Rezignace Milana Daďourka na funkci člena Rozhodčí komise

Rozhodčí komise rozhoduje ve stranických sporech, vydává předběžná opatření, rozhoduje o omezení práv člena za porušení předpisů a o jeho vyloučení, rozhoduje o platnosti právních aktů, odpovídá na předběžné otázky.

Moderátoři: asistent/ka RV, Rozhodčí komise

Pravidla fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rezignace Milana Daďourka na funkci člena Rozhodčí komise

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Vážení a milí kolegové,
vážené Celostátní fórum,

oznamuji tímto (@Petr.Springinsfeld, předseda RK) svoji rezignaci na funkci v Rozhodčí komisi k prvnímu dubnu 2021.

Bezprostředním důvodem je čas. Nebyl bych nadále schopný věnovat dostatek času, abych mohl hlasovat s plnou znalostí věcí. Nutným zdržením se bych pak pouze ztěžoval dosažení kvóra pro usnesení RK. Myslel jsem si, že to dotáhnu ještě ten půl rok, ale při souběhu funkce krajského místopředsedy, lídra kandidátky a souvisejících, už to nevidím možné. OFFTOPIC(Otázka k diskusi je i zda by takový souběh byl dlouhodobě žádoucí. Poslance je třeba kontrolovat :mrgreen:)

Chci vyjádřit velký dík a podporu členům Rozhodčí komise i Kontrolní komise. Poznal jsem je jako lidi snažící se co nejlépe prospět Pirátům. Bohužel, slova ocenění neslyší často. Díky, že jsem s vámi mohl spolupracovat. Byla to velká zkušenost, která mě leccos naučila a kterou jsem si velmi užil. Držím vám palce, abyste se nenechali otrávit malým pochopením a oceněním. Dobře fungující přezkumné orgány jsou pro naši stranu, jsem přesvědčen, klíčové. Důležitější než třeba ministři ... protože důležitější jsou funkční brzdy, převodovka je bonus ...

A postesk na závěr: To, že se KK a RK často liší v názoru není něco, co se má jednomu či druhému vyčítat. To, že RK někdy nedá KK za pravdu je dobře, správně, není to chyba KK ani RK, je to projev správného fungování. KK především vyhledává rizika pro stranu, RK musí hájit práva členů. Chtěli bychom snad inkvizici, kdy cokoliv KK řekne, RK posvětí? Nebo bychom chtěli opatrnou KK obávající se řešit cokoliv nejasného, aby nedostala "za uši"? Myslíme si snad, že státní zastupitel, není-i u soudu 100% úspěšný, dělá svoji práci špatně?
A budeme dále tolerovat disrespekt vůči přezkumným orgánům? I vládní garnitury, ba i ta současná, alespoň slovně vyjadřují respekt k nezávislosti a rozhodnutí justice. Slýcháme to u nás? Je příliš respektovat orgány, i když jsou na nás "zlé"? Je fér bez dávání kreditu a respektu očekávat práci na nejvyšší úrovni a vyčítat hnidy? Můžeme pak očekávat zástupy kvalitních dobrovolníků lačnících po zvolení?
Ve státě se již odzkušovalo oslabení justice útokem na zastupitelství. "Nechceme diktaturu státních zástupců" ... nezní to povědomě? Ale demokracii nepomáhá oslabování brzd a kontrol - naopak. Budeme u Pirátů pracovat na respektu a funkčnosti přezkumných orgánů, nebo budeme tolerovat jejich napadání, protože jsou holt z podstaty svého fungování leckomu nepohodlné, ba nebezpečné?
Ovšem Piráti, jsou Piráti. Zvládli mnohé peripetie a vyberou i tuhle zatáčku. Těším se na to.

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace Milana Daďourka na funkci člena Rozhodčí komise

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Beru na vědomí.

Díky moc, Milane, za Tvoji práci, kterou jsi ve velké míře přispěl k tomu, aby Rozhodčí komise v tomto volebním období fungovala nadstandardně dobře. Do RK jsi přinesl mj. preciznost, kritický pohled na věc a vysokou úroveň argumentace, se kterou jsme po celou tu dobu pracovali a která mě hodně naučila.

Díky, že jsem s Tebou mohl spolupracovat, a díky, že jsi mě jako místopředsedseda byl vždycky schopný a ochotný zastoupit, bylo-li to potřeba.

