Nominace Evy Horákové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidátní listiny pro volby do PSP 2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Nominace Evy Horákové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidátní listiny pro volby do PSP 2021

Pro:
68
57%
Proti:
39
33%
Zdržuji se:
13
11%
 
Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 25/2020 - Volba čela kandidátky pro volby do PSP

Příspěvek od Eva.Horakova »

Martin.Suchan píše: 31 pro 2020, 18:43 Mám jednu otázku, nebo spíše výzvu na všechny kandidáty na pozice 2.-7., případně i ty další:

:idea: Jste ochotni sem na fórum zveřejnit odkaz na PDF verzi, případně naskenovanou verzi, vaší Bakalářské/Diplomové/Disertační práce, aby si ji každý mohl přečíst, a případně i zkontrolovat v systému na odhalování plagiátů?

@Jakub.Michalek @Eva.Tylova @Ondrej.Profant @Janka.Michailidu @Ondrej.Chrast @Daniel.Mazur @Jan.Lipavsky @Dana.Balcarova @Jan.Hora @Frantisek.Dosedel @Gabriela.Lnenickova @Eva.Horakova @Jana.Kabelova @Bara.Soukupova @Eva.Ticha @Magdalena.Opletalova @Adam.Zabransky

Předpokládám, že nikdo nechceme, aby se opakovala kauza jako s ministryní Malou. Stejně tak si myslím, že by se nikdo neměl "stydět" za to, jakou práci tehdy na škole odevzdal :)

Díky
Ahoj,
budu jen ráda, svoji diplomovou práci jsem psala před 15 ti lety a nebyly takové možnosti na kontrolu. Téma jsem měla:” Historie bakalářského programu oboru ošetřovatelství na 1.LF UK Praha.” Téma bakalářské práce, kterou jsem psala v roce 2003, bylo sexuální potřeby u žen po ablaci prsu.
Jediné co se obavám je formát ve kterém to mám. Dobrý ITák si s tím určitě poradí.
Oznámení moderátora:
Odmoderováno z hlavního jednacího vlákna. O.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Horakova za příspěvek:
Martin.Suchan
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 746
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 716 poděkování
Dostal poděkování: 2044 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Evy Horákové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidátní listiny pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Olga.Richterova »

S Evou jsem spolupracovala i nad rámec resortního týmu. Pravidelně jsme se do letošního léta scházely na propojování v sociálních věcech s ohledem na úrovně parlamentní a magistrátní. Nad to jsme téma deinstitucionalizace řešily i u pana ombudsmana, kam Eva iniciativně jela se mnou, a viděla jsem, jak tam dostala podklady, a pak s nimi dál pracovala. Potvrzuji její týmovost a chuť věci posouvat a sama se dál učit.

Otázku mám na IVF: opírá se šest pokusu o nějaké další zdůvodnění, než Chorvatsko? Plus co se střetem zájmu současného premiéra v této oblasti? Dík.

PS: ještě dodávám, že Eva taky hledá medializovatelná řešení, např. MHD zdarma pro dlouhodo. dárce krve - viz Česko insPirativní. A také byla mezi těmi, kdo spolehlivě dodali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvek:
Tereza.Vovesova

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Vera.Marusiakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 161
Registrován: 09 bře 2016, 22:33
Profese: Parlamentní zpravodajka ministra
Dal poděkování: 176 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování

Re: Nominace Evy Horákové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidátní listiny pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Vera.Marusiakova »

Eva je týmová a jako kolegyně velmi spolehlivá. Kdykoliv jsem s ní spolupracovala, vždy byla maximálně vstřícná. Vždy mi ochotně poskytla informace nebo velmi ochotně převzala v rámci subsidiarity řešení konkrétních záležitostí. Jednala rychle, přitom s maximální péčí a ohledem k občanům-klientům. Je mi také sympatické, s jakou vervou a chutí se pouští do svých projektů.
Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 25/2020 - Volba čela kandidátky pro volby do PSP

Příspěvek od Eva.Horakova »

Gabriela.Lnenickova píše: 03 led 2021, 13:07 Milé Pirátky a Piráti,

mám velkou radost, že máme v Praze tolik kvalitních kandidátů. Vidím zde obrovský lidský potenciál, který se výborně uplatní nejen v poslanecké sněmovně. Ráda bych vám položila pár dotazů.

