Nominace Andreje Ramašeuski do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci A. Ramašeuski do RV / Я падтрымліваю вылучэнне А.Р ў Рэспубліканскі камітэт

Ano / Так
137
94%
Ne / Не
5
3%
Zdržuji se /Я застаюся
3
2%

Celkem hlasujících: 145 - Celkem hlasů: 145

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27188 poděkování
Dostal poděkování: 22450 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Andreje Ramašeuski do Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Georgia.Hejdukova píše: 03 dub 2021, 11:44 Jako předsedající bych chtěla říct, že tuto nominaci nemohu uznat
Já vidím anketu dvojjazyčně a "svůj" český jazyk si v ní najdu. Protestuji proti postupu předsedající. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Tomas.Unger
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30482 poděkování
Dostal poděkování: 14990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Víleto, původně byla jen v běloruštině. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Rostislav.Reha
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 2112 poděkování
Dostal poděkování: 3669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Michael.Polak píše: 03 dub 2021, 15:06
Andrej.Ramaseuski píše: 03 dub 2021, 14:21 p.s. treti varianta v belorustine bude "ўстрымаюся"
Nešlo by to jako všeobecně srozumitelný západoslovanský kompromis překládat rovnou do polesštiny? :-) (jinak použití "tak" místo "ano" či "jo" jsem mimo Ukrajinu a zřejmě teda i Bělorusko zaregistroval i v jedné vesnici na Hradecku...no ostatně, ono to "přitakání" asi z něčeho vychází...)
no, tak je to vsude kde nekdy vladlo Polsko :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Tereza.Hubackova
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Zkusim svoji kandidatskou rec sepsat strucne (abych usetril drahe clovekohodiny piratskeho casu a zvysil sanci ze bude doctena aspon k polovine) a v netradicni forme neformatovaneho mindstreamu (kdyz uz se hlasim k zenu). Na uvod se omluvim za odmitnuti diakritiky, ve ktere bych stejne nadelal spoustu chyb a obcasne cestinarske chyby. Lidske jazyky (nejen cizi) nejsou moji silnou strankou. Treba se nekdy naucim. Nebo uz nestihnu.
  1. Zdrzim se programovych bodu typu "co bych udelal kdyz budu zvolen", protoze sve nazory a plany budu prosazovat nezavisle na tom budu zvolen, nebo nebudu. Nerad slibuji, budu psat spis o prioritach a nazorech.
  2. U Piratu jasne se zarazuji do aktivistickeho smeru (nastesti to jeste neni frakce), proto pro me je dulezitesji samotny proces, lide a idealy nez vysledek - mandaty a vladnuti (Udelejte si poznamku - "nema tah na branku"). Soucasne z tim respektuji i ty technokraty, protoze si uvedomuji, ze bez nich a bez jejich prace bychom toho moc neprosadili. Byl bych rad zachovani a rozumne rovnovaze obou techto smeru. A uvedomuji si potrebu obcasne mediace, aby mezi nima nedoslo k otevrenemu konfliktu.
  3. Nechci rozdelovat piratsky program na vice a mene dulezite body. Otazky ekologie nejsou pro me mene podstatne nez boj s korupci nebo efektivita verejneho sektoru. Nicmene, radsi zustavam ve sfere svych kompetenci a osobne me nejvice zajimaji otevrene technologie (software, hardware, standarty), digitalizace, plus k tomu transparentnost a volne sireni informnace obecne. Jsem dostatecne introvertni, a rad pracuji s inteligentnimi stroji. Komunikace s zivymi lidmi me obcas trapi, ale vetsinou to zvladam. Tak proto ta digitalizace.
  4. Za hranicema piratskeho programu jsem o neco vetsi antiprohibicionista (asi tak od roku 1991) nez si muze dovolit vladni strana. Podporuji neomezeneou legalizaci drog, zbrani, prostituci a dalsich veci ktere se stavaji antisocialnimi hlavne kvuli prohibici. Jsem pro eutanazii, manzelstvi opravdu pro vsechny (vcetne milovaneho kocourka nebo kozy), a proti jakekoliv cenzure (vyjima antispam).
  5. Vratim se k bodu 2. - integritu strany povazuji ze extremne dulezitou, i za cenu obcasneho kompromisu. Politiku povazuji za umeni kompromisu, nikoliv za nastroj pro nasilne (legislativni) prosazovani nazoru nebo ideologie. Rad delam dablova advokata. Obcas podporuji i ty mensiny, se kterymi uplne nesouhlasum jenom proto ze jsou v mensine. Blby zvyk, obcas me dostava do slozite situace.
  6. Mam urcite dosavadni pusobeni v RV. Nejakou dobu jsem byl jednatelem, takze neco o praci RV vim. Ale krajske volby, a nasledne zapojeni do praci zastupitelstva (ridim krajsky vybor) me trochu rozhodily, takze jsem svoji aktivitu v RV trochu omezil. Priznam se, zaspal jsem i par hlasovani - strasne se stydim. Nejsem chronicky kumulant - vzdal jsem se vsech funkci MS a slozil mandat komunalniho zastupitele.
  7. Neco osobniho - jsem migrant, stavitel zikkuratu, a jsem schopny jakokouliv konspiraci eskalovat do absolutni absurdity. Cimz skonci. Bojuji za totalni likvidaci facebooku (i zevnitr) a omezeni googlu a microsoftu. Sazim stromy (pro radost) a chovam zvirata (na maso). Na zjednodusene dvourozmerne politicke mape bydlim nekde ve spodni casti, mirne vlevo od osy. Obcas mirne vpravo. Ale furt dost nizko u radikalniho liberalizmu.
  8. Tesim se na grilovani a vasi otazky. Predem upozornuji, ze znam odpoved na zakladni otazku zivota, vesmiru a vubec.
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30482 poděkování
Dostal poděkování: 14990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dobrá řeč, fakt se mi libí. A chceš otázky, tedy: Zmiňuješ menšiny. Mohl by jít výbor příkladem a usilovat o zastoupení menšin, jakýchkoli? Pokud ano, jak toho dosáhnout?

