Nominace Věry Marušiakové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidát. list. volby do PSP 2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Podporuji nominaci Věry Marušiakové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidát. list. volby do PSP

PRO
53
65%
Zdržet se
28
35%

Celkem hlasujících: 81 - Celkem hlasů: 81

Ondrej.Profant
Technický odbor
Profese: Náměstek člena vlády
Dal poděkování: 15006 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Věry Marušiakové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidát. list. volby do PSP 2021

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Rád bych nominoval Věrku Marušiakovou na 5. pozici a dále.

Věrku si pamatuji ještě jako dodavatelku MO. Postupně se z ní stala Pirátka. V kampani 2017 byla oporou Ivanovi s kterým dále pokračovala i do sněmovny. Jelikož jsem s Ivanem ve stejném výboru, tak jsem měl tu čest s Věrkou často spolupracovat. A spolupráce je to skvělá.

Věrka organizuje Ivanovu kancelář, stará se o resortní tým Místní rozvoj a do toho ještě zvládá připravovat tištěné Pirátské listy. A přitom všem nezapomíná na lidský přístup. Sice mohou ty činnosti znít obyčejně, ale zvládnout je a nezbláznit se je neobyčejné!

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Vera.Marusiakova
Člen KS Praha
Profese: Parlamentní zpravodajka ministra
Dal poděkování: 176 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování

Re: Nominace Věry Marušiakové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidát. list. volby do PSP 2021

Příspěvek od Vera.Marusiakova »

Děkuji Ondrovi za nominaci a přijímám ji. Svoji řeč zveřejním v co nejbližší době.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vera.Marusiakova za příspěvky (celkem 6):
Marek.Forster, Jan.Hora, Eva.Tylova, Kornelia.Gottmannova, Eva.Ticha, Veronika.Nurnbergerova
Jan.Hora
Kontrolní komise
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 4851 poděkování
Dostal poděkování: 6421 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Věry Marušiakové na čelo (5. místo a dále) pražské kandidát. list. volby do PSP 2021

Příspěvek od Jan.Hora »

Rád bych dodal, že Věrka není oporou jen sněmovního týmu a týmu pirátských listů, ale odvádí spoustu práce i v komunální politice na Praze 4. Po dlouhou dobu byla naší mediální spojkou a dodnes je pirátskou zástupkyní redakční radě radničního časopisu, kde odvádí skvělou práci. Také je editorkou našich článků do něj. Nevím kde na to všechno bere čas, ale dělá to všechno s plným nasazením a dělá to skvěle :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Vera.Marusiakova

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Vera.Marusiakova
Člen KS Praha

Vážené členky, vážení členové Krajského fóra,

úvodem mi dovolte poděkovat Ondrovi za jeho nominaci a důvěru. Je mi ctí a nominaci přijímám.

Pár slov o mně

Pocházím z Plzně, jsem vdaná, mám dvě děti. Vystudovala jsem sociální práci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, tématem mé diplomky bylo Nové postavení obcí v systému sociální pomoci. Převážnou část profesního života jsem se však zabývala komunikací a příbuznými obory, více na mém profilu.

Od dubna 2017 pracuji pro Ivana Bartoše. Vedle klasické osobní asistence a vedení kanceláře jej od října 2017 podporuji především ve výkonu jeho poslaneckého mandátu činnostmi:
  • Analytická příprava na schůze pléna PSP, včetně zpravodajských zpráv ke sněmovním tiskům a některých hlasovacích procedur pro třetí čtení
  • Analytická příprava na schůze Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj
  • Příprava podkladů pro projednání příslušných rozpočtových kapitol státního rozpočtu a státního závěrečného účtu a SFRB / SFPI
  • Koordinace, případně vlastní příprava odborných rešerší pro schůzky a jednání
  • Speciálním projektem a výzvou bylo hledání, zařízení a otevření poslanecké kanceláře
Víc než rok je mojí blízkou kolegyní Anna Doová. Spolupracuji také s aparátem sněmovního Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.