1. Jaké jsou vaše "konkurenční výhody" a v čem jste výjimeční/é z hlediska vašeho přínosu pro Piráty a pro českou politiku?
2. Jste natolik známá osobnost (celopražsky, v některých lokalitách či kruzích), že je pravděpodobné, že získáte mnoho preferenčních hlasů a přeskočíte některé kandidáty na kandidátce před vámi?

Zatím označím kandidáty, kteří již získali podporu a doručili nominaci, avšak uvítám, když odpoví i ostatní kandidáti.
@Eva.Tylova @Ondrej.Profant @Jakub.Michalek @Janka.Michailidu @Ondrej.Chrast @Daniel.Mazur @Jan.Lipavsky @Dana.Balcarova @Jan.Hora @Frantisek.Dosedel @Eva.Horakova @Jana.Kabelova @Bara.Soukupova @Eva.Ticha @Magdalena.Opletalova @Adam.Zabransky @Vaclav.Vislous @Stepan.Strebl

Zároveň bych vám všem chtěla popřát šťastný, zdravý a úspěšný nový rok!

Gabriela Lněničková
členka MS Praha 6
Ahoj,
nevnímám ostatní kandidáty jako konkurenty ale jako uchazeče, z nichž každý má své plusy a mínusy a každý má svoji šansi. Svůj přínos v PS vidím ve svých zkušenostech, trochu jinému pohledu na věci a svět jako samostatná, svobodná, nezávislá žena. Zároveň jsem vyrůstala na venkově a byla nucena bojovat a prosadit se ve světě. Troufnu si řící, že jsem žena, kterou PS ještě nezažila.
Nejsem rodilý pražák a tak si nemyslím, že bych dostala mnoho preferečních hlasů (dle koaliční smlouvy se STAN se ani taková ososba nesmí dostat na kandidátku).
Oznámení moderátora:
Odmoderováno z hlavního jednacího vlákna. O.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Horakova za příspěvek:
Gabriela.Lnenickova
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Gabriela.Lnenickova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 169
Registrován: 19 dub 2018, 19:23
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 395 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: KF Pha 25/2020 - Volba čela kandidátky pro volby do PSP

Příspěvek od Gabriela.Lnenickova »

Eva.Horakova píše: 03 led 2021, 22:34
Gabriela.Lnenickova píše: 03 led 2021, 13:07 Milé Pirátky a Piráti,

mám velkou radost, že máme v Praze tolik kvalitních kandidátů. Vidím zde obrovský lidský potenciál, který se výborně uplatní nejen v poslanecké sněmovně. Ráda bych vám položila pár dotazů.

1. Jaké jsou vaše "konkurenční výhody" a v čem jste výjimeční/é z hlediska vašeho přínosu pro Piráty a pro českou politiku?
2. Jste natolik známá osobnost (celopražsky, v některých lokalitách či kruzích), že je pravděpodobné, že získáte mnoho preferenčních hlasů a přeskočíte některé kandidáty na kandidátce před vámi?

Zatím označím kandidáty, kteří již získali podporu a doručili nominaci, avšak uvítám, když odpoví i ostatní kandidáti.
@Eva.Tylova @Ondrej.Profant @Jakub.Michalek @Janka.Michailidu @Ondrej.Chrast @Daniel.Mazur @Jan.Lipavsky @Dana.Balcarova @Jan.Hora @Frantisek.Dosedel @Eva.Horakova @Jana.Kabelova @Bara.Soukupova @Eva.Ticha @Magdalena.Opletalova @Adam.Zabransky @Vaclav.Vislous @Stepan.Strebl

Zároveň bych vám všem chtěla popřát šťastný, zdravý a úspěšný nový rok!

