KF ÚLK 1/2021 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Vážení přátelé,

uctivě děkuji Petru Rýslerovi za nominaci, velmi si toho vážím a je to pro mě pocta.

S díky však nominaci na 2.-5. místo odmítám.

Rád se zúčastním některého dalšího kola primárek, kde půjde o nižší, nevolitelná místa, bude-li o to na straně krajského fóra zájem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 4):
Vladimir.Vlach, Frantisek.Kindl, Vit.Rous, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Vladimir.Vlach
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 465
Registrován: 12 bře 2018, 12:31
Profese: IT technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Zpracováno vše výše uvedené.
Gratuluji @Sarka.Rousova, která získala nominaci
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Vlach za příspěvek:
Sarka.Rousova
Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Jana.Hladova »

Ahoj,

děkuji Františkovi na nominaci a přijímám ji. Má kandidátská řeč zde:
viewtopic.php?p=732767#p732767

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13431
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34744 poděkování
Dostal poděkování: 17623 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Petr.Rysler píše: 05 led 2021, 15:10 Vážená KS, dovolte mi na 2.- 5.místo navrhnout tyto kandidáty:
...
Dalibor Záhora
..

Těm ,které jsem nenavrhl, se omlouvám. Neznamená to ,že bych si jich náležitě navážil, ale celou KS tady vyjmenovávat nebudu. :)
Díky Petře za nominaci, vážím si toho, ale jak jsem již psal na chatu s díky ji odmítám, nemám záměr kandidovat - konečně jsem to i slíbil, když jsem kandidoval do RV. Možná budu maximálně žádat o nominaci při volbě do správní rady institutu - ta se po schválení novelizace stanov přiblížil, bude letos.
Pokud by nebylo dost lidí na kandidátku, můžu jít na nějakou úplně spodní pozici na doplnění. Ale vzhledem k zipu se STAN to asi nehrozí OFFTOPICnavíc je to jasná hereze :D .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Petr.Rysler, Frantisek.Kindl

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Hana.Vodrazkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 127
Registrován: 10 bře 2018, 11:11
Profese: manažerka
Bydliště: Chomutovská 1619. Kadaň 432 01
Dal poděkování: 470 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Hana.Vodrazkova »

Ahoj Piráti,
děkuji za nominaci, kterou přijímám, protože jsem chtěla kandidátku do PSP podpořit a zde tedy moje kandidátská řeč.

Jelikož tu s vámi působím již 4. rokem, tak mě většina aspoň trochu zná, ale podrobnější a aktualizované informace kdo jsem a co dělám, najdete v mém medailonku na lidé... a více o mé (naší) činnosti v komunále na webu Piráti Kadaň.

Nedávno, v roce 2020 jsem kandidovala do krajského zastupitelstva Ústeckého kraje z 8. místa s cílem podpory týmu a témat transparentnost, digitalizace, sociální rovnost a transformace školství a zdravotnictví - odkaz na kandidátskou řeč. Jsem aktuálně prvním náhradníkem.
Nyní, v roce 2021 kandiduji do poslanecké sněmovny se zájmem o obdobné oblasti, do kterých mám dlouhodobý vhled z praxe.
Tím hned vyvstává otázka, co tedy preferuji.

Odpověď není jednoduchá ani jednoznačná, protože, stát se poslankyní samozřejmě zásadně zasáhne do životního režimu každého a je to velká výzva, ale možná právě v tomto věku a životním období mám nejvíce energie ji zvládnout.
Krajské zastupování se dá lehce spojit s mým dosavadním působením, neobnáší takové množství nové práce a životních změn. Zároveň si myslím, že výstupy této činnosti jsou rychleji viditelnější a více propojené s regionem, kde celý život žiju a chci zůstat, tak věřím, že zde mohu pomoci kdykoliv.
Ač jsem pracovně již dlouho „na jednom místě“, i když se pořád rozvíjím a učím něco nového, s členstvím u Pirátů ještě více, tak právě tím si uvědomuji, že dlouhodobě k nějaké změně směřuji.
Jsem si vědoma, že toto zásadní rozhodnutí není jen o mě, ale jak v pracovním, tak v MS týmu jsem se to snažila dostatečně prokomunikovat, nastavit strategie předávání kompetencí a zajistit svou případnou zastupitelnost.
Nejdůležitější ale samozřejmě zůstává rodina, která mě sice podporuje, (děti již jsou téměř všechny samostatné a prarodiče dosud také), ale znamená pro mě největší závazek, který plním ráda a vždy by dostal přednost v jakékoliv mé pozici.
A nejvíce směrodatná je pak podpora našeho krajského týmu. Naše začátky (celého MS) v soužití s KS nebyly růžové, ale časem se lecjaké pochybnosti vyjasnily, charaktery poznaly a já se cítím platnou částí týmu a věřím, že všichni jednotlivci dokáží poctivě zhodnotit a rozhodnout koho do PSP vyšlou.

