Obsazení komisí RJmK

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Eva.Havlova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 164
Registrován: 06 lis 2017, 10:50
Profese: majitelka kosmetického salónu
Dal poděkování: 429 poděkování
Dostal poděkování: 191 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Eva.Havlova »

Lukas.Dolezal píše: 14 říj 2020, 16:13
Eva.Havlova píše: 13 říj 2020, 16:48 Zastupitelský klub vybere vhodné uchazeče v součinnosti s KETy daných oblastí.
Ahoj Evi,
výběr bude probíhat hlasováním všech deseti zastupitelů a zastupitelek? Díky.
Ano, o obsazení rozhoduje zastupitelský klub, tj. všichni naši zastupitelé a zastupitelky :-).
Martina.Stastna
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 84
Registrován: 04 čer 2019, 13:21
Profese: ekonom
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Martina.Stastna »

Ahoj,

ráda bych se touto cestou přihlásila o nominaci do komise organizační a legislativní.

Již jsem téměř dva roky členkou komise Legislativně organizační Rady města Brna. Mám vystudovanou veřejnou ekonomiku a správu na ESF MU a také právní specializaci - trestní a správní právo na PF MU. V profesním životě se, kromě práce pro piráty, věnuji financím, ekonomii a účetnictví. Jsem také členkou KETu Finance a hospodářství.
Považuji za přínosné, že bych svoje zkušenosti s fungováním komise legislativně organizační Rady města Brna mohla uplatnit i na krajské úrovní.
Uživatelský avatar
Lukas.Mamula
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2016, 20:10
Profese: programátor, analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Lukas.Mamula »

Ahoj
Hlásím se jako náhradník,pokud nenajdete vhodného kandidáta, na pozici člena komise IT a e-government. Nabízím 4 letou prokazatelnou praxi jako software developer. IT jsem začal studovat na střední průmyslové škole a studium jsem zakončil magisterskym titulem v roce 2013. Mam CCNA certifikaci. Současně působím jako zastupitel na MMB a člen komise ŽP a kontrolního výboru, což by možná mohlo predikovat částečnou zkušenost v procesech v rámci poradních orgánů rady.
Díky a snad se vám podaří najít kvalitního člověka.
"Nemyslím si, že existuje větší vzrušení než to, které inovátor zažívá, když univtř cítí nějaký výtvor mysli, který povede k úspěchu… Díky těmto emocím muž zapomene na jídlo, spánek, přátele, lásku, všechno" Nikola Tesla

Lukáš Mamula
zastupitel města Brna
Uživatelský avatar
Marek.Fiser
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 116
Registrován: 12 črc 2012, 12:55
Profese: Obchodní zástupce v IT
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Marek.Fiser »

Ahoj,

jsem k dispozici pro komisi Cestovního ruchu, marketingu a meziregionálních vztahů. Je to gesce, která se prolíná s mojí gescí kultury v Brně, kde mj. spoluřídím TIC. Usiluji o koncepčnější spolupráci mezi TIC a Centrálou cestovního ruchu JMK a snažil bych se postupně transformovat Moravia Convention Bureau do něčeho, co by se dokázalo (po nějaké počáteční investici) uživit samo. Uvidíme koho do této komise nominují ostatní, ale domnívám se, že právě zde by se mohla zrodit platforma, která by to celé dokázala posunout vpřed.

Hezký víkend všem.

Mara

Člen MS Brno, marek.fiser@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Lukas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 27
Registrován: 03 úno 2019, 23:48
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Marek.Lukas »

Čau,

jako garant programové části "životní prostředí" bych se rád přihlásil do komise Životní prostředí a zemědělství. Alespoň takto bych se rád podílel na práci, kterou jsem před volbami do ZJMK započal.
V případě potřeby se také hlásím do komise Cestovní ruch, meziregionální vztahy a marketing. V minulém volebním období jsem byl členem předchůdce této komise tzv. KMV
marek.lukas@pirati.cz
+420 731 481 351
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2345
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3993 poděkování
Dostal poděkování: 3015 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Marek.Lukas píše: 17 říj 2020, 17:28 V případě potřeby se také hlásím do komise Cestovní ruch, meziregionální vztahy a marketing. V minulém volebním období jsem byl členem předchůdce této komise tzv. KMV
Co znamená v případě potřeby?

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Brodzak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 78
Registrován: 03 čer 2018, 09:49
Profese: Software engineer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Jan.Brodzak »

Ahoj pirátky a piráti,

chtěl bych se ucházet o právě jednu z komisí „Investiční a majetková“ nebo „Kulturní a památková péče“.

