Antonín Budaj

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Antonin.Budaj
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Úředník
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Antonín Budaj

Příspěvek od Antonin.Budaj »

Dobrý den a Ahoj,
jmenuji se Antonín Budaj, bydlím a pracuji ve městě Bílina, jsem 50 let stár, ženatý a 2 děti.
Poslední cca 3 roky pracuji na zdejším městském úřadu na živnostenském odboru. Před tím jsem skoro celý pracovní život pracoval v soukromé velkobchodní společnosti. Mezi mé koníčky patří hlavně cestování a poznávání jak v Čechách tak i v zahraničí. V loňském roce jsem si splnil jeden ze snů a s partou kamarádů jsme navštívili Kambodžu.
Vím, že pokud chcete něco změnit, nebo udělat, tak nestačí povídat nebo ještě horší jen kritizovat. A Piráti, které už delší dobu sleduji, mi svým programem, ale hlavně nadšením, důsledností, pečlivostí a celým přístupem k řešeným otázkám "sedí". Vím, že republiková politika je úplně něco jiného než polika regionální, ale věřím, že většina se dá přenést i sem.
Pirátům mohu nabídnout dřívější zkušennosti z obchodu. Při zaměstnání jsem vystudoval Bc. sociální pedagog, pomáhal se zakládáním chráněných dílen s pomocí znevýhodněným skupinám osob. Ze současného pracovního zařazení mohu nabídnout zkušenost s fungováním/nefungováním státního aparátu, zaváděním změn, elektronizací apod.
Zaregistrovaným příznivcem Pirátů jsem od října 2018, zůčastnil jsem se již několika krajských schůzí, nabídl pomoc při distribuci volebních letáků, nabídl prostor k umístění banerů, sdílím na FB Pirátské příspěvky (né všechny :) )
Podepsanou a vyplněnou přihlášku jsem také již dříve odevzdal, ale k mému představení na foru dochází až dnes ;) .

Děkuji a přeji fajn dny.
Tonda Budaj
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Budaj za příspěvky (celkem 6):
Jan.Bartonicek, Michaela.Schwarzova, Zuzana.Petruvova, Petr.Rysler, Martin.Sobek, Lukas.Rysavy

Místopředseda krajského sdružení Ústeckého kraje.

Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Profese: student práva
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Antonín Budaj

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj,

ještě jednou tě mezí námi vítám a moc díky za tvé představení i zde na fóru.

Jak už jsem ti psala v soukromé konverzaci, tak tvou přihlášku mám u sebe. Dal mi ji Vašek s tím, že si nebyl jistý, zda chceš pokračovat v procesu přijímání za člena. Jsem ráda, že ses rozhodl posílit naše řady a chceš nám také pomáhat v nadcházející volební kampani.

Psal jsi, že jsi z Bíliny. Nyní nám vzniká MS Teplice. Určitě bude fajn, pakliže se zkontaktuješ s některým ze zakládajících členů a popřípadě se domluvíte na nějakém tvém dalším zapojení. V systému Nalodění již přihlášený jsi, moc děkuji za nabízenou pomoc a za sdílení tvých dovedností.

A v neposlední řadě bude skvělé, pokud se přijdeš podívat osobně na krajskou schůzi, aby tě mohlo poznat i nynější předsednictvo. Termín zatím nemáme vybraný, ale dám ti vědět. Také prosím sleduj fórum Ústeckého kraje, kde nalezneš vše, o čem se mluví a kde se právě plánují různá setkání a schůze.

Moc díky a přeji krásný týden!
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Zuzana.Petruvova

Ahoj Tondo,

moc díky za všechnu tvou aktivitu v průběhu kampaně a za účast na nejrůznějších akcích (celé tvé skvělé rodině) a na schůzích. Jelikož i další zasedání krajského fóra se skoro určitě bude konat online, dovoluji si ti níže napsat několik otázek, které nám umožní tě lépe poznat. Moc poprosím o odpovědi, pokud nám nebude něco zcela jasné, tak se pak doptáme.

1. Proč se chceš přidat právě k Pirátům?
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost?
3. Co si myslíš o imigraci?
4. Jaký je tvůj názor na referendum?
5. Co považuješ za největší současné problémy České republiky?
6. Jaká oblast působnosti politiky tě nejvíc zajímá a proč? Místní, regionální, celostátní?
7. Jakými hlavními principy a zásadami by se podle tebe měl politik řídit?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

Děkuji ti.
Zuzka
+420 778 402 477
Antonin.Budaj
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Úředník
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antonin.Budaj »

