Nominace Vojtěcha Mečíře na 3. a další místo krajské kandidátky do PSP ČR

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Odpovědět

Souhlasím, aby se Vojtěch Mečíř ucházel o pozici piráta č. 3 a další do PSP ČR

ANO
7
70%
Zdržuji se
3
30%
 
Celkem hlasujících: 10 - Celkem hlasů: 10

Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 843
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 1136 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Vojtěcha Mečíře na 3. a další místo krajské kandidátky do PSP ČR

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Ahoj, abych rozjel diskuzi k nominacím, nominuji @Vojtech.Mecir na krajskou kandidátní listinu do PSP ČR v roce 2021.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Weissova, Marek.Forster, Ondrej.Kolek

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vojtěcha Mečíře na 3. a další místo krajské kandidátky do PSP ČR

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Zpráva z průběžné kontroly nominací
@Vojtech.Mecir podporu získal, je třeba ještě zjistit, jestli s výzvou souhlasí. Popř. dodat kandidátskou řeč. Díky, Vojto.
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Vojtech.Mecir
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 43
Registrován: 26 čer 2019, 18:11
Profese: nábytkář
Dal poděkování: 184 poděkování
Dostal poděkování: 116 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vojtěcha Mečíře na 3. a další místo krajské kandidátky do PSP ČR

Příspěvek od Vojtech.Mecir »

Milé krajské fórum,

děkuji Tomášovi za nominaci. Překvapila mě natolik, že jsem ji dlouho mezi nominacemi ani nezaznamenal. O to intenzivnější mi pak bylo přemýšlení, jak s ní naložit. Rozhodl jsem se, že nominaci přijmu.

A pokračuji kandidátskou řečí:

Poslední rok mi v uších zní sókratovské „být ovádem obce“. To mi přijde smysluplné a důležité. V té tradici by možná bylo zábavnější stát se mudrcem ať hladícím (který však často korumpuje) či rebelujícím (který však často stává se samolibým!), ale to není to, co zde chybí. Odsedajících si mudrců jsou plná náměstí. Ve svých čelech nosí na piedestalech ty, kteří byli přesvědčeni, že slova dokáží změnit svět; že symbolický řád je to, oč běží.

To může být pravda, ale mám výhrady. A tak pod školním obrazem Václava Havla s domalovaným čírem (činem spáchaným snad dvě léta před 1. přímou volbou!), který jsem vyprosil od mého dávného fyzikáře, čtu Rezka, Tesaře a Doležala. Vzal jsem si z nich, že slovo (nebo – chacha! – podpis!) se může velmi snadno stát pouhou morální kompenzací, vnitřním zadostiučiněním, třešničkou na dortu hospodského nadávání.

Je totiž důležité být ovádem obce systematicky a dlouhodobě, hledat správné a spravedlivé, ale spíš než na gesta se soustředit na instituce, které je třeba budovat, zprůhledňovat a přibližovat ostatním lidem, byť ti je většinu času nevnímají a nepotřebují. Být na pozoru před vším, co se zahledívá do sebe. Řečeno s písničkářem Jakubem Čermákem: Lít čistou vodu mezi řádky zákonů a předpisů a zápisů a eg a mediálních zkratek. OFFTOPIChttps://www.youtube.com/watch?v=2u4Dr0OTWT4

Trochu se stydím, že jsem při vzniku Pirátské strany nedokázal docenit, jak vnitrostranická demokracie a vážně vzatá hra na politickou stranu může být rozcvičkou na reálné politické působení, a jak nakonec může být i oceněna voliči.

Vnímám nadcházející volby jako velkou příležitost poupravit kurz směřování republiky i společnosti, který se mi zdá v tuto chvíli nešťastný. Moc se těším na kampaň. Přijetí nominace vnímám především jako přihlášení se k odhodlání být v ní užitečný, jak to jen půjde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Mecir za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Weissova, Jan.Tempel, Helena.Vondrakova
Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1204
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2978 poděkování
Dostal poděkování: 900 poděkování

Re: Nominace Vojtěcha Mečíře na 3. a další místo krajské kandidátky do PSP ČR

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Mám z toho velkou radost @Vojtech.Mecir - myslím, že můžeš být velmi dobrým ovádem i pro Piráty. Abychom náhodou z té popularity, co se nám stala, nezblbli :) Držím palce :)

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“