Zápisy ze setkání KETu IT a Smart City

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Krajske expertni tymy - vedouci

Odpovědět
Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 340
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Zápisy ze setkání KETu IT a Smart City

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

1. setkání KETu IT a Smart City

3. 12. 2020 od 19:00 - 20:45

Přítomni: Zuzana Petrůvová, Hana Vodrážková, Vladimír Vlach, Martin Strnad,Tomáš Lukačina, Albert Macas, Michal Doubek
Hosté: Antonín Budaj, Zuzana Boehmová, David Lux
Omluveni: Josef Banya, Vratislav Filípek
Zapsala: Zuzana Petrůvová

Navrhovaný program:
- představení jednotlivých účastníků a hostů
- budoucí náplň KETu
- nastavení pravidel setkávání
- zvolení vedoucího KETu
- různé

1.) Představení účastníků

2.) Náplň KETu
= podklady pro komisi Pro vědu, výzkum a inovace (Smart Region)
- jako pravidelný bude zařazen bod Informace z komise (Vláďa vždy předem poskytne zápisy, materiály a přípravu)
- sdílení dobré praxe z ostatních měst (popř. z ostatních krajů)
- Datacentrum, jednotná digitální mapa kraje, ...

3.) Nastavení pravidel setkávání
- Vláďa zjistí, jak často se bude daná komise scházet a na základě toho se vytvoří harmonogram (předpokládá se setkání asi jednou za měsíc)

4.) Volba vedoucího KETu
- všemi byl jednohlasně odsouhlasen Martin Strnad, a stává se tak vedoucím KETu IT a Smart City (gratuluji!)

4.) Různé
- Zuzka založí fb skupinu pro všechny účastníky KETu
- Zuzka zařídí přístup všem na úložiště (nejspíš na Mraku), kam se budou ukládat všechny materiály a podklady
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvek:
Vladimir.Vlach
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 340
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Zápisy ze setkání KETu IT a Smart City

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

2. setkání KETu IT a Smart City
PŘÍTOMNÍ:
Vladimír Vlach
David Lux
Zuzana Böhmová (host)
Antonín Budaj
Vratislav Filípek (host)

ZÁPIS PROVEDL: Vratislav Filípek

PROGRAM:
Digitální technická mapa [Vladimír Vlach]
Zpráva z Ústeckého kraje - komise pro vědu, výzkum a inovace (SMART REGION) [Vladimír Vlach]
Datové centrum ÚSK [Vladimír Vlach]
Webové stránky ve správě kraje

SCHŮZE
DIGITÁLNÍ TECHNICKÉ MAPY

VV: Co víme o digitální technické mapě?
ZB: Máme informace od Jirky Jaroše, řeší se vzpoura krajů proti původní zadávačce, je to na dobré cestě, vypadá to, že se priority změní, ale závěr nemáme.
VV: Můžeme pro to něco udělat v ÚsK?
ZB: Máte k tomu nějaké podklady?
VV: Ano.
VV: My jsme centrální zadavatel.
ZB: My to konzultovali s Jirkou Čtyřokým, vaše zadávačka prý vypadá líp než ze Zlínského kraje - míň na ortofotomapy. U Jirky je stav ten, že do těch ofm chce jít. Konzultujeme to s ním a s Bárou Soukupovou, která má na něj dobrý kontakt.
VV: ÚsK je centr. zadavatel sw části. Vedoucí Odboru na kraji řikal, že se vysoutěží komunikační platforma, co si tam kdo doplní je pak věc každého kraje.
ZB: Martina a tebe přidám do mraku, kde mám nahrané dokumenty. Počítám s tíém
VV: Dobře, tohle je asi k digitální technické mapě.

VV: Má někdo něco krom toho, že já mám bod o komisi z kraje?

AB: Jaká je zkušenost s Icukem?
VV: To se bude týkat té mé zprávy.

VV: Já ICUK - SE PŘIZNÁM - jsem ještě před půlrokem neznal, dostanu se k tomu.
AB: Díky, to jsem tě předběhl.

VV: Jen tak na okraj ještě vám řeknu, čemu jsem se věnoval teď v posledních dnech, co se týkalo IT a Smart Regionu - řešil jsem něco - potřeboval jsem najít stará data na Úřední desce týkajícíc se prodeje, komunikoval jsem s panem Jelínkem z kraje. Záměry z prodeje, řekl mi, sice na Úř. kraj. desce jsou (klikací 2018 a míň) a jsou tam tlačítka na zobrazení (vč. historie), k mému překvapení tam ale historické materiály nejsou, prý dle doporučení MV tam nejsou. Já jsem si na základě té informace proklikával 10 největších měst v kraji, ty informace nebyly viditelné veřejně. Týká se to konkrétního prodeje z Mostu.
ZB: Existuje nějaká e-deska, nevím, jak se to přesně jmenuje, ta stahuje info z úředních desek, tam by to mohlo někde být. https://edesky.cz
VV: Pak to proberu s Martinem, až se sejdeme. Úř. desk. určitě není něco, co vysílá signál jasné transparentnosti. Uvidíme, co z toho bude.

