Nominace Janky Michailidu do správní rady institutu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Ve věci nominace Janky Michailidu do volby správní rady institutu jsem

Pro
93
77%
Proti
17
14%
Zdržuji se
11
9%

Celkem hlasujících: 112 - Celkem hlasů: 121

Janka.Michailidu
Vedoucí resortního týmu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 3042 poděkování
Dostal poděkování: 4725 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Janky Michailidu do správní rady institutu

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Přemilé bytosti celostátního fora!

Předstupuji před vás s pocitem velké naděje a radosti po téměř čtyřech letech ideových diskusí i mravenčí práce. Tyto roky přípravných aktivit (ani ty diskusní není radno podceňovat) by nemohly dojít zdárného konce bez zapojení mnoha dalších bytostí, jimž tímto velmi děkuji. Vzájemnou kooperací jsme se dostali až do současného bodu, kdy doopravdy zakládáme institut České pirátské strany. V příštích týdnech budeme napříč stranickými orgány obsazovat správní radu tohoto institutu - orgán, který bude svými rozhodnutími z velké části ovlivňovat jeho směřování. A já bych vás tímto příspěvkem chtěla poprosit o podporu, abych se mohla institutu a jeho směřování věnovat i nadále, právě prostřednictvím členství ve správní radě.

Pár slov ke mně v kontextu institutu:
Jsem osobnostním založením člověk, který se zabývá hlavně dlouhodobým horizontem a softovými řešeními (všeobecné zvyšování informovanosti, kultivace občanského i politického prostředí apod.). O tom vypovídá i mé zapojení ve stranické struktuře - vedu MRT Návykové chování a ačkoliv jsem si již vyzkoušela členství v republikovém předsednictvu i republikovém výboru, přirozeně a dobře se cítím až v druhém jmenovaném orgánu (dlouhodobější, ideové, legislativní, méně exekutivní zaměření).

Co se týče směřování institutu, nevymezím se zde tématicky, ale koncepčně - budu usilovat o to, aby si institut zachoval svůj ůčel, tedy aby se opravdu zabýval rozvojem a kultivací dlouhodobých pirátských idejí a nesklouznul do pozice servisní organizace pro dosahování střednědobých cílů strany. Mé tématické preference (návykové chování, duševní zdraví, (ne)lidská práva) nejsou dle mého názoru tolik důležité, jelikož vzhledem k finančním možnostem institutu bude tématické zakotvení záležet z velké části hlavně na složení dobrovolnického kruhu. Zde bych tedy podotkla, že se ve správní radě budu snažit (a určitě nebudu sama) dosáhnout právě toho, abychom v institutu vybudovali zdravou kulturu dobrovolnictví, která může dle mého názoru institut posunout ještě mnohem dále než procenta ze státního příspěvku na činnost pol. strany.

Nechci úplně naskakovat na trend odškrtnout si všecka políčka z inzerátu, ale aspoň pro přehled, které aspekty splňuji a které by v případě mého zvolení musel zastat někdo jiný:
strategické uvažování, vizionářství, dlouhodobé uvažování ✓
systematičnost, včetně zkušenosti s finančním řízením
zkušenost s dobrovolnictvím či z neziskového sektoru ✓
zápal pro věc institutu - tedy vznik nového politického think-tanku ✓
jasné hodnotové ukotvení a ideová shoda s Piráty ✓
znalost právních procedur
vnitrostranická autorita (toto asi nepřísluší posuzovat mně)
komunikační schopnosti na vysoké úrovni (toto také nepřísluší posuzovat mně)
akademické zázemí ✓
zkušenost z celorepublikové několikaúrovňové organizace ✓
a v neposlední řadě i ochota scházet se cca 4x ročně (v předem naplánovaných termínech) ✓

Díky moc za pozornost a díky, že zvážíte, zda-li bych byla vhodný kandidát na člena správní rady institutu!
vedoucí jednatel republikového výboru; vedoucí meziresortního týmu Návykové chování.
zulip: malajanka; mastodon: malajanka; matrix: malajanka
tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27034 poděkování
Dostal poděkování: 22306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu do správní rady institutu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Za použití oslovení "bytosti" ti dávám všechny 3 své hlasy. ;)
OFFTOPICJá na ty bytosti začínám mít alergii. Nevíš, jestli na to zabírá Ivermektin? :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Michael.Polak, Vladimira.Sykorova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30300 poděkování
Dostal poděkování: 14847 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Mě by zajímalo, jestli něco zabírá na Viletu. :twisted:

A doplňuji i sadu mých otázek:
1) Priority? Jakým směrem/směry by se měl institut vydat? Jaká témata, oblasti mají mít důležitost?
2) Jak chceš docílit toho, aby byl inst. skutečně úspěšný? Aby fungoval co nejlépe?
3) Tvoje představa o Akademické radě?
4) Jak vidíš zapojení regionů a jakou by měli mít regionální témata důležitost?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Jan.Lejcko, Jan.Bednarik, Martin.Morong, Martin.Martin, Michael.Polak
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Janka.Michailidu
Vedoucí resortního týmu
Kontaktovat uživatele:

Tak, předně velmi děkuju @Petr.Vileta za jeho tři hlasy!

