Nominace Jiřího Kadeřávka do volby správní rady institutu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Ve věci nominace Jiřího Kadeřávka do volby správní rady institutu jsem

PRO
76
80%
PROTI
12
13%
ZDRŽUJI SE
7
7%

Celkem hlasujících: 95 - Celkem hlasů: 95

Petr.Springinsfeld
Předseda rozhodčí komise
Profese: Student práva
Dal poděkování: 1927 poděkování
Dostal poděkování: 1896 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jiřího Kadeřávka do volby správní rady institutu

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Vážení členové a členky celostátního fóra,

rád bych vás v rámci probíhajícího jednání CF 7/2021 požádal o podporu nominace @Jiri.Kaderavek do volby správní rady institutu.

Jirka je podle mě jako zakladatel strany tím pravým člověkem, který může pomoct institutu k naplňování jeho základního účelu - tedy rozvíjení základních idejí České pirátské strany a mezinárodního pirátského hnutí. Nejlépe se vám určitě představí sám v rámci kandidátské řeči.

Díky za případnou podporu pro Jirku.
Petr Springinsfeld
předseda Rozhodčí komise a 1. místopředseda KS JmK
zastupitel Jihomoravského kraje
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 1664 poděkování
Dostal poděkování: 2556 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Kadeřávka do volby správní rady institutu

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Budu určitě rád, Jirka kandidaturu přijal/přijímá?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvek:
Robert.Magni
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2692 poděkování
Dostal poděkování: 7554 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ahoj,

děkuji Petrovi za nominaci. V průběhu víkendu doplním detailnější vizi, co bych jako člen správní rady požadoval po řediteli, na co bych kladl důraz, jaké činnosti bych chtěl, aby institut vykonával pro dosažení svého účelu. Prozatím sem dávám mé představení z jiného vlákna, kde se zjišťoval zájem o členství ve správní radě, viz viewtopic.php?p=742225#p742225
Děkuji všem za podporu.
Jiri.Kaderavek píše:
20 led 2021, 16:53
Drazí Piráti,

založení Pirátského politického institutu mne těší. Věřím, že institut bude tou vhodnou platformou, která bude utužovat a artikulovat pirátské idee otevřenosti, ochrany soukromí, svobody, právního státu, vzdělanosti a progresivity. A to bez ohledu na kompromisy, které musí podstupovat Piráti v různých zastupitelských pozicích a které nutně relativizují oddanost našim myšlenkám. Věřím, že nás institut dokáže pevněji přikovat k našemu odkazu a bude i vhodnou platformou pro jeho další rozvoj v souladu s moderními trendy a potřebami. Rozhodl jsem se proto ucházet se o místo ve správní radě institutu a bude-li mi tato pozice dopřána, budu se velmi pravděpodobně mezi členy správní rady ucházet i o místo jejího předsedy, neshledám-li pro tuto pozici jiného člena jako vhodnějšího, a to z pohledu úzké koordinace mezi strategickou a exekutivní složkou řízení institutu. Jaké jsou mé kompetence? Odpíchnu se od požadavků na členy správní rady:

Strategické uvažování, vizionářství, dlouhodobé uvažování
- v pozici stratéga se cítím dlouhodobě daleko lépe než v pozici operativce. Myslím si, že založením a položením základních kamenů fungování Pirátské strany včetně svého od začátku deklarovaného nesezení na pirátském prameni jsem projevil dostatek strategických vizí a vývoj naší strany potvrdil jejich správnost, včetně správnosti programových principů, na kterých byla naše strana založena. Říká se, že strany zanikají s opuštěním ideálů, na kterých vznikly. Naše politické úspěchy jsou důkazem toho, že naše ideály nejen žijí, ale žijí zdravě a má smysl je dále rozvíjet.

Systematičnost, včetně zkušenosti s finančním řízením - systém je pro mne vším. Několikrát jsem prohlásil, že politika je o systému a formě, nikoliv o lidech, ač se to může praktickému politikovi zdát podivné. Nicméně, systém je ustavní právo a naše zákony a konstituce a zde není prostor ani pro improvizaci, ani pro budování kultů osobnosti. Co se týče finančního řízení. Mám dlouholeté zkušenosti s prací pro přední finanční instituci, 23 let zkušeností s vlastním podnikáním, sestavoval jsem první zprávy Pirátské strany pro PS PČR a byl jsem také u základů finančního řízení a organizace Pirátské strany. Dva roky jsem také členem představenstva společnosti SAKO Brno, a.s. (nekorektně brněnské spalovny, odpadů, podotýkám :))

Zkušenost s dobrovolnictvím či z neziskového sektoru - byl jsem dlouhé roky dobrovolnickým trenérem fotbalové mládeže a dobrovolníky jsem také organizoval (ať už okolo fotbalu nebo přímo Pirátskou stranu, která jinak než na dobrovolnické bázi ze začátku nepracovala). S neziskovými organizacemi mám zkušenost spíše zástupnou, povětšinou jako jejich donor.

