Grilování zájemců o členství - změna postupů

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Grilování zájemců o členství - změna postupů

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Klara.Kocmanova píše: 16 bře 2021, 19:38
Lenka.Kozlova píše: 16 bře 2021, 16:01
Jan.Prokop píše: 15 bře 2021, 12:29
Že to říkaš zrovna ty, která si nejvíc PKS, při jakéhokoli odklonění od předpisů, hatovala :P
Fuckování předpisu a rigidní postoj k němu jsou dvě dost rozdílné věci a mimochodem, RK pokaždé potvrdila můj názor ;)
Kdyby mi nebylo členů RK líto, měla bych pro ně bývala předběžný dotaz mnohem častěji.
Už máte členskou anketu?
Ahoj Lenko, těší mě, že jsi k nám po dlouhé době zase zavítala. Psala jsem, že anketu vytvořím, pokud můj návrh dostane podporu skupiny členů. Podporu nedostal, ale přesto ji ráda vytvořím, aby bylo v KF jasno. Nic rozhodnuto ještě nebylo, ani jsem si nevšimla, že by někdo chtěl obcházet nějaké předpisy. Myslím, že tu celkem zdravě diskutujeme. Zkus předpokládat dobrou vůli prosím, až příště zase zabrousíš do našeho krajského fóra. Měj hezký večer.
Aha, asi mi něco uniká, když ke členské anketě potřebuješ mechanismus členského podnětu. :roll:
Jinak asi nechápeš, že se s Honzou bavíme o minulosti.
Děkuju, vyprovodím se sama.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Grilování zájemců o členství - změna postupů

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Marcus Tullius Cicero
„Minulé nemůžeme změnit.“
Zdroj: citaty.net
:lol:

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 664
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1288 poděkování

Re: Grilování zájemců o členství - změna postupů

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Martin.Martin píše: 09 bře 2021, 12:05 Já jsem za zachování stávajícího postupu přijímání.
Také tvrdím, že by grilování - tedy v této době, kdy nelze realizovat osobní setkání - měla zůstat na každotýdenních pondělních schůzích, kdy se sejde nejvíce členů KF.
Na grilování by se měla používat platforma, která umožňuje přenos obrazu z kamery zájemce.
Doporučuji ti přečíst si záznam z pondělní schůze a grillu te zájemkyně z KH. Možná ti to naživo přijde zábavné, ale množství balastnich otázek dělá ze samotné schůze a čtení jejího zápisu fyzické utrpení. :(
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Grilování zájemců o členství - změna postupů

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Lukas.Kohout píše: 17 bře 2021, 10:48 Marcus Tullius Cicero
„Minulé nemůžeme změnit.“
Zdroj: citaty.net
:lol:
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web. ... -panta-rei https://cs.wikipedia.org/wiki/H%C3%A9rakleitos

https://en.wikiquote.org/wiki/Heraclitus panta rhei (πάντα ῥεῖ; "everything flows")

A 6 /1 = Platón, Kratylos 402a (viz B 91)

Hérakleitos někde říká, že všechno se pohybuje a nic netrvá, a když všechno, co je, připodobňuje k proudu řeky, praví (verze B 91):

"Dvakrát do téže řeky bys nevstoupil."

http://www.fysis.cz/presokratici/22/acz.htm

Tak určitě vše má vývoj a musíme se přizpůsobovat zejména kovidu. Až kovid pomine, budou zase fyzická setkání s nováčky a zájemci o členství, kde je dost času na grilování.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 669
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Dal poděkování: 923 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

Re: Grilování zájemců o členství - změna postupů

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Anketka here: viewtopic.php?f=276&t=56663

Doufám, že @Dalibor.Zahora má radost.

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Grilování zájemců o členství - změna postupů

Příspěvek od Martin.Martin »

Marek.Rebicek píše: 18 bře 2021, 05:54
Martin.Martin píše: 09 bře 2021, 12:05 Já jsem za zachování stávajícího postupu přijímání.
Také tvrdím, že by grilování - tedy v této době, kdy nelze realizovat osobní setkání - měla zůstat na každotýdenních pondělních schůzích, kdy se sejde nejvíce členů KF.
Na grilování by se měla používat platforma, která umožňuje přenos obrazu z kamery zájemce.
Doporučuji ti přečíst si záznam z pondělní schůze a grillu te zájemkyně z KH. Možná ti to naživo přijde zábavné, ale množství balastnich otázek dělá ze samotné schůze a čtení jejího zápisu fyzické utrpení. :(
No, vzhledem k tomu, že se schůze neúčastnil (alespoň pokud vím) žádný člen KS, který zde grilování kritizuje, tak jsem si dovolil strávit se zájemkyní o členství nějaký čas navíc, a chovat se jako člověk a ne jako robot.

Pouhé formální pokládání otázek a odpovídání na otázky nepovažuji jednak za splnění účelu grilování, druhak za přínosné z hlediska utužování kolektivu.

Lidi jsou různí, (což je dobře) a ke každému je proto nutné najít vhodnou cestu při komunikaci tak, aby dostala/dostal příležitost, kromě splnění znalostního testu, projevit svůj charakter.

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Grilování zájemců o členství - změna postupů

Příspěvek od Martin.Martin »

I v tuto chvíli existují MS, do kterých by se rádi přidali lidé, kteří se navzájem významně kritizují (tjk. dvě strany sporu by rádi do stejného MS). Krásný příklad toho, že je třeba dát přijímání nových členů dostatečný čas a prostor. Namísto odsouvání lokálních problémů na jednotlivá MS (což bych chápal jako zbavování se odpovědnosti) by jsme měli poskytnout MSkám podporu. Pokud se někdo bude hrabat v personálním sporu velmi dlouho, tak může dost dobře časem stratit objektivitu, a v tu chvíli se mi jeví pohled někoho nezaujatého z druhé strany kraje jako velmi přínosný.

Toto platí i ve větším měřítku na celou republiku. Už jsme se přesvědčili, že klíčem kvalitní spolupráce je dobrá komunikace, například mezi jednotlivými kraji při posuzování vhodnosti kandidátů do rad různých institucí..

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“