Činnost poslanců pravidelně sleduji v mediálních výstupech, přes zprávy našeho Františka Navrkala, po příležitostnou komunikaci s Petrem Třešňákem či častější konzultace s Olgou Richterovou, ke které mám vzhledem k sociální tématice asi nejblíže.
V posledním období jsem jako členka skupiny mediálního odboru odpovídačů načetla mnoho dalších materiálů (nejen od poslanců) pro potřebné reagování za stranu z celostátního pirátského emailu.
Snadné propojení vlastně s celým CF (díky všem našim systémům :roll: ) a vstřícnost, sdílení a spolupráce většiny mě fascinuje dodnes.

Nemám konkrétně vyhraněná témata činnosti v PSP, resp. celý život (determinována vzděláním) se věnuji více oblastem, které se dají zařadit spíše do humanitní, chce-li někdo - „ženské“ sféry. Pracuji i žiju tak nějak „celostně“, protože souvislosti a komplexnost mi vždy přišly podstatné a v praxi jsem si ověřila, že jsou téměř nezbytné.
Je tedy i určitou výhodou, že se ráda budu věnovat jak sociální problematice (př. řešení znevýhodněných, otázky rodinné politiky, společenská odpovědnost), tak vzdělávání, (kde bych podporovala transformaci cestou ověřených modelů z blízkého zahraničí s důrazem na partnerství i inkluzi) či zdravotnictví (můj původní obor, kterému se ale částečně stále věnuji), které nyní pomoc opravdu potřebuje, a tím nemyslím jen kvůli covidu.
Průřezově je to pak transparentnost, digitalizace a participace, které se snažím prosazovat od začátku na všech úrovních.

Jsem trochu vizionář s otevřenou myslí, ale stojím nohama na zemi nebo mám v okolí dost blízkých, který mě tam ev. stáhnou :). Funguji především na základě vnitřní motivace při zachování svobody a dobré atmosféry v týmu. Nechybí mi vůle, vyrovnanost a zodpovědnost a úkoly dotahuji. Beru život s tím, co přináší a nehroutím se z ničeho (alespoň prozatím ;)).

Díky za váš čas, pozornost a podporu a jsem tu pro vaše dotazy.
Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Petr.Rysler »

Vážení nominanti.
Vzhledem k tomu, že je pravděpodobné, že někdo z Vás se stane poslancem,dovolte mi otázku:
jak si představujete povolební styk se svými voliči, např. poslanecká kancelář, konatkt atd.

Další otázka-
jak vnímáte seniory i věkovou kategorii 55+, cítíte potřebu oslovovat i tyto věkové skupiny a jak byste případně postupovali.

Děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil(a) Petr.Rysler dne 12 led 2021, 18:42, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal, Blanka.Vankova
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 984
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Milé KF,
děkuji za nominaci, kterou tímto na 2. - 5. místo pokorně přijímám. Přiznám se hned v úvodu, že ještě před rokem pro mě byla taková kandidatura z mnoha důvodů nemyslitelná. Během krajské kampaně jste se na mě však někteří obraceli s výzvou, zda nekandidovat do Sněmovny. Po vyčerpávající kampani do kraje a uznání, že mám vedle sebe lepší, jsem odmítla nominaci na lídryni, a upřímně, kdyby naše dvojka nebyla v odsouhlasené koalici se STAN čtyřkou, která vůbec nemá jasné zvolení, nekandidovala bych ani na ní. Tím, že se ale věci mají, jak se mají, nakonec jsem se po dlouhé rozvaze a debatách s několika z Vás i sama se sebou rozhodla tuto výzvu přijmout. To, že nebudu na nejvyšším místě kandidátky neznamená, že bych v kampani jakkoliv polevila. Beru to jako činnost pro stranu, ne pro samu sebe.

Současně přiznávám, že jako někdo, kdo se snaží aktivně podporovat vyšší zastoupení žen v politice i ve veřejném životě, bych nemohla usnout, pokud bych nešla sama příkladem. Na první, druhé i třetí pozici (kam hnutí STAN nominuje pana Ušáka) budou muži. Chtěla bych osobně přispět ke změně.

