Nominace Davida Františka Wagnera do správní rady institutu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Ve věci nominace Davida Františka Wagnera do správní rady institutu jsem

PRO
59
72%
PROTI
13
16%
zdržuji se
10
12%

Celkem hlasujících: 76 - Celkem hlasů: 82

Tomas.Guth.Jarkovsky
Krajské předsednictvo
Profese: student IT, asistent poslance
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 668 poděkování

Nominace Davida Františka Wagnera do správní rady institutu

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Vážení Piráti,

rád bych do správní rady institutu nominoval @David.Wagner.

David je v současnosti vedoucím zahraničního odboru, šéfem kanceláře europoslance Mikuláše Peksy a v minulosti by například tajemníkem poslaneckého klubu. Jsem přesvědčen, že David je velmi vhodným kandidátem do správní rady.

David má zkušenosti s plánováním, koordinací dobrovolníků, správou organizace, má široký odborný záběr a ve vnitrostranických diskuzích často bývá hlasem racionality, faktů a jasného pirátského směřování.
Vnitrostranicky funguje nejen jako vedoucí zahraničního odboru, který se stále rozrůstá a pořád má nové plány a projekty, ale také často přímo osobně stál za realizací nebo prvnotní myšlenkou mnoha jiných smysluplných vnitrostranických projektů, přestože se ne vždy prezentuje jako jeden z autorů. Pro příklad uvedu například nedávný informační web k interrupcím, kampaň Vraťte nám naše tváře, mezinárodní konferenci k digitalizaci v pandemii nebo třeba celou sérii protestů a petici na podporu syrských kurdů.

Inu, prezentoval jsem aspoň ty věci, u kterých jsem měl obavu, že by je David ze skromnosti nezmínil, zbytek nechám na něm.
Prosím o vyjádření podpory této nominace a zahlasování.
Díky.
Místopředseda KS Jihočeský kraj
Asistent poslance
Tajemník rezortního podtýmu Lidská práva.
+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky@pirati.cz

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, student Evropských studií
Dal poděkování: 2118 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Františka Wagnera do správní rady institutu

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj @David.Wagner
chtěl bych se dotknout tématu, který ve mně rezonuje nějakou dobu.

Pozoruješ ve straně názorové/ideologické pnutí, zjednodušeně řečeno na pravolevé škále? Myslím tím např. rozepře ve věci nominace Tomáše Tožičky do senátních voleb v Teplicích, přístup k některým progresivistickým tématům (např. feminismus a zastoupení žen ve straně nebo ekonomické otázky) nebo spor kolektivismus vs. individualismus.

Jaká by měla být role Institutu v urovnávání takových sporů? Jestli tedy vůbec. V jiném nominačním vlákně padl termín "pirátská ideologie". Měl by Institut pracovat na propracovávání této ideologie v tématech, která nás mohou rozdělovat?

Děkuji za odpověď.
Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK. Člen Zahraničního odboru 🌍, předsednictva Evropské pirátské strany a koordinátor pro PP-FI, PP-IS, PP-NO a PP-SE.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 614 poděkování
Dostal poděkování: 4532 poděkování

Příspěvek od David.Wagner »

No nazdar,

zkráceně - beru práci ve správní radě jako možnost, pokud o to bude zájem. Čistě při porovnání s inzerátem a záměrem vidím překryv ve všech bodech žádaných, časově je to tak, že mi v květnu skončí mandát vedoucího ZO který jsem opakovaně říkal, že dále hájit nebudu, úvazek poradce v EP mám na 80 % (abych se mohl věnovat straně) a vzniká tam tedy nějaký prostor něco pro stranu dále dělat. A pokud strana sezná, že právě tohle, tak to půjdu dělat.