Zároveň jsem koordinátorkou resortního týmu Místní rozvoj a veřejná správa, odpovídám za jeho „provoz“:
  • Plánuji, připravuji a vedu schůze
  • Koordinuji činnost resortního týmu a z něj vyčleněných specializovaných pracovních skupin Cestovní ruch, Veřejné zakázky a Stavební právo
  • Propojuji členy týmu s externími odborníky i zájemci o spolupráci
  • Připravuji odborný newsletter Místní rozvoj
  • Koordinuji přípravu programových priorit pirátského volebního programu 2021 v oblasti místního rozvoje, z nichž část zpracovávám
S resortním týmem Práce a sociální věci se potkávám nad tématem a legislativou v oblasti dostupného bydlení. Tato agenda gesčně přísluší týmu Olgy Richterové, z hlediska vládních agend spadá pod MMR. V červnu jsem v Pirátském centru s ideovou podporou Zuzky Freitas organizovala Piratecon Nový stavební zákon a podpora v bydlení za spolupráce a účasti zástupců KET územní rozvoj napříč kraji.

Já a Piráti

K Pirátům jsem se připojila jako příznivkyně a zaměstnankyně v březnu 2016, kdy jsem začala psát pro Mediální odbor tiskové zprávy a články. Počáteční motivací mi byly především sympatie k Pirátům a chuť poznat je osobně. Zapojila jsem se do příprav Pirátských Listů jako editorka a korektorka, příležitostně jsem vedla pirátské workshopy o PR a psaní a pomáhala jsem v komunikaci se vznikající strukturou koordinátorů v regionech.

Život a práce v pirátské komunitě mě přivedly zpět k genderovým úvahám a k mně blízkým sociologickým a sociálně politickým tématům. Jako příznivkyně Pirátů jsem iniciovala a vypracovala alternativní rozšířený návrh programového bodu Práce a sociální věci, včetně důvodové zprávy, který mimo jiné žádal dodatečně zařadit témata důchody a společenské docenění sociální práce do pirátského programu 2017. Tento návrh poněkud pozdržel schvalování programového bodu, nicméně byl RV schválen. Věřím, že mi tato nováčkovská „nerozvážnost“ byla již dávno odpuštěna.

V roce 2017 jsem za Piráty kandidovala jako nezávislá. Aktivně jsem se zapojila do volební kampaně. Kromě klasické kontaktní kampaně jsem podporovala a produkčně jistila Ivanovu kampaň Free Ride, organizovala jsem několikeré focení kandidátů, produkovala jsem natáčení hlavního volebního klipu a dalších menších videí. Vedla jsem produkční tým legendárního volebního štábu 2017 v klubu Uhelna. Přihlášku do Pirátů jsem podala poté, co mi začalo citelně chybět hlasovací právo. Členkou jsem od ledna 2018.

Z důvodu pracovní vytíženosti jsem v komunálních volbách 2018 za Piráty kandidovala na nevolitelném místě. Od listopadu 2018 však zastupuji Piráty v redakční radě radničního periodika MČ Praha 4, časopisu Tučňák. Zde se mi z opozice podařilo ve stojatých vodách MČ Praha 4 prosadit realizaci čtenářského průzkumu. V rámci MS jsem také rok a půl působila jako mediální spojka. Tuto funkci jsem letos na jaře po zaškolení předala Helče Buchtové. Důvodem byla nabídka samostatně vést pražskou redakci Pirátských listů, v koordinaci s redakcí celostátní (pod MO). Přestože okolnosti letos vůbec nepřály průběžné kontaktní kampani v ulicích, máme za sebou dvě vydání pražských Pirátských listů v omezených nákladech. Zimní edice zahrnovala jednak celopražské noviny, jednak pět mutací místních sdružení.

Čím přispěji ve Sněmovně

Zajímá mě společenské dění jako celek (snad proto jsou mi tak blízké noviny). Jeho širší kontext a souvislosti, z nichž vycházejí konkrétní témata, která si žádají nová řešení. Specificky mám zájem o témata, kterými se zabývám v posledních čtyřech letech a témata, ke kterým jsem odborně kvalifikovaná:
  • agendy spadající pod místní rozvoj,
  • zejména prohlubující se nerovnost mezi regiony a hledání skutečných řešení, jak je podpořit jinak než psaním strategických dokumentů, jejichž plnění se v praxi nevymáhá a často ani nesleduje
  • role samospráv a jejich posílení, hledání nových řešení k překonávání územní a správní rozdrobenosti země
  • praktické hledání cest, jak obce podpořit v souvisejících tématech
  • dostupnost bydlení
  • kvalita života napříč společností
  • férové zaměstnávání a jistota práce
  • finanční gramotnost a férové vymáhání dluhů
  • boj proti byznysu s chudobou
  • podpora ohrožených rodin
Jako poslankyni by mě ovšem také zajímala veřejná správa, její modernizace a optimalizace procesů i z hlediska její „lidské stránky“, tj. její dopad na konkrétní zaměstnance a pracovní klima na úřadech. Zajímám se i o mediální témata jako nezávislost médií. Blízko mám i k oblasti důchodů a sociálních dávek.