Zápal pro věc institutu - tedy vznik nového politického think-tanku - důvody proč PI považuji za potřebný jsem uvedl na začátku svého příspěvku.

Jasné hodnotové ukotvení a ideová shoda s Piráty - Pirátskou stranu považuji za jedinou politickou organizaci, která se dlouhodobě nezpronevěřuje svému poslání. Proto jsou pro mne Piráti vždy na prvním místě. I s ohledem na to, že jsem s nimi svým jménem nerozlučně spjat. Nebudu lhát, že jsem nikdy nepochyboval. Pochybovat je lidské a nutí Vás verifikovat si vaše postoje a rozhodnutí. Zatím jsem vždy našel velmi velikou převahu důvodů, proč je naše práce a existence správná. A jestli je mi něco líto, pak skutečnost, že nás na naší cestě opustilo spoustu členů, které pochyby v ten či onen okamžik přemohly. Já doufám, že práce institutu by jim mohla pomoci jejich schízu překonat.

Znalost právních procedur - jako člen řídících orgánů své společnosti, městské společnosti či bývalý předseda RK Pirátů si dovolím tvrdit, že má, ač laické právní povědomí o právu v ČR je na docela solidní úrovni.

Vnitrostranická autorita - pevně doufám, že jsem během své kariéry u Pirátů, která byla dávkována vždy s ohledem na Piráty a mé osobní možnosti, nikdy fatálně nepodminoval svou stranickou autoritu. Udržuji dobré kontakty napříč stranou a se členy strany mám dobré a povětšinou, dojde-li na osobní kontakt, i kamarádské vazby.

Komunikační schopnosti na vysoké úrovni - nikdy jsem neměl problém komunikovat své myšlenky a názory a naslouchat i nevyřčeným názorům a potřebám druhých. Nepředpokládám tedy, že by mne tento aspekt při výkonu pozice jakkoliv limitoval. Nemyslím si, že by mi někdo někdy mohl vyčítat nedostatek komunikace, dokážu si ale představit, že mi může být vyčítáno někdy vyřčení něčeho co vyřčeno báti nemuselo. To je ale můj způsob testování hranic komfortní zóny nejn mé, ale i druhých.

Aakademické zázemí - akademickým zázemím jsem se nikdy nepyšnil. Po absolvování brněnské elektrotechniky jsem skočil rovnou do praxe a akademické instituce se v mém životě objevují vesměs jako zákazníci, kterým poskytuji své služby v oblasti informatiky. Jsem spíše zastáncem celoživotního multioborového vzdělávání než sběratelem certifikátu v konkrétních oblastech. Proto si myslím, že mne nezdobí specializace, ale značná míra univerzality.

Zkušenost z celorepublikové několikaúrovňové organizace - pomáhal jsem vystavět základní organizační strukturu Pirátské strany, předsednictvo, RV, krajská sdružení, odbory. Ve své profesionální praxi jsem mnohokrát pracoval pro klienty s rozsáhlou organizační strukturou a ohledem na své analytické, organizační a ekonomické schopnosti si věřím i v okamžicích krizového řízení.

A v neposlední řadě i ochota scházet se cca 4x ročně (v předem naplánovaných termínech) - cestování není mým koníčkem, přiznám bez mučení. Ovšem je to nutná daň výkonu některých pozic, daň, která ztrácí na své důležitosti nástupem distančních způsobů jednání. Proto jsem přesvědčen, že minimálně ze začátku by se správní rada institutu měla scházet častěji a taxa 4 setkání do roka by měla být minimální.

