne, proč?

Byla jsem v RV. Účastnila jsem se jednání RV jako nečlen asi kvůli volbám, když jsem byla v předsednictvu KS a v RP, myslím. A byly časy, kdy připomínkování jednání RV ve vlákně úlevném mělo vliv :geek:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Sarka.Vaclavikova, Isa, Michaela.Nepejchalova
77S 2I 3I 3I
Isa
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Profese: spec. pedagog, psycholog
Dal poděkování: 497 poděkování
Dostal poděkování: 153 poděkování

Příspěvek od Isa »

Ahoj Domi,
tvoje přijetí nomince se mi čte velmi hezky a moc za ni děkuji, protože nepochybně jsi zde jedna z těch vzácných bytostí, které jsou našemu RV přínosem zejména pro tvůj přístup k řešení i komplikovaných témat.
Půjčila jsme si od Jakuba Dědka okruh otázek na jiného nominanta též v souvislosti s nominací do RV a ráda bych je (s jeho souhlasem) položila i zde.

1. Rád/a bych se tě zeptal/a, jak se stavíš ke schvalovacímu procesu vakcíny Sputnik V. Za jakých podmínek by si jí nechal očkovat lidi?
2. Jaký je tvůj názor na Českou televizi?
3. Jak se stavíš k názorům současných členů rady ČT? Konkrétně tím myslím primárně Hanu Lipavskou, ale můžeš mi sdělit i názory například na Lubomíra Veselého, Zdeňka Šarapatku nebo Pavla Matochu?
4. Jak se stavíš k možnosti zavedení korespondenční hlasování v rámci voleb?
5. Jaký názor máš na proběhlé volby v Bělorusku a na prezidenta Lukašenka?

Děkuji za RE
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“