Kdo jsem
Narodila jsem se před 22 lety v Litoměřicích, kde jsem vystudovala tamní gymnázium a nakonec se odebrala do Prahy studovat práva na Univerzitě Karlově, protože jsem si říkala, že jestli mám svou troškou pomáhat lidem v boji proti nespravedlnosti světa, může být moje cesta přes smršť paragrafů. Protože mám za to, že teorii je dobré propojovat s praxí, pracuji již přes rok jako právní asistentka samostatného advokáta s generální praxí v Praze. Vedle studijních povinností ráda čtu populárně-naučnou literaturu, zpívám, vařím a ještě raději jím, a v neposlední řadě se snažím pozvednout Ústecký kraj z hvozdu zanedbávaných lokalit republiky coby krajská zastupitelka a členka Výboru pro zdravotnictví.

Více o mém profesním životě lze najít na síti LinkedIn: www.linkedin.com/in/kateřina-stojanová-426a34167

Piráti, Pirátky a já
K Pirátům jsem se přidala před více jak 3 lety v maturitním ročníku. Záhy jsem dostala důvěru kandidovat na 2. místě do litoměřického zastupitelstva, kde jsem byla překroužkována lokálně známějšími Zelenými, a tak jsem si řekla, že pokud nemohu pracovat směrem ven, mohu svou energii směřovat dovnitř strany, a již nějaký pátek předsedám MS Litoměřicko a místopředsedám našemu KS.

V Pirátech i po několika zklamáních, kterými si musí projít asi každý z nás, stále vidím všehovšudy jedinou alternativu, která může z Čech udělat moderní, progresivní, demokratický právní stát, který na nikoho nezapomíná. V rámci dobrovolnické práce pro stranu jsem se zapojila před více jak rokem do činnosti Resortního týmu pro zdravotnictví, jelikož se studijně zajímám o zdravotnické právo a mám za sebou několik bitev s vedením Litoměřic proti privatizaci zdejší nemocnice. Současně jsem členkou Meziresortního týmu pro lidská práva, která jsou mým hlavním zájmem v profesním životě (slovy pana profesora a držitele Tepletonovy ceny Halíka: “Já jsem velmi pro lidská práva, dokonce jsem o tom napsala řadu textů.”, haha).

Jsem členkou Mladých Pirátů, protože přitahovat do strany různorodé generace, jak se ukazuje i na nově vznikajícím projektu Senioři na palubě, je pro růst strany velmi důležité. Za sebou mám spoluorganizaci povedeného PirateConu O mladých v politice a jsem ráda, že přitahovat zájem mladých o nás se mi snad celkem daří.

V neposlední řadě pracuji na krajské úrovni v našem KET Zdravotnictví, kde jsem pomáhala sestavovat krajský program v této oblasti, a který se mi postupem času snaží propojovat i celostátním RT tak, abychom se mohli problematice zdravotnictví věnovat z krajské úrovně komplexněji (aktuálně řeším JUDr. Dostálem politiky léta přehlížený Šluknovský výběžek a nedostupnost tamní zdravotní péče).

Pirátský medailonek zde: https://lide.pirati.cz/personProfile/734/

Čemu bych se ve Sněmovně chtěla věnovat
Přála bych si stát, který nebude na nikoho zapomínat. Stát, který respektuje a toleruje individuální potřeby každého z nás, a který zohledňuje právo na svobodný a plnohodnotný život i toho nejposlednějšího. Stát, ve kterém jsme si skutečně všichni rovni a svobodni v důstojnosti i právech tak, jak nám garantuje ústavní pořádek.

Lidská práva byla dosud v poslaneckém klubu reprezentována toliko Františkem Kopřivou, který se však, jakkoliv na jejich poli odvedl spoustu dobré práce, začal orientovat spíše na evropské záležitosti, a proto bych, pokud mi dáte tu šanci, byla ráda jejich nositelkou já. Snažím se proto dělat, co se dá, bez ohledu na funkce.
  • Jsem spoluautorkou našeho sněmovního programového bodu “Právo na přítomnost osoby bližní”, abychom už nikdy nemuseli být svědky umírajících bez možnosti rozloučení, rodiček bez možnosti přítomnosti otce u porodu nebo odloučených seniorů od zbytku rodiny tak, jak se dělo během přetrvávající koronavirové krize.
  • Bezprostředně po nálezu polského ústavního soudu, který de facto znemožnil Polkám přístup k potratům, jsem byla autorkou pirátského dopisu české vládě, který brzy převzali i naši europoslanci, a který si klade za cíl přimět česká zdravotnická zařízení, aby byla polským ženám k dispozici.
  • V české společnosti je řada schopných a úspěšných žen, jejichž mzda však díky “gender pay gap” neodpovídá tomu, co vystudovaly a co umějí, na což ve výsledku ekonomicky doplácí celá společnost. Proto ve spolupráci s RT Sociální věci pracuji na sněmovním programovém bodu k platové rovnosti a harmonizaci péče o rodinu a v MRT Lidská práva se věnuji problematice rovného zastoupení žen i mužů v politice i ve veřejném životě.
Ráda bych v této práci pokračovala a slova z papíru přenesla i do sněmovního sálu. Ráda bych byla hlasem těch, kteří chtějí obrátit kritickou pozornost k tomu, v čem je možná změna, která by prospěla většině společnosti a neprohlubovala příkopy kulturní války, která plodí společenské nerovnosti, ze kterých někteří těží. Lidem, kterým dlužíme garanci práv, která jsou politiky přehlížena a covidová krize toto jen umocňuje, je v této republice více, než si možná myslíme.

