Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Podporuji nominaci Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky pro volby do PSP ČR

Pro
55
47%
Proti
42
36%
Zdržuji se
21
18%
 
Celkem hlasujících: 118 - Celkem hlasů: 118

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Zdravím vás, přemilé pražské bytosti!

Přicházím za vámi s prosbou. Předmětem mojí prosby je (jak jste si asi všimli v názvu vlákna), abyste se zamysleli, zdali byste mi chtěli dát důvěru pro reprezentaci Pirástké strany v Poslanecké sněmovně. Rozhodnutí přihlásit se o nominaci nebylo lehké, ale troufám si tvrdit, že jsem různé varianty zvažovala dost dlouho a poměrně zevrubně.

Kdo jsem

Pro ty, kteří mě neznají, či pro připomenutí těm, kteří mě znají: Moje jméno je Janka Michailidu a jsem studentem čtvrtého ročníku doktorského programu Biochemie a biotechnologie na VŠCHT Praha. K Pirátům jsem se přidala v dubnu roku 2012 - poté, co jsem se aktivně účastnila několika protestů proti obávané mezinárodní smlouvě ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), a následně došla k tomu, že se chci více zapojit do aktivistické práce v kontextu pirátských myšlenek. To, co začalo souzněním na úrovni ochrany základních lidských práv a svobod, se velmi rychle proměnilo v téměř celistvý ideologický překryv, který jsem do té doby OFFTOPICani od té doby nepoznala, a který mě zvládl motivovat k dobrovolné práci pro stranu posledních téměř 9 let.

Odkaz na můj profil: https://www.pirati.cz/lide/janka-michailidu/

Co pro stranu dělám a co jsem se díky tomu naučila

Historicky jsem za tu dobu vystřídala různé vnitrostranické pozice (člen PKS, člen RP, člen/jednatel RV, garant programového bodu, vedoucí MRT), v rámci nichž jsem se naučila spoustě dovedností a schopností, za což jsem velmi vděčná. Toto se týká jak interpersonálních schopností (práce v týmu, vedení týmu, různé komunikační přístupy), faktických dovedností (práce s předpisy/rozpočty, rešeršování v legislativním a samosprávním rámci, přetváření ideologických východisek v aplikovatelné akční plány ve spolupráci s externími experty, práce s legislativou jako takovou) ale také práce na sobě (bolestivý ale nutný přerod z úplně idealistického přístupu k hledání kompromisů, které ve střednědobém horizontu nejlépe napomůžou dlouhodobému prosazování našich idejí).

Proč jsem se rozhodla do toho jít

Nad svým aktivnějším zapojením ve veřejně volené funkci jsem přemýšlela posledních několik let dost intenzivně. Poslední rok však začal být externí tlak natolik intenzivní, že bylo moje rozhodování do značné míry ovlivněno nechutí nechat se k něčemu dotlačit. Až ve chvíli, kdy jsem oficiálně odmítla kandidaturu na celostátního lídra, tlak okolí ustal, jelikož naprostá většina lidí, které kolem sebe mám, moje rozhodnutí respektovala (a za to jim patří neskonalý dík). Od té doby jsem se zase začala soustředěně zabývat tím, co vlastně chci já a jaká činnost ve mně vzbuzuje ten vnitřní oheň, který člověku umožní zvládnout téměř jakékoli překážky i příkoří. OFFTOPIC"As we can see from the example of Faust, the vision of the symbol is a pointer to the onward course of life, beckoning the libido towards a still distant goal - but a goal that henceforth will burn unquenchably within him, so that his life, kindled as by a flame, moves steadily towards the far-off beacon." C. G. Jung Já tento vnitřní oheň nacházím v kontextu systematických změn vedoucích ke zvyšování všeobecné spokojenosti, což je pro mě prakticky synonymem politické práce.
Další aspekt, který mě přesvědčil se přihlásit teď, je moje současná situace. V souvislosti s tím, že se blížím k ukončení doktorského studia a zatím jsem si v akademickém světě nevytvořila nějaké blokující závazky (nejsem garant žádného většího předmětu ani nejsem vedoucí studentských prací, pouze je konzultuji), příjde mi, že je teď ideální doba, kdy můžu přejít k aktivnímu politickému posouvání pirátských myšlenek na celorepublikové úrovni (protože to byl téměř vždy ten horizont, v rámci kterého jsem ve straně operovala) a nezpůsobit tak svému domovskému ústavu velkou újmu.


Jaká témata bych chtěla řešit

Proč mi příjde relevantní pomoci svým dílem právě teď, je z nemalé části motivováno také tématy, která pravděpodobně budeme další čtyři roky ve Sněmovně prosazovat.