Zkusím napsat k jednotlivým požadavkům kudy je splňuji:

strategické uvažování, vizionářství, dlouhodobé uvažování -
Založil jsem před sedmi lety spolek, který furt funguje, dělá věci, rozvíjí se a posouvá nějaké hranice (rolling.cz) - a teda kontinuálně jsem v jeho čele. Plánuju, připravuju a řídím kampaně a strategie v rámci Mikulášovy kanceláře, myslím, že máme celkem slušné výsledky a daří se prorážet europoslaneckou nevýhodu. Reformoval jsem (a ještě musím tedy v následujících dvou měsících dotáhnout) zahraniční odbor, prozkoumal nějaké hranice a možnosti, poskytl záštitu a nějaké zdroje Mladému Pirátstvu a myslím, že to půjde. Tempo tvorby EP mě také naučilo přemýšlet v horizontu "věci, co budou relevantní za pět/ deset let".

systematičnost, včetně zkušenosti s finančním řízením
Jak říkám, něco jsem narozpočtoval a odřídil, od celoročních rozpočtů organizací po milionové produkce. Nebudu říkat že sám, ale mám v tom nějaké dovednosti asi.

zkušenost s dobrovolnictvím či z neziskového sektoru
Viz výše. Zkusil jsem si taky více forem dobrovolnictví, postával jsem na ulici jako fundraiser, pomáhal jsem se špinavou prací a vyklízením, dlouho jsem skrze hry a dějepis spolupracoval s Pamětí národa a Studentskou Agorou (pod Agore CE), dlouhou řádku let jsme dělali část programu v rámci Prague Pride, nedávno jsme s ÚSTRem udělali www.cara.cz. Nejnovější dobrovolnická aktivita je asi koronahra.cz, kde jsem měl tu čest pracovat se špičkovými epidemiology a matematiky, teď na tom ještě vyšíváme s PedF a řešíme překlad.

zápal pro věc institutu - tedy vznik nového politického think-tanku
Myslím, že pokud tady máme být ještě těch pět let a dělat smysluplné věci tak nutně potřebujeme think tank. A potřebujeme think tank, který bude promýšlet důsledky, dívat se na věci do hloubky a pomůže nám překonat a vyřešit inherentní ideové rozpory přítomné v každé ideologii. Typicky střet "kontrola vs soukromí" je něco, co musíme balancovat pečlivě: a co zcela přirozeně není možné chtít po politicích v každodenní práci aby měly nutně super promyšlený. Hodně myslím, že by se měl institut zaměřit právě na otázky dlouhodobé a studie ne jako přímou podporu a jakýsi nový zdroj financování parlamentní práce, ale jako odvážné a intelektuálně poctivé řešení těch velkých otázek. Budoucnost práce, role kryptoměn, sledovací datový kapitalismus, experimenty s umělou inteligencí a umělou inteligencí řízenými trhy, zabudované problémy našich finančních systémů a mega koncentrace trhu, která ničí hospodářskou soutěž a tím v důsledku i svobody. To jsou jenom ukázky otázek, které by si měl institut klást.

jasné hodnotové ukotvení a ideová shoda s Piráty
Nevím, dál.

znalost právních procedur
Tak nějaké procedury mě živí, ale i díky tomu kdykoliv rád řeknu "rád si nechám pomoci a naštěstí mám od koho". To teda obecně platí i u věcných témat. Mám to privilegium, že jsem skrze svoje koníčky potkal velmi pestré spektrum lidí od úspěšných IT miliardářů po lidi, co strávili rok dva na ulici: a ti všichni jsou dost inspirace při náhledu trochu mimo vlastní zkušenost.

vnitrostranická autorita
Mám čtyři kočky a lego bonsaj, stačí to?

komunikační schopnosti na vysoké úrovni
-

akademické zázemí
Doktorát jsem v trojúhelníku "dělání her - Piráti - disertace" cíleně opustil a furt mě to pálí v srdci. Myslím, že jsem i skrze think tanky po celé Evropě, zadávání studií a dočítání literatury furt docela v obraze, ale ano, PhD. za jménem nemám a hanbím se za to.

zkušenost z celorepublikové několikaúrovňové organizace
Asi popsaná.

a v neposlední řadě i ochota scházet se cca 4x ročně (v předem naplánovaných termínech)
To prosím umím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 7):
Tomas.Guth.Jarkovsky, Marketa.Gregorova, Dalibor.Zahora, Vaclav.Vislous, Jiri.Baudis, Klara.Kocmanova, Jiri.Belsan

David.Wagner

Lukas.Dolezal píše:
16 bře 2021, 12:46
Ahoj @David.Wagner
chtěl bych se dotknout tématu, který ve mně rezonuje nějakou dobu.