Gabriela Lněničková
členka MS Praha 6
Ahoj,
nevnímám ostatní kandidáty jako konkurenty ale jako uchazeče, z nichž každý má své plusy a mínusy a každý má svoji šansi. Svůj přínos v PS vidím ve svých zkušenostech, trochu jinému pohledu na věci a svět jako samostatná, svobodná, nezávislá žena. Zároveň jsem vyrůstala na venkově a byla nucena bojovat a prosadit se ve světě. Troufnu si řící, že jsem žena, kterou PS ještě nezažila.
Nejsem rodilý pražák a tak si nemyslím, že bych dostala mnoho preferečních hlasů (dle koaliční smlouvy se STAN se ani taková ososba nesmí dostat na kandidátku).
Evi, mockrát děkuji za odpověď. Ten termín "konkurenční výhoda" se často používá v marketingu. Opravila jsem to na "silné stránky". Jak jsem zmínila, je tady spousta kvalitních kandidátů a chtěla jsem vědět, v čem se liší od ostatních (kromě témat, vzdělání a pracovních zkušeností) a jaký může být jejich jedinečný přínos pro Piráty a českou politiku.
Druhá otázka souvisí s tím, že někteří kandidáti mohou být známí lokálně či v určitých kruzích a pravděpodobné získají preferenční hlasy. Na druhou stranu tito kandidáti mohou také přilákat nové voliče a lidé právě díky nim budou volit Piráty.
Oznámení moderátora:
Odmoderováno z hlavního jednacího vlákna. O.

Gabriela Lněničková
Vedoucí RT Doprava a KET Doprava Praha
Zastupitelka hl. města Prahy, členka výborů pro dopravu a územní rozvoj ZHMP
Projektová manažerka v oblasti udržitelné mobility
E: gabriela.lnenickova@pirati.cz

„Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.“

Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Evy Horákové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidátní listiny pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Eva.Horakova »

Olga.Richterova píše: 03 led 2021, 19:33 S Evou jsem spolupracovala i nad rámec resortního týmu. Pravidelně jsme se do letošního léta scházely na propojování v sociálních věcech s ohledem na úrovně parlamentní a magistrátní. Nad to jsme téma deinstitucionalizace řešily i u pana ombudsmana, kam Eva iniciativně jela se mnou, a viděla jsem, jak tam dostala podklady, a pak s nimi dál pracovala. Potvrzuji její týmovost a chuť věci posouvat a sama se dál učit.

Otázku mám na IVF: opírá se šest pokusu o nějaké další zdůvodnění, než Chorvatsko? Plus co se střetem zájmu současného premiéra v této oblasti? Dík.

PS: ještě dodávám, že Eva taky hledá medializovatelná řešení, např. MHD zdarma pro dlouhodo. dárce krve - viz Česko insPirativní. A také byla mezi těmi, kdo spolehlivě dodali.
Ahoj,
jsem si vědoma střetu zájmů, který tu je. Je to dáno hlavně špatným finančním ohodnocením našich státních lékařů v této oblasti. IVF centrum státní je např. součástí Gynekologicko porodnické kliniky u Apolináře nebo Fakultní nemocnice Motol. Obě centra jsou špičková, mají pod sebou úžasný tým lékařů, genetiků, laboratoří a porodníků. Je třeba a to je naše filozofie, urdžet i tuto skupinu lékařů ve státním sektoru. Nabídnout jim platy, které by mohli získat v soukromém sektoru. Většina z nich jasně hovoří o tom, že ve státním zařízení chtějí pracovat, přividělávají si však službami v soukromém. Pokud by však peníze měli, nepracovali by jinde.
Velký posun v tomto tématu jsou samozdřejmě scandinávské země, kde může být oplodněna svobodná žena bez parnera darovaným spermatem či uzákoněné tzv. surogátní mateřství, tedy kdy neplodnému páru donosí dítě jiná žena. Co se týče přímo IVF vím pouze o Chorvatsku. Osobní zkušenost s jinou zemí nemám než je tomu ČR nemám. Mám však zkušenosti s Prahou a to několika klinikami a Zlínem.
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Evy Horákové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidátní listiny pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Eva.Horakova »

Vera.Marusiakova píše: 03 led 2021, 22:26 Eva je týmová a jako kolegyně velmi spolehlivá. Kdykoliv jsem s ní spolupracovala, vždy byla maximálně vstřícná. Vždy mi ochotně poskytla informace nebo velmi ochotně převzala v rámci subsidiarity řešení konkrétních záležitostí. Jednala rychle, přitom s maximální péčí a ohledem k občanům-klientům. Je mi také sympatické, s jakou vervou a chutí se pouští do svých projektů.
Děkuji moc, vážím si toho.
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 25/2020 - Volba čela kandidátky pro volby do PSP

Příspěvek od Eva.Horakova »