A v neposlední řadě děkuji za slova podpory a za otázky položené v závěru Tvého textu – jedná se o důležitá témata, kterými se jako strana musíme zabývat, abychom vůbec měli kým obsadit naše přezkumné orgány.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 7):
MarianB, Frantisek.Navrkal, Dalibor.Zahora, Milan.Dadourek, Michaela.Nepejchalova, Adam.Jaros, Marek.Necada

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace Milana Daďourka na funkci člena Rozhodčí komise

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Díky moc za všecko, Milane. Za tvoji práci i za tvoje slova výše. Doufám, že se aspoň místy, když se ti bude po předpisech stýskat, zapojíš do aktivit předpisové skupiny RV :)

(A stejně mi to nedá v koutku duše doufat, že to načasování na první duben je schválně a pak sem akorát příjdeš napsat "APRÍÍÍÍL!")
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 7):
Petr.Springinsfeld, MarianB, Frantisek.Navrkal, Dalibor.Zahora, Milan.Dadourek, Michaela.Nepejchalova, Jan.Lejcko

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

MarianB
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 680
Registrován: 04 dub 2016, 21:13
Dal poděkování: 1004 poděkování
Dostal poděkování: 1146 poděkování

Re: Rezignace Milana Daďourka na funkci člena Rozhodčí komise

Příspěvek od MarianB »

Sice jsme měli možnost spolupracovat jen krátce, ale i tak mi bylo ctí a potěšením. Pro RK bude tvůj odchod citelnou a těžko nahraditelnou ztrátou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MarianB za příspěvky (celkem 3):
Petr.Springinsfeld, Milan.Dadourek, Michaela.Nepejchalova

If we have data, let's look at the data.
If all we have is opinions, let's go with mine.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace Milana Daďourka na funkci člena Rozhodčí komise

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ja myslim, ze uz bych se asi opakoval. Za sebe jsem hrozne rad za tuto RK, vcetne (i specialne) tve osoby, kdy si rozdilne pohledy resime argumentacne a v podstate mame stejny cil. Diky za tvoji praci a pevne doufam, ze odchodem z RK se tva pomoc s upravou predpisu nejen ze neoslabi, ale bude oprostena od pripadneho stretu zajmu! :D A v parlamentu doufam zustanes stejny jako ted ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 8):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Martin.Stanek, MarianB, Jiri.Snizek, Milan.Dadourek, Marek.Necada, Jan.Lejcko

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace Milana Daďourka na funkci člena Rozhodčí komise

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Díky Milane, já jsem přesvědčen, že rozhodčí komise má velký respekt napříč stranou a chválí ji kdekdo. Mrzí mě, že se to k vám nedoneslo. Držím palce do kampaně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal, Jan.Lejcko

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace Milana Daďourka na funkci člena Rozhodčí komise

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Také díky Milanovi za dobrovolnickou práci, kterou odvedl. A díky i Mikimu za podporu.
Jenže ona ta Milanova slova o "nerespektu" nejsou bezdůvodná, řešilo to se teď třeba u výroční zprávy předsedy na RV viewtopic.php?p=749462#p749462
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Marek.Necada, Michaela.Nepejchalova, Milan.Dadourek, Petr.Springinsfeld, Rostislav.Reha, Jan.Lejcko

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace Milana Daďourka na funkci člena Rozhodčí komise

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Díky Milane za tvoji příkladnou práci. Bude se nám stýkat, pevně věřím, že v PS se tvoje zkušenosti z RK výrazně odrazí. :-)
thank-you-icegif-5.gif
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
Milan.Dadourek
Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 852 poděkování
Dostal poděkování: 2229 poděkování

Re: Rezignace Milana Daďourka na funkci člena Rozhodčí komise

Příspěvek od Viktor.Derka »

Čau @Milan.Dadourek ,

sry, že jsem se k tomu dostal až nyní, ale poslední dny forum tak moc nestíhám. Nejsem moc na velká slova, tak hlavně díky, budeš chybět, ale tak co se dá dělat, něco končí, něco začíná. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 2):
Petr.Springinsfeld, Milan.Dadourek

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Odpovědět

Zpět na „Rozhodčí komise“