KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Anketa - stanovení postupu jednání ve věci 1/2 placené pozice KoKS

Anketa končí za 06 led 2021, 16:11

POSTUP A
1
7%
POSTUP B
13
93%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Ahoj,
členové krajského fóra. Na základě setkání PKS 28.12.2020 viewtopic.php?p=737664#p737664 a průběhu původní rozpravy vypisuji anketu pro stanovení postupu jednání ve věci 1/2 placené pozice KoKS.

POSTUP A:
Je možnost postupovat dle krajského jednacího řádu https://wiki.pirati.cz/regiony/pardubicko/jdr


3.5. místo § 16(2): Lhůta pro jiné návrhy usnesení činí 7 dnů od zahájení jednání, nevyhlásí-li předsedající na žádost navrhovatele usnesení lhůtu delší.
3.6. místo § 16(3): Doba na rozmyšlenou činí minimálně 24 hodin.

POSTUP B:
případně dle doporučení od @Andrej.Ramaseuski pokračovat formou referenda, bez doby pro navrhování https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#postup_pri_referendu

Původní návrh usnesení na placení 1/2 pozice KoKS krajským sdružením byl v celkové částce PKS navýšen na stejnou částku, kterou hradí PO za svoji 1/2 pozici KoKS tzn. 216000,- ročně . PKS 30.12.2020 písemně kontaktovalo PO s výsledkem hlasování, které skončilo ve večerních hodinách 23.12.2020 a dotazovalo se PO zda platí, že k 31.12. se stávající smlouvy KoKS ukončí. Tak aby PKS mělo relevantní informace pro vypsání jednání v příslušné věci. Odpověď PKS v době vypsání ankety neobdrželo.

Navrhujeme úpravu pozice KoKS, kdy nově je tato pozice 1/2 úvazkem hrazena PO a 1/2 úvazkem z kraje. Návrh plateb z krajského rozpočtu na tento 1/2 půl úvazek je 216 000,- na rok (12.500,- za měsíc a až 3.500,- na měsíčních odměnách + až 24.000,- bonus).

Anketa bude trvat 72 hodin a na základě vybraného postupu bude zahájena rozprava.


Případný navrhovatel jiného návrhu placení 1/2 pozice KoKS může dobu využít pro sběr podpory formou ankety pro svůj návrh. Ten může být zařazen v době vypsání jednání jako další návrh usnesení v úvodním příspěvku, případně jako jeden z návrhů při vypsání referenda.

Děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvky (celkem 4):
Andrea.Linhartova, Jiri.Duchacek, Dominik.Becka, Jiri.Kratky
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Příspěvek od Dominik.Becka »

Trošku nerozumím, proč jdete anketou. Postup B je taky zcela v souladu s krajským JdŘ (možná takhle vzniká dojem, že není) a máte na něj jako PKS plné právo:
3.8. místo § 27: Jednání v referendu zahájí a členům KS bezodkladně řádně oznámí předsedající jen na žádost, pokud mu přijatelný návrh usnesení předloží:
b) PKS, pokud se má navrženým usnesením schválit dokument, který byl vyjednán s třetími stranami.

Nicméně když už ji máme, snažně žádám členy KS o podporu postupu B, abychom čas nejistoty našich placených koordinátorů/manažerů/tajemníků snížili na minimum.

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Sice jsem predkladatel navrhu B, ale pripomenu, ze k tomu aby byl pouzitelny je treba splnit podminku pro zahajeni jednani v referendu. Myslim si, ze celkem dostacujicim duvodem, ktery by to mohl legitimizovat, mohla by byt dohoda s PO. Pokud existuje, samozrejme.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Andrej.Ramaseuski píše: 03 led 2021, 20:31 Sice jsem predkladatel navrhu B, ale pripomenu, ze k tomu aby byl pouzitelny je treba splnit podminku pro zahajeni jednani v referendu. Myslim si, ze celkem dostacujicim duvodem, ktery by to mohl legitimizovat, mohla by byt dohoda s PO. Pokud existuje, samozrejme.


PKS čeká na reakci PO (viz. i úvodní příspěvek), aby se splnila podmínka "pokud se má navrženým usnesením schválit dokument, který byl vyjednán s třetími stranami.". V tuto chvíli PKS neví v jakém stavu jsou stávající smlouvy, dle původní informace z PO měli být skončeny s koncem roku. Proto se PKS snaží (zatím bez reakce) toto vyřešit s PO, případně získat od PO potvrzení, že původní dohoda je v platnosti a smlouvy nebyly ukončeny. Z těchto důvodů @Dominik.Becka nemohlo být zahájeno jednání referendem. Anketa dává PO čas a v případě dohody mezi 4-6.1.2021 s PO může být vypsáno referendum. Aktuálně se čeká od 30.12.2020 na reakci PO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1845
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Ahoj,
bohužel jsem nevěděla, že na fóru čekáte na mé vyjádření, omlouvám se.
Platí, že návrh PO je 13+5k, vy nabízíte 12,5 + 3,5, což je 16k a pak nejistou odměnu/bonus.
Pokud by bylo ve smlouvě uvedeno, kdy a za co odměnu koordinátor konkrétně obdrží, bude to fér pro obě strany.
Jinak už moc nevím, jak to udělat.