V kontextu MRT Návykové chování máme velké ambice posunout nejen konopí, ale obecně přístup k politice návykového chování od úrovně mezinárodních smluv, kterými je ČR vázaná, až po lokální poskytovatele preventivních služeb; viz naše body "Zasadíme se o reformu služeb v oblasti návykového chování", "Prosadíme legalizaci a zdanění konopí", "Zajistíme dostupnost vhodných lékových forem konopí pro léčbu", "Zrevidujeme postoj ČR k Jednotné úmluvě o omamných a psychotropních látkách" a "Zavedeme racionální přístup k psychotropním látkám a jejich využití v terapii".

Stran Zdravotnictví nám vznikl podtým Duševní zdraví, jehož jsem členem, který po nás (MRT NCH) nejen přebral téma zavedení psychedelické terapie do klinické praxe, ale začal řešit duševní zdraví v celé jeho šíři i hloubce. Toto téma je mi velmi blízké, podílela jsem se na tom, aby se v programu strany do voleb PSP 2021 objevilo, a v rámci sněmovny bych ho chtěla jako maskot meziresortnosti vzít pod svá křídla, jak jen mi to kapacity dovolí.

Témata, ve kterých bych chtěla svými znalostmi, zkušenostmi i zápalem alespoň pomoci stávajícím "řešitelům", jsou dále:
(ne)lidská práva - sem řadím jak problematiku rovnoprávnosti napříč lidským pokolením a lidských práv obecně, tak i práva non-human bytostí, což je moje osobní priorita už nějakých pět let
věda a výzkum - jelikož přicházím z akademické sféry (univerzitní výzkum), pokud mi zbyde kapacita, ráda bych pomohla zaktivizovat na půdě Sněmovny naši činnost právě v kontextu vědy a výzkumu se zaměřením na open access

tl;dr

Cítím, že to zvládnu a že tam budu něco platná.

Závěrem

Doufám, že jsem dostatečně stručně a jasně popsala, proč si já myslím, že je dobrý nápad, abyste mi svou důvěru pro práci ve Sněmovně dali. Zbytek už je na vás :)

Díky za pozornost!

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

David.Satke
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 171
Registrován: 07 bře 2017, 18:38
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 349 poděkování

Re: Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od David.Satke »

Ahoj,

kandiduješ na čelo kandidátky, tak bych se rád zeptal, zda máš zkušenost s výkonem nějaké veřejné politické funkce, případně jinak s vystupováním vůči širší veřejnosti coby politička.

Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Satke za příspěvky (celkem 3):
Jana.Komrskova, Eva.Ticha, Michal.Koci
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Janka.Michailidu »

David.Satke píše: 17 pro 2020, 12:32 Ahoj,

kandiduješ na čelo kandidátky, tak bych se rád zeptal, zda máš zkušenost s výkonem nějaké veřejné politické funkce, případně jinak s vystupováním vůči širší veřejnosti coby politička.

Díky
Ahoj!

Díky za otázku. Ne, zkušenost s výkonem veřejné politické funkce nemám. Kdybych ji měla, určitě bych to zmínila ve své kandidátské řeči :)) Zkušenost s vystupováním vůči širší veřejnosti mám coby odborník (vědecké konference či odborné debaty).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Helena.Buchtova, Eva.Ticha

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 852 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Viktor.Derka »

David.Satke píše: 17 pro 2020, 12:32 Ahoj,

kandiduješ na čelo kandidátky, tak bych se rád zeptal, zda máš zkušenost s výkonem nějaké veřejné politické funkce, případně jinak s vystupováním vůči širší veřejnosti coby politička.

Díky
Hmm, my dva teda ve veřejné funkci jsme, ale úplně si nejsem jistý, zda to je nějaká inherentně přidaná hodnota. Pokud budu mluvit za P4, tak jsem členem orgánu, jehož většinová činnost sestává z podružných hádek o zbytečnostech, které nikoho moc neposunou dále. V politické funkci je imho nutné znát základní procesní postupy onoho orgánu a být schopen dosáhnout kompromisu při jednání s lidmi - to první se člověk naučí v samotném orgánu (patrně rychle, když tam s takovým člověkem sedí osoby, které již mají tuto praktickou zkušenost), to druhé je pak na výkonu politické funkce zcela nezávislé (viz náš pan premiér, který sice secí v politických orgánech už drahné roky, ale stále moc nerozumí konceptu politického kompromisu).

