MF Olk-Ol 2/2021 - Online schůze MS 17. 2. 2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
    • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 300
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

MF Olk-Ol 2/2021 - Online schůze MS 17. 2. 2021

Příspěvek od Hynek.Melichar »

Milí olomoučtí Piráti, příznivci i široká veřejnosti,

vyhlašuji schůzi místního sdružení Olomouc, která proběhne ve středu 17. 2. od 18:00 s ohledem na situaci stále v online režimu na jitsi.pirati.cz/msolomouc. 1.

Program:
1. Schválení programu
2. Kontrola úkolů z minula
3. Představení zájemců o členství (budou-li nějací)
4. Přijímání nových členů (bude-li relevantní)
5. Fungování, kompetence a organizace MS
6. Report zastupitelského klubu Olomouc a zástupce v DR
7. Lokální témata (volné)
8. Primární volby do PS PCŘ 2021
9. Volby do Senátu PČR 2022 (obvod 61)
10. Různé


Prosím o případné další návrhy bodů programu a omlouvám se za zpožděné vyhlášení - v pondělí začíná semestr, tak je co dělat.

Srdečně zváni jsou kromě členů také příznivci, zájemci o členství i široká veřejnost.

Prosím @Michal.Langer o vytvoření FB události.

Na virtuální viděnou ve středu se těší

Hynek a předsednictvo MS Olomouc
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Melichar za příspěvky (celkem 5):
Martin.Elias, Zdenek.Zak, Jakub.Knapek, Nela.Melicharova, Jan.Bednarik
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Olomouc
člen KMČ 18 Olomouc - západ
Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Ol 2/2021 - Online schůze MS 17. 2. 2021

Příspěvek od Michal.Langer »

Událost na FB zde @Hynek.Melichar : https://fb.me/e/1COQgwDwO
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Langer za příspěvky (celkem 2):
Hynek.Melichar, Zdenek.Zak
Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Ol 2/2021 - Online schůze MS 17. 2. 2021

Příspěvek od Michal.Langer »

Zápis:
Schůze řádně svolána zde: viewtopic.php?f=712&t=56210
FB událost zde: https://fb.me/e/1COQgwDwO
Probíhalo zde: https://jitsi.pirati.cz/msolomouc

Začátek schůze v 18:05

Přítomní členové: Lucie Spáčilová, Zdeněk Žák, Vlastimil Bednařík, Jakub Knápek, Vašek Dant, Jan Bednařík, Hynek Melichar, Martin Morong, David Novák, Vojtěch Pikal
Přítomní hosté: Nela Melicharová, Michal Langer, Václav Ranc, Marek Bursa, Denisa Rendová

Předsedající: Hynek Melichar

Zapisovatel: Michal Langer

Program byl navržen následovně:

1. Schválení programu
2. Kontrola úkolů z minula
3. Představení zájemců o členství (budou-li nějací)
4. Fungování, kompetence a organizace MS
5. Report zastupitelského klubu Olomouc a zástupce v DR
6. Lokální témata (volné)
7. Primární volby do PS PCŘ 2021
8. Volby do Senátu PČR 2022 (obvod 61)
9. Chování Daniela Halamíčka (poškozování dobrého jména strany)
10. Různé

