KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Prchal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 93
Registrován: 07 úno 2018, 22:58
Profese: Zastupitel města Jihlava
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Vojtech.Prchal »

Hana.Hajnova píše: 08 pro 2020, 22:32 A pro všechny kandidáty na lídra bych tady měla několik otázek:
  1. v jaké gesci/ rezortním týmu bys chtěl/a působit? Máš schopnosti a respekt na to být garantem/ vedoucím tohoto rezortního týmu? V případě, že budeme sestavovat vládu, máš ambici na ministerský post (a proč)?
  • Co si myslíš o otázce prolomení mlčenlivosti advokátů?
  • Co by mělo být hlavním motivem pirátské kampaně do PSP?
  • Pokud se staneš poslancem, jak plánuješ být prospěšný KS Vysočina?
  • A odlehčovačka na závěr - kdo mi poradí, jak tady vytvořit číslovaný seznam??? :D
Ahoj, děkuji Hance za zajímavé otázky :)

  1. v jaké gesci/ rezortním týmu bys chtěl/a působit? Máš schopnosti a respekt na to být garantem/ vedoucím tohoto rezortního týmu? V případě, že budeme sestavovat vládu, máš ambici na ministerský post (a proč)?


Věnuji se řízení městských společností, inovacím, ekonomii, kultuře a baví mě mezilidské (vnější) vztahy. Převedeno do našich resortních týmů se jedná o Finance, Informatiku a Kulturu. Chtěl bych vést část agendy v rámci resortních týmů, které se věnuji, ergo tvorba rozpočtu a koordinace státních společností v ve Financích, Elektronizace a automatizace procesů + inovace v Informatice a nastavení dotačních programů a pravidel pro kulturní projekty v rámci Kultury.
I přes to, že za sebou jeden z nejmladších ministrů Adam Vojtěch nechal odvedený solidní kus práce, já se do této pozice zatím nepasuji.

  • Co si myslíš o otázce prolomení mlčenlivosti advokátů?


Víš, proč se ptáš. Tohle téma je tricky business a jsou tací, kteří mlčenlivosti domněle a ve svůj prospěch využívají a jsou tací, kteří na to naopak doplácí. Problémem tu, co já vím, je ČAK (Česká advokátní komora), resp. "síla vlivných jejím prostřednictvím". Víc bych tu asi nepsal. Nicméně je to téma k diskusi pro odborníky a vhodnou úpravu legislativy z toho plynoucí.

  • Co by mělo být hlavním motivem pirátské kampaně do PSP?


Kampaň (a nemám rád modální slovesa, ale tady si nepomůžu jinak) musí  být Jednoduchá, Aktivní a Srozumitelná (JAS). Osobně bych kladl důraz na Elektronizaci úřadů, Transparentnost a čistou politiku (pod tím si můžeme představit víc věcí, ale nic špatného)

  • Pokud se staneš poslancem, jak plánuješ být prospěšný KS Vysočina?


Kromě příspěvků za poslance, které by měly do KS propadnout by bylo vhodné využít možností, které poslanec má - a to finančních (expertovné, pronájem kanceláře, peníze na asistenty a další služby...), které mohou být využity v synergii s aktivitami KS a především pak "pozičních" - využít toho, že je poslanec zván k mnoha slavnostním aktům a příležitostem, u kterých je možné rozšiřovat network a rozvíjet témata - tedy přizvat k sobě další pirátské zainteresované osoby, které na dílčích tématech pracují, rozumí jim a chtějí je posouvat dál. Na místě je i finanční příspěvěk na rozvoj KS.
  • A odlehčovačka na závěr - kdo mi poradí, jak tady vytvořit číslovaný seznam??? :D


:))) Zkopíruj z wordu.... :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Prchal za příspěvky (celkem 3):
Jan.Posvar, Ondrej.Tuma, Hana.Hajnova
Ivo.Bartik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 26
Registrován: 19 črc 2019, 17:40
Profese: ekonom, daně
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Re: KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Ivo.Bartik »