SMART REGION

VV: Komise SMART REGION proběhla v lednu, měla 3 body.
Ústav archeologické pam. péče Severních Čech. Řeší to vykopávky a archeologické bádání. Tuhle agendu řeší pam. péče, ale aspoň jsem se něco o této instituci dověděl. Schvalovali jsme jen nějaké materiály, že se za minulý rok dělala nějaká vědecká bádání.
SMART REGION vede Jakub Židek z Ústí nad Labem, má firmu JASNET.CZ. Dále vystoupili úředníci z kraj. úřadu.
www.portabo.cz - portál. Tam má ÚsK představu, že tam budou otevřená data, jde tad yo vodu na jednotlivých tocích (voda.portabo.cz), měly by tam být i jízdní řády, sypače, atd., atd., celé modulární a otevřené, spolupracuje se na tom řešení s pražským Golemiem (atd.), kde ovšem je používána část dříve zakoupeného, ale neotevřeného sw.
Prý jsme v Ústeckém kraji průkopníci, ale nejsou peníze, ta věc se nějaký ten rok vyvíjí. Nevíme, zda to bude na nějaké takové úrovni, jako v té Praze.
Pak jsme řešili plán práce a o co nám půjde na následující půlrok, tím se dostávám k tomu Icuku.

Devatenáctého ledna jsme se rozešli s tím, že nám pan Židek odešle on-line hlasování, kdy bude příště zasedání, a měli bychom se sejít za 14 dní podle toho, oco bude mít nejvíc hlasů. O termínech dalších jedání není jasno.
Pan Židek po nás chtěl, abychom navrhovali, čemu se budeme věnovat. Vzhledem k tomu, že nemáme přehled, co vše se děje a co se vše projednává, tak jsme moc nemohli.
Bude nám představen ten portabo modul a další věci z regionu ohledně SMART CITY. Důležitá instituce je tu ICUK, čeká se, kdy bude mít čas, ředitel ICUKu nám to tam ukáže. Z kraj. zast. vím, že ICUK rozdává asistenční vouchery Ústeckého kraje.
Jestli máte nějaké dotazy k ICUKu, tak mi je dávejte a já nám to zjistím (termíny jsou 16. - 24. 2.).
Plán práce ani datumy tedy zatím přesně nemáme.

AB: Já jsem mluvil s nějakým Kleinem. Ten mě odkázal na Portabo a na Usmartzone. Mají tam nějaké staré údaje, je to úplně nic. Když mi ukázali, co konkrétního ICUK dělá, tak mě odkázali na nějaké lidi, kteří mi neodpovídali. Prý se tam prostě vybavilo za krajské peníze supermoderními kuličkovými křesly a skleněnými stoly, a tam si může někdo pronajmout prostory a dělat tam nějaké konfrerence. Tak to je jediné, co k tomu vím a nevím nic konkrétního. https://www.usmartzone.cz

https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-me ... e--251475/

DATOVÉ CENTRUM

VV: Snad budu moudřejší po návštěvě ICUKu, teď mi to příliš smysl nedává. ICUK by měl být zapojený i do nakoupeného Datového centra. K DC jsem na přelomu roku dostal nějaké materiály z kraje, kde je jednak odhad před nákupem DC (asi 40 nebo 60M), druhak dokument - znalecký posudek, co se oceňovalo na DC, jaké tam zůstaly technologie, co je součástí nákupu, jak se to ohodnotilo cca na 49M a za nějaké takové peníze se to koupilo. Když jsem na to koukal, jsou tam několik let staré technologie, které byly oceněny na 27 milionů. Oba ty dokumenty dám k dispozici, abyste se na ně mohli podívat. To je ještě to DC, na které jsem původně v programu zapomněl.

WEBOVÉ STRÁNKY VE SPRÁVĚ KRAJE

VV: VĚTŠÍ TÉMA: Kraj platí také řadu webových stránek. Např. http://www.15miliard.cz. Stránky jsou optimalizovány pro zobrazení v prohlížeči MS Internet Explorer verze 7. Tento web stojí Ústecký kraj 200 000 Kč ročně (=17K MĚSÍČNĚ). > zjistit u KVK, jestli náhodou na to taky neplatěj.

ZB: Když budete potřebovat support z PSP ČR, neváhejte se ozvat, já kopnu do Ondry Profanta.

Konec Schůze 19:48
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvky (celkem 2):
Vladimir.Vlach, Petr.Rysler
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Odpovědět

Zpět na „IT a smart city“