CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13431
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34744 poděkování
Dostal poděkování: 17623 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Na vysvětlenou - postup, že RV zahájí volbu až po té, co se bude provedena volba CF (a jako poslední proběhne volba RP) byl dohodnut v pracovní skupině pro vznik institutu. Janka tedy jen tlumočí tento dohodnutý postup, není to její osobní návrh.
Bohužel předsedající tu volbu spustil přiliš rychle, aniž by se podrobněji seznámil s tím, jak má probíhat.
Ale aby bylo formalitám učiněno zadost, jistě se najde jiný člen RV, který návrh vznese místo Janky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Adam.Rut

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Příspěvek od Dan.Lestina »

Předsedající volbu spustil se standardními dobami, jak je zvykem, a počítal s tím, že se bude upravovat dle tohoto jednání, aby se mohli účastnit neúspěšní kandidáti, jak se s tím celou dobu počítalo. Mohl jsem to dát rovnou delší, je to fuk.
edit-dodatek: Že kandidáti dávají návrhy postupu mi přijde úplně normální, i v jakékoli jiné volbě. Neměli by předsedat.
edit-dodatekII: Proti postupu předsedajícího může kterýkoli člen RV podat námitku, můžeš někoho oslovit. Já budu případně proti námitce, hlasovalo by se o ní tedy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Adam.Rut
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 29 říj 2017, 21:07
Profese: analytik v Oživení
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování

Re: CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Příspěvek od Adam.Rut »

Děkuji Daliborovi za upřesnění. Jestli byl předem dohodnutý postup, že volby mají proběhnout takto za sebou, nemám potřebu to řešit a vnímám to spíš jako drobný nedostatek už v tom vyhlášení. Současně trvám na tom, že bez této předchozí domluvy by to byl očividný střet zájmů (i s ohledem na to, že stačí navrhnout a bere se za přijaté, když se někdo neozve, tedy si lze takto prosadit návrh prodloužení termínu sám pro sebe), který by se nedal smést tím, že by kandidát/ka v jiné volbě do stejného orgánu jen neměl/a předsedat. Otázka je, zda některé tyto situace máme vůbec dostatečně upravené. Už to nechávám být. Všechny jistě více zajímá samotná věcná debata o institutu.
Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Ke grilování - vcelku je mi jedno, kdo se toho ujme, ale tady nebudu souhlasit s argumentem Janky, ohledně nevhodnosti formátu PirTube. Já si myslím, že kandidáti do důležitých orgánů (a já SR institutu za takový orgán považuju), by měli být schopni na otázky reagovat v reálném čase a vysvětlovat svoje vize, postoje atd. To není nic proti požadavku na rozvážnost (fakt neznám zastupitelský orgán, kde by nebyla třeba).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvek:
Petr.Vileta

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18664
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33851 poděkování

Re: CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Doplnil jsem do úvodního příspěvku seznam kandidátů, jejichž řádná nominace byla ve lhůtě pro navrhování doručena do jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Adam.Rut, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26196
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36970 poděkování
Dostal poděkování: 30110 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Vážení,

jak bylo avizováno, v souvislosti s tímto jednáním proběhne na debata s nominovanými kandidáty, která se uskuteční online v pondělí 22.3. od 19:00. Debatu mohou sledovat všichni členové a registrovaní příznivci v reálném čase ZDE, později bude k dispozici i veřejný záznam.

Do debaty se můžete sami zapojit formou psaných příspěvků a otázek na kandidáty.

Těšíme se na vás!

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26196
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36970 poděkování
Dostal poděkování: 30110 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

A jinak bych chtěl vyzvat předsedajícího @Martin.Kucera , aby zavřel členské podněty kandidátů, kteří v nominaci nezískaly a tyto případně vyzvat, že se mohou ucházet o nominaci ještě v republikovém výboru, nebo následně i u předsednictva.

A @Dalibor.Zahora , který je to velmi aktivní, nebo případně jiného dobrovolníka bych chtěl požádat, jestli by se nevhli do naplňování této tabulky:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

(Zkusil jsem dvě různé orientace, nevím ,která je lepší, jsem otevřen návrhům na lepší řešení.)

(Docela by bylo fajn, kdyby kandidáti zvážili, jestli nepotřebují lepší profil, ale to nechám na předsedajícím.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Vit.Fux, Janka.Michailidu

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26196
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36970 poděkování
Dostal poděkování: 30110 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jak již bylo řečeno, debata s kandidáty proběhne dnes zde: https://cf2021.pirati.cz/

Kde už také po přihlášení můžete klást a palcovat otázky na kandidáty.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2190
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 7361 poděkování

Re: CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Příspěvek od David.Wagner »

Vojtech.Pikal píše: 19 bře 2021, 16:44 A jinak bych chtěl vyzvat předsedajícího @Martin.Kucera , aby zavřel členské podněty kandidátů, kteří v nominaci nezískaly a tyto případně vyzvat, že se mohou ucházet o nominaci ještě v republikovém výboru, nebo následně i u předsednictva.

A @Dalibor.Zahora , který je to velmi aktivní, nebo případně jiného dobrovolníka bych chtěl požádat, jestli by se nevhli do naplňování této tabulky:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

(Zkusil jsem dvě různé orientace, nevím ,která je lepší, jsem otevřen návrhům na lepší řešení.)

(Docela by bylo fajn, kdyby kandidáti zvážili, jestli nepotřebují lepší profil, ale to nechám na předsedajícím.)
Jako člověk co získal nominaci v posledních dnech a řadu otázek nestihl dostat se pro jistotu ptám - mám též vyplnit odpovědi, hmm?

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26196
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36970 poděkování
Dostal poděkování: 30110 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2021 Volba členů správní rady institutu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Určitě můžeš, rozprava ještě probíhá.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“