Takže bych si hlavně trochu povzdechl, ať tento argument spíše nepoužíváme, protože se v tradičních stranách používá jen jako levný argument, proč někdo "musí" popř. "nesmí" být kandidát do funkce XYZ. Zvláště v našem případě rozhodně nemůžu říci, že by bezvýhradně každý aktuální pirátský poslanec byl díky svému čtyřletému angažmá automaticky nejlepším možným kandidátem.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Adela.Sipova
Senátor
Příspěvky: 45
Registrován: 15 kvě 2018, 18:09
Profese: Pŕavnička
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování

Re: Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Adela.Sipova »

David.Satke píše: 17 pro 2020, 12:32 Ahoj,

kandiduješ na čelo kandidátky, tak bych se rád zeptal, zda máš zkušenost s výkonem nějaké veřejné politické funkce, případně jinak s vystupováním vůči širší veřejnosti coby politička.

Díky
Davide, to, na co se ptáš, je výhoda nebo nevýhoda nebo ani jedno z toho?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adela.Sipova za příspěvky (celkem 7):
Viktor.Derka, Bara.Soukupova, Michaela.Nepejchalova, Dan.Lestina, Rostislav.Reha, Jan.Novak, Roman.Semik
Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 965
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2204 poděkování
Dostal poděkování: 2515 poděkování

Re: Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Ahoj,

rad by som janku podporil aspon tym, ze sem napisem to co jej povahove vlastnosti moc nedovolia:

Pracujeme spolu v skupine na piratskom institute a zaujimam sa trochu o RV kde posobi tiez, jednym okom pozorujem aj legalizacne snahy.
Vo vsetkych pripadoch sa podla mojho nazoru jedna o "tahuna", ktory veci neustale niekam posuva, organizuje, uhana ostatnych ludi, a uprimne neviem, kde na to vsetko berie energiu. A v pripade RV kde su niektori clenovia dlhodobo dost pasivni produkuje aktivitu kludne za 5 dalsich clenov. (co je zaroven trochu smutne v kontexte samotneho RV)

Tym celym chcem povedat, ze janka je typom cloveka, ktory toho robi vyrazne viac, nez prezentuje. V politickej strane su tak nejak viditelnejsie skor typy ludi, ktore to maju naopak. Na sebaprezentacii bude musiet este zapracovat, ale myslim ze potencial na uspene posobenie v snemovni ma znacny.
David.Satke
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 171
Registrován: 07 bře 2017, 18:38
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 349 poděkování

Re: Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od David.Satke »

Adela.Sipova píše: 17 pro 2020, 15:02
David.Satke píše: 17 pro 2020, 12:32 Ahoj,

kandiduješ na čelo kandidátky, tak bych se rád zeptal, zda máš zkušenost s výkonem nějaké veřejné politické funkce, případně jinak s vystupováním vůči širší veřejnosti coby politička.

Díky
Davide, to, na co se ptáš, je výhoda nebo nevýhoda nebo ani jedno z toho?
Ahoj Adélo,

je to podle mě relevantní informace primárně bez nějakého hodnotového soudu. Určitě to neznamená, že by jen stávající poslanci mohli kandidovat do PSP. Obecně nicméně preferuji, když člověk nějak roste z menších pozic na ty větší. Případně je nějak prověřen pro tu funkci relevantní prací a jsou za ním nějaké výsledky než pouze tvrzení, že "by to chtěl dělat" nebo "že na to teďka bude mít čas".

Docela je mi smutno z toho, co jsem si od Viktora přečetl o Praze 4. My Piráti na Praze 10 totiž v zastupitelstvu, výborech a komisích na rozdíl od toho pracujem pro naši městskou část a zabírá to poměrně dost času a snad během toho získáváme i nějaké relevantní zkušenosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Satke za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Freitas, Eva.Ticha
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Já se tedy přiznám, že nechápu to vzkypění vášní ohledně Davidovy otázky. Zkušenost z výkonu nějaké veřejné politické funkce (nebo čehokoliv dalšího) určitě je relevantní informace.

Souhlasím samozřejmě i s tím, že sama o sobě ta zkušenost taky nestačí, není to všeříkající. Určitě bychom našli v české politice velmi zkušené politiky, které bychom ale nikdy nikam nominovat nechtěli 😁

Jinak nesouhlasím s tím @Janka.Michailidu , že bys neměla zkušenosti s výkonem veřejné politické funkce. Např. Být členem RV už si myslím, že je politické, určitě to je funkce a jistě není soukromá, připadá mi poměrně veřejná 😁✌🏻

