Podpora mediální gramotnosti a kritického myšlení - plugin do prohlížeče

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Rada resortních týmů - členové, Garanti

P.A.Semi
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 103
Registrován: 05 led 2019, 05:27
Profese: programátor
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Podpora mediální gramotnosti a kritického myšlení - plugin do prohlížeče

Příspěvek od P.A.Semi »

Tak spíš náhodou jsem našel ceskenoviny.cz, které vydává ČTK...
Je to kvalitní médium bez levných psychologických manipulací, že by mi sugerovali, co si o daném problému mám myslet...
Akorát zřejmě leckteré věci, které bych považoval za důležité, neuvede... Proto jsem psal, že je nutné porovnávat víc zdrojů...

---

K té "Alternativě", kterou Konspirátoři pomlouvají, třeba cz24.news ...
Jsou poněkud dost vulgární, ale obvykle se rozčilují nad podobnými věcmi, které štvou i mě... A neuvádějí dobře odkazy na zdroje (takže se to těžko ověřuje), články jsou dost zjednodušené. Ale přečtete si tam, co jinde neuvedou... Je to jen jeden z příkladů...
Třeba měli článek citující Václava Klause (*), který na jiných Médiích ten den chyběl, nebo jsem ho tam přehlédl (a nevím, jestli ho měla třeba ta ČTK?)...

A našel jsem tam odkaz na českou verzi cz.sputniknews.com... Bez zbytečných psychologických manipulací a také leckdy na úrovni, zřejmě leckdy uveřejní to, co by v Místních MSM rádi drželi "pod pokličkou", i když některé články tam jsou také "žumpa" s jinou úrovní než zbytek, když třeba citují, co Tonda a Pepa na Facebooku nevybíravě napsali o Slovenském Europoslanci, ale odkaz na tu Podlou Deklaraci (mými slovy), co prosadil v euro-parlamentu, tam nedají... Ale aspoň tam měli odkaz (narozdíl od cz24.news, kteří ten článek převzali bez toho odkazu) na původní článek na Slovenském main-streamovém SME, kde levně mazali med kolem toho euro-poslance z úst některých tamních politiků za tu Deklaraci, ale odkaz na ni také neuvedli...

-----

Víte, je určitý psychologický syndrom jménem Cognitive Dissonance... (Já jsem ho tu nedávno vlastními slovy popsal jako "cognitive refrain", nebyl jsem daleko...)

Že když vám přijde Informace, která je v rozporu s tím, čemu jste byli naučeni Věřit, tak ji prostě odmítnete a vytěsníte a nevěříte jí...
Má to většina lidí, já zřejmě také - když mi vadí články třeba na IDnes, které jsou v rozporu s tím, co si myslím, že vím...

Takže vám pak leccos z toho, co přinášejí "opoziční" Média, připadá jako Desinformace, protože nejste ochoten tomu věřit, protože jste byl naučen věřit něčemu jinému...
Jak řekl William Casey, CIA Director 1981:
"We'll know our disinformation program is complete, when everything the American public believes is false..."
(A zřejmě se jim to již do značné míry povedlo... Nebýt nyní Alt-Médií a Internetu obecně, které jsou k dispozici pro porovnání, jenže velká část obyvatel to zatím nečte a spokojí se s jednostrannou Televizí... Nebo to neřekl a je to jen obecně rozšířené MEME? To nevím, ale je to tak nehledě na to, jestli to řekl nebo ne... A ovšem, lepit na main-stream desinformace nálepku "CIA" je částečně zavádějící... To jsou jiní, co skoupili všechna main-stream Média Západu až na lokální úroveň... Zejména v USA - obvykle začali vydávat své pod cenou, zlikvidovali a koupili opozici, a dnes už si píšou, co chtějí... Až Internet s tím zas poněkud zamíchal, proto jim tolik vadí a pomlouvají ostatní z "desinformací"...)

Spousta toho, čemu jste byli naučeni věřit, kdo je Spravedlivý a kdo je Lump, a leccos v nedávné Historii, bylo zfalšováno a věříte kolektivně Bludům, což je zřejmé, když těch Informací máte víc, než se na povrchu učí a hlásá...

