Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Ahoj,

Jmenuji se Jarmil Halamíček, je mi 47, rodem z Valašska, žijící leckde, teď převážně v Praze. Jsem členem Technického odboru, příznivcem ca dvaapůl roku; a i když mi v tomto statutu bylo dobře, rád bych se nyní posunul dál ku členství. Proč?

Jsem idealista a jde mi o to, zanechat svým dětem svět lepší, než jsem ho dostal od rodičů.
Zároveň jako technik vím, že dlouhodobě se vždy prosadí dobré nastavení procesů, zatímco konkrétní kauzy - pěna dní - rychle vyšumí.
Masaryk říkal, že státy se udržují těmi ideály, kterými vznikly. Analogicky (příkladů máme plný parlament) to platí pro politické strany.

Piráti mají ohromnou výhodu v obém: procesech usnadňujících probublávání "těch správných lidí" nahoru, i v ideálech: nikoliv nahrabat si do kapsy, ale opravit svět.
Taky už nashromáždili velkou sumu znalostí fungování státu a hodně lidí jede velmi profesionálně projektový přístup: takže se věci opravdu realizují.
V kombinaci toho všeho - a v harmonickém Pirátském soužití různých názorů ;) - je ohromný potenciál: a pokud to správně uchopíme a nepokazíme se, budeme přitahovat stále větší část rodící se občanské společnosti.

Zároveň procházíme velkou krizí růstu: nevíme co s dobrovolníky, z kontrolorů se vesměs stali kontrolovaní, děláme milion malých věcí a zapomínáme na Paretův princip, jako každá mocenská struktura přitahujeme ojedinělé, ale nebezpečné Budulínky domnívající se, že jim s funkcí začne ze zadku svítit slunce, etc etc.

No a těmhle věcem chci zkrátka pomoct růst, proto členství. Tedy těm prvním samozřejmě. RegP je fajn vynález, leč na některé záležitosti se může jen dívat.

Co jsem dosud dělal: takové drobné drbky: razítkoval letáky v PiCe, nosil židle pro Eurokampaň, občas přednášel pro PPU, přispěl pár analýzami pro Strategy team, na kolenou (zbytečně) prosil, ať se konečně zavede pořádný CRM, trolil předsednictvo, programoval (většinu času) Nalodění a jiné drobnosti v technickém odboru, byl drzý na zastupitele.
Nejvíc mě ale baví propojovat lidi, hledat a odstraňovat zádrhely v procesech, promazávat kolečka: mé programátorské já drásá, když se dělají věci duplicitně, případně rovnou zbytečně.

I z toho důvodu žádám raději o členství v KS a ne konkrétní městské části; stejně kvůli práci komunikuji s lidmi napříč republikou.
Profil zde. No a pokud jsou dotazy, těším se. Ono obecně se nováčci grilují dost povrchně, takže bych uvítal spíš nepříjemné dotazy na postoj v nějaké kontroverzní věci, než jestli si dokážu vygooglit program :)

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dobré ráno,
chceš otázky, tumáš! Jinak jsem rád, že vstupuješ. ;)

a) Tvůj postoj k možné koalici Pir STAN?
b) Tvůj názor na kauzy Assange a Snowden?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jarmil.Halamicek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 292
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1060 poděkování
Dostal poděkování: 434 poděkování

Re: Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Příspěvek od Simona.Mikusova »

No tak to je skvělá zpráva, zní to jako jasný plán🙂dík, Jarmile. V Praze je navíc pár věcí v šuplíku, kdyby ses vážně nudil🙂
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Mikusova za příspěvek:
Jarmil.Halamicek
Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Dalibor.Zahora píše: 22 lis 2020, 08:09 Dobré ráno,
chceš otázky, tumáš! Jinak jsem rád, že vstupuješ. ;)

a) Tvůj postoj k možné koalici Pir STAN?
b) Tvůj názor na kauzy Assange a Snowden?
Psal jsem "nepříjemné otázky", ne dělostřelbu :) Ale díky za ni

a) Budou-li mít Piráti možnost vyeliminovat potenciální kontroverzní kandidáty ze strany STAN, např. vetem (navrhoval jsem taky povinné grilování, což se neujalo), hlasoval bych pro koalici. Myslím že naši vyjednavači mají dost silnou pozici něco takového žádat. Pokud tam takový mechanismus nebude, byl by to imo bianco šek a riziko, že vytáhneme někoho opravdu nedobrého, což by nás (a obecně snahy o nápravu Agrofertismu v republice) dlouhodobě poškodilo víc, a byl bych proti.