Moje silné a slabé stránky

Své silné stránky jsem vesměs rozvedla v předchozím textu. Když to shrnu, sama sebe považuji za všestrannou, tvůrčí, sociálně orientovanou osobu, kterou baví spojovat a podporovat lidi. Moje všestrannost mi ovšem může být vytýkána také jako nedostatečná vyprofilovanost.

Závěrem

Příchod k Pirátům mi postupně obohatil život natolik, že nyní tvoří moje pracovní, ideové i politické zázemí. Pirátská komunita pro mě byla vždy inspirující. Účast v těchto primárkách vnímám jako cennou životní zkušenost a zpětnou vazbu prostředí.
Děkuji vám, milí přátelé a kolegové za případnou podporu. Jsem si jistá, že jsem připravena být užitečnou členkou poslaneckého týmu.
Magdalena.Opletalova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Profese: ředitelka Fokus Praha
Dal poděkování: 509 poděkování
Dostal poděkování: 469 poděkování

Příspěvek od Magdalena.Opletalova »

Vera.Marusiakova píše: 31 pro 2020, 19:23 Jako příznivkyně Pirátů jsem iniciovala a vypracovala alternativní rozšířený návrh programového bodu Práce a sociální věci, včetně důvodové zprávy, který mimo jiné žádal dodatečně zařadit témata důchody a společenské docenění sociální práce do pirátského programu 2017. Tento návrh poněkud pozdržel schvalování programového bodu, nicméně byl RV schválen. Věřím, že mi tato nováčkovská „nerozvážnost“ byla již dávno odpuštěna.
Ahoj Věrko, na tento bod bych se Tě ráda zeptala podrobněji.
Z dnešního pohledu považuju tehdejší programový bod překonaný, souhlasíš?

Zajímalo by mě, jak konkrétně vypadá práce kolem příprava podkladů pro projednání příslušných rozpočtových kapitol státního rozpočtu a státního závěrečného účtu a SFRB / SFPI.

Díky, Mahu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Magdalena.Opletalova za příspěvek:
Vera.Marusiakova
Vera.Marusiakova
Člen KS Praha

Děkuji za otázku.
Naprosto souhlasím! V oblasti práce a sociálních věcí Piráti od roku 2017 udělali ohromný skok. Samozřejmě mě těší, kolik lidí z branže Piráti po volbách přilákali a kolik lidí se v této oblasti profiluje na celorepublikové i pražské úrovni, například Eva Horáková a Adam Zábranský za HMP nebo Martin Arden, Eva Tichá v oblasti humanitární pomoci či řada kolegyň a kolegů na úrovních MČ. Pokud se ptáš, jak se to tehdy semlelo s oním programovým bodem... inu náhodou jsem se v červnu 2017 připletla k debatě o pirátském programu v oblasti sociálních věcí. Někdo tehdy sdílel, jak si lidi z oboru tropí žerty z Pirátů coby mladých naivních idealistů, podivných ajťáků atd... Takže jsem si přečetla bod Práce a sociální věci a i z mého pohledu tam chyběly důležité věci - pokud šlo o to "sociálno". Při vší úctě k odvedené práci tehdejšího týmu. Přišlo mi, že by to tak nemělo zůstat, proto jsem do toho tehdy šla.

