KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
Tomas.Grosskopf
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 50
Registrován: 20 úno 2020, 23:55
Profese: Učitel ZŠ
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Příspěvek od Tomas.Grosskopf »

Vladek.Vacha píše: 19 led 2021, 09:20 Tímto bych chtěl nominovat na 4. místo kandidátky dle mě kvalitního kandidáta @Tomas.Grosskopf
Nominace i současné podpory si velmi vážím. Už od včerejšího večera si v hlavě třídím všechna pro a proti. Beru to jako velkou zodpovědnost a zároveň jsem si vědom silných spolukandidátů a nominovaných. Proto bych si vzal ještě nějaký čas na rozmyšlenou a ujasnil si myšlenky a priority. Díky za trpělivost 😉.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Grosskopf za příspěvky (celkem 5):
Vladek.Vacha, David.Marhold, Ivana.Bohmova, Tomas.Kolomy, Lenka.Martinkova.Spanihelova
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Příspěvek od Dominik.Becka »

Podotknu do rozpravy, že teď už téměř jistě nevolíme potenciální poslance, ale kandidáty. Na šestý mandát bychom museli mít (hodně odhadem) něco jako 55 % a skok kroužkováním neočekávám. OFFTOPICV koalici se kroužkování bude hodně využívat stylem chci volit Piráty, první čtyři Piráti, chci volit STAN, první čtyři Starostové.

Třeba to některým nominovaným ulehčí rozhodování (oběma směry).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvek:
Filip.Mezera

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

kaze
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 418
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 335 poděkování

Re: KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Příspěvek od kaze »

Dominik.Becka píše: 20 led 2021, 19:29 Podotknu do rozpravy, že teď už téměř jistě nevolíme potenciální poslance, ale kandidáty.
A dejme to dohromady s tímto postem o ženách pirátkách.
Pardubický kraj to má rozehrané na zápis do pirátské historie! Potenciální symbolická a mediální hodnota 3 žen na čelních pozicích imo výrazná a neodmítnutelná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi kaze za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Kolomy, Lenka.Martinkova.Spanihelova

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 256
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Tímto oznamuji, že se souboje o čtvrté místo Pirátské kandidátky nezúčastním. I nadále počítám s účastí v hromadné volbě na zbytek kandidátky.
Přeji všem kandidátům úspěch (jakkoli je to v principu nemožné... :D ) a nám všem šťastnou ruku při volbě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Lainz za příspěvky (celkem 4):
David.Marhold, kaze, Tomas.Kolomy, Filip.Mezera
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Matej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 18 čer 2019, 12:31
Profese: Projektový pracovník MPSV
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Příspěvek od Matej.Karas »

David.Marhold píše: 20 led 2021, 17:03 Dovolím si nominovat @Matej.Karas.
Ahoj, díky za nominaci, ale s ohledem na moje současné pracovní vytížení musím odmítnout. V současné době jsem rád, že ke svým třem necelým úvazkům stíhám přípravy a komise na městě a očekávám, kolik sebere času výbor na KÚ.
Tomas.Kolomy
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 30
Registrován: 24 úno 2018, 09:48
Profese: právník
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Příspěvek od Tomas.Kolomy »

Jaroslav.Lainz píše: 21 led 2021, 13:26 Tímto oznamuji, že se souboje o čtvrté místo Pirátské kandidátky nezúčastním. I nadále počítám s účastí v hromadné volbě na zbytek kandidátky.
Přeji všem kandidátům úspěch (jakkoli je to v principu nemožné... :D ) a nám všem šťastnou ruku při volbě.
To je škoda Jardo, ale respektuji. Já osobně počítám také s účastí v hromadné volbě na zbytek kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolomy za příspěvky (celkem 2):
Vladek.Vacha, Tomas.Grosskopf
Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 373
Registrován: 08 bře 2018, 09:11
Profese: metodik EU
Bydliště: Chrast, Reinitzova 92
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 402 poděkování

Re: KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

Mám trochu skluz v palcování, tak jsem dnes dopalcovala ty, jež ještě nominaci neodmítli. Moc bych chtěla podpořit @Tomas.Grosskopf a dál @Lucie.Prochazkova a u @Matej.Karas mě mrzí, že už stihl odmítnout.

