Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Podporuji nominaci Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

ANO
73
90%
NE
6
7%
ZDRŽUJI SE
2
2%
 
Celkem hlasujících: 81 - Celkem hlasů: 81

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Člen KS Praha
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Michal.Zachar »

Vážené krajské fórum. Po zralé úvaze vám chci navrhnout jako kandidáta na lídra kandidátky KS Praha pro parlamentní volby do PSP v roce 2021 pirátku Olgu Richterovou - https://www.pirati.cz/lide/olga-richterova/.

:arrow: V krátkosti chci zmínit o důvody mého návrhu. V roce 2017 jsme jako strana vstoupili do sněmovny a bylo to velmi překvapivé pro všechny. Pro voliče i pro nás samotné. O to překvapivější bylo to, jak jsme se svým volebním ziskem naložili. Nikterak se nepotvrdili řeči o naší nekompetenci a taktéž o naší zásadovosti. To, když jsme jasně odmítli nabídku do vládni koalice s Babišovou korporací. A stali jsme se nejnepříjemnější opozicí, kterou si která vládní strana, kdy mohla přát. Neulpívali jsme na programu "Antibabiš", ale dokázali jsme racionálně a s nadhledem řešit i nepříjemné věci. To vše díky pracovní kultuře a nasazení, které do sněmovny Piráti přinesli. A že tato kultura nebyla v posledních x letech pro českou kotlinku vůbec typická. Olga Richterová je je toho živoucím dokladem a její práce v resortním týmu "Práce a sociální věci" = https://www.pirati.cz/pripoj-se/prace-socialni-veci/ hovoří za vše. Pokud se s mým návrhem ztotožníte, prosím podpořte jej v anketě hlasováním.

Olga Richterová pro mne osobně prostě představuje symbol právě takového zásadového a mimořádně pracovitého člověka, který má všechny předpoklady vést naši pražskou kandidátku k výraznému volebnímu úspěchu a posílení naší role v PSP.

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1604 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Za mě je to jasná volba. Podporuji nominaci Olgy Richterové.
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1206
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Olgu vnímám jako velice koncenzuální osobu a určitě ji podporuji jako lídra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 4):
Michal.Zachar, Blanka.Charvatova, Jan.Zavadil, Eva.Tylova

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Republikový výbor
Příspěvky: 600
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1161 poděkování

Re: Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Jednoznačně podporuji, nedovedu si představit nikoho lepšího!

Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
Republikový výbor
Zastupitelka v Praze 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Nevidím momentálně nikoho vhodnějšího, než je Olga. Mimo jině i proto, že je velmi lidská a empatická. Můžete být sebepracovitější, ale když vám chybí mentální napojení na lidi okolo vás, tak prostě lídr nebudete. A Olga na nás napojená je. Takže můj hlas má. Jsem ráda, že ji u nás v Praze máme :)

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, rad bych podporil tuto nominaci Olci Richterove na lidryni kandidatky v Praze. Ostatne chtel jsem Olcu navrhnout sam, ale Michal me predbehl. :-)

Olcu Richterovou znam jeste pred tim, nez se pridala k Piratum a od zastupitelovani na Praze 10 obrovsky vyrostla a mam radost, ze muzu pracovat v tymu s ni, Ivanem Bartosem, Mikulasem Ferjencikem a dalsimi podobnymi lidmi. Je podle me dobry napad, aby Olca, ktera je soucasne 1. mistopredsedkyni strany a jeji viditelnou osobnosti, kandidatku vedla. Jsem rad, ze ji budu moci v pripade zvoleni predat lidrovstvi kandidatky. KS Praha tak mimo jine ziska dalsiho cloveka, ktery bude mit diky vedeni kampane neocenitelnou seniorni zkusenost. Take muze vetsi prezentace Olci prinest spetku nove dynamiky do celkoveho vyzneni nasi kampane.

Myslim, ze od roku 2014, od ktereho jsem kandidatky do zastupitelstva ci snemovny v Praze vedl, jsme udelali jako sdruzeni zcela nevidany pokrok, ziskali jsme rekordni vysledek ve volbach do snemovny, mame primatora Prahy a ted nase velka podpora umoznuje vyhrat volby v Praze a mimo jine diky tomu aspirovat na vedeni statu a vymenu premiera Babise. Nase dosavadni pusobeni v Praze byl jednoznacny uspech a mame byt na co hrdi. Taky to bylo tvrde vydrene praci mnoha lidi, bez ktere by se to nikdy nepovedlo a smer byl podlozen vesmes spravnymi rozhodnutimi, za kterymi jsme si sli, i kdyz ne vzdycky vsechny nadchla.