Ondrej.Kalis píše: 19 pro 2020, 17:25 Vážené krajské fórum,

dovoluji si všem kandidátům položit své tradiční otázky:
1) Jakým způsobem se dopravuješ do práce?
2) Jak budeš jezdit do Poslanecké sněmovny v případě zvolení?
3) Jak by ses dopravil/a na služební cestu z Prahy do Vídně?
A speciálně u příležitosti sněmovních voleb jsem si připravil bonusovou přemýšlecí otázku:
4) Jak vnímáš vztah mezi veřejným prostorem a dopravou?
Předem děkuji za vaše odpovědi. A zejména v případě poslední otázky se na ně velice těším. ;)

Ahoj,
do práce jsem jezdila na Magistrát na kole, nyní mám miminko a jezdíme obě autobusem a tramvají.
Do PS budu chodit pěsky nebo tramvají.
Vlakem nebo elektroautem.
Bonusová otázka má širokospektrý úhel pohledu. Pokud to budu vztahovat jen na Prahu. Doprava je zde problém. Auta jsou v hlavách občanů pořád brána jako nejlepší prostředek v přesunu z bodu A do bodu B. Je to však čistě luxus a pokud ho někdo chce, dle mého ať platí. Líbí se mi jezdit po Praze na kole, je to úžasné a miluji to. Ráda bych viděla všude pruhy na kola a to i na kopcích. :) Ve veřejném prostoru by měla být upřednosťována kola a ekologická doprava.
Oznámení moderátora:
Odmoderováno z hlavního jednacího vlákna. O.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Horakova za příspěvky (celkem 3):
Gabriela.Lnenickova, Ondrej.Kalis, Michael.Polak
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Evy Horákové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidátní listiny pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Eva.Horakova »

Jiri.Bruzek píše: 22 pro 2020, 16:14 Proč je pro Tebe přednější kandidatura do PS než budování místního sdružení ve kterém jsi členem/členkou?

Jaké kompetence dle Tebe má mít kandidát na poslance a jak je naplňuješ?
Oznámení moderátora:
Přesunuto do hlavního vlákna v rámci moderování. Napomínám @Jiri.Bruzek za „tapetování".

Identická otázka byla položena v nominačních vláknech u @Ondrej.Dostal, @Dana.Balcarova, @Ondrej.Profant, @Vaclav.Vislous, @Gabriela.Lnenickova, @Magdalena.Opletalova, @Petr.Daubner, @Janka.Michailidu, @Jan.Lipavsky, @Tibor.Vansa, @Jakub.Michalek, @Eva.Horakova, @Bara.Soukupova, @Eva.Tylova, @Eva.Ticha, @Daniel.Mazur.
Ahoj Jiří,
jak jsem psala v mé kandidátské řeči, jsem limitována věkem a zdravtoním stavem. Nyní jsem na vrcholu svých sil, mám energii a možnost pracovat intezivně 4 roky a proto jsem se rozhodla do toho jít. Svému MS jsem svoji nominaci oznámila hned jak na toto téma padla řeč.

Kompetence, který by měl mít? Vzdělání minimálně SŠ ideálně VŠ alespoň bakalářského typu, praxe ve veřejné funkci výhodou, měl by mít legislativní znalosti ve svém tématu, kterému se chce věnovat a vědět jakým problémům se chce 4 roky věnovat. Měl by znát politický program se kterým vstupuje do vlády a držet se hodnot politické strany za kterou kandiduje.
A zda je naplňuji? Za celé dva roky na Magistrátu jsem ani jednou nechyběla na jednání Rady, předrady či zastupitelstva. Pokud ano, byla jsem řádně omluvena. Jsem extrémně pracovitá, spolehlivá, s dostatečným vzděláním a myslím si, že jsem za dva roky ve veřejné funkci prokázala, že mohu být kvalitní poslankyní i kvalitní maminkou.
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Evy Horákové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidátní listiny pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Eva.Horakova »

Roman.Kucera píše: 04 led 2021, 08:48 Kdo vstoupil do Strany před létem 2017, ať zvedne ruce. (Jen kandidáti - formou citace a doložení roku. Ať to máme v primárkách jednodušší)
Ahoj,
mohu to doložit i fotografií, že to bylo na podzim 2016 a na kandidátce do PS jsem v roce 2017 byla na 21.místě. :)
Eva ❤️
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“