A teď k otázkám, které prozatím zazněly:
Dalibor.Zahora píše:
08 bře 2021, 15:24
Mě by zajímalo, jestli něco zabírá na Viletu. :twisted:

A doplňuji i sadu mých otázek:
1) Priority? Jakým směrem/směry by se měl institut vydat? Jaká témata, oblasti mají mít důležitost?
2) Jak chceš docílit toho, aby byl inst. skutečně úspěšný? Aby fungoval co nejlépe?
3) Tvoje představa o Akademické radě?
4) Jak vidíš zapojení regionů a jakou by měli mít regionální témata důležitost?
1) Jak jsem psala v úvodním příspěvku, za mě je opravdu nejdůležitější, aby institut udržel svůj dlouhodobý horizont a nestal se servisní institucí našich volených týmů a strany jako takové. Došlo by přitom totiž k popření účelu zákona o politických institutech - jeho smyslem je právě to, aby byl z dlouhodobého hlediska kultivován politický i občanský prostor. Co jeho smyslem rozhodně není - dát politickým stranám bokem další peníze, které můžou využít pro zvyšování svého politického/mocenského zisku. Úplně nejpragmatičtější, čemu jsem ochotná dát prostor je, abychom začali vyplňovat bílá místa v našem velmi obecně a ideologicky psaném dlouhodobém programu. Zároveň si ale myslím, že by měl zbýt prostor pro prozkoumávání nových směrů a oblastí prizmatem pirátské ideologie.

2) Myslím si, že zásadní opravdu bude, abychom zvládli vytvořit a udržet momentum v rámci dobrovolnického kruhu, a zároveň, aby se nám podařilo poskytovat horizontální podporu jak tématicky tak geograficky lokalizovaným ohniskům nadšenců pro věc. Zároveň samozřejmě uznávám, že budování a udržování brandu je nesmírně důležité. Můj závěr tedy je, že úspěch z velké části stojí a padá na správně zvoleném balancu mezi lpěním na kvalitě výstupů a dobrovolnickou prací.

3) Myslím si, že to hlavní, co se týče obsazení akademické rady, jsme popsali v inzerátu. Tedy akademické zázemi je důležité, ale neméně důležitý je přesah, mezioborový přístup a schopnost komplexního uchopení. Obecně si roli akademické rady představuju tak, že by měla udržovat úroveň výstupů (ale i metodiky, v případě, že metodika není součástí výstupu) institutu. Důležité je to u všech výstupů, ale očekávám, že specifickou péči (v podobě např. konzultací) budou místy vyžadovat výstupy a metodiky dobrovolnického kruhu. Dobrovolnický kruh tímto nechci podceňovat, ale už z hlediska premisy, že se jedná o neplacené dobrovolníky a ne profesionály, lze očekávat, že by se mohl na akademickou radu obracet častěji, než když bude nějaký výstup poptán externě.

4) Tak na toto jsem odpověděla částečně asi už v té dvojce. Myslím si, že regionální buňky dobrovolníků by měly být ve své aktivitě dostatečně podporovány, ale neumím si představit, že by byla možná nějaká systematická profesionální expanze institutu do regionů. Ne s tím rozpočtem, který institut bude mít.
vedoucí jednatel republikového výboru; vedoucí meziresortního týmu Návykové chování.

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Díky za odpovědi, prosím je možno více rozvést toto:
Janka.Michailidu píše:
10 bře 2021, 21:48
... čemu jsem ochotná dát prostor je, abychom začali vyplňovat bílá místa v našem velmi obecně a ideologicky psaném dlouhodobém programu."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jan.Lejcko, Martin.Martin
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

A mám další otázky:
5) Co ti na pirátech (jak na České pirátské straně, tak i na celé hnutí) nejvíce vadí, názorově či jinak?
6) Kde vidíš největší slabiny pirátské ideologie?
7) Vzdal by ses funkce ve správní radě například při získání nějaké důležité vládní či jiné funkce, kde by hrozil konflikt zájmů?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Jan.Lejcko, Martin.Martin

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, student Evropských studií
Dal poděkování: 2118 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj @Janka.Michailidu,
chtěl bych se dotknout tématu, který ve mně rezonuje nějakou dobu.

Pozoruješ ve straně názorové/ideologické pnutí, zjednodušeně řečeno na pravolevé škále? Myslím tím např. rozepře ve věci nominace Tomáše Tožičky do senátních voleb v Teplicích, přístup k některým progresivistickým tématům (např. feminismus a zastoupení žen ve straně nebo ekonomické otázky) nebo spor kolektivismus vs. individualismus.

Jaká by měla být role Institutu v urovnávání takových sporů? Jestli tedy vůbec. Padl tady termín "pirátská ideologie". Měl by Institut pracovat na propracovávání této ideologie v tématech, která nás mohou rozdělovat?

Děkuji za odpověď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Martin.Martin
Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK. Člen Zahraničního odboru 🌍, předsednictva Evropské pirátské strany a koordinátor pro PP-FI, PP-IS, PP-NO a PP-SE.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Doplňuji další dvě otázky:
8) Víte z hlavy co je to "pirátské kolo"? Ano/ne
Po odpovědi (ano/ne) rozklikněte tento odkaz OFFTOPIChttp://falkvinge.net/pirate-wheel/ a jaký je váš názor na teze v něm obsažené?

