Barbora Mudrová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
barboramudrova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 10 úno 2021, 16:14
Profese: studentka
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Barbora Mudrová

Příspěvek od barboramudrova »

Ahoj,
jmenuji se Barbora a tímto bych se vám všem ráda představila jako zájemkyně o členství v Pirátské straně.
Je mi 21 let, pocházím ze Žatce a jsem studentkou sociální práce na FF UK.
V minulých letech jsem byla členkou předsednictva v Mladých zelených, takže mám zkušenosti jak s vedením mládežnické organizace, tak taky s pořádáním veřejných i členských akcí. Zúčastnila jsem se také několika českých i mezinárodních seminářů a projektů (zmíním třeba školení o občanské angažovanosti a politice EU v Bruselu, o sociální politice ve Varšavě, školení navázané na konferenci OSN o změně klimatu v Katowicích, nebo jednání Evropských mladých zelených v Istanbulu). Dříve jsem se orientovala hlavně na environmentální témata, teď je to spíš sociální sféra (sociální politika, práce s menšinami, gender apod). O vstupu mezi Piráty jsem uvažovala delší dobu, nakonec to "rozsekla" pandemická situace a s ní spojené aktivity pirátských poslankyň a poslanců, které mě ujistily o tom, že Piráti jsou loď, které důvěřuji.
Chtěla bych se zapojovat hlavně na lokální úrovni - v kraji bych ráda zůstala a baví mě lokální politika i oživování menších měst kulturními a vzdělávacími akcemi, zároveň bych ráda pracovala na výzvách specifických pro naši oblast.
Ráda zodpovím jakékoli otázky a moc se těším na alespoň online setkání!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Mudrová

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj Barboro,
proč Piráti a ne Zelení?

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

barboramudrova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 10 úno 2021, 16:14
Profese: studentka
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Barbora Mudrová

Příspěvek od barboramudrova »

Dalibor.Zahora píše: 13 úno 2021, 22:50 Ahoj Barboro,
proč Piráti a ne Zelení?
Ahoj Dalibore! :)
se zelenými mě moc bavilo spolupracovat na mezinárodní úrovni, osobně znám několik zelených europoslanců a europoslankyň ze zahraničí, kteří jsou v EP ve stejné frakci jako pirátští europoslanci a europoslankyně - v ČR to díky zažitému obrazu zelené politiky není úplně populární názor, ale ty strany jsou si na evropské úrovni velice podobné a jejich spolupráce je myslím naprosto skvělá a moc důležitá, protože si navzájem mají co říct. Čeští zelení pro mě ale nejsou důvěryhodní a nejsem s jejich prací spokojená. Piráti mě naopak velice oslovují svým ojedinělým a svěžím přístupem, v programu není nic s čím bych nesouhlasila a představují pro mě skvělou platformu, skrze kterou mohu participovat v lokálním dění. Mám respekt k pirátským politickým činitelům a činitelkám a mám v ně důvěru, stejně jako v pirátskou stranu. Adresují témata, která jsou pro mě důležitá a drží se zásad, které jsou mi vlastní. :) Jsou pro mě na české politické scéně jasnou volbou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi barboramudrova za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 342
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: Barbora Mudrová

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj Báro!

Moc děkuji za chuť zapojit se do dění do Pirátů. Také jsem moc ráda, že ses už spojila s Mladými Piráty (opět se mi potvrdilo, že každý si to své místo najde). Ráda tě poznám na nějaké z našich online schůzí, nejbližší bude krajská schůze už tuto neděli 21. 2. od 14 hodin. Také tě pozvu na schůzi MS Žatec - Louny, do jehož působnosti bys spadala, jakmile bude setkání v plánu. V neposlední řadě plánuji na začátku března již pravidelnou online Schůzi pro nováčky, kde budeš mít možnost se na cokoliv zeptat a také ti představím fungování a organizaci strany jako takové. Budu se těšit.

Jednou z podmínek přijetí za člena/členku je také zodpovězení otázek. Budu ráda, když na ně zareaguješ a popřípadě se pak doptáme na detaily:
1. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
2. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry? Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?
3. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizovala bys konopí? LSD? Heroin?
5. Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
6. Četla jsi stanovy?
7. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými (bys) uvažovala, a proč jsi je zavrhla.
8. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
barboramudrova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 10 úno 2021, 16:14
Profese: studentka
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Barbora Mudrová

Příspěvek od barboramudrova »

Ahoj,
omlouvám se za zpoždění kvůli zdravotním komplikacím. Zde jsou mé odpovědi :)
1. vadí mi monopolní ukládání osobních údajů ze strany FB a Googlu. Neorientuji se v této problematice nijak do hloubky, ale jsem si vědomá rizik, které to přináší.
2. Jsem pro manželství pro všechny i pro adopci pro všechny - je to pro mě důležité téma a jsem hodně zklamaná z průběhu projednávání zákona o manželství pro všechny. Mám blízko k environmentálním a sociálním tématům, k genderové rovnosti a menšinám.
3. Není.
4. Konopí bych legalizovala rozhodně, ať už kvůli zdanění, nebo výzkumu. U ostatních drog jsem otevřená diskuzi, myslím že je to hodně spjaté s dalšími politickými opatřeními, aby to fungovalo.. Když to shrnu, za určitých podmínek ano.
5. Jsem hodně proevropsky orientovaná a EU je podle mě skvělý projekt. Mám za sebou několik zkušeností se školeními, které podpořila a doufám, že bude nadále plnit svojí roli a my zase svou roli v ní. Do NATO nemám moc vhled a zatím jsem neregistrovala zahraniční kauzy, které by k němu přitáhly mojí pozornost. O anexi Krymu a KLDR si samozřejmě myslím, že jsou zkrátka špatně, stejně jako jakékoli jiné vnikání do lidské svobody a autoritativní režimy. Problém je podle mě sbližování Babiše s Orbánem a Bolsonarem, nebo vztah Zemana s Čínou a Putinem. Problém představuje také trumpovská politika v USA a radikalizace a polarizace společnosti. A obrovský problém nyní vidím v Polsku a Maďarsku, kde se upírají práva sexuálním menšinám, v Polsku dokonce nyní i ženám.
6. Četla.
7. Protože jste na české politické scéně jediným věrohodným subjektem, do nějž mám motivaci vstoupit. Své působení u Mladých zelených a vztah se Zelenými už jsem vysvětlila výše. Na politiku v ČR se dívám i celostní evropskou optikou a působení Pirátů v EP je skvělé.
8. Ano, mám. Ráda bych byla aktivní členkou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi barboramudrova za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Petruvova, Petr.Rysler, V__
Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 342
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: Barbora Mudrová

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Díky, Báro.

V MS Žatec - Louny si zvolili nové předsednictvo. Myslím, že @Vladimir.Vlach vyhlásí na duben schůzi místní buňky a moc ráda ti na ni pošlu pozvánku. Bude fajn, když dorazíš a představíš se také tam. Díky za zapojení do Mladých Pirátů.

Měj se hezky,

Zuzka
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
barboramudrova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 10 úno 2021, 16:14
Profese: studentka
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Barbora Mudrová

Příspěvek od barboramudrova »

Zuzana.Petruvova píše: 12 bře 2021, 20:51 Díky, Báro.

V MS Žatec - Louny si zvolili nové předsednictvo. Myslím, že @Vladimir.Vlach vyhlásí na duben schůzi místní buňky a moc ráda ti na ni pošlu pozvánku. Bude fajn, když dorazíš a představíš se také tam. Díky za zapojení do Mladých Pirátů.

Měj se hezky,

Zuzka
Budu se těšit! :)
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“