Město bez aut - inspirace pro ČR

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Doprava a Logistika

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Doprava a logistika. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr.Kubik píše: 23 pro 2020, 20:08 17.4. mě jako cyklistu vybrzdil řidič v autě, poté co mi nedal přednost a najížděl na mě.
A ty jsi jel ohleduplně, defenzívně, přednost si nijak nevynucoval? Odpověď nechám na tvém svědomí. ;)

Já jen, že i mě občas někdo nedá přednost, v autě, na motorce, nebo třeba cyklista, který mi z vedlejší vletí před auto s tím, že ho přece mohu objet, že. OFFTOPICněkdy tuhle prasárnu dělají i řidiči aut a na dálnici dokonce dost často z připojovacího pruhu). A není to pro mě důvod, abych ho vybržďoval nebo na něj najížděl. Možná, že na další křižovatce na červenou dodržím co nejdůsledněji pravidlo, že mám jezdit vpravo a zastavím pravým kolem 5 cm od obrubníku. ;) Co kdyby přijela sanitka, ať má dost místa. :lol:

Možná si pořiď kameru a pak to dávej na internet. Tedy budeš-li v právu. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Petr.Kubik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 532
Registrován: 09 říj 2018, 12:52
Dal poděkování: 167 poděkování
Dostal poděkování: 359 poděkování

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Petr.Kubik »

Petr.Vileta píše: 23 pro 2020, 23:04
Petr.Kubik píše: 23 pro 2020, 20:08 17.4. mě jako cyklistu vybrzdil řidič v autě, poté co mi nedal přednost a najížděl na mě.
A ty jsi jel ohleduplně, defenzívně, přednost si nijak nevynucoval? Odpověď nechám na tvém svědomí. ;)
Nevím o co ti jde. Jel jsem v obci, po hlavní silnici, rychlostí 35 - 40 km/h. Takže moje svědomí z toho laskavě vynech.

PS: Už jsem to tu popisoval v dubnu. Najížděl a vybržďoval, protože jsem si dovolil ho na to upozornit. Tedy jako následná agrese.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kubik za příspěvek:
Ondrej.Kalis
"I am chaos. I am hell. I am on two wheels, and you are on four, and that makes me different, and that makes me an asshole. I am not in a car. I am an enemy."

I Am A Cyclist, And I Am Here To Fuck You Up - Kelly Catchpole, July 27th 2015, link.
Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 965
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2205 poděkování
Dostal poděkování: 2515 poděkování

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Petr.Vileta píše: 23 pro 2020, 23:04
Petr.Kubik píše: 23 pro 2020, 20:08 17.4. mě jako cyklistu vybrzdil řidič v autě, poté co mi nedal přednost a najížděl na mě.
A ty jsi jel ohleduplně, defenzívně, přednost si nijak nevynucoval? Odpověď nechám na tvém svědomí. ;)

Já jen, že i mě občas někdo nedá přednost, v autě, na motorce, nebo třeba cyklista, který mi z vedlejší vletí před auto s tím, že ho přece mohu objet, že. OFFTOPICněkdy tuhle prasárnu dělají i řidiči aut a na dálnici dokonce dost často z připojovacího pruhu). A není to pro mě důvod, abych ho vybržďoval nebo na něj najížděl. Možná, že na další křižovatce na červenou dodržím co nejdůsledněji pravidlo, že mám jezdit vpravo a zastavím pravým kolem 5 cm od obrubníku. ;) Co kdyby přijela sanitka, ať má dost místa. :lol:

Možná si pořiď kameru a pak to dávej na internet. Tedy budeš-li v právu. ;)
OFFTOPICVo svetle tvojich poslednych medialne preslavenych vodicskych vykonov by sa sa asi na chvilu zdrzal hodnotenia stylu jazdy ostatnych, lepsie povedane prezentovania svojich predstav o nich. Ty s svojimi sucasnymi schopnostami + moznost rozpohybovat stovky kilogramov hmoty je presne to, co na cestach predstavuje nebezpecenstvo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivor.Kollar za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kalis, V__
Martin.Cezik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 22
Registrován: 28 kvě 2018, 16:39
Profese: Pracovnik IT
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Martin.Cezik »