9) Budete jako případní členové správní rady zapisovat své kontakty do pirátské evidence kontaktů a schůzek https://evidence.pirati.cz?

Janka.Michailidu
Vedoucí resortního týmu
Kontaktovat uživatele:

Dalibor.Zahora píše:
11 bře 2021, 12:07
A mám další otázky:
5) Co ti na pirátech (jak na České pirátské straně, tak i na celé hnutí) nejvíce vadí, názorově či jinak?
6) Kde vidíš největší slabiny pirátské ideologie?
7) Vzdal by ses funkce ve správní radě například při získání nějaké důležité vládní či jiné funkce, kde by hrozil konflikt zájmů?
Dalibor.Zahora píše:
15 bře 2021, 08:42
Doplňuji další dvě otázky:
8) Víte z hlavy co je to "pirátské kolo"? Ano/ne
Po odpovědi (ano/ne) rozklikněte tento odkaz OFFTOPIChttp://falkvinge.net/pirate-wheel/ a jaký je váš názor na teze v něm obsažené?

9) Budete jako případní členové správní rady zapisovat své kontakty do pirátské evidence kontaktů a schůzek https://evidence.pirati.cz?

Díky za dotazy, Dalibore!

5) Nemám úplně ráda tyhle otázky na "nej", protože to předpokládá absolutnost (ne)preferencí. Zároveň mám potřebu vyjádřit že je to jen můj osobní názor a vůbec se nesnažím to vydávat za pravdu. Vyberu teda jednu věc, která mi na straně vadí a která amplifikuje a do budoucna ještě bude amplifikovat spoustu problémů, jež se se stranou táhnou.
Velmi mě trápí, že se nám z větší části nepovedlo škálování. Nezvládli jsme růst kvantitativně a zároveň udržet (či dokonce zvyšovat) kvalitu napříč členstvem. Z toho pro nás vyplynuly problémy, které mají potenciál vést v delším časovém horizontu k tomu, že vnitrostranická demokracie zaniká (či spíše existuje jen její fikce).

6) V ideologii slabiny úplně nevidím, ty vidím občas až v aplikaci.. Jak už to tak s ideologiemi bývá :)) Jako příklad bych uvedla složitost nastavení priorit mezi "transparency" a "privacy" (rozdíl vnímání těchto témat u české a německé pirátské strany)

7) Pokud by byla situace vyhodnocena tak, že některá z mých funkcí je v konfliktu zájmů s jinou mojí (potenciální) funkcí, samozřejmě bych netrvala na udržení si obou.

8) Ano, na základě Pirate wheel bylo vystavěno i Poslání institutu v jeho původních stanovách, které jsem spoluutvářela (viz draft stanov). Myslím si, že hlavní principy v něm uvedené jsou stále platné a ve své podstatě pokrývají naši ideologii jako takovou.

9) Ano, držela bych se přitom předpisu o lobbingu
Lukas.Dolezal píše:
13 bře 2021, 13:45
Ahoj @Janka.Michailidu,
chtěl bych se dotknout tématu, který ve mně rezonuje nějakou dobu.

Pozoruješ ve straně názorové/ideologické pnutí, zjednodušeně řečeno na pravolevé škále? Myslím tím např. rozepře ve věci nominace Tomáše Tožičky do senátních voleb v Teplicích, přístup k některým progresivistickým tématům (např. feminismus a zastoupení žen ve straně nebo ekonomické otázky) nebo spor kolektivismus vs. individualismus.

Jaká by měla být role Institutu v urovnávání takových sporů? Jestli tedy vůbec. Padl tady termín "pirátská ideologie". Měl by Institut pracovat na propracovávání této ideologie v tématech, která nás mohou rozdělovat?

Děkuji za odpověď.
Díky za otázky, Lukáši!

Pozoruju.

Žádná. Institut by měl k jednotlivým problematikám přistupovat akademicky a kriticky. Nedělám si iluze, že by se dala ideologie z akademie úplně vynechat. Institut by se měl ale držet jen těch opravdu základních tezí (např. Daliborem zmiňovaný Pirate wheel) a na všechno ostatní nechat ideálně odpovědět fakta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Dolezal, Isa, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, Adam.Jaros, Michael.Polak, Martin.Martin

Jan.Mares
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Student, Sběrač funkcí
Dal poděkování: 150 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Příspěvek od Jan.Mares »

Dal bych dotázky, i když už jsem hlasoval PRO.

1) Souhlasíš s myšlenkou, která byla implicitně, a v Michálkových obavách i explicitně vyjádřena - tedy, že Institut má být jakousi vnitrostranickou opozicí, která bude stranu samotnou i hodně kritizovat, bude-li mu k tomu dán důvod?
2) Jak se stavíš k možnosti získávat do Institutu nějaké finance externě, případně se třeba ucházet o nějaké účelové granty (třeba Open Society fund)?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvek:
Martin.Martin

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“