I já sám jsem rád, když si člověk získává politické ostruhy třeba v komunálu, a pak jde do vysoké politiky, ale určitě to není jediná cesta. Musím říct, že IMHO týmu také obvykle pomáhá, když mají jeho členky a členové různý background, přinášejí různé pohledy, různé zkušenosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 7):
Zuzana.Freitas, Eva.Ticha, Janka.Michailidu, Ladislav.Dvorak, Dominika.Michailidu, Sarka.Vaclavikova, Nadezda.Jureckova
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 852 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Viktor.Derka »

David.Satke píše: 17 pro 2020, 15:38
Ahoj Adélo,

je to podle mě relevantní informace primárně bez nějakého hodnotového soudu. Určitě to neznamená, že by jen stávající poslanci mohli kandidovat do PSP. Obecně nicméně preferuji, když člověk nějak roste z menších pozic na ty větší. Případně je nějak prověřen pro tu funkci relevantní prací a jsou za ním nějaké výsledky než pouze tvrzení, že "by to chtěl dělat" nebo "že na to teďka bude mít čas".

Docela je mi smutno z toho, co jsem si od Viktora přečetl o Praze 4. My Piráti na Praze 10 totiž v zastupitelstvu, výborech a komisích na rozdíl od toho pracujem pro naši městskou část a zabírá to poměrně dost času a snad během toho získáváme i nějaké relevantní zkušenosti.
Teď nevím - má to teda relevanci pro hodnocení nebo ne? Trochu nevidím, jak to může mít relevanci a zároveň být zcela prosté hodnotového soudu - buďto to jsou body plus (potom má absence oné zkušenosti negativní konotaci), nebo body mínus (potom je absence pozitivní), nebo to je neutrální (pak je otázka relevantní jako dotazování na barvu vlasů, velikost bot, nebo zda kandidátovi chutná více Coca Cola nebo Pepsi OFFTOPIC- což bych ale bral jako notně hodnotovou otázku, protože kdo má raději Pepsi, tak je barbar). Na konci odstavce si pak vlastně odpovídáš asi trochu sám, že relevantní je spíše výkon relevantní práce, kterou ale v příspěvku od Janky vidím mimo pouhé výkřiky "chci to dělat!!!", viz celá pasáž, co konkrétního dělala a dělá vnitrostranicky, což bych za úplně irelevantní nepovažoval (ostatně já bych také v případě Tvých primárek také náležitě zhodnotil Tvou angažovanost ve stranických sporech).

Jinak to jsem velice rád, že vám to na P10 klape lépe než na P4 (což se moc nedivím), ale pochybuji, že nemáte na P10 podobně jako my početnou část osob, jejichž nejlepší (a zároveň jedinou) kompetencí je to, že byli zvoleni, popř. osoby, pro než je politika egotripem (dle zkušeností z P4 toto bývají hlavně osoby, co sedí v orgánech výrazně dlouhou dobu), a se kterými se v horším případě jednat skoro nedá, v lepším případě to jen neúměrně prodlužuje dobu řešení určitého problému.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Adam.Jaros

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu na čelo (3. místo a dále) kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Jan.Zavadil píše: 17 pro 2020, 15:57 Já se tedy přiznám, že nechápu to vzkypění vášní ohledně Davidovy otázky. Zkušenost z výkonu nějaké veřejné politické funkce (nebo čehokoliv dalšího) určitě je relevantní informace.

Souhlasím samozřejmě i s tím, že sama o sobě ta zkušenost taky nestačí, není to všeříkající. Určitě bychom našli v české politice velmi zkušené politiky, které bychom ale nikdy nikam nominovat nechtěli 😁

Jinak nesouhlasím s tím @Janka.Michailidu , že bys neměla zkušenosti s výkonem veřejné politické funkce. Např. Být členem RV už si myslím, že je politické, určitě to je funkce a jistě není soukromá, připadá mi poměrně veřejná 😁✌🏻

I já sám jsem rád, když si člověk získává politické ostruhy třeba v komunálu, a pak jde do vysoké politiky, ale určitě to není jediná cesta. Musím říct, že IMHO týmu také obvykle pomáhá, když mají jeho členky a členové různý background, přinášejí různé pohledy, různé zkušenosti.
Popravdě, já jsem Davidovu otázku pochopila tak, že veřejnou politickou funkcí míní takovou, která není vnitrostranická. Proto jsem odpověděla tak, jak jsem odpověděla :) Lze to ale samozřejmě chápat různě. Všechny (podle mě) relevantní zkušenosti, které jsem v rámci působení ve straně nasbírala, jsem se nicméně snažila obsáhnout alespoň obecně ve své kandidátské řeči. A působení v RV i RP jsem zmínila právě proto, že si myslím, že to relevantní je.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kalis, Jan.Zavadil

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“