Jak asi vite, pred nekolika mesici jsem avizoval, ze letos uz patrne na lidra kandidovat nebudu. Je to tak a mam radost, ze mam stafetu komu predat. :-) Za nejvetsi uspech totiz nepovazuju, ze se clovek udrzi na nejakem postu, ale ze pomuze, aby se vyprofilovali novi lidri, diky kterym muzeme cile prosazovat s novou, vetsi energii. Toto rozhodnuti mi dalo svobodu, abych se venoval jinym vecem, kde vidim, ze mohu vice pomoci, treba dotahnuti rozdelane prace ve snemovne, vyjednavani se STAN ci priprava programu, ale take svemu soukromemu zivotu vcetne dopsani dizertace, kterou jsem kvuli praci zanedbaval a ted mam posledni sanci ji dodelat.

Know-how uz jsem Olce castecne predal a jsem pripraven ji pomahat podle potreby a byt soucasti tymu, ktery povede. Budu se hlasit na dvojku kandidatky, a pokud budu zvolen, budu se snazit byt ji oporou, protoze vim jak dulezite to pro lidra je mit pevnou oporu, na kterou se muze spolehnout. Hodne veci se nam uz v kampani podarilo odpracovat, takze jsou pripravene zamery na kampan na socialnich sitich a v outdooru, volebni vybor ma harmonogram kampane a predpokladam, ze s roli lidryne by me Olca nahradila i v prazskem volebnim vyboru, proto jsem ji i pozval na jeho pristi jednani.

Preju Olce hodne rozvaznosti, vytrvalosti, rozhodnosti a stesti, ktere jsou potreba, aby se nam spolecna kampan do snemovny podarila.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 763
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Martin.Sterba »

Sám sebe jsem se ptal, jestli bude lepším lídrem Olga nebo Jakub.

Každopádně držím Olze palce, a věřím, že s Jakubem budou dobrá dvojka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvek:
Petr.Daubner

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 306
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Petr.Daubner »

Osobně mám také velkou radost z této nominace a podporuji ji. Ostatně, jak je vidět v anketě, nejsem sám a není divu. Olga je velmi pracovitá a je hodně vidět. Kromě toho, že udělala moře práce, je také velmi empatická a přesně splňuje parametry ideálního lídra, protože umí jednat s lidmi a umí je skvěle motivovat. Právě pro tu její lidskost mi je nejsympatičtější. Je to prostě první dáma strany, a to nejen proto, že je naší první místopředsedkyní, ale tak nějak přirozeně. Pod jejím vedením určitě ve volbách uspějeme a doufejme, že se Olga stane ministryní práce a sociálních věcí. Děkuji také Michalu Zacharovi za nominaci a Jakubu Michálkovi za jeho přístup.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Kalis, Jiri.Belsan, Jan.Zavadil, Blanka.Charvatova, Eva.Tylova, Michal.Zachar
Uživatelský avatar
Dana.Balcarova
Člen KS Praha
Příspěvky: 610
Registrován: 13 pro 2013, 12:34
Profese: poslankyně PSP ČR
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 807 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Dana.Balcarova »

Olgu podporuji na jedničku všema deseti. Olga je politická hvězda a ideální člověk na pozici lídra. Neustále mě překvapuje svým nasazením, odpovědností, systematičností, prosociálním cítěním i přátelstvím.

Také podpořím Jakuba na dvojku, respekt s jakou noblesou Olze předal štafetu a taky náročný a vyčerpávající úkol.

A když už jsme u toho, já se vidím na trojku. Ráda bych Olze a Jakubovi, a nejen nim, pomohla vést pražskou kampaň, která bude nejvíc vidět a bude nesmírně důležitá pro celkový výsledek voleb
Jen v takové společnosti se bude dobře dařit, ve které lidé sázejí stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu už nebudou odpočívat
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 746
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 716 poděkování
Dostal poděkování: 2044 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Olgy Richterové na lídra kandidátky KS Praha pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Olga.Richterova »

Děkuju velmi za nominaci a vřelá slova od předchozích diskutujících. Zejména si vážím Jakubova příspěvku a myslím, že bychom mohli být dost dobrý tandem. Celkově je pro mě velkou radostí, kam v posledních měsících jako Piráti směřujeme: k velké profesionalitě (sleduju znatelný nárůst kvality na mnoha úrovních), osobní zodpovědnosti (dané jistě i velkým podílem lidí v koalicích), a efektivnějšímu propojení a fungování uvnitř nás jako hejnovité organizace.