Pozoruješ ve straně názorové/ideologické pnutí, zjednodušeně řečeno na pravolevé škále? Myslím tím např. rozepře ve věci nominace Tomáše Tožičky do senátních voleb v Teplicích, přístup k některým progresivistickým tématům (např. feminismus a zastoupení žen ve straně nebo ekonomické otázky) nebo spor kolektivismus vs. individualismus.

Jaká by měla být role Institutu v urovnávání takových sporů? Jestli tedy vůbec. V jiném nominačním vlákně padl termín "pirátská ideologie". Měl by Institut pracovat na propracovávání této ideologie v tématech, která nás mohou rozdělovat?

Děkuji za odpověď.
Ahoj,

pozoruju pnutí spoustu, některý na škále pravo levé (kde teda se jedná hlavně o nějaké vymezování "ale já jsem pravicový" nebo "my nejsme levice", v politice reálné se myslím nic moc nemění), některý konzervativní vs progresivní a některý mezi pirátským programem a technokratickým postupným zlepšováním světa. A myslím, že pnutí jsou obecně spíš dobrý, dokud z nich vychází nějaký posuny a reflexe. Jestli a kde se to děje tak si asi každej zhodnotí sám. Myslím ale, že zájmem strany není trestat bičem každou jednu neshodu, ale zároveň potřebujeme udržovat nějakou konzistenci názorů a držet se v nějakém "unikátně pirátském" poli. Když vzdáme některé základní principy, tak ztratíme smysl. Když budeme tvrdohlavě držet dogmata a nebudeme ochotný program vyvíjet, tak ztratíme relevanci. Je a bude to těžký balancování.

Institut by měl být ale jak píšu výše ne místo, kde se řeší nějaký stranický spory. Mělo by to být místo, který pracuje na dlouhých agendách a nezávisle na tlaku politiků včetně vlastních bádá, vysvětluje a výjimečně i propaguje věci, které jsou dlouhodobě relevantní a systematický. Považoval bych za vyloženě toxický, aby institut běhal po straně a říkal "ne ne, to vidíme jinak teda jako", stejně jako bych považoval za velmi velmi nešťastný aby chodili do institutu lidi se snůškou papírů "příští měsíc hlasujeme X, udělej mi rešerši a aby to vypadalo dobře v médiích tak spíš tímhle směrem, ok?".
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Dolezal, Michaela.Nepejchalova, Miloslava.Karfilatova, Dalibor.Zahora, Karel.Nejedlik

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30300 poděkování
Dostal poděkování: 14847 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

David.Wagner píše:
16 bře 2021, 13:37
(...) dlouho jsem skrze hry a dějepis spolupracoval s Pamětí národa.
Prosím rozvést a tvůj názor na projekt "Paměť národa"?
nedávno jsme s ÚSTRem udělali www.cara.cz.
Co má ÚSTR společného s Česká asociace rozvojových agentur?
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