poznámka 1: nelíbí se mi ani trochu způsob, jakým bylo CF "vylajkýskováno" do téhle pozice. Ale je to holt teď binární rozhodnutí a umění možného.
poznámka 2: beru to v tomto kontextu: ČR má na krku Covid, nastupující ekonomickou krizi neznámého rozsahu a k tomu pana Babiše jako bonus. To je jak plavat se šutrem na krku. Pokud zmíněného džentlmena urychleně neodstavíme od státního cecíku, budeme se na tu jízdu dolů leda tak dívat.
poznámka 3: dostaneme-li se do vlády, bude to za trest a preference půjdou dolů, možná dramaticky. Taky bude tlak na rychlá exekutivní rozhodnutí velkého dosahu, a Pirátské mechanismy na to nejsou nastaveny. Pár jedinců bude mít tendenci vládnout a neohlížet se. Čili po případném schválení koalice bychom měli urychleně pracovat na "vertikalizaci" - aby informace a feedback dobře proudily a byly slyšeny, aby bylo vidět co kdo kde kutí, aby se exekutivci mohli radit s CF efektivně a rychle. I kdyby vláda nevyšla, stejně to potřebujeme v krajích a Praze. Kampaň bude důležitá pro nejbližší volby, ale tohle pro ty následující.

b) Nemám splněno deminimum, je to spletité. Ale anžto je to otázka na hodnoty, slibuji že načtu a odpovím. Dej mi čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil.Halamicek za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Nepejchalova, Jan.Zavadil, Martin.Elias, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Libor.Adamek

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2824
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Jé, tvoje žádost o členství je pro mě nejlepší zpráva dne. Jsem moc rád, že jsme tě neodradili. Moc si tě a tvojí práce vážím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 3):
Jarmil.Halamicek, Martin.Elias, Jan.Hamal.Dvorak

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Příspěvek od Martin.Stanek »

To mě moc těší Jarmile! Kdybys potřeboval nějak pomoct s přechodem mezi členy, neváhej se ozvat :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 2):
Jarmil.Halamicek, Jan.Hamal.Dvorak
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Ahoj!

Jsem rád, žes do toho konečně praštil. "Šťourů" je třeba 😁✌️

Mám pár otázek, týkající se Tvých názorů a preferencí :)

1) Kde a v čem spatřuješ současný největší problém Pirátů jako celku a následně pražského KS?

2) Jak by se ten problém či problémy viz bod 1 měly řešit?

3) Existuje nějaká část našeho programu nebo obecně komunikovaných priorit a cílů, se kterými nesouhlasíš, které by jsi prosazovat nechtěl a proč?

Díky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvek:
Jarmil.Halamicek
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Příspěvek od Petr.Vileta »

Poslechnou, voni jeden Jarmil, ale že jim to trvalo, to byla doba, kde se flákali? :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Jan.Zavadil, Libor.Adamek, Jarmil.Halamicek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Jan.Zavadil píše: 22 lis 2020, 11:22 Ahoj!

Jsem rád, žes do toho konečně praštil. "Šťourů" je třeba 😁✌️

Mám pár otázek, týkající se Tvých názorů a preferencí :)

1) Kde a v čem spatřuješ současný největší problém Pirátů jako celku a následně pražského KS?

2) Jak by se ten problém či problémy viz bod 1 měly řešit?

3) Existuje nějaká část našeho programu nebo obecně komunikovaných priorit a cílů, se kterými nesouhlasíš, které by jsi prosazovat nechtěl a proč?

Díky!
No pěkně děkuji ;)

1+2) Ou jé, tohle by bylo na dlouho. Je tu samozřejmě tisíc malých bugů, které mne občas pěkně vytáčejí, jaks zjevně postřehl :) Ale Pirátské mechanismy to vesměs zvládají a taková ta trpělivá práce šťourů a opravovatelů usnesení a pravidel funguje. Nicméně, vydestilováno:

Threats: Největší ohrožení vidím v tom, že si nějaký náš krajský pan Rath vybuduje svůj pašalík, a my se o tom dozvíme až z titulky Blesku. Nemám lepší řešení než trpělivě vymáhat ta, která existují: transparence, informační toky, 106ky klidně na vlastní zastupitele... však to znáš. Dělám třeba teď na trafikách, kdy by dotyční mohli evidovat své příjmy od státu, to bude taky malý krok tímto směrem.

