Finanční výbor

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Uživatelský avatar
Jiri.Pek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 334
Registrován: 15 čer 2018, 10:40
Profese: Předseda výboru pro zadávání VZ
Dal poděkování: 482 poděkování
Dostal poděkování: 484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Finanční výbor

Příspěvek od Jiri.Pek »

  1. 12. 2021
    -FV se sešel v 8 lidech (omluven Chroust, Šejvar, Štěrbová)
    -Hosté Ing. Hladký, Ing Zaoral a Ing. Mgr. Karpíšek
    -Kontrola plnění předchozích usnesení FV ZPK – v pořádku
    -Plnění rozpočtu PK za III. čtvrtletí 2021 – k datu 30. 9. 2021 je vykázán přebytek hospodaření ve výši 220 764,51 tis. Kč.
    -Návrh rozpočtu PK na rok 2022 – jedná se o schodkový rozpočet, a to o necelé 2 miliardy Kč – důvodem plánovaného schodku je předpokládané předfinancování projektů dotovaných EU
    -Rozpočtová opatření
    -Informace o průběhu a výsledcích kontrolní činnosti FV ZPK – členy výboru jsem informoval o kontrolních akcí FV, které byly provedeny během října a listopadu 2021 – kontrola čerpání dotace na vybudování in-line dráhy Plasy a kontrola čerpání dotace na pořízení malého autobusu pro školní dopravu dětí ve Velharticích
    -Plán činnosti FV ZPK na rok 2022
    -Rozklikávací rozpočet – znovu jsem otevřel toto téma

    ------------------------------------------------

  2. 8. 2021
    -FV se sešel v 8 lidech (omluven Mach, Šejvar, Chroust)
    -Kontrola plnění předchozích usnesení FV ZPK – v pořádku
    -Členy výboru jsem seznámil s tím, že provádím průzkum ve věci rozklikávacího rozpočtu
    -Příprava rozpočtu PK na rok 2022
    -Plnění rozpočtu PK za I. pololetí 2021 – přebytek ve výši 1,67 mld. Kč
    -Rozpočtová opatření – u některých dochází k navýšení schodku hospodaření, resp. čerpání uspořených peněz minulých let z rez. fondu a Fondu živ. prostředí

    --------------------------------------------------

  3. 5. 2021

  4. FV se sešel v 9ti lidech (omluveni Mádr, nedorazil Mach),

  5. Hosté Ing. Karel Hladký, Ing. Milena Nová, Mgr. Martin Sarkisov MPA

  6. Mgr. Martin Sarkisov MPA – Projednání vyhodnocení kontrolní činnosti Krajského úřadu Plzeňského kraje prováděné v organizacích zřizovaných a zakládaných Plzeňským krajem v II. pololetí 2020

  7. Závěrečný účet Plzeňského kraje za rok 2020 doporučeno ke schválení

  8. Plnění rozpočtu Plzeňského kraje za I. čtvrtletí 2021 - je plněn v pohodě

  9. Rozpočtová opatření - tři druhy - žádné, které by vybočovalo z normálu

  10. Kontrola plnění předchozích usnesení Finančního výboru ZPK - v pořádku

  11. Plán kontrol členů Finančního výboru na rok 2021

  12. Pro vybudování in-line dráhy Plasy byla navržena kontrolní skupina ve složení: Mgr. Štěrbová, Bc. Lukeš a Mgr. Pek.

  13. Pro kontrolu pořízení malého autobusu pro školní dopravu dětí ve Velharticích byla navržena kontrolní skupina ve složení Ing. Chroust, Ing. Šejvar a Mgr. Pek.


  1. 3. 2021

  2. FV se sešel v 7 lidech (omluveni Krejsová, Látka, Lukeš - neomluven Chroust).

  3. Paní Krejsová byla proti kontrolám, jelikož podle ní nesplňují právní náležitosti. To bylo vyvráceno právním oddělením krajského úřadu, který mi dal zapravdu.