Dnes ani nemáme vyrovnané zastoupení obou hlavních pohlaví (ano žen je v RV stále málo). Tuším že někteří indiáni, říkali různě sexuálně orientovaným členům svých kmenů duhoví lidé. Tedy měly bychom usilovat o to aby byl RV duhový?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Martin.Martin
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 3505 poděkování
Dostal poděkování: 4204 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora »

Bod dvě mě obzvlášť potěšil, mohl bys ale rozvést jak si představuješ tu rozumnou rovnováhu ve straně mezi aktivismem (resp. aktivisty) a technokracií (resp. technokraty, já tomu říkám obecně "delivery", ale podstatou jde o totéž)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Tomas.Unger
Jan Hora
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Dalibor.Zahora píše: 07 dub 2021, 07:30 Dobrá řeč, fakt se mi libí. A chceš otázky, tedy: Zmiňuješ menšiny. Mohl by jít výbor příkladem a usilovat o zastoupení menšin, jakýchkoli? Pokud ano, jak toho dosáhnout?
Tak to nevim zda RV musi byt vzorem. Je to relativne maly organ, a jeho cilem je neco jineho nez delat ze sebe priklad nebo vzor - dulezitejsi je funkcnost.
Dalibor.Zahora píše: 07 dub 2021, 07:30 Dnes ani nemáme vyrovnané zastoupení obou hlavních pohlaví (ano žen je v RV stále málo). Tuším že někteří indiáni, říkali různě sexuálně orientovaným členům svých kmenů duhoví lidé. Tedy měly bychom usilovat o to aby byl RV duhový?
No. Bez toho abych delal pruzkum (museli bychom vyzadat statistiku od AO (v TO sice mam pristup k temto datam, ale nikoliv pravomoc s mima volne manipulovat)), tak na oko se mi zda, ze zastoupeni pohlavi v RV zhruba odpovida jejich zastopeni ve strane. Coz svedci o tom, ze s pravami pohlavi uvnitr strany to asi mame v poradku, a to zastoupeni vznika prirozene. Takze byl bych proti pripadnych kvot. To same plati pro mensinova pohlavi a jinych podobnych mensin - v pripade ze nejsou nejak znevyhodnovane - kvoty nepotrebuji.