Rozpočet a státní závěrečný účet jsou každoroční záležitosti. Kapitoly je vždy potřeba pročíst a porovnat s předchozím obdobím. Přestože nejsem odbornicí na finance, přijde mi neuvěřitelné, že MMR (a jak potvrdil kolega z klubu, bývá tomu tak i u dalších resortů) předkládají své rozpočty a závěrečné účty pokaždé v lehce jiné struktuře než rok předtím. Je to tak trochu detektivní práce: zkontrolovat, kolik bylo plánováno utratit v minulém období, kolik se skutečně čerpalo a kolik se plánuje na příští období a proč.
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 1161 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Věrka je z těch lidí, kteří ukazují Pirátům směr. Vždy vyjde vstříc, neodmítne nikdy nikoho, její pracovní tah na bránu je impozantní. Osobně ji vidím, a myslím si, že rozhodně nejsem sám, stále po boku Ivana jako nepostradatelného člověka u budoucího premiéra na Úřadě vlády, kam jistojistě míříme! Kandidaturu ale jednoznačně podporuji, je skutečně na ní, jakou cestu zvolí, pro parlamentní tým by byla vzpruhou, rozumí veledůležitým tématům jako je územní rozvoj, stavební právo apod. Jasná volba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 2):
Eva.Ticha, Vera.Marusiakova

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Vera.Marusiakova
Člen KS Praha

Tereza.Vovesova píše: 21 pro 2020, 15:14 1) Jaký by podle vás měl být poslanec České pirátské strany?
2) Jaký je váš dosavadní největší pracovní úspěch?
3) Na kterém z aktuálních programových bodů do poslanecké sněmovny se podílíte/jste se podíleli a co z daného bodu v případě, že Piráti budou součástí vládní koalice, určitě během 4 let prosadíte?
4) Jak moc jsou pro vás směrodatné rozhodnutí a dokumenty resortních týmů?
Milá @Tereza.Vovesova
1) S trochou nadsázky: Pirátský poslanec/poslankyně by měl/a mít nejméně pět P - pracovitost, pravdomluvnost, poctivost, přesvědčivost, přirozenost. Na lidech je krásné to, že každý je originál. Co člověk, to příběh. Miluju příběhy. Mám ráda různost lidí. Právě v té spočívá síla týmu.
2) Kdo by neměl rád pochvalu a uznání za svou práci. Je vlastně těžké vybrat si jen jeden úspěch. Ale když se takto ptáš, fakt velkým zážitkem byla organizace pirátského volebního štábu 2017.
3) Za resortní tým Místní rozvoj a veřejná správa jsem zpracovatelkou priority Moderní veřejná správa a Rychlejší a jednodušší výstavba a další priority budou následovat. Věřím, že ve veřejné správě nastartujeme její modernizaci jednak optimalizací procesů provázenou její digitalizací - alespoň v její části. V rekodifikaci stavebního práva věřím, že se podaří udržet alespoň stávající účast veřejnosti na stavebním řízení a že v případě, že bychom byli ve vládě, by skutečně došlo k jeho digitalizaci.
4) Dokumenty resortních týmů, alespoň v Místní rozvoji tomu tak je, mají povahu pracovních dokumentů. Závaznost nabývají, jsou-li schváleny orgány strany - dle své povahy. Tady bych ti ráda vysekla poklonu za tvou práci, kterou jsi odvedla na dokumentu Moderní veřejná správa.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vera.Marusiakova za příspěvek:
Tereza.Vovesova
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1413 poděkování
Dostal poděkování: 2102 poděkování

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

:) Děkuju moc asi i za Štěpána Rattaye jakožto spoluautora. A ráda ti oplatím Věrko, protože zpracování bodu Moderní veřejná správa a shrnutí v těch několika málo řádcích toho všeho, co téma MVS obsahuje, není žádná legrace. Vyžaduje to zkušenosti a umění se přesně a pro běžné lidi srozumitelně vyjádřit. Děkuju tedy mockrát, že ses toho v případě bodu MVS skvěle ujala a zároveň děkuju mockrát za tu spoustu odvedené práce nejen ve sněmovně, ale i pro Piráty. Ať se ti daří.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 2):
Vera.Marusiakova, Vladimira.Sykorova

Tereza Vovesová
Obrázek

Vera.Marusiakova
Člen KS Praha

Ano, Štěpána jsem nejmenovala, omlouvám se. Bez Štěpána by váš autorský tým nebyl tím, čím je!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vera.Marusiakova za příspěvek:
Tereza.Vovesova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“