  4. Přesto kontroly opět neprošly, i když jedna z nich byla schválena již FV v minulém období.

  5. Proběhla diskuse o tom, co má FV podle členů kontrolovat - většinová shoda, že skutečný stav po poskytnutí dotace/příspěvku. Můj osobní názor je, že je to takto špatně - například s porovnáním kontrol v Jihomoravském kraji.

  6. Dále jsem požádal o zasílání návrhů na kontroly

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  7. 3. 2021

  8. FV se sešel v 8 lidech (omluveni Krejsová, Látka - neomluven Chroust)

  9. Pan Hladký přednesl stav nejnovějších rozpočtových opatření - a popsal první příjmy od státu, kde začíná být výrazný propad způsobený zrušením superhrubé mzdy

  10. Jako předseda finančního výboru jsem navrhl kontrolu tří příspěvkových organizací (pro bylo pouze 5 lidí x tři - Nový, Mádr a Strolený se zdrželi a tak usnesení nebylo přijato)

  11. V pátek před konáním došel e-mail od Krejsový, která byla proti návrhu usnesení, jelikož podle ní tyto příspěvkové organizace nejdou kontrolovat.

  12. Další výbor se bude konat tedy za týden

  13. Dále jsem požádal o zasílání návrhů na kontroly

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  14. 1. 2021

  15. FV se sešel v kompletní sestavě

  16. Pan Hladký přednesl výhled na hospodářský výsledek za rok 2020, který by se měl pohybovat kolem nuly.

  17. Jako předseda jsem navrhnul v rámci plnění programových bodů Pirátů do krajských voleb 2020 jmenné hlasování. Měl to být jasný krok k transparentnosti. Proti se ozvali hlavně straníci ODS – Krejsová a Mádr, kteří argumentovali tím, že nechtějí být pak konfronotvány se svým hlasováním. Tento názor nějak nechápu. Proč tedy tuto činnost vykonávají, pokud se bojí převzít zodpovědnost?

  18. Otevřel jsem debatu ohledně zrušeného Íčka. Kde zůstatková cena vybavení byla 77k, odhad znalce 47k, ale prodej proběhl za pouhý jeden tisíc korun. Navrhl jsem, že bychom měli hlasovat o usnesení, abychom radě a zastupitelstvu doporučili řídit se odhady znalců. Bohužel na hlasování nedošlo a diskuse byla vzata na vědomí.

  19. Dále jsem požádal o zasílání návrhů na kontroly.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  20. 12. 2020

Ustavující zasedání FV – zápis je proveden tajemnicí výboru a je přiložen pod textem

Vlastní komentář:

  • Trošku se nám prohodili role koaličního partnera a opozice, kdy opozice – pan Strolený vystupoval konstruktivněji než koaliční partneři za ODS (například v diskusi o jemném hlasování).
  • Do příštího zasedání bude potřeba se více zaměřit na faktická data k jednotlivým položkám v oblastech – sportu, kultury a vnitřní správy.
  • Navrhl jsem usnesení, které reflektuje práci rady kraje. Doporučil jsem rozpočet ke schválení, i když osobně mám výhrady právě k oblasti kultury a sportu, kde dochází k nelogičnosti jednotlivých rozpočtových položek. Nesouhlasím například s příspěvkem 800k pro regionální golfovou asociaci, kterou kritizovali již piráti na magistrátu. Vzhledem k okolnostem je zde možný podvod s příspěvkem. Dále některé instituce neplní zákonné podmínky týkající se účetnictví. Celkově chybí koncept a pravidla výběru k jednotlivým příspěvkům. :roll:
    Zápis_1. zasedání FV_14.12.2020.doc
    (99.5 KiB) Staženo 24 x
    Usnesení_1. zasedání FV_14.12.2020.doc
    (111.5 KiB) Staženo 30 x

Jiří Pek :idea:
Předseda výboru pro zadávání veřejných zakázek PK
jiri.pek@pirati.cz
tel: 735 890 661

Odpovědět

Zpět na „Výbory“