To nevím, co s lidmi, kteří Pravdu považují za Desinformaci, protože byli naučeni Slepě Věřit main-streamovým Bludům...?
Jak je Probudit ? (Když třeba "Woke" (probuzení) se říká lidem, kteří jsou totálně "oblivious of reality" (ignorující realitu) a de-facto spí v nejhorších Bludech a ještě tam svádí ostatní? Ten termín "Woke" někdo zřejmě vymyslel proto, aby předešel "Wake-up calls"...?)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34665
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31614 poděkování
Dostal poděkování: 25716 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora mediální gramotnosti a kritického myšlení - plugin do prohlížeče

Příspěvek od Petr.Vileta »

P.A.Semi píše: 14 říj 2020, 14:14 K té "Alternativě", kterou Konspirátoři pomlouvají, třeba cz24.news ...
Jsou poněkud dost vulgární, ale obvykle se rozčilují nad podobnými věcmi, které štvou i mě... A neuvádějí dobře odkazy na zdroje (takže se to těžko ověřuje), články jsou dost zjednodušené. Ale přečtete si tam, co jinde neuvedou... Je to jen jeden z příkladů...
Mno, tak hned záhlaví mě odrazuje.
"JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU."

Ta velká písmena tam mají oni a tvrdit sám o sobě, že jedině já píšu pravdu, no varovná kontrolka mi bliká jako smyslů zbavená. :P
No a tohle je velmi zajímavý článek a jistě je pravdivé každé slovo.
https://cz24.news/sokujuca-sprava-vsetk ... irusu-v-t/

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

P.A.Semi
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 103
Registrován: 05 led 2019, 05:27
Profese: programátor
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Podpora mediální gramotnosti a kritického myšlení - plugin do prohlížeče

Příspěvek od P.A.Semi »

Petr.Vileta píše: 14 říj 2020, 15:14
P.A.Semi píše: 14 říj 2020, 14:14 K té "Alternativě", kterou Konspirátoři pomlouvají, třeba cz24.news ...
Jsou poněkud dost vulgární, ale obvykle se rozčilují nad podobnými věcmi, které štvou i mě... A neuvádějí dobře odkazy na zdroje (takže se to těžko ověřuje), články jsou dost zjednodušené. Ale přečtete si tam, co jinde neuvedou... Je to jen jeden z příkladů...
Mno, tak hned záhlaví mě odrazuje.
"JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU."

Ta velká písmena tam mají oni a tvrdit sám o sobě, že jedině já píšu pravdu, no varovná kontrolka mi bliká jako smyslů zbavená. :P
Inu, svědčí to o nezanedbatelné ne-inteligenci tamní redakce...
Petr.Vileta píše: 14 říj 2020, 15:14 No a tohle je velmi zajímavý článek a jistě je pravdivé každé slovo.
https://cz24.news/sokujuca-sprava-vsetk ... irusu-v-t/
Tohle je dobrý příklad...

Která jiná Česká média vás informovala o tom, že začíná tahle "lawsuite" ?
Píší o ní i některá zahraniční média:
Top German lawyer wants Covid panic perpetrators tried for crimes against humanity...
World Doctors Alliance Announces Lawsuit Against COVID-19 Global Lockdown
(viděl jsem to i jinde ale už nevím přesně...)

A nejsou jediní, kdo se ozývá:
Belgian health experts demand full investigation into WHO for faking COVID-19 pandemic

Cz24.news zřejmě přehání a nic z toho nebude...

Ani si nemyslím, že by bylo účelné (((jim))) takhle sundavat jednotlivé pěšáky...
Z toho je potřeba vyvodit obecný princip, že WHO je a může být i příště zkorumpovaná, že Média i Vlády jsou Kontrolované, a není to Bill Gates, kdo by to všechno ovládal...

Ohledně těch bulvárních opozičních médií, třeba Cz24.news, já ani nemyslím, že by se jim mělo všechno věřit... Ale mohou být dobrý indikátor, že se