Co se týče mé kvalifikace, mám vystudováno IT na FIT-VUT. V magisterském studiu jsem měl zaměření na management v IT a mám tedy rovněž ekonomické znalosti. Celý aktivní život se pohybuji v IT, které je také mým koníčkem, dále se zajímám o finance, ekonomii a nemovitosti. Jsem technický a systematický člověk, který se rozhoduje na základě faktů.

V MČ Brno-střed působím v dislokační komisi a aktivně se zajímám o dění v bytové komisi, proto bych rád působil v komisi Investiční a majetkové, která má podobné zaměření.

Po nastudování náplně jednotlivých komisí mě velmi zaujala komise „Kulturní a památková péče“. Z názvu komise nemusí být úplně patrné, co se v této komisi řeší. Komise je však velmi ekonomicky zaměřená, projednávají se zde dotace, investice, platy a další finanční záležitosti příspěvkových organizacích, což je aktivita, kterou ovládám a mám na ní kvalifikaci.

V komisi bych se snažil prosazovat transparentnost, rozhodování se na základě podkladů a boj s klientelismem. Jako „iťák“ bych hledat prostor pro digitalizaci.

Díky za přečtení.
Uživatelský avatar
Marek.Lukas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 27
Registrován: 03 úno 2019, 23:48
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Marek.Lukas »

Lukas.Dolezal píše: 17 říj 2020, 19:18
Marek.Lukas píše: 17 říj 2020, 17:28 V případě potřeby se také hlásím do komise Cestovní ruch, meziregionální vztahy a marketing. V minulém volebním období jsem byl členem předchůdce této komise tzv. KMV
Co znamená v případě potřeby?
Nedostatek kvalifikovaných zájemců. V této komisi jsou dvě pozice a jedna z nich je předseda.
marek.lukas@pirati.cz
+420 731 481 351
Uživatelský avatar
Marek.Lahoda
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 256
Registrován: 21 dub 2018, 09:35
Profese: Geograf, datový analytik, zastupitel
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Marek.Lahoda »

Ahoj,

v případě potřeby jsem k dispozici do Komise dopravní a územního plánování.

Kvalifikace: Mgr. v oboru Geografie, dlouhodobý zájem o toto téma, 2 roky místopředseda KD RMB a aktivní účast na jednáních na OD MMB, 7 let člen Brno na kole, nově garant JM KET Doprava.

Vnímám, že na kraji je spousta důležitých témat k řešení, které se dotýkají i Brna (krajské silnice). Raději bych se ale zaměřil na své rodné Brno a protože už se tu přede mnou přihlásili dva kvalitní zájemci, práci na kraji rád přenechám jim. S Adamem mám jen ty nejlepší zkušenosti z KD RMB a se Zbyňkem jsme v kontaktu v rámci KETu.

Pěkný den z karantény,
Marek

Statutární město Brno: zastupitel města Brna, předseda Komise BESIP, člen Finančního výboru a Komise dopravní
Piráti: předseda KS JMK, garant RT Doprava pro oblast městské mobility, poradce ministra dopravy pro oblast městské a aktivní mobility a BESIP

tel: +420 732 732 490
mail: marek.lahoda@pirati.cz

"Where there is a will, there is a cycleway."

Uživatelský avatar
Petr.Vlasak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 130
Registrován: 28 úno 2018, 18:04
Profese: Místostarosta Břeclavi
Bydliště: Břeclav
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 179 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Petr.Vlasak »

Ahoj,
jak už jsem dříve avizoval, rád bych se ucházel o post předsedy Komise pro kulturu a památkovou péči RJMK.

V krajských volbách jsem kandidoval ze 6. místa naší pirátské sestavy s tématy kultura a cestovní ruch. Obě oblasti mám dva roky na starost i jako radní města Břeclavi. Více než deset let se totiž věnuji organizování kulturních akcí různých velikostí a povah od nezávislých koncertů až po městské slavnosti a food festivaly. Jelikož jsem dával ze svých podnětů a zkušeností dohromady část našeho krajského programu věnovanou kultuře a památkové péči, rád bych tyto body naplňoval nejen jako zvolený krajský zastupitel, ale aktivně k nim a dalším novým podnětům přistupoval i z pozice předsedy komise krajské rady. Rád bych také propojil síly s brněnským magistrátem a Markem Fišerem, radním pro kulturu města Brna.

Společnou ambicí krajského zastupitelského klubu Pirátů bude dosáhnout stavu, kdy budou komise fungovat aktivně a produktivně, což se doposud podle pamětníků dělo pouze zřídkakdy. Jako hlavní téma nyní vidím pohotovou podporu a pomoc kulturním scénám a organizátorům kulturního života v kraji, bez které toto a nadcházející kritické období jen stěží přečkají.

P. Vlasák
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“