Edit: úprava mention
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Linhartova za příspěvky (celkem 3):
David.Marhold, Tomas.Kolomy, Tomas.Grosskopf
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí
Uživatelský avatar
Tomas.Grosskopf
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 50
Registrován: 20 úno 2020, 23:55
Profese: Učitel ZŠ
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Příspěvek od Tomas.Grosskopf »

Zdravím všechny,
slíbil jsem své vyjádření k dané nominaci. Děkuji moc Vladkovi za mé navržení a všem za palce a vyjádření podpory. Nominaci tímto PŘIJÍMÁM. Byl to pro mě vnitřní souboj už při rozhodování - tak se těším na pokračování při grilování a volbě samotné. :)
Jsem si vědom časové náročnosti a zodpovědnosti s tím spojené. Svou nominační řeč sem dám během zítřka. Ještě jednou díky a plnou parou vpřed ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Grosskopf za příspěvky (celkem 6):
David.Marhold, Ivana.Mrkvickova, Vladek.Vacha, Andrea.Linhartova, Filip.Mezera, Lenka.Martinkova.Spanihelova
Lucie.Prochazkova
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 15 led 2018, 16:51
Profese: asistentka poslance Mikuláše Ferjenčíka
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Příspěvek od Lucie.Prochazkova »

Ahoj všem, omlouvám se, že reaguji trochu se zpožděním.

Děkuji moc za všechny nominace a podporu, vážím si jich a těší mě, že mne takto vnímáte. Považuji vaši důvěru za velký závazek a velmi vážně jsem nad tím přemýšlela.

Musím upřímně říci, že ačkoliv by mě poslanecká práce, jak jsem měla možnost do ní doposud nahlédnout, velmi pravděpodobně bavila a naplňovala, nebylo to nyní mojí vysněnou metou, zejména s ohledem na fakt, jak moc by to bezesporu zasáhlo do našeho dosavadního rodinného nastavení a životního stylu, zejména s ohledem na věk dětí. Po pečlivé domácí diskusi jsme ovšem došli k závěru, že bychom byli schopni najít cestu, jak skloubit tuto náročnou profesi a spokojený rodinný život.

Pokud mělo poměrně dost z vás pocit, že mám na kandidátce být, tak s úctou k vašemu úsudku (ale též s potěšením) přijímám.

Proč hlavně? Považuji za klíčové, aby Piráti v těchto volbách uspěli a naše země začala být řízena konstruktivním způsobem. Může-li úspěchu pirátské kandidátky ve volbách má přítomnost pomoci (ať už proto, že jsem z Pardubic, jsem právník, mám nějaké zajímavé zkušenosti anebo třeba proto, že počty preferenčních hlasů v krajských volbách naznačují nějakou "oblíbenost" u voličů), cítím jako svoji povinnost toto rozhodnutí učinit a aktivně se zapojit. Místo je to dosti vysoko, s reálnou možností, že dojde během následujících měsíců a let na náhradnictví, na což budu schopna být dlouhodobě připravena.
Uživatelský avatar
Tomas.Grosskopf
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 50
Registrován: 20 úno 2020, 23:55
Profese: Učitel ZŠ
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: KF Pak 05/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 4.místo kandidátky

Příspěvek od Tomas.Grosskopf »

Sliby se mají plnit (nejen o Vánocích), a proto sem tedy pro ty, co mě neznají, přikládám malé shrnutí mé osoby a osobnosti:

Jmenuji se Tomáš Grosskopf a je mi 39 let. Narodil jsem se v krásném městečku Jablonné nad Orlicí, kde jsem zároveň prožil největší část svého života. Nyní bydlím s rodinou (manželka a tři synové) ve Výprachticích, což je kousek od Lanškrouna.
Vystudoval jsem pedagogickou fakultu a od té doby pracuji na Základní škole v Jablonném jako učitel češtiny a dějepisu. Dále si užívám moderování vlastního pořadu o metalové muzice na jedné regionální rozhlasové stanici. S hudbou souvisí i můj druhý koníček – rocková kapela, v níž se snažím „zpívat“. A v neposlední řadě bych ještě určitě rád zmínil ochotnický spolek, který jsme s několika nadšenci dali dohromady.
Miluju čtení a filmy. Nejvíce mě baví fantasy literatura nebo cokoli od S. Kinga. Rád se také projedu na kole, zahraju rekreačně tenis a badminton nebo si zalezu po skalách.

:arrow: S Piráty jsem se poprvé dostal do kontaktu na sociálních sítích v roce 2015. O politiku jsem se v té době moc nezajímal, takže jsem si nevšímal ani tak jejich programu jako spíše způsobu komunikace. Se svými oponenty Piráti komunikovali slušně, věcně a často pro svá tvrzení dodávali odkazy, které jejich slova potvrzovaly. Začal jsem si jich tedy všímat více a zjistil jsem, že se mi pirátský program, logika věcí, dodávání zdrojů, diskuse, transparentní jednání a otevřenost hodně líbí. Nebyl jsem ale jen pozorovatelem - diskusí jsem se aktivně účastnil a pomalu pronikal do pirátského života. Kdo mě má v přátelích nebo občas sleduje centrální nebo poslanecké profily na FB, pak mě určitě zná. 😊

Potom přišla nabídka, zda bych jako češtinář nechtěl pomoci s korekturou textů. Sem tam jsem tedy opravil nějaký článek, dozvídal se o činnosti Pirátů … a stále více jsem si uvědomoval, že bych si dokázal představit sám sebe jako součást téhle party.

Zlom nastal loni v únoru, kdy jsem se zúčastnil veřejné schůze krajského sdružení Pirátské strany v Lanškrouně. Odtud už jsem domů jel s přihláškou a vstoupil jsem tak do politického života. Během krajských voleb jsem se účastnil kampaně, dostal jsem se na kandidátní listinu, psal články do Pirátských listů, roznášel PirListy, užíval si schůzky na jitsi …. Všechny tyto věci mě utvrdily v tom, že jsem si vybral dobrou partu lidí.

:arrow: V tuto chvíli jsem v rámci Pirátů 1. místopředsedou MS Českotřebovsko, kde mám na starosti komunikaci a akce našeho MS. Dále jsem veden jako psavec a korektor v KMO a snažím se pomáhat ve třech KETech – kultura, školství a sociální oblasti (v tom posledně jmenovaném jsem ale jen pasivním pozorovatelem).

Jak psal o něco výše Dominik – nyní už by se skok do Poslanecké sněmovny rovnal zázraku. I tak chci ale po celou dobu (ostatně jak to dělám už od toho roku 2015) hájit značku Česká Pirátská strana. A rád tomu budu věnovat tolik času, kolik bude potřeba, nebo kolik mi dovolí pracovní povinnosti (přeci jen – kdo zažil distanční výuku na vlastní kůži, ví určitě, o čem mluvím).

:idea: Jako učitel bych se chtěl zaměřit na témata ohledně školství. To v tuto chvíli trápí problematika inkluze a revize RVP, které MŠMT slibuje již několik let, ale stále se v tomto nic neděje. Dalším problémem je obrovská byrokratická zátěž učitelů, kteří kromě samotného učení jsou zavaleni množstvím papírů a zbytečnými nařízeními, která je zdržují od jejich skutečné práce (v těchto věcech se často rozchází i ČŠI.) A v neposlední řadě i prestiž učitelského povolání jako takového.

Pokud jste dočetli až sem, děkuji za Váš čas, který jste strávili s mou maličkostí. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Grosskopf za příspěvky (celkem 6):
Vladek.Vacha, Ivana.Mrkvickova, Filip.Mezera, Lenka.Martinkova.Spanihelova, Jaroslav.Lainz, Andrea.Linhartova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“