1.
Program byl konsensuálně chválen

2.
HM: NDA už jsem podepsal
ZŽ: Naskenuji a pošlu to Viktorovi Tichákovi

3.
HM: Marku, už jsi řešil přihlášku?
MB: Ještě ne.
HM: Tak tě asi přesměruji na Michala Langera a on to s tebou vyřeší. Poprosím ho, aby mi dal vědět, jakmile přihlášku dostane.
HM: Poprosím Vaška Rance o představení.
VR: Je mi 39 let, působím na UPOLu, zabývám se vývojem nanotechnologií, rád poslouchám hudbu a teď i fotím, chci se zapojit, protože bych rád konečně začal něco dělat a snažil se něco dělat, abych si jen nestěžoval. Strana mě oslovila transparentností, což mě velice oslovuje. Podepsal bych se klidně pod 99% programu. Digitalizována už měla být naše země dávno.
HM: Děkuji za představení, jsem rád, že se chceš pokusit něco změnit a oceňuji to.
ZŽ: Kdybys nevolil Piráty, kterou stranu bys volil?
VR: Kdyby neexistovali Piráti, tak asi STAN.
HM: Jak by ses vlastně chtěl zapojit?
VR: Nejsem politik, takže bych chtěl začít odspoda a až se nějak přiučím, tak bych chtěl jít do té vyšší politiky. Mým snem je být jednou poslancem Evropského parlamentu.
HM: Existují KETy, kde se řeší různé problémy a spolupodílejí se na tvorbě programu.
VR: Tomu se určitě nebráním.
NM: Jak jsi na tom časově?
VR: To je otázkou priorit, myslím si, že třeba za měsíc bych se mohl té dobrovolnické práci pro stranu začít věnovat aktivněji.
LS: Co říkáš na spojení se STANem a proč Piráti a ne raději STAN?
VR: Podle mě je smysluplná. Tíhnu spíše k Pirátům hlavně kvůli programu.
LS: Který počin našeho poslance se ti v poslední době nejvíc líbil.
VR: Líbí se mi teď třeba ta iniciativa za pět dvanáct. Taky se mi líbí podpora matek s dětmi zasaženými koronavirem.
ZŽ: Sleduješ i politiku na lokální úrovni v Olomouci nebo jen ve vyšších patrech?
VR: Ano, snažím se. Jsem strašně rád, že se stal pan Suchánek hejtmanem, fandil jsem mu.
HM: Kde se vidíš na politické škále?
VR: Středo-pravé a nemyslím si jako spousta lidí, že by Piráti byli nějakou extrémní levicí.
DN: Jsi schopen debatovat s lidmi, kteří mají názor jiný?
VR: Nejsem konfliktní, takže jsem schopen se o tom s těmi lidmi bavit a nerad bych se snažil někomu brát jeho názor.
HM: Děkujeme za představení.

4.
NM: Měli jsme s Picolo týmem minulý týden produktivní schůzi a už máme vybavení na podcasty, takže budeme rádi za náměty.
JB: Je součástí mikrofon, který zabere celou místnost?
NM: Jsou to nějaké mikrofony koupené podle toho, co má centrála, ale nevím jistě...

5.
HM: Dneska jsme byli na ODORu, kde jsme se ptali na nějaké otázky k Šantovka Tower. Zatím uvidíme, jak to dopadne, bude to záležet na postoji ANO. Na zastupitelstvo půjde jen jedna varianta, protože stanovisko ministerstva kultury je dané. Ptali jsme se na zastávky u Bystřičky (má to být zastávka vídeňského typu) a na Žižkově náměstí. Podařilo se mi prosadit cenu pro profesora Šváchu za kulturu. Jako zastupitelský klub se potkáme příští týden. Chceme natočit první ze série videí.
HM: Po měsících dohadování došla koalice ke shodě ohledně řešení Flory. Měla by se z ní stát příspěvková organizace, která bude obhospodařovat všechnu zeleň ve městě, přičemž by bokem podnikala v oblasti výstavnictví. Jsem rád, že konečně bude z Flory příspěvková organizace, je to smysluplnější, než akciovka. Byl jsem proti zpoplatnění vstupu do rosaria a podařilo se mi tuto diskusi odložit.

6.
HM: Podařilo se prosadit nový digitalizovaný úkolovník pro KMČ na magistrátu.
ZŽ: Cargo kola: Jde o službu, která sbírá balíčky od přepravních firem. Udělají Depo ve městě a pak se to rozvážejí na kolech namísto auty. Můžu to podpořit i za Piráty nebo jen za sebe?
DN: Je to podle mě komerční služba a nedostatečně specifikovali podmínky.
ZŽ: Chce po nás, aby se město pokusilo najít nějakou plochu pro to depo.
HM: Líbí se mi to ideově moc. Nejvíc se bojím, jestli je v Olomouci dostatečná infrastruktura bez aut.
ZŽ: On do toho půjde tak či tak, jde mu jen o nějakou podporu.
HM: Potřebujeme vědět, co po nás konkrétně chce a zjistit, jestli neexistuje konkurence, aby případně mohlo být výběrové řízení.
HM: Obecná podpora tady určitě je.