Jinak, kdyz jsem psal o mensinach, tak mel jsem na mysli nikoliv mensiny definovane fyzickymi (nebo psychickymi) odlisnostma, ale hlavne NAZOROVE mensiny. Byl bych opravdu nerad, kdyby nejaky nazorovy proud ve strane ziskal totalni prevahu - tomu se rika bolsevizmus, ve vysledku to vede ke stagnaci a rozpadu. To je podstatne horsi nez RV slozene jenom ze zen nebo jenom z muzu nebo jenom z nebinaru nebo jenom z jedne narodnosti. Zkratka - neni mensina jako mensina.

Ok. tak pruzkum udelam, ale na strane strany s mensim vzorkem, ktery dokazu spocitat na prstech.

KS Pardubicky kraj - celkem 57 clenu a 9 zen - 16%
Pardubicti pirati v zastupitelstvu kraje - 7 zastupitelu a 3 zeny - 43%
Pardubicka kandidatka do snemovny - 10 kandidatu a 4 zeny - 40%
RV - celkem 27 clenu a 5 zen - 18%
Naposledy upravil(a) Andrej.Ramaseuski dne 07 dub 2021, 14:48, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Martin.Karim
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Jan.Hora píše: 07 dub 2021, 13:39 Bod dvě mě obzvlášť potěšil, mohl bys ale rozvést jak si představuješ tu rozumnou rovnováhu ve straně mezi aktivismem (resp. aktivisty) a technokracií (resp. technokraty, já tomu říkám obecně "delivery", ale podstatou jde o totéž)
Rovnovaha v politice se dosahuje vyslovenim podpory nebo odsouzenim nejake cinnosti. Mediacnim zasahem u nejkoliznejsich tematu. Jsou, samozrejme i natlakove techniky (utlouct predpisem nebo kolektivnim rozhodnutim), ale svym cilem vidim aby k nim dochazelo co nejmene. Protoze ty jsou schopne relativne rychle zmenit rovnovahu ve prospech vetsiny, a vysledkem je jen narust vnitrniho napeti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Jan.Hora
Jiri.Hoskovec
Mediální odbor
Profese: Úředník
Dal poděkování: 702 poděkování
Dostal poděkování: 1268 poděkování

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Andrej.Ramaseuski píše: 07 dub 2021, 00:36
  1. U Piratu jasne se zarazuji do aktivistickeho smeru (nastesti to jeste neni frakce), proto pro me je dulezitesji samotny proces, lide a idealy nez vysledek - mandaty a vladnuti (Udelejte si poznamku - "nema tah na branku"). Soucasne z tim respektuji i ty technokraty, protoze si uvedomuji, ze bez nich a bez jejich prace bychom toho moc neprosadili. Byl bych rad zachovani a rozumne rovnovaze obou techto smeru. A uvedomuji si potrebu obcasne mediace, aby mezi nima nedoslo k otevrenemu konfliktu.
Andreje rozhodně volím a volit budu a vážím si ho velmi mj. jako stranického příkaldu toho, že "aktivistický směr" lze dělat poctivě. Bez sklouzávání do vnitrostranických zákopových a okopávacích válek, jež jsou morem partajní komunikace. Jde to. A Andrej je toho zářným příkladem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Unger, Jan.Hora, Zuzana.Ujhelyiova
Zástupce vedoucího a hospodář mediálního odboru, zastupitel MČ Praha 6, jiri.hoskovec@pirati.cz
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 10:57 Objevují se stížnosti, že není moc otázek, tak jednu rozehřívací a zkusíme vynést na světlo jedno sice okrajové, ale přece jen vypovídající téma.

Pokud byste byli v RV a měli byste rozhodovat, zda podpořit, aby náš pirátský obchod začal uplatňovat zásady odpovědného podnikání a nakupoval a prodával zboží, které nebude ze sweatshopů, či problematických zemí a podobně. Podpořili byste tento směr? Ano či ne? (odpovídejte prosím ve svých nominačních vláknech, díky)

Anketa k tomuto tématu je zde viewtopic.php?p=751617#p751617
Nejsem si jisty, jakym zpusobem RV muze narizovat 1.Piratske s.r.o. co ma nakupovat a prodavat. Ale, kdybychom prijmali stanovsko, odsuzujici obchod s pochybnymi rezimy, nebo od firem vyuzivajicich praci otroku nebo politickych veznu, nebo od agrofertu tak bych bez vahani byl pro.

O neco lepsi variantou se mi zda dat to do PraH. Ale za to bych neco chtel, za to bych jen tak ruku nezvednul :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“