PKS LBK 01/2021 Předpis KS Lbk k přijímání členů

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátoři: KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vyhnal
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 1150
Registrován: 08 kvě 2009, 20:57
Profese: ajťák
Bydliště: Smržovka
Dal poděkování: 179 poděkování
Dostal poděkování: 875 poděkování

PKS LBK 01/2021 Předpis KS Lbk k přijímání členů

Příspěvek od Petr.Vyhnal »

Ahoj PKS,
předkládám k diskusi návrh předpisu k přijímání nových členů. Majoritně jsem se inspiroval u MSK, ale snažil jsem se zahrnout i některé věci od Broni (@B_Pat) a Petra Jeníka. V souladu s aktualizovanými stanovami bude finální podobu předpisu hlasovat celé KF, čili toto jednání je spíše o vyprecizování návrhu, který následně KF předložíme.

Petr

Pirát ze Smržovky

Uživatelský avatar
Petr.Vyhnal
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 1150
Registrován: 08 kvě 2009, 20:57
Profese: ajťák
Bydliště: Smržovka
Dal poděkování: 179 poděkování
Dostal poděkování: 875 poděkování

Re: PKS LBK 01/2021 Předpis KS Lbk k přijímání členů

Příspěvek od Petr.Vyhnal »

Přidávám komentář od Broni:
Díky za vykopnutí tématu, které si myslím stojí za pozornost. Důvodů k podobnému předpisu je spousta, ale tím hlavním by mělo být standardizování celého postupu přijímání. To, že na to vznikne nějaký předpis, není cílem - cílem je jeho obsah. Otázkou tedy zůstává, jestli je nutné mít vyloženě předpis, nebo bude stačit "metodika", podle které se bude moci řídit jak uchazeč, tak PKS a Koks (nejen současní, ale i budoucí). Za mě čím to bude jednodušší a přehlednější, tím spíše se to bude používat (po případném odsouhlasení by měl následovat jednoduchý návod doplněný vhodnou grafikou - třeba komiks :)).

K předloženému návrhu předpisu bych měl 2 body (nejpodstatnější) k zamyšlení.

1) Zájemci by se měli primárně představovat a žádat o členství do Krajského sdružení. Až poté budou (pokud budou mít zájem) "posunuti" pod konkrétní MS, které je bude přijímat. Cílem je větší propojení napříč celou krajskou základnou, možnost klást otázky celého KF zájemcům apod. Pokud bude zájemce chtít vstoupit přímo do nějakého MS, rozhodnutí o přijetí je samozřejmě na PMS, ale představení by mělo proběhnout na úrovni KS.

2) Souvisí to s předchozím bodem a to, že by celý proces přijímání měl probíhat podle daného "scénaře" na Fóru nedá mi to nepostnout toto usnesení RV viewtopic.php?f=248&t=55283. Zájemce se představí celému KS a ne jen PKS nebo PMS (nebo jenom jeho části při rozhovoru). Všichni by měli vědět, kdo se do strany hlásí a někde by měl být zaznamenán výstup ze "vstupního rozhovoru". Předejdeme tím do budoucna nešťastným situacím, kdy se po letech zjistí, že někdo byl např. členem SPD, DSSS apod. a zmínil to jen u vstupního pohovoru, takže za něj je vše v pořádku, protože to "říkal". Když takováto informace zazní např. jen před 2/3 členů předsednictva malého MS, člen je přijat a následně se po letech hlásí o "nějakou funkci", může to být nepříjemné překvapení nejen pro veřejnost, ale i pro zbytek KF. Stejně tak se dá předejít "velrybaření", především v malých MS příklady bohužel nejsou vymyšlené.

Pro případné porovnání s tím, co jsem navrhoval původně, čtěte zde.

Pirát ze Smržovky

Uživatelský avatar
Petr.Vyhnal
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 1150
Registrován: 08 kvě 2009, 20:57
Profese: ajťák
Bydliště: Smržovka
Dal poděkování: 179 poděkování
Dostal poděkování: 875 poděkování

Re: PKS LBK 01/2021 Předpis KS Lbk k přijímání členů

Příspěvek od Petr.Vyhnal »

Udělal jsem nějaké úpravy předpisu, abych postihl Borňovi návrhy. Zároveň doplňuji text usnesení, abychom měli co hlasovat.

Usnesení:
PKS souhlasí s předložením předpisu o přijímání členů v této podobě k projednání krajskému fóru.

Pirát ze Smržovky

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Liberecký kraj“