Děkuji za pozornost a velmi děkuji všem, kteří se ze svých pozic na založení institutu podíleli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 6):
Kornelia.Gottmannova, Karel.Nejedlik, Jan.Zavadil, Martin.Martin, Sarka.Vaclavikova, Vladimira.Sykorova
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/

Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Rezek píše:
05 bře 2021, 10:15
Budu určitě rád, Jirka kandidaturu přijal/přijímá?
To si piš, ty starý pardále :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Rezek, Dalibor.Zahora

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30301 poděkování
Dostal poděkování: 14847 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jsem rád, že kandiduješ. Ptám se Markéty a Ivora, tak se tě zeptám také:
1) Priority? Jakým směrem/směry by se měl institut vydat? Jaká témata, oblasti mají mít důležitost?
2) Jak chceš docílit toho, aby byl inst. skutečně úspěšný? Aby fungoval co nejlépe?
3) Tvoje představa o Akademické radě?
4) Jak vidíš zapojení regionů a jakou by měli mít regionální témata důležitost?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Kaderavek, Martin.Martin
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Tomas.Trcka
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: tiskař/grafik
Dal poděkování: 361 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Příspěvek od Tomas.Trcka »

Ahoj Jiří,
jak bys institut nazval?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Trcka za příspěvek:
Jiri.Kaderavek
Tomáš Trčka
Piráti Sokolov
606 433 887

Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Tomas.Trcka píše:
07 bře 2021, 09:00
Ahoj Jiří,
jak bys institut nazval?
Omluvám se @Dalibor.Zahora, že přeskakuji jeho otázky, ale jedna je méně než 4 :)
Co se týče názvu, rozhodně nechme vybrat název CF. Co se týče mých osobních preferencí, tak buď přímočaré Pirátský institut nebo institut pojmenovaný po některé význačné osobě spojené s našimi ideály. A nechci zde dávat jména, protože nechci nikoho ovlivňovat ani nyní rozviřovat diskusi o jménech, protože pro každého z nás mají různé osobnosti různé konotace. Možná zmíním jméno jediné, a to Aarona Schwarze, myslím, že s jeho jménem je z dostupných možností spjat nejmenší existující politický bias a to je pro komunikaci výstupů a aktivit institutu poměrně důležité (v debatě o názvu budu toto kritérium artikulovat).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Lukas.Dolezal, Tomas.Trcka, Martin.Martin

Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Dalibor.Zahora píše:
06 bře 2021, 23:27
1) Priority? Jakým směrem/směry by se měl institut vydat? Jaká témata, oblasti mají mít důležitost?
Mám poměrně jasnou představu, ale na tuto odpověď si ještě ponechám chvíli času, abych to formuloval přesně a srozumitelně.
Dalibor.Zahora píše:
2) Jak chceš docílit toho, aby byl inst. skutečně úspěšný? Aby fungoval co nejlépe?
Musí vystupovat nezávisle na Pirátské straně a být mediálně aktivní. Své kroky by měl se stranou konzultovat a využívat niky tam, kde se strana vyjádřit nemůže či nechce, opět po konzultaci. Měl by co nejvíce propagovat své výstupy a aktivity, podporovat je zvaním si respektovaných politologů, ústavních právníků a dalších. Musí mít jednoznačně kvalifikovanou akademickou radu a mediálně schopného ředitele. Byl bych rád, aby působil natolik nezávisle, aby mohl bez obtíží oslovovat odborníky a ti neměli obavu z nějaké politické kompromitace. To stejné platí i u veřejnosti, neměl by být vnímán jako prodloužená ruka Pirátů, ale jako ústav, který se s ideově ztotožňuje se stejnými principy, které hájí Pirátská strana.
Dalibor.Zahora píše:
3) Tvoje představa o Akademické radě?
Rád bych, aby byly v akademické radě zastoupeny různé profese. Tedy nejprve určit role členů AR a posléze vypsat výběrové řízení s pečlivě definovanými kritérii. Pokud bych měl vyjmenovat profese, které bych rád viděl zastoupeny, jsou to politolog, historik, ústavní právník, politik, občan, ... všichni liberální spektrum. Vnímám správní radu jako kolektivní orgán, ve kterém se na toto téma povede intenzivní diskuse. Výběr AR a ředitele bude nejdůležitějším úkolem první správní rady a tomu musí odpovídat i aktivita členů správní rady s tím spojená.
Dalibor.Zahora píše:
4) Jak vidíš zapojení regionů a jakou by měli mít regionální témata důležitost?
Jsem v tomto spíše univerzalista. Například, ač Moravan, nikdy jsem moravskou otázku v Pirátské straně nezvedl, takže nějaká vyloženě specifická regionální témata bych do agendy institutu nezaváděl. Co si můžeme z regionů ale vzít určitě je zkušenost s dopady naší liberální politiky v různých společenských vrstvách a zamyslet se třeba nad jejím vnímáním v metropolích, na vsích, ve vyloučených lokalitách. A tady nám mohou pomoci specifika regionů a jejich zkušenosti. Takže bych byl asi rád, kdyby se vytvořil dobrovolnický kruh složený z reprezentantů regionů, který by diskutoval regionální akcepty naší politiky a její dopady do každého z regionů a svými konzultacemi a výstupy pomáhal AR, SR a řediteli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 4):
Vit.Jurasek, Dalibor.Zahora, Michal.Lupecka, Tomas.Trcka

Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Dalibor.Zahora píše:
Jsem rád, že kandiduješ. Ptám se Markéty a Ivora, tak se tě zeptám také:
Myslím si, že činnost institutu by se měla odvíjet v několika perspektivách.

