Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.

Moderátor: Kontrolní komise

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10859 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Vážené celostátní fórum, milí kolegové z KK,

tímto oficiálně podávám svou rezignaci k 31. 3. 2021 a omlouvám se vám všem, kteří jste mi v minulých dvou volbách dali důvěru.
Tl;dr:
Práce v KK je pro mě aktuálně víc sebeobětováním než přivýdělkem/dobrovolničením s vizí dobra pro stranu a už na to nemám.
(Přesto stále jsem a budu k dispozici pro radu a pomoc členům i příznivcům jako doteď.)
---
Full story:
Během svého prvního volebního období v kontrolní komisi jsem na ni neměla moc čas a nikomu to nepřekáželo. Do nečinnosti orgánu si rýpl občas někdo mezi řečí.
Před koncem tohoto volebního období jsem se za pomoci ostatních kolegů rozhodla to změnit, zaktivizovat se a být konečně k něčemu platná. Najednou si část strany začala všímat toho, že KK snad poprvé v historii strany opravdu funguje tak, jak má, šetří porušení předpisů a snaží se fungovat i preventivně. A nastal problém.
Od té doby jsme všichni kolektivně terčem neustálých lží, obviňování ze "šikany" a "buzerace", nekompetence, zaujatosti, potřeby mít funkci, stalkingu a spousty dalších věcí. S vědomím toho, že se snažíme dělat to, o čem věříme, že je správné, a s podporou alespoň několika málo lidí se to dá vydržet. Poslední dobou mám ale pocit, že většina strany, pro kterou to dělám, se čím dál víc rozchází s mým světonázorem a přesvědčením, a že nic z toho, co jsem dosud v KK udělala, vlastně nemělo význam ani výsledek, a to málo, co se povedlo, akorát někteří využívají proti nám.
Být neustále pod palbou spolustraníků bez vědomí smysluplnosti nevděčné funkce, kterou kontrolní komise dozajista je, se dá vydržet jen omezenou dobu. Několik měsíců jsem s rezignací váhala s vědomím, že je to přesně to, čeho někteří členové chtějí dosáhnout, a čemu se nechci podvolit. Aktuálně to ale už dospělo do bodu, kdy je pro mě víc moje duševní zdraví než Sisyfovská práce pro stranu.
Díky všem, co žádné komise nepotřebují k tomu, aby principy drželi, náčelníkům, co se nás zastávali, a doufám, že do komise teď přijdou noví, mladí, co se nezakecají ;)

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Asi stejna reakce jako u Adama - je mi to hodne lito.
Musim rict ze Misa odvadela (a jeste stale odvadi) nadstandardni mnozstvi prace pri reseni pripadu, venuje tomu neskutecne mnozstvi casu a bude nam to v KK hodne chybet. Hodne.
Jeji duvody ciste lidsky chapu a nedivim se ji. A moc si cenim, ze to oznamila dopredu a umoznuje nam na to nejak reflektovat.
Diky za vsechno co jsi v KK zvladla za ty roky udelat a preju do budoucna uz jen dobre a prijemne veci :)

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Příspěvek od Martin.Kucera »

Oznámení moderátora:
na žádost předsedy KK odmoderován trollící offtopic do viewtopic.php?p=742289#p742289
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha, Ondrej.Kalis, Vojtech.Pikal, Jan.Novak, Pavel.Moravec

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1739
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Po Adamově rezignaci mě nenapadá, co napsat sem. Snad jen, že asi máme pr....oblém. :( Tag @Houston.

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Ahoj Míšo,

přestože jsme na spoustu věcí měli odlišné názory, Tvé rozhodnutí mě mrzí, ale chápu ho.

Co se mě týče, někdy bývám rýpavý a kritický, ale vždy se snažím být kritický neosobně, ale principiálně, tak snad jsem nikdy nepřekročil přijatelnou mez. Myslím, že jsi pro KK odvedla spoustu práce, se zápalem a budeš jí chybět.

Přeji KK silné kandidáty, kteří ji doplní opět do plného stavu a síly. Myslím, že práce budou mít nad hlavu.

Vše dobré!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 7):
Michaela.Nepejchalova, Karel.Nejedlik, Pavel.Moravec, Jan.Hamal.Dvorak, Milan.Dadourek, Lenka.Kozlova, Jan.Novak
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Tvojí rezignaci chápu, ale mrzí mě hodně i víc.

A tohle sedí:
Milan.Dadourek píše: 22 led 2021, 18:18 Po Adamově rezignaci mě nenapadá, co napsat sem. Snad jen, že asi máme pr....oblém. :( Tag @Houston.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Adam.Jaros, Rostislav.Reha

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2345
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3993 poděkování
Dostal poděkování: 3015 poděkování

Re: Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Taky mě mrzí, že Míša (a Adam) rezignovali na svoje posty v KK. Ono je snadný hledat chyby na dobrovolnické práci, kdy člověk dělá zadarmo OFFTOPIC(a má svoji práci/školu, osobní a rodinný život) nebo za malý peníz důležitou práci pro stranu. Upřímně, myslím si, že takhle dál nemůžeme a doufám, že vedení k tomuto stavu zaujme postoj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 8):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta, Jan.Novak, Adam.Jaros, Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec, Filip.Matuska, Vit.Fux

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Příspěvek od Adam.Jaros »

Vedení už postoj zaujalo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Příspěvek od Martin.Kucera »

Prosím negeneralizovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Michaela.Nepejchalova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Rezignace na členství v KK [M. Nepejchalová]

Příspěvek od Adam.Jaros »

Všichni víme, že jsi tam v menšině, Martine. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Kozlova, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, Filip.Matuska
Odpovědět

Zpět na „Kontrolní komise“