Původní smlouvy končí ke konci prosince, protože nemáme v rozpočtu prostředky na jejich placení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 3):
Dominik.Becka, Vladek.Vacha, Ivana.Mrkvickova

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Příspěvek od Dominik.Becka »

Zas stěžovat si, že nemám odpověď z centrály 4 dny přes Silvestra mi přišlo teda takový na hraně.
Jana.Kolarikova píše: 04 led 2021, 13:25 Platí, že návrh PO je 13+5k, vy nabízíte 12,5 + 3,5, což je 16k a pak nejistou odměnu/bonus.
Nejsem v PKS, takže neznám přesně jejich uvažování. Ale mám za to, že prostě chtějí mít menší měsíční odměny a část mít až ročně s tím, že se s ní taky počítá. Nevím proč to takhle chtějí, a není mi jasný, proč je pevný základ o 500 Kč menší. Ale věřím, že to nemyslí blbě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvek:
Jana.Kolarikova

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Jana.Kolarikova píše: 04 led 2021, 13:25 Ahoj,
bohužel jsem nevěděla, že na fóru čekáte na mé vyjádření, omlouvám se.
Platí, že návrh PO je 13+5k, vy nabízíte 12,5 + 3,5, což je 16k a pak nejistou odměnu/bonus.
Pokud by bylo ve smlouvě uvedeno, kdy a za co odměnu koordinátor konkrétně obdrží, bude to fér pro obě strany.
Jinak už moc nevím, jak to udělat.

Původní smlouvy končí ke konci prosince, protože nemáme v rozpočtu prostředky na jejich placení.
Moc děkuju za reakci, pokud se PKS v tomto shodne s PO, lze vypsat referendum. Pokud neshodne, budu muset vypsat klasickou rozpravu dle našeho jednacího řádu a to nehledě na výsledek ankety.

EDIT: byl jsem informován, že PKS se shodne s PO jakožto třetí stranou @Jana.Kolarikova . Tzn. podmínka pro vypsání referenda je splněna.
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Ivana.Mrkvickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 214
Registrován: 31 bře 2020, 20:22
Profese: asistentka resortních týmů
Dal poděkování: 528 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Příspěvek od Ivana.Mrkvickova »

Já bych jenom ráda poznamenala, že jsme opakovaně s uvedenou měsíční částkou nesouhlasila a že uvedená částka je menší, než co beru teď. Také nevidím důvod, proč by měla být měsíční částka nižší a do doporučené výše dorovnáno až na konci roku. Na poprvé mi byl roční bonus představen jako něco navíc, co mohu dostat při práci nad rámec (třeba když výrazně překročím počet hodin v době voleb) - to ale evidentně neplatí. Pokud chci dát někomu něco navíc, tak mu na úkor toho přeci nemohu ponížit měsíční příjem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Mrkvickova za příspěvek:
kaze

Ivana Mrkvičková
tel: 778111450
ivana.mrkvickova@pirati.cz

„Na práci u nás nemusíte být blázen. Ale hodně to pomáhá.“ — Terry Pratchett

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 373
Registrován: 08 bře 2018, 09:11
Profese: metodik EU
Bydliště: Chrast, Reinitzova 92
Dal poděkování: 542 poděkování
Dostal poděkování: 402 poděkování

Re: KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

Ráda bych uvedla info na pravou míru. S @Jana.Kolarikova jsme v kontaktu přes mail. Nemyslím, že bylo očekáváno, že nám Jana bude hlídat forum a odpovídat zde. To už by se asi zbláznila. Přišlo nám vyjádření v mailu a myslím, že jsme si ujasnili otázky, které se nám teď vyskytly. Díky za její vyjádření i zde. Situaci se maximálně snažíme řešit a posouvat dál. I proto byla anketa vypsána po novém roce. Postup ankety byl zvolen z důvodu, že by byla v KS ještě potřeba něco objasnit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Linhartova za příspěvek:
Jana.Kolarikova
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí
Karsten.Sachs
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 381
Registrován: 03 pro 2016, 12:17
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: KS PAK 02/2021 Anketa - návrhy postupu 1/2 placené pozice KoKS

Příspěvek od Karsten.Sachs »

Ivana.Mrkvickova píše: 04 led 2021, 19:32 Já bych jenom ráda poznamenala, že jsme opakovaně s uvedenou měsíční částkou nesouhlasila a že uvedená částka je menší, než co beru teď. Také nevidím důvod, proč by měla být měsíční částka nižší a do doporučené výše dorovnáno až na konci roku. Na poprvé mi byl roční bonus představen jako něco navíc, co mohu dostat při práci nad rámec (třeba když výrazně překročím počet hodin v době voleb) - to ale evidentně neplatí. Pokud chci dát někomu něco navíc, tak mu na úkor toho přeci nemohu ponížit měsíční příjem.
Ne, nikdy jsi nesouhlas nevyjádřila, aspoň ne přede mnou.

Ne, částka není menší než to bylo nastavené doposud, aspoň co se týče KoKs.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karsten.Sachs za příspěvek:
Jiri.Kratky
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“