Nominace Michaely Nepejchalové do Republikového výboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporuji nominaci Michaely Nepejchalové do republikového výboru

Pro
94
47%
Proti
98
49%
Zdržuji se
7
4%

Celkem hlasujících: 199 - Celkem hlasů: 199

David.Novak
Republikový výbor
Profese: Analytik
Dal poděkování: 278 poděkování
Dostal poděkování: 746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Michaely Nepejchalové do Republikového výboru

Příspěvek od David.Novak »

Vážení Piráti,

do volby RV navrhuji nominovat pirátku od roku 2016, Michaelu Nepejchalovou a prosím o vyjádření vaší podpory v anketě.

Míša je šikovná aktivní dáma, která může RV značně obohatit. Mnozí z vás ji jistě znají jako nedávnou členku kontrolní komise, což je pozice velmi důležitá a někdy také nevděčná. Má za to můj největší obdiv a věřím, že práci KK dokáží Piráti ocenit. V této pozici prokázala velkou znalost předpisů a vnitřních procesů strany a zapojuje se jako host do jednání RV, přičemž její účast považuji za nejvýše konstruktivní a přínosnou.

Členství Míši v RV by bylo přínosem pro RV a potažmo pro celou stranu. Potřebujeme aktivní a znalé členy, kteří navíc mají ve straně své renomé.

Prosím členy o připojení vašich "PRO" a Míšu o řeč, má-li zájem.

@Michaela.Nepejchalova
Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, komise pro architekturu (etc.) Olomouc, komise MČ Povel.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)

Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Profese: sociální pracovnice
Dal poděkování: 8552 poděkování
Dostal poděkování: 3976 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michaely Nepejchalové do Republikového výboru

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Děkuji, jsem poctěna :) Řeč sepíšu během večera.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 3):
Martin.Stanek, Martin.Martin, Kornelia.Gottmannova
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

https://www.donio.cz/IndividualniRozpocty
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Milé CF,

když vidím anketu, nedělám si velké naděje na zvolení; každopádně budu ráda za zpětnou vazbu, když mi sem ti, co dávají proti, napíšou aspoň zhruba, co je k tomu vede.
OFFTOPICA ještě radši budu, když to nebude jen kvůli tomu, kdo všechno mě nemá rád... nebo s kým jsem chodila .))

Můj profil na lide.pirati.cz: https://lide.pirati.cz/personProfile/531/

Proč kandiduji do RV, když jsem teď jednu vnitrostranickou funkci pustila?
Upřímně, hlavně proto, že mi tolik lidí napsalo, jestli do toho nechci jít :)
Přestože mi čím dál víc připadá, že se strana pohybuje směrem, se kterým úplně nesouzním a který koliduje s tím, proč jsem do strany vstupovala, je to pro mě jediný subjekt na české politické scéně, kterému chci věnovat svůj čas, práci a podporu. S pauzou v roce 2017 to dělám, co jsem vstoupila, a ve chvíli, kdy budu mít pocit, že nemám straně co nabídnout a ani ona mně, nebudu mít důvod zůstavat více než RegP. Zatím ale ještě chovám naději, že si můžeme být vzájemně prospěšní. Nebudu tvrdit, že občas neváhám, ale vždycky přijde nějaký moudrý člověk, aby mi připomněl, že odcházet nemám:)
Angažmá v Kontrolní komisi mě ovšem psychicky absolutně vyčerpávalo a mnohem víc mi bralo, než dávalo, proto jsem se ji rozhodla opustit. Viz moje výše odkazovaná rezignace, nebo video Jany Bobošíkové:D Republikový výbor není sice nejpopulárnějším orgánem strany, nicméně nečelí takovému množství nenávisti a hoaxů, takže si dokážu představit pokračovat v práci pro stranu tam. Zároveň, jak píše David, dění v RV stejně dlouhodobě sleduji a snažím se pomáhat i z pozice nečlena, když mi to čas dovolí.
Plus dost lidí, kteří jsou aktuálně členy v RV, na něj zřejmě nemá čas - chci přispět ke zlepšení; jsem sice dost vytížená, ale když už se něčemu upíšu, tak si na to ten čas vyhradím.