Tou první je retrospektivní pochopení z čeho vychází naše programové cíle a priority. Tedy historické zkoumání politických směrů a událostí, které vyústili ve vznik pirátského hnutí. A v historii bych šel až k myšlenkám antické demokracie a pak mapoval vývoj demokracie v minulých 2000 letech, samozřejmě s tím, že důraz bude kladen zejména do období vědeckotechnické revoluce a následně revoluce digitální. Některé z našich priorit, např. široká transparence nebo přímá demokracie v miliónových občanských obcích jsou realizovatelné až s nástupem výpočetní techniky a Internetu, takže tady prostě zanalyzovat, proč se tam ty priority objevují. Následně rozvinout také tyto myšlenky do budoucna a mapovat, jaké mohou mít dopady na demokracii a řízení státu. Měli bychom se také vypořádat s některými dilematy, např. transparence vs. ochrana soukromí, přímá demokracie a kontrola politiků vs. institut tajné volby atp.

Druhou oblastí je mapování pirátského hnutí v mezinárodním kontextu vztaženo k České pirátské straně. Analyzovat, různá pojetí pirátské politiky ve světě, jejich úspěch či neúspěch, to co odlišuje úspěšné pirátské strany od těch méně úspěšných, proč se někde Pirátům daří a jinde nikoliv.

Třetí pak dopady pirátské politiky v kontextu České republiky a jejich regionů. Analyzovat úspěch na regionální úrovni, najít jaké typické regionální okolnosti naši politiku posilují a naopak, které ji oslabují.

Těch oblastí bude samozřejmě více, to je co mne napadá na první dobrou. V každé této oblasti by jsme měli organizovat výzkumnou činnost a panely za účasti odborníků a výstupy po konzultacích maximálně medializovat.

Dalším úkolem institutu by mělo být vypořádat se s konformitou praktických výstupů naší politiky (legislativa, projekty) s našimi programovými cíly a prioritami. Politik je často vystaven dilematům, u kterých je dobré vrátit se zpět ke kořenům a rozhodování i umět s jejich pomocí zdůvodnit a vyargumentovat. To je samozřejmě velmi důležité pro zachování politické konzistence strany. Tedy, bude se jednat o konzultační činnost ve vztahu k našim zastupitelům a orgánům. Zjednodušeně řečeno, nebudeš-li si jist konkrétním politickým výstupem, obrátíš se na institut, aby ti pomohl a správně nasměroval.

Měli bychom také umět analyzovat způsob práce s veřejností a jednotlivými voličskými skupinami. Umět si zdůvodnit, proč je pro nás politicky velmi výhodné pracovat intenzivně s mladými, jakým způsobem se např. naše politické teze promítají do zájmů střední generace seniorů, co jim mohou přinést atp. Pokud se chceme udržet v politice dlouho, neměli bychom dopustit stárnutí našeho elektorátu, resp. trend snižování podpory u prvovoličů.

Celkově vnímám, že bychom na toto téma měli zorganizovat široký brainstorming a konzultace tak, abychom neopomenuli žádný klíčový kontext, na kterém je možno pracovat a který v konečném důsledku může pomoci získat konzistentní obrázek politického proudu, který reprezentujeme.

Na závěr dodám, že budu velmi rád za jakékoliv podněty a že budu chtít, aby institut pro sběr těchto podnětů a diskusi zprovoznil potřebnou komunikační platformu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
Romana.Korosi

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30301 poděkování
Dostal poděkování: 14847 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky za odpovědi.

Mám další otázky:
5) Co ti na pirátech (jak na České pirátské straně, tak i na celé hnutí) nejvíce vadí, názorově či jinak?
6) Kde vidíš největší slabiny pirátské ideologie?
7) Vzdal by ses funkce ve správní radě například při získání nějaké důležité vládní či jiné funkce, kde by hrozil konflikt zájmů?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Romana.Korosi, Jan.Zavadil, Martin.Martin
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“