Jan.Brizdala píše: 09 pro 2020, 19:59 Ahoj, jsem rád, že se objevují zájemci o kandidaturu ve sněmovně na čelních místech. Konkurence je zdravá. Nechtěl bych, abychom se omezovali jen na členy, ale zkusím nadhodit i možnou nominaci některých našich velmi aktivních a politicky i odborně zkušených registrovaných příznivců :-) Jak by se na kandidaturu do PSP ČR tvářili @ivos.bartik, @libor.dusek, @Vojtech.Prchal, @Jiri.Pykal, @Tomas.Ryska, @Michal1 či nový člen @Stanislav.Zima? ;-)
Ahoj Honzo a ostatní piráti a příznivci. Díky za nabídku, velmi mě potěšila. Přes dlouholetou politickou nestranickost, se mi před dvěma lety podařilo díky pirátům a pirátským principům a myšlenkám zakotvit a současně chtít začít řešit zoufalou celostátní (hlavně) politickou situaci i osobně, což je samozřejmě správné. Nelze jen nadávat a čekat co ti druzí...
Když jsem začal studovat VŠE (na prestižní Fakultě řízení) v Praze v r. 1986, musel jsem v podstatě 3 roky odrážet (tehdejší VŠE byla polopolitická škola a mými spolužáky byla spousta potomků diplomatů a ministerských úředníků či jiných, tehdy "vyvolených" ) nabídky ke "vstupu", ačkoliv celá naše rodina byla apolitická a "neangažovaná". Jasně, že jsem díky antikomunistickému přesvědčení odolal a pak si užil svoje nejhezčí okamžiky a zážitky v životě při osobní účasti na Albertově, Národní, stávkovém výboru a celé samotné revoluci v Praze. Následně jsem se vrhl na profesi a odbornost, v níž jsem dosáhl asi všeho, čeho jsem na začátku (a postupem času) chtěl, v celém spektru profesí a oborů a pozic, především v Praze, ale už nebyl čas na praktickou politiku. Až nyní. Tímto se i částečně chci omluvit, že ještě nejsem de jure pirát, pouze "registrovaný"...:-)..ono mi tohle (asi díky té předrevoluční době a jejím politickým traumatům) trošku trvá. Nicméně díky skvělému kolektivu na kraji a i v Třebíči mám dnes už jen krůček (především v mé hlavě) k opravdovému členství a za to jsem rád, hlavně jsem rád kvůli sobě. Za další bych moc chtěl poděkovat za velkou důvěru, kterou jsem dostal nejen v Třebiči členstvím za piráty ve finančním výboru, ale především nominací na místopředsedu finančního výboru a členství v kontrolním výboru na Kraji Vysočina, i když jsem "jen" registrovaný příznivec. Toho si opravdu moc upřímně vážím od vás všech. I proto už jsem na začátku mého opravdového nalodění. Díky za vše, piráti. Není lepší pocit, než když člověk se vrhne hned od prvopočátku na práci v KPT, vidí že něčemu pomohl, především odborně, a ostatní to vidí a následně ocení nominacemi do výborů a funkcí.
Nyní k Honzovu návrhu. Vážím si toho, viz výše, avšak nominaci na lídra nepřijmu, ale moc rád přijmu event. nabídku nominace do čela či širšího čela (pak bych se rád se odborně i politicky představil více při event kandidátské řeči a představil své názory). Politika mě díky pirátům opět konečně přitáhla po mnoha letech po praktické stránce, asi i proto, že jsem se jí vždy věnoval soukromě a vždy se zajímal o aktuální dění, o úspěchy, ale hlavně neúspěchy aktuálního politického vedení státu, dnes opět po 30 letech vidím, že aktivní účast má smysl.
Přeji všem nominovaným úspěch v soutěži o lídra. Ať vyhraje ten nejlepší a zároveň věřím, že za rok budeme mít vládu v čele s Ivanem a hlavně už konečně bez Andreje. K tomu chci pomoci i svým dílem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Bartik za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Tuma, Vit.Zacek, Stanislav.Zima, Jan.Brizdala
Uživatelský avatar
Jakub.Smid
Příspěvky: 54
Registrován: 09 kvě 2016, 15:45
Profese: zahradník
Bydliště: Šlapanov
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Jakub.Smid »

Mám dvě otázky na kandidáty na lídra:

1. Jste pro prodlužování nouzového stavu?

2. Podpořili byste kandidaturu vězněného konopného guru Dušana Dvořáka na prezidenta?

3. Pro @Hana.Hajnova prostě to očísluj 😉

Díky, Kuba
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Smid za příspěvky (celkem 3):
Jan.Posvar, Hana.Hajnova, Jiri.Wiche
Žiju tak, abych měl co vyprávět vnoučatům.
Uživatelský avatar
Jakub.Smid
Příspěvky: 54
Registrován: 09 kvě 2016, 15:45
Profese: zahradník
Bydliště: Šlapanov
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Jakub.Smid »