Jaká témata nesu?
Kontroverzní :) Hlavním motivem mé občanské angažovanosti je intersekcionální rovnost - genderová, etnická, sociální, druhová a jakákoliv další. Snažím se co nejaktivněji podporovat LGBTQI+ komunitu. Největším tématem v rámci Pirátů, kterým se zabývám i v profesním životě, je návykové chování - můj milý MRT NCH je týmem, kterému aktuálně věnuji většinu svého pirátského času. S tím souvisí zejména tolik potřebná legalizace, a samozřejmě duševní zdraví, kde se snažím působit i osvětově. Nic z toho nejsou témata jednoduše komunikovatelná, zároveň jsou to témata velmi důležitá a potřebují svoje zastánce.
V rámci pirátského programu je to kromě rovnosti i transparence a otevřenost, sdílení informací, prosazování open source, decentralizace a neomezování vlivu CF na chod strany... A idealismus :)
OFFTOPICSamozřejmě taky lodě plující na lodích!

Co pro Piráty aktuálně dělám?
Jsem členkou Mladého Pirátstva, MRT NCH, týmu Duševní zdraví a sleduji i MRT Lidská práva. A k tomu jsem v AO a pomáhám s předsedáním.

Proč mě tolik lidí nemá rádo?
Protože jsem byla v kontrolní komisi :)
Jsem zásadně vždycky upřímná, neumím si nechat líbit nespravedlnost vůči komukoliv a jsem pak i drzá, občas píšu na fórum až moc. Nemám ráda osobnostní kulty a často zjistím, že jdu proti proudu. Často se s někým pohádám. Plus všechno to, co jsem napsala nahoře. A asi ještě pár dalších věcí, které doufám, že se tu třeba dozvím:)

Na závěr něco málo o mně soukromě - pracuji v pomáhajících profesích převážně jako sociální pracovnice, studuji adiktologii, jsem vdaná a dobrovolně bezdětná a mám tři kočky.
Nechci být velký grafoman - budu ráda za dotazy, a hlavně tu konstruktivní zpětnou vazbu!

EDIT 11. 4. 2021: Odpovědi na otázky začínají až na straně 10: viewtopic.php?p=754327#p754327
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27188 poděkování
Dostal poděkování: 22451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Michaela.Nepejchalova píše: 01 dub 2021, 19:51 když vidím anketu, nedělám si velké naděje na zvolení
memberlist.php?mode=group&g=33 257 členů, a dneska už skoro každý má telefon, se nediv :D
Oznámení moderátora:
Uživatel byl napomenut za generalizující nepodložený útok na skupinu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Linda.Neubergova
Místní předsednictvo
Profese: Živnostník, reklama a marketig, kouč
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 115 poděkování

Příspěvek od Linda.Neubergova »

Petr.Vileta píše: 01 dub 2021, 21:04
Michaela.Nepejchalova píše: 01 dub 2021, 19:51 když vidím anketu, nedělám si velké naděje na zvolení
memberlist.php?mode=group&g=33 257 členů, a dneska už skoro každý má telefon, se nediv :D
Upozorňuji, že nejsme ve Vlákně úlevném
Linda Neubergová
724 886 571

---------------------

"Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí." (Albert Einstein)
Tomas.Marik
Člen KS Praha
Profese: překladatel, knihkupec
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 122 poděkování

Příspěvek od Tomas.Marik »

Já nevím, jestli to je dobrý nápad. Za mne se působení této "šikovné a aktivní dámy" na sociálních sítích a na fóru pohybuje někde mezi trollingem a stalkingem, občas štvavá, občas dezinformační, nikdy nestranná či objektivní. V jí spuštěných aférách typu Kapounek nebo Hřib lze jako jednoznačnou oběť pojmenovat nejspíš asi vztahy ve straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Marik za příspěvek:
Giuseppe.Maiello
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Poprosím nějaký příklady toho stalkingu nebo dezinformací, takhle je to jen opakování předžvýkaných pomluv a obviňování se z potenciálně trestných činů, což mi fakt nepřijde košer. Byla bych ráda, kdybychom Kapounka z veřejnýho propírání vynechali, co se týče Zdeňka, tam asi není těžký udělat si obrázek, kdo "spustil aféru".

Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Dal poděkování: 644 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Tomas.Marik píše: 01 dub 2021, 21:55 Já nevím, jestli to je dobrý nápad. Za mne se působení této "šikovné a aktivní dámy" na sociálních sítích a na fóru pohybuje někde mezi trollingem a stalkingem, občas štvavá, občas dezinformační, nikdy nestranná či objektivní. V jí spuštěných aférách typu Kapounek nebo Hřib lze jako jednoznačnou oběť pojmenovat nejspíš asi vztahy ve straně.
Já bych jenom připomněla, že máme v programu mimo jiné i ochranu whisleblowingu a tak by bylo fakt hloupé, kdybychom někoho sestřelili za to, že řeší nějaké špatnosti, které se dějí

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Tomas.Marik
Člen KS Praha
Profese: překladatel, knihkupec
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 122 poděkování

Příspěvek od Tomas.Marik »

Michaela.Nepejchalova píše: 01 dub 2021, 22:10 Poprosím nějaký příklady toho stalkingu nebo dezinformací, takhle je to jen opakování předžvýkaných pomluv a obviňování se z potenciálně trestných činů, což mi fakt nepřijde košer.
Udělejme z toho otázku na tebe jakožto kandidátku. Zřejmě jsi se s tímto obviněním už setkala, když mluvíš o "předžvýkaných pomluvách", tedy příklady zřejmě znáš. Tedy, proč myslíš, že z toho jsi obviňovaná a proč případně myslíš, že neprávem?
Michaela.Nepejchalova píše: 01 dub 2021, 22:10Byla bych ráda, kdybychom Kapounka z veřejnýho propírání vynechali,
Jistě by Kapounek také byl býval rád, kdybys to "nepropírala" v době, kdy on stál v čele místní kandidátky. Proč myslíš, že tehdy to byl správný krok to řešit a teď není?
Michaela.Nepejchalova píše: 01 dub 2021, 22:10co se týče Zdeňka, tam asi není těžký udělat si obrázek, kdo "spustil aféru".
Ano, to máš pravdu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Marik za příspěvky (celkem 3):
Bohdana.Hola, Margita.Brychtova, Marika.Rehova
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Tomas.Marik píše: 01 dub 2021, 22:27
Michaela.Nepejchalova píše: 01 dub 2021, 22:10 Poprosím nějaký příklady toho stalkingu nebo dezinformací, takhle je to jen opakování předžvýkaných pomluv a obviňování se z potenciálně trestných činů, což mi fakt nepřijde košer.
Udělejme z toho otázku na tebe jakožto kandidátku. Zřejmě jsi se s tímto obviněním už setkala, když mluvíš o "předžvýkaných pomluvách", tedy příklady zřejmě znáš. Tedy, proč myslíš, že z toho jsi obviňovaná a proč případně myslíš, že neprávem?
Z dezinformací jsem obviněná, co se pamatuju, poprvé. Ze stalkingu mě několikrát obvinila jedna členka proto, že jsem párkrát reagovala na některý z jejích příspěvků na fóru. Neprávem proto, že to, že jsem v rámci vykonu funkce pravidelně pročítala aktivní témata a reagovala, když někdo psal něco, co bylo mimo, prostě není stalking.
Michaela.Nepejchalova píše: 01 dub 2021, 22:10Byla bych ráda, kdybychom Kapounka z veřejnýho propírání vynechali,
Jistě by Kapounek také byl býval rád, kdybys to "nepropírala" v době, kdy on stál v čele místní kandidátky. Proč myslíš, že tehdy to byl správný krok to řešit a teď není?
Vím zcela jistě, že byl správný krok to řešit, nicméně jsem to od začátku řešila v rámci uzavřeného jednání. Že to celé uniklo mimo původní kroužek lidí je chyba, nikoliv moje, a řešit to veřejně jsem nikdy nechtěla a ani teď nechci kvůli mediálnímu potenciálu věci poškodit celou stranu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 6):
Sarka.Vaclavikova, Rostislav.Reha, Martin.Martin, Ondrej.Kalis, Jan.Prokop, Romana.Korosi

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“