Weaks: Kořeny většiny problémů jsou ale (sry za brutální zjednodušení) asi tak dva:
a) nezvládáme škálování (tedy zapojení nováčků) - hlásí se jich dost, přitom strana personálně stagnuje, panuje kultura přetížení a viditelní jsou až na výjimky pořád titíž lidé. Bez personálního růstu neuděláš nic. Na tohle je prostě třeba vyčlenit pevné procento času a zdrojů úplně (!) u všech, pány a dámami ze sněmovny počínaje, a nenechat to jen na Koksech.
b) děláme toho moc, a ne všechno má význam. Tohle je známý problém: o vyhoření se loni na fóru napsalo půl gigabajtu. Je na dlouho, protože musíš změnit kulturu: pokaždé se ptát, jestli to co děláš, bude mít význam i za pět let. A mít koule ignorovat "naléhavosti", které ten význam nemají. A ačkoliv nemám rád univerzální kladívka na všechny problémy, tady se nabízí hned dvě: minimalismus a Paretovo pravidlo.

3) Na programech mi obecně vadí spíš to co v nich není. Mají hezký pravopis, respektují Pirátské principy a všecko, ale .. no .. nenadchnou. Jsou podstatou opoziční, reaktivní, kontrolní, není tam vize: jaké město / kraj / stát budeme za 20 let mít. Čest výjimkám. Míříme příliš nízko.
V ideálním světě bych si přestavoval, že politici budou přinášet šílené/geniální nápady, KETy, fórum a přizvaní odborníci je rozcupují a pak v lepším stavu složí dohromady, a z těchto cílů a dlouhodbých vizí pak budou programy vycházet. To nemám ze sebe, už Margaret Thatcher říkala, že politický program musí vycházet ze 2-3 jasných vizí, a zbytek je jen omáčka.
Přitom Pirátská strana se svým fórem a vším je pro tohle tvarování budoucnosti ideálním místem, přitom nápadů je kam se podíváš:

- Mohl by Jižák, potažmo Praha být nikoliv slepencem hnusných povrchů, potagovaných zdí a těžké dopravy, ale zeleným parkovým městem s jasnou urbanistickou koncepcí, kompletně postupným pro pěší/běžce/cyklisty?
- Mohlo by Česko, potažmo Praha místo pubertálního přístupu k EU (chceme kapesné, ale koš vynášet nebudeme) usilovat o to být hlavním městem sjednocené Evropy? Geograficky to smysl dává.
- Mohlo by Česko, místo toho aby žití v mobilheimech bylo na hranici legality, být naopak legislativou apod první volbou pro off-grid people, ekofarmáře a podobné lidičky?

Víš, tahle sorta nápadů jsou věci, kterým se naysayers s gustem vysmějí. Stejně jako letadlům těžším než vzduch nebo počítačům. Proto asi o nich žádný politik při smyslech nahlas nemluví. Ale politický trh s vizemi je zvláštní: existuje obrovská poptávka a nulová nabídka. Tak by stálo za to nad tím trochu pouvažovat, zda si tu nenecháváme ujít příležitost.

Jsem se zase rozkecal... sorry :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil.Halamicek za příspěvky (celkem 6):
Martin.Stanek, Jan.Zavadil, Simona.Mikusova, Jan.Mejsnar, Michal.Stepanik, Jan.Hamal.Dvorak

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarmil Halamíček - zájemce o členství

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Petr.Vileta píše: 22 lis 2020, 12:34 Poslechnou, voni jeden Jarmil, ale že jim to trvalo, to byla doba, kde se flákali? :D
Voni pan Vileta, sem musel nejprve přesvědčit ženu. To jistě jako ženáč pochopěj. Podařilo se až předevčírem za pomoci půl flašky vína ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil.Halamicek za příspěvky (celkem 4):
Jan.Hora, Petr.Vileta, Jan.Zavadil, Jiri.Belsan

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“