David.Wagner

Dalibor.Zahora píše:
16 bře 2021, 15:34
David.Wagner píše:
16 bře 2021, 13:37
(...) dlouho jsem skrze hry a dějepis spolupracoval s Pamětí národa.
Prosím rozvést a tvůj názor na projekt "Paměť národa"?
nedávno jsme s ÚSTRem udělali www.cara.cz.
Co má ÚSTR společného s Česká asociace rozvojových agentur?
Ad Paměť národa:
Je to složité a velmi, takže budu hodně dlouhej. Velká část té práce je fakt dobrá, za workshopy které jsem připravoval (se Zuzanou Ouhrabkovou "Den, kdy se mlčelo" a Vendulou Borůvkovou "To neprojde") si stojím velmi, že podávají nějakou zajímavou formou těžký věci včetně komplikací. U Dne, kdy se mlčelo třeba to, proč vůbec byly na těch vesnicích napjatý vztahy a proč bylo pro spoustu lidí vyhánění kulaků vlastně fakt výhodný a ty odstíny šedi, který je tam třeba nějak rozlišovat. U "To neprojde" si myslím, že to je ještě lepší tím, že tím že je o sestavování semizdatu a následných trestech a životě po nich (a trochu náhodný) a zároveň dává studentům možnost jak tvořit, tak cenzurovat a diskutovat o tom co a proč je pro režim problém a co je v pohodě tak může dát trochu hlubší úroveň pochopení než "Charta dobrý, komunisti blbý": který je samozřejmě v základním půdorysu stále platný, ale pokud ho necháme jako tupej monolit a nebudeme o tom dál mluvit, tak jeho uvěřitelnost a relevance spadne do říše zjednodušených pohádek. Spolupracoval jsem na tom hlavně s Madlou Benešovou a bylo to super a fakt za tyhle programy dám ruku do ohně.
Co taky bylo super bylo, že když jsme v Terezíně dělali minifestival na otevření nemocnice Vizita tak jsme si od Post Bellum nadvakrát půjčili výstavu mapující životy nečechů v Česku, kterou považuji za hodně kvalitní.
(https://www.postbellum.cz/co-delame/wor ... se-mlcelo/
https://www.postbellum.cz/co-delame/wor ... -neprojde/)

Složitější je to s Příběhy našich sousedů, které jsem párkrát porotcoval. To, že děcka vzpovídají pamětníky je jednoznačně boží. Občas tomu učitel nedal moc vedení a ty lidé tam reprudokovali 1:1 spíš jako přání některých pamětníků, ale to se dalo snést. Co mi úplně nesedlo bylo, že někdy jsem se v porotě potkal s novináři a historiky a všechno šlo v pohodě, někdy jsem potkal lidi který bych asi fakt pod ten "totální antikomunismus" zařadil: a tam bylo trochu mrzutý, že typicky studenti připravili precizně příběh paní z Leningradu, která po blokádě se dostala do Československa, založila tady rodinu a velmi zajímavej příběh. Ale stále zůstala komunistka z přesvědčení, takže práce těch studentů nejen nabrala méně bodíků, ale dostala i velmi příkrá hodnocení a imho ne stoprocentně vhodné otázky. Oproti tomu paní, jejíž otec byl zle trestán jako kulak měla ten příběh zpracovanej studenty o dost hůř a úplně upřímně - ono se v něm vlastně ani kromě té ústřední tragédie "přišla o otce" nestalo nic, co by nám bylo odvyprávěno. A přesto dostaly super vysoký hodnocení, protože to je ten příběh toho hrdinství, to je to mučednictví.
Pak jsme to řešili s vedením soutěže trochu - a moje víra v lidstvo byla velmi velmi obnovena, bylo uznáno, že to jako není ideální postup. Jakmile jsem ale začal spolupracovat s Piráty, tak jsem tyhle činnosti seknul.

Do toho člověk řeší dlouhodobě docela toxickou a petrifikovanou debatu o 20. století, kde se furt do velké míry pracuje v rámci nějaké signalizace ctností a tak, o projektu Muzea 21. století by asi řekli více lidi z magistrátu, to už jsem cíleně nesledoval. Stojím si ale za tím, že ty projekty pro školy jsou zásadně dobrý a jsem velmi, velmi rád že jsem na nich mohl dělat, spolupracovat na jejich moderní didaktice a vnést snad aspoň do pár studentů trochu pochybností a touhy se učit víc.

Ad Čára: Že jsem linkoval jak blbec :D Samozřejmě se myslí hra Čára (http://cara.rolling.cz/).
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27034 poděkování
Dostal poděkování: 22306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

I zde dávám všechny 3 hlasy, čistě jen z radosti, že mám 3.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Tomas.Guth.Jarkovsky
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“