Takze kdyz se tu vedome a ignorantsky lze, ze auto je zbran, tak je to v poradku a nesouhlasna reakce na to je OT?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cezik za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, V__, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivor.Kollar píše: 24 pro 2020, 01:53 Vo svetle tvojich poslednych medialne preslavenych vodicskych vykonov by sa sa asi na chvilu zdrzal hodnotenia stylu jazdy ostatnych, lepsie povedane prezentovania svojich predstav o nich.
Já nic nehodnotil, já se ptal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
V__

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Petr.Kubik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 532
Registrován: 09 říj 2018, 12:52
Dal poděkování: 167 poděkování
Dostal poděkování: 359 poděkování

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Petr.Kubik »

Martin.Cezik píše: 24 pro 2020, 14:14 Takze kdyz se tu vedome a ignorantsky lze, ze auto je zbran, tak je to v poradku a nesouhlasna reakce na to je OT?
Co je nebo není off topic si vždy zkus odvodit z názvu a tématu vlákna.

Abych to parafrázoval, když se "ignorantsky lže" že auto není v porovnání s jinými (zejména nemotorovými) vozidly nebezpečné, tak se mi otvírá multiklíč v kapse. Nebo když ohledně jízdy po hlavní silnici někdo dotazuje moje svědomí.

Auto použité k najíždění nebo vybržďování je zbraň.

Autem jezdím, řidičák mám. Off topic rád nemám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kubik za příspěvek:
V__
"I am chaos. I am hell. I am on two wheels, and you are on four, and that makes me different, and that makes me an asshole. I am not in a car. I am an enemy."

I Am A Cyclist, And I Am Here To Fuck You Up - Kelly Catchpole, July 27th 2015, link.
Petr.Kubik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 532
Registrován: 09 říj 2018, 12:52
Dal poděkování: 167 poděkování
Dostal poděkování: 359 poděkování

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Petr.Kubik »

Segregované autobusové pásy, umožňující dosáhnout rychlosti až 100 km/h bez konfliktu a zdržení ze strany IAD...

Cambridge


Adelaide
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kubik za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kalis, Ondrej.Profant
"I am chaos. I am hell. I am on two wheels, and you are on four, and that makes me different, and that makes me an asshole. I am not in a car. I am an enemy."

I Am A Cyclist, And I Am Here To Fuck You Up - Kelly Catchpole, July 27th 2015, link.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Petr.Vileta »

Nápad jistě zajímavý, ale speciálně u nás v ČR bych se bál, že si lidi začnou dělat zkratky přes dráhu busu, protože tam není žádný plot, jak mají třeba britské železnice. Přece jen Britové jsou poněkud ukázněnější než my.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Petr.Vileta píše: 01 led 2021, 15:53 Nápad jistě zajímavý, ale speciálně u nás v ČR bych se bál, že si lidi začnou dělat zkratky přes dráhu busu, protože tam není žádný plot, jak mají třeba britské železnice. Přece jen Britové jsou poněkud ukázněnější než my.
Argument ,,lidi by to zneužili" je fakt trapnost. Navíc tohleto se staví v případech, že ty busový komunikace jsou docela vytížený. On když si tam jeden magor zkrátí cestu, tak to dopravně ani nevadí (navíc to dneska lze řešit i automatickou detekcí a hned poslat pokutu za porušení zákazu vjezdu). Kdyby to udělalo víc řidičů, zalarmuje se policie a příště už si to rozmyslej.

A děláš, jako bychom v ČR neměli buspruhy. A jsou funkční.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kubik, Ondrej.Profant, Blanka.Lednicka, Vit.Fux

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Petr.Kubik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 532
Registrován: 09 říj 2018, 12:52
Dal poděkování: 167 poděkování
Dostal poděkování: 359 poděkování

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Petr.Kubik »

Bože... Petře, proč?
Třeba Car trap, Cambridge 1:17...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kubik za příspěvek:
V__
"I am chaos. I am hell. I am on two wheels, and you are on four, and that makes me different, and that makes me an asshole. I am not in a car. I am an enemy."

I Am A Cyclist, And I Am Here To Fuck You Up - Kelly Catchpole, July 27th 2015, link.
Odpovědět

Zpět na „Doprava a Logistika“