7.
HM: Bude ještě druhé kolo dovolby pátého místa na kandidátce, tak se zúčastněte.
MM: Už běží i dovolba dalších míst na kandidátce.
DN: Nominace už skončily včera.

8.
HM: Už bychom měli uvažovat, koho postavíme za Piráty v senátních volbách.
VP: Nehledáme kandidáty do senátu, hledáme senátory. Je potřeba vyjednávat o podpoře nějakých kvalitních kandidátů.
HM: Nebude to jednoduchá volba. Pokud nějakého nevygenerujeme, bude možná i lepší podpořit nějakého kandidáta ze spřátelené strany.
DN: Je třeba zjistit krajské senátní spojky.
VP: Primární volby se dělají na krajské úrovni.
HM: Buď vygenerujme opravdu silnou osobnost nebo se bavme s našimi partnery.
MM: Taky jsem zaregistroval, že senátní volby bude řešit hlavně MS Olomouc.
HM: Dobrá, beru na vědomí.

9.
Daniel Halamíček se nedostavil na schůzi.

10.
VB: Naše komise městské části dostala 40 parkovacích karet u nemocnice. Přihlásilo se lehce přes 40 lidí, takže jsme vyloučili 4 lidi, kteří nebyli z městské části a stížnost byla jen na to, že jeden člověk chtěl dvě a dostal jen jednu. Údajně to bylo kvůli úbytku parkování na Hněvotínské ulici. Přerozdělení proběhlo řádně a transparentně, ale je třeba zjistit, proč těch 40 karet dostala jen naše místní část. Také tady máme problém s prodejem nějakého pozemku na nabíječku pro elektroauta, my jsme byli proti, ale bylo nám oznámeno, že město už rozhodlo, že to prodá. Rád vás jako team building vezmu lézt na skály.
VP: Jak se díváte na COVID?
HM: Je to podle mě velmi individuální. Že to stát nezvládá je pravda.
MM: V nemocnici se očkuje vším, co je k dispozici. Fakultní nemocnice už je relativně proočkována. Už se očkuje i zdravotní personál mimo nemocnice. Logistika je ale fakt zlá. Lidi v mém okolí vnímají negativně tu žádost hejtmanů o vyhlášení nouzového stavu.
HM: Zaznamenal jsem to samé. Ta situace už je společensky docela šílená.
VP: Rád bych upozornil, že už máme i vlastní mutaci.
JB: Přijde mi škoda, že Josef Suchánek nejel taky proti proudu společně se Zdeňkem Hřibem.
VR: Řeší se nějak ústavnost toho vyhlášení?
VP: Diskutuje se to. Kdyby ho sněmovna zrušila a vláda vyhlásila, tak by to bylo obcházení ústavy, ale díky té žádosti hejtmanů se názory různí.
MM: To, že vznikají mutace je dáno tím pomalým očkováním.
DN: Doplnil bych, že existují lidé, kteří ta nařízení dodržovat ani nemůžou. Mluvím třeba hlavně o lidech zaměstnaných ve fabrikách atd.
ZŽ: Ti lidi jsou unavení a už o tom ani moc nepřemýšlí. Jde i o to, že některé nutí finanční situace chodit do práce i s příznaky.
MM: Josef Suchánek nouzový stav chtěl prodloužit, proto nepostupoval společně se Zdeňkem Hřibem. Šlo i o to, že kdyby se vyhlásil stav nebezpečí, tak by musel všechno financovat kraj.

Schůze ukončena v 19:45.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Langer za příspěvky (celkem 4):
Jan.Bednarik, Hynek.Melichar, Honza.Dvorak, Nela.Melicharova
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Olomouc“