Eva.Novakova píše: 11 pro 2020, 10:21 Mohla bych poprosit o aktualizaci úvodního příspěvku a seznamu navržených kandidátů? Začínám se v týhle vaší OFFTOPIC(ikonka chybí) párty ztrácet.
Asi je @Jan.Brizdala málo motivovaný k práci :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Smid za příspěvek:
Jan.Brizdala
Žiju tak, abych měl co vyprávět vnoučatům.
Uživatelský avatar
Stanislav.Zima
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 147
Registrován: 14 bře 2018, 23:00
Profese: management, cestovní ruch, marketing, PR
Bydliště: Praha 1, Kaprova 14 a Třebíč Hasskova 14
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Stanislav.Zima »

Ahoj, píšu rovnou k otázkám.
Jakub.Smid píše: 11 pro 2020, 19:14 Mám dvě otázky na kandidáty na lídra:

1. Jste pro prodlužování nouzového stavu?
Ne, vláda mě nepřesvědčila, že je to nutné, má dostatek pravomocí pro řešení současné krize i bez vyhášení nouzového stavu.

2. Podpořili byste kandidaturu vězněného konopného guru Dušana Dvořáka na prezidenta?
Ne. Neměl by ve volbách šanci. Chce to silného kandidáta, který má šanci projít. Už bychom ho měli pomaluzačít hledat. ;)
3. Pro @Hana.Hajnova prostě to očísluj 😉

Díky, Kuba
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Zima za příspěvek:
Jan.Posvar
Stanislav Zíma
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1701
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Jan.Posvar »

Jakub.Smid píše: 11 pro 2020, 19:14 Mám dvě otázky na kandidáty na lídra:

1. Jste pro prodlužování nouzového stavu?

2. Podpořili byste kandidaturu vězněného konopného guru Dušana Dvořáka na prezidenta?

3. Pro @Hana.Hajnova prostě to očísluj 😉

Díky, Kuba
Ahoj,

1. vzhledem k tomu, že vláda si nenechá poradit, nesplnila úkoly zadané sněmovnou, diskriminuje část obyvatelstva, absolutně rezignovala na pozitivní motivaci a vysvětlování, tak ne. Já jsem pro to nezvedl ruku a před Vánoci tomu bude stejně. Deklarovali jsme to i jako celý klub veřejně, že je v prodlužování nouzového stavu nepodpoříme.

2. Zas tak dobře ho neznám jako jeho příběh. Možná by spíš prospělo, kdyby nám prošla legalizace a byl osvobozen amnestií.
Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Jakub.Smid píše: 11 pro 2020, 19:14 Mám dvě otázky na kandidáty na lídra:

1. Jste pro prodlužování nouzového stavu?

2. Podpořili byste kandidaturu vězněného konopného guru Dušana Dvořáka na prezidenta?

3. Pro @Hana.Hajnova prostě to očísluj 😉

Díky, Kuba
Ahoj Kubo.

1. Nejsem. Leda že bych měl firmu se zdravotním materiálem a byl kámoš s Faltynkem nebo jakýmkoli jiným mafiánem. Pak bych, ale asi mel občanství v Monaku a to už by bylo jedno. :)
2. Dušan Dvořák vypadá jako hodně zajímavá osobnost a podle jeho práce, výsledků a zaměření na téma bych jeho kandidaturu podpořil. Koukl jsem na wiki a dávám mu palec nahoru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Vacha za příspěvek:
Jakub.Smid
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Eva.Novakova »

Na něco z toho se možná zeptám na grilovačce, ale tím místem, kde bych ráda viděla vaše odpovědi, je pořád fórum. Pokládám proto pár otazek:

1. Jak si myslíte, že budeme schopni ustát případnou koalici s konzervativním blokem, zejména tváří v tvář ekonomické krizi a škrtům, hlavně v sociální oblasti nebo oblasti adaptace na změny klimatu, které budou pravděpodobně prosazovat?

2. Co jako lídři a poslanci uděláte proto, aby tu bylo při příští nominaci na lídra rovné zastoupení žen?

3. Proč zrovna vy (oproti ostatním)? A to nemyslím směrem k vám a tomu, jak jste úžasní, ale směrem k tomu, čím můžete přispět týmu, celku jako lídr.

4. Vnímáte rizika koalice se STAN vzhledem k soudržnosti strany? Pokud ano, jak byste je řešili?

5. Nový politický projekt měl ambice oslovit i ekonomické Česko B, což se mu soudě podle prvních reakcí spíš nepovede. Jak se to daří nám a můžeme v této oblasti ještě zlepšovat?