Resumé
Je těžké chválit se, ale kandidátská řeč k tomu má sloužit. Během krajské kampaně jsem se snažila ukázat, že dokážu mluvit s lidmi a vnímat jejich potřeby, debatovat o různorodých problémech s mnohem staršími a zkušenějšími politiky, než jsem já, být grilována v televizi i rádiu a vše to ustát se ctí, abych mohla odvádět práci, kterou od nás občané očekávají. V tom všem pokračuji dál, jsem hrdá, že se nám daří dostávat i do známých médií a samozřejmě se tomu budu věnovat i nadále, ať už primárky dopadnou jakkoliv, protože to dělám ráda, vědoma si politického závazku, který nosím za nás všechny .)

V říjnu 2020 se stal malý zázrak, a já, přestože jsem byla nejmladší kandidátkou bez jakékoliv předchozí politické zkušenosti, obdržela nejvyšší počet preferenčních hlasů z celé kandidátky. I proto věřím, že bych mohla být z hlediska počtu hlasů pro naši kandidátku přínosem. Současně to považuji za obrovský závazek vůči voličům, a proto, podobně jako Lukáš Blažej na Magistrátě, bych si své místo v krajském zastupitelstvu ponechala. Vnímám to jako pragmatické rozhodnutí mimo jiné i proto, že jedna obměna v našem klubu již proběhla (Lukáš Ryšavý za Karla Kariku) a já vnímám, že další by veřejností nemusela být přijata dobře. Nikdy bych si však neponechala výkon funkce, na kterou bych neměla časové kapacity, a proto bych na ní v žádném případě netrvala, pokud bych následně zjistila, že kombinovat obojí nelze, což se může stát. Velkou inspirací je mi však řada pirátských kolegů, která dnes kombinaci “jedna uvolněná, jedna neuvolněná funkce” úctyhodně zvládá. Předesílám, že bych se cítila povinna částí své veřejné odměny přispívat na aktivity našeho KS.

Piráti mi mnohé dali a já bych jim teď ráda vrátila to, co jsem se naučila. Mám energii, elán i odhodlání se kampani i navazující práci věnovat naplno, bez ohledu na to, z jakého místa kandidátky budu moct být nápomocna.

Budu vděčná, pokud mi dáte tu šanci! Na případné dotazy ráda odpovím.

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 984
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Jsem ráda, že se nám daří rozšiřovat portfolio zajímavých přihlášených kandidátů, ale dovolím si ještě nominovat pár jmen, kterých si vážím a kteří by mohli být přínosem .)

@Jakub.Pribyl, který odvádí dobrou práci v Ústeckém komunále
@Jan.Bartonicek, který by byl dobrým přínosem pro náš tým v oblasi sociálních věcí
@Barbora.Fuxova, která se zajímá o ŽP a v době voleb už bude mít o něco větší a zase o kousek samostatnější holčičku ;)
@Jan.Mares, protože lidí, kteří by se orientovali na zahraniční politiku a styk s našimi německými sousedy je poskrovnu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 6):
Mikulas.Peksa, Petr.Rysler, Vladimir.Vlach, Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal, Jan.Kranda

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Jakub.Pribyl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 11 úno 2016, 12:37
Profese: hydrolog
Dal poděkování: 347 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Jakub.Pribyl »

Děkuji moc, ale odmítám, nemám v plánu být na kandidátce, moje místo je právě v tom komunále. Samozřejmě pomůžu při kampani.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Pribyl za příspěvky (celkem 4):
Katerina.Stojanova, Frantisek.Navrkal, Frantisek.Kindl, Blanka.Vankova
Uživatelský avatar
Vladimir.Vlach
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 465
Registrován: 12 bře 2018, 12:31
Profese: IT technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Zpracováno vše výše uvedené.
Gratuluji @Jana.Hladova, @Hana.Vodrazkova a @Katerina.Stojanova, které získaly nominace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Vlach za příspěvky (celkem 3):
Katerina.Stojanova, Pavel.Miltner, Frantisek.Kindl
Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“