Ahoj všem,
děkuji Zuzce za zaslání otázek které byly zmiňovány při poslední on-line schůzi KS. Jen poznámka k tomu jak mi Zuzka píše poděkování. Trochu jsem z toho i v mém věku zjihl. Naopak jsem to málo mé pomoci bral jako samozřejmost a možnost potkat se s novými a (zatím :-)) fajn lidmi. Ale k otázkám..
Ještě jednu věc předem..omlouvám se za délku odpovědí, ale Já když něco píšu, tak mám potřebu to vysvětlit na všechny možné i nemožné způsoby aby to podle mého nározu bylo přesné, no a výsledek bývá přesně opačný - že se v tom nikdo nevyzná :shock: No a navíc se mohu i pokusit o odlehčení u některého tématu, kterého bych při grilování face to face díky nervozitě nebyl schopen a ani by to nešlo.
1. Proč Piráti. Protože možná naivně chci stále věřit tomu, že politiku lze dělat otevřeně, bezkorupčně a na základě odborných podkladů. Protože za nimi není pro mne nepřijatelná minulost, nebo pro mne nepřijatelní představitelé.
2. Moje politická minulost. Před asi 15ti lety jsem byl cca 2 roky členem ČSSD. A asi jediný můj aktivismus historický je účast na ekologických protestech v Teplicích před listopadem 1989. Aktivismus současný je, že jsem před týdnem vstoupil do odborů, které vedení úřadu(můj zaměstnavatel) chtělo a chce všemi prostředky(včetně nátlaku až vyhrožování) rozpustit, takže jsem hned na black listu.
3. Imigrace. Jednoznačně pomoci těm co potřebují. Poskytnutí ubytování, stravy, ošacení, lékařské péče. Ale důsledná kontrola toho kdo přichází, kontrola pohybu po území státu a případných kontaktů. Důsledné a bezpodmínečné dodržování našich zákonů, pravidel a zvyklostí. A po vyřešení nepříznivé situace v domovské oblasti transport zpět.
4. Referendum. ...to budete mít teď se mnou fakt kompilované :D , protože se to musím pokusit vysvětlit.
Jsem v současné chvíli v České republice pro referenda na lokální-komunální úrovni(chceme další obchod v obci?...), ale na celorepublikové úrovni zatím pro referenda nejsem.
Proč 1. Otázka do referenda musí být položena jednoznačně. Tato jednoznačnost ale bohužel v ČR neskutečně hrubě a nesmiřitelně rozdělí společnost. Podívejme se že stačí volba prezidenta. A zeptejte se pak v referendu výše uvedenou migrace...setrvání v EU a NATO...nebo co je důležitější lidská práva nebo ekonomika(Čína)....
Proč 2. Češi většinově nejsou zatím bohužel schopni (nebo nechtějí) si věci ověřovat, sehnat si relevantí informace, jsme většinově nedobře ovlivňováni médii "Vždyť to přece říkali v TV, nebo psali na internetu" - hrůza!! Že ta média jsou soukromá, že píší na zadání...nedomýšlíme.
Proč 3. Máme svobodně zvolené zástupce a ti mají prostředky, čas a povinnost si relevantí informace získat a na jejich zakladě se rozhodnout a hlasovat. ALE!!! zároveň jsem pro uzákonění ODVOLATELNOSTI volených zástupců.
Nejsme v oblati referenda na úrovni Švýcarska, zatím, bohužel.
5. Největší problém ČR. To je podle mého názoru výše popsaná rozdělená společnost. Vyhrocení každé sledované situace. Bezmezné prosazování svých zájmů a názorů. Neochota (nebo neschopnost) dohody a kompromisu přijatelného pro všechny.
6. Politický zájem. Nejsem republikově apolický - ikdyž jsem si to už několikrát říkal, ale nedá mi to, takže republiková témata politiky sleduji a utvářím si i názor. Ale mé ambice jsou na komunální úrovni. Chtěl bych svými silami pomoci zlepšovat situaci v rodném městě a namyšleně se snažit o to "aby po mně něco dobrého zůstalo". Ale i na té komunální úrovni jsou témata - vyloučené lokality, sociální dávky, obchvat, zaměstnanost...které lokální politik vyřešit nemůže a potřebuje republikový dosah. No a nakonec Piráty jsem také nejdříve začal vnímat a sledovat celorepublikově a až poté jsem se dopracoval na kraj ;).
7. Principy politika. Tady asi budu stručný. Masarykovo "Nebát se a nekrást" je vševystihující. Možná s doplněním že nebát se, vnímám ve všech významech - nebát se konfrontace argumentů, nebát se stát za svým názorem, nebát se o budoucnost....nejen o život, o děti..
8. Hranice svobody projevu. V ideální společnosti bych řekl, že ať si každý říká co chce a následky ať nese až za své činy. Bohuž v ideální společnosti nejsme. Teď a tady v anonymním davu hučícím o ukamenování se vždy najde idiot co ten kámen hodí. Já vidím v položené otázce mých hranic zároveň i odpověď = v rozumném omezení. Tam kde budou porušována práva a svobody někoho jiného. Jasně a můžeme se dál ptát..a kde bys nastavil ta práva :D

Uff, doufám že jsem vás neunudil a odpověděl na vše co jste chtěli vědět o mých názorech. Pokud ne, rád doplním, doodpovím.
Děkuji za váš čas a přeji krásný víkend.
Tonda

P.S. Píšu se jako Tonda protože od malička se mi Antonín nelíbil (ikdyž byl svatý) a navíc při naší online komunikaci je na obrazovce monogram...no a AB je v posledních letech fakt hodně blbě.
T.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Budaj za příspěvky (celkem 6):
Jakub.Pribyl, Katerina.Stojanova, Jan.Bartonicek, Lukas.Rysavy, Michaela.Schwarzova, Zuzana.Petruvova

Místopředseda krajského sdružení Ústeckého kraje.

Zuzana.Petruvova

Ahoj Tondo,

moc děkuji za odpovědi. Jak jsme již domluveni, na další krajské schůzi bude jistě prostor pro dotazy od členů a předsednictva. Poprosím tě jen, zda bys mohl mít k dispozici funkční webkameru. O termínu schůze tě budu včas informovat.

Zuzka
+420 778 402 477
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“