6. Jak moc jsme anti-Babiš a jak moc ještě my sami? Co udělat, abychom se do anti-Babiš nezvrhli? Nebo je to podle vás cesta, kterou teď máme jít?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Hana.Hajnova

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1738
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Jakub.Smid píše: 11 pro 2020, 19:14 Mám dvě otázky na kandidáty na lídra:

1. Jste pro prodlužování nouzového stavu?
Ne. Zdá se mi, že čeho je moc, toho je příliš a vláda se tu snaží tak nějak "normalizovat" výjimečný stav.
2. Podpořili byste kandidaturu vězněného konopného guru Dušana Dvořáka na prezidenta?
...
Nevím. Příběh je to zajímavý. Pro mne je důležité člověka zavnímat i tak nějak osobně. Jestli by vůbec měl takovou ambici a jaké by byly motivace. Ohledně kandidatury nevím, jestli by měl šanci na úspěch.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Hana.Hajnova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1738
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 16/2020: Volba lídra do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Eva.Novakova píše: 12 pro 2020, 09:05 Na něco z toho se možná zeptám na grilovačce, ale tím místem, kde bych ráda viděla vaše odpovědi, je pořád fórum. Pokládám proto pár otazek:

1. Jak si myslíte, že budeme schopni ustát případnou koalici s konzervativním blokem, zejména tváří v tvář ekonomické krizi a škrtům, hlavně v sociální oblasti nebo oblasti adaptace na změny klimatu, které budou pravděpodobně prosazovat?
mno ... :mrgreen: Zatím doufám, že bude šance tyhle oblasti od nich odstínit (Olga, Dana, Lukáš)
2. Co jako lídři a poslanci uděláte proto, aby tu bylo při příští nominaci na lídra rovné zastoupení žen?
To se nedá vynutit. Z mojí pozice se tomu dá nebránit, možná motivovat a přemýšlet o narovnávání podmínek. Ale šikovné ženy musí samy chtít jít "do toho". A nemyslím, že jde tolik zrovna o pozice lídra do PSP. Rád bych viděl více žen v exekutivě. Na Vysočině máme dobrý příklad v Hance. OFFTOPICA třeba ředitelování Sdružení Krajina po mně převzala žena a předsedkyni máme nově také ženu :)
3. Proč zrovna vy (oproti ostatním)? A to nemyslím směrem k vám a tomu, jak jste úžasní, ale směrem k tomu, čím můžete přispět týmu, celku jako lídr.
Tohle si s dovolením nechám na později - po grilování. Nechtěl bych to odbýt :).
4. Vnímáte rizika koalice se STAN vzhledem k soudržnosti strany? Pokud ano, jak byste je řešili?
To tedy velmi vnímám. Je potřeba komunikovat a komunikovat. Hledat konsensus. Naslouchat obavám. ... A nevím, jestli se to úplně dobře daří. Každopádně si nemyslím, že bychom měli krátkodobý cíl nadřadit nad dlouhodobý rozvoj Pirátů.
5. Nový politický projekt měl ambice oslovit i ekonomické Česko B, což se mu soudě podle prvních reakcí spíš nepovede. Jak se to daří nám a můžeme v této oblasti ještě zlepšovat?
Zlepšovat se určitě můžeme ve všem :) ... vážně: není to extra moje parketa, ale docela mě mrzí určité "zasouvání" myšlenky základního nepodmíněného příjmu. Je imho potřeba vysvětlovat racio, že to není žádný nový komunismus, a přemýšlet nad možnotmi zavádění.
Myslím si také, že můžeme zlepšit přístup státu třeba k malým dětem a jejich rodičům nebo k samoživitelům - a něco se už daří. Taky trvající silná podmíněnost "školního úspěchu" sociálním původem dítěte je velké zlo - a věřím, že by Piráti přinesli potřebnou změnu.
... Ale netrap mě vlastním oborem :) - u Pirátů jsou určitě povolanější a já se rád nechám nabrífovat, abych nebyl úplná trubka.
6. Jak moc jsme anti-Babiš a jak moc ještě my sami? Co udělat, abychom se do anti-Babiš nezvrhli? Nebo je to podle vás cesta, kterou teď máme jít?
Nemyslím, že jsme anti-Babiš. Byť to tak asi řada voličů vnímá. My jsme anti-korporativisti a anti-malá-domisti :). Babiš je osoba, která představuje úplně jiné pojetí demokracie, svobody i morálky, takže tam nemůže být shoda. Ale náš program tím diktovaný není a myslím, že to tak má zůstat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Hana.Hajnova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“