Jsou to všechno oblasti, o něž usiluju i u sebe osobně, a které budou velmi důležité pro náš výsledek ve volbách. Jako strana aspirující na vítězství (pokud se nám podaří vyjednat koalici se STAN, což si přeju) považuju za klíčové být lídry nejen ve vizích, ale i v konkrétních řešeních. I proto považuju za důležité, abychom dokázali přehledně shrnout své výsledky. Za sebe je vidím následovně:

1) v oblasti dlouhodobé programové práce je to vybudování resortního týmu Práce a sociální věci a několika jeho podtýmů (pracovních skupin řešících užší oblasti, např. pracovní právo nebo OSPOD), jakož i systematické možnosti pro zapojení lidí z krajů (přes půlroční setkání i s KETy). Online konference, na kterých o sobotách řešíme program i v době COVIDu, mě utvrzují v tom, že v případném ministerském angažmá se rozhodně budu mít o koho opřít. Stejně tak funguje i vzájemná podpora nových krajských a "dvouletých" komunálních radních pro sociální oblast. Velkou oporou mi je moje asistentka Zuzana Freitas, a řada skvělých dobrovolníků - expertů.

2) v oblasti konkrétních výsledků sněmovní práce je to zejména prosazení zvýšeného limitu u rodičovské (na 10tis. Kč místo 7600,-) nebo menší návrhy týkající se lidí se zdravotním postižením anebo v nouzi. Skvělý je web www.socialnisystem.cz, ten opět dotáhl k dokonalosti můj tým a já byla spíš "ideová matka" a koordinovala jsem jeho tvorbu. (Mimochodem, díky tomu, že mám dvě malé děti, je nevyhnutelné, že musím hodně delegovat a vyhodnocovat priority, ale taky spoustu věcí brát z velkého nadhledu, říkám tomu "z perspektivy věčnosti".) Pozornosti se dostává i mým interpelacím (přehled zde) a souhrnné mediální výsledky naleznete v měsíčně aktualizovaném přehledu.

3) dotáhla jsem svůj nápad na knihu nikoli o snech, ale o skutečných výsledcích Pirátů, a vzniklo Česko insPirativní. Knížka dala příležitost prezentovat naši společnou práci v její šíři a rozmanitosti (velkým tahounem byl i hlavní editor Jan Vrobel, a aktivně pomohla řada dalších, za což jim patří dík). Velká výzva byla udělat texty a témata dostatečně čtivá a přitom nevynechat lidi, kteří se včas přihlásili a chtěli ukázat svůj přínos. Považuju za malý zázrak, že jsme ji zvládli dodat do krajské kampaně, a budu ji letos hrdě dávat pod stromeček většině kamarádů a rodiny (ano, reklamní vsuvka, jde to snadno na dary.pirati.cz).

4) dosáhla jsem osobně značné expertízy v oblasti, kterou jsem ani nestudovala (jsem tlumočnice, překladatelka a doktorát mám z korpusové lingvistiky) a ani jsem si ji příliš svobodně nevybrala :-). Možná to některé z vás překvapí, ale "sociál" na mě zbyl v tabulce, kde jsme si rozdělovali výbory a gesce po zvolení do sněmovny, a já se k ní dostala později večer (měla jsem tehdy pětiměsíční mimino, tak to byl dost fičák). A protože jsem se do toho pustila naplno, tak se výsledky dostavily.

Co z toho plyne?

Se stejnou vervou se chystám i na tuhle kampaň. Bude to znamenat, že budu do práce a oblasti působnosti kecat ještě víc lidem než teď (ano, to je ta negativní průvodní vlastnost mého entuziasmu), ale že si do toho úplně stejně nechám kecat i já sama. Těším se na všechno, co přijde, a budu - s hrdostí na všechno, co jsme zatím společně dokázali - v čele našeho týmu, pokud mě zvolíte vést naši pražskou pirátskou partu k vítězství!

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“