Společná jednání s KET Doprava a infrastruktura

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Krajske expertni tymy - vedouci

Odpovědět
Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Společná jednání s KET Doprava a infrastruktura

Příspěvek od Petr.Rysler »

2.1.2020
Účast- KET Cestovní ruch - Petr Rýsler
KET Doprava a infrastruktura- Jirka Baudis, Míla Karafiátová, Lukáš Ryšavý, Tonda Budaj

Celý zápis na KETu Dopravy.

Moje příspěvky:
Jezero Milada se dočká nového zázemí- diskuse, plochu spravuje Palivový kombinát, v polovině května bude znám výsledek soutěže a její návrh rozvoje celého území.

Související - příprava cyklostezka Milada- Labe. Záměr propojit centrum Ústí s jezerem Milada, stezka podle BÍLINY. Kontaktoval jsem cyklokoordinátora Jana Váchu a nabidl mu pomoc v rámci svých možností.

Krajem plánované výstavby-
1. Pánevní cyklotrasa z Kadaně-Nechranice-Chomutov- Most- Bílina Ústí- Teplice
2. cyklostezka Ohře-
úsek č.1 - Litoměřice- Terezín- Bohušovice
úsek č.6- Žatec- Stropeč - Přívlastky
Úkol sledovat tyto akce.

Diskuze o rychlotrati v okolí Litoměřic, o Śvestkové dráze. další info na KET Doprava.
Uživatelský avatar
Lukas.Rysavy
Krajský zastupitel
Příspěvky: 359
Registrován: 05 lis 2018, 14:55
Profese: Student FŽP ČZU
Bydliště: Most
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 397 poděkování

Re: Společná jednání s KET Doprava a infrastruktura

Příspěvek od Lukas.Rysavy »

ZÁPIS:
Lukas.Rysavy píše: 03 led 2021, 18:57 Zápis z 2. 1. 2021 (19:00 - 20:20)
Přítomni: Jiří Baudis, Antonín Budaj, Míla Karfilátová, Lukáš Ryšavý, Petr Rýsler
Zapsal: Lukáš Ryšavý

Program:
1) Představení
2) Aktuality
Jirka předává info k DSÚK a nákupu autobusů, úvěru. V úterý bude schůzka s odborem k dopravě, kde budou vysvětleny jejich kroky. Dopravní komise bude 6. 1. Pak budeme mít víc info k dopravě. Proběhla soutěž k systému portálu. Cyklostezky se zatím neřešily na radě ani zastupitelstvu. Ke Kozí dráze by měla vzniknout pracovní skupina.
Petr: Oslovil jsem ústeckého cyklistického koordinátora. Líbí se mi vize cyklostezky propojení Milada-Labe. Získávám podrobnosti, budu reportovat. Články z novin k novým cyklotrasám jsem vám zasílal. Bylo by dobré, kdyby krajské tiskové zprávy byly na webu, když se na ně odkazuje tisk. Zprávy se týkaly cyklostezka Ohře, cyklostezka Žatec-Stropeč-Přívlastky, dále Kadaň-Nechranice-Chomutov-Ústí.
Tonda: Až bude víc info o té Pánevní cyklostezce, dejte vědět, protože se to týká i Bíliny, kde byly nějaké problémy s ochranými pásmy.
Lukáš: V dubnu bude vyhlášení výsledků prvního kola architektonické soutěže na Miladu. Mezi porotci je například krajský architekt Beneš. Mělo by být akcentováno propojení na okolní obce a Ústí. Uvidíme po zveřejnění výsledků, jak to ovlivní cyklodopravu.
3) Kontrola úkolů
Jirka mluví o propojení na Karlovy Vary. Budeme mít v lednu schůzku se zástupci Pirátů z Varů. Dále Jirka předává info k VRTkám. Měl bych mít schůzku se starostkou ze sdružení RozVRTaná krajina. Nemyslím si, že ten návrh je definitivní. Tratě by měly být mimoúrovňově, což až tolik nerozdělí krajinu.
Lukáš: Byla představena studie proveditelnosti přednádražních prostorů v Mostě, kde by mělo vzniknout autobusové nádraží. Existující autobusové nádraží se nepodařilo vykoupit do majetku města. Realizace by měla proběhnout během 2023, náklady budou okolo 70 milionů. Uvidíme, jak bude vypadat finální projekt. Projektuje to kancelář radního Nedvěda. Za situace, kdy město zrušilo soutěž na Budovatelku mi toto přijde jako mrhání financemi, které stav místa rozhodně nezlepší. Území není řešeno jako celek, uvidíme, jaká bude návaznost na projekt rekonstrukce budovy vlakového nádraží.
Petr: Na iDnes je k tomu článek.
4) Různé
Tonda se ptá na postoj Pirátů k PPP projektům.
Jirka: Záleží na konkrétním projektu. Vždy vyžadujeme tvrdá data, pak můžeme něco posuzovat.
Míla nasměrovala Tondu na skupinu, kde sdílí info pirátští zastupitelé.
Tonda: Poptám se na konkrétní projekt a poreferuji. Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli jste v kontaktu s ostatnímí KETy Doprava.
Jirka popisuje situaci. Dříve probíhala fyzická setkání resortního týmu, to za dané situace nelze. Chodí newslettery. Většina informací je dostupná na Fóru.
Jirka: Moje úkoly do budoucna: Anketa k dalšímu setkání.
Míla: Šlo by plánovat schůze na delší časový úsek?
Jirka: Na čtvrt roku dopředu by to šlo. Dále budu dál shánět info k VRTkám a reportovat.
Schůzka KETu tedy bude každou třetí středu v měsíci. Poprvé bychom se sešli 20. ledna. Předběžně bychom to takhle dělali ten následující čtvrt rok, pokud to bude fungovat, můžeme tak pokračovat i v budoucnu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Rysavy za příspěvek:
Petr.Rysler

Lukáš Ryšavý
Člen Zastupitelstva Ústeckého kraje a Výboru pro kulturu a památkovou péči

-
"Židle je architektura. Sofa je buržoazie." - Le Corbusier

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: Společná jednání s KET Doprava a infrastruktura

Příspěvek od Petr.Rysler »

Plan prace 2021 - ke schvaleni.pdf
Plán práce Komise ULK Regionální rozvoj, cestovní ruch a lázeňství
(488.23 KiB) Staženo 28 x
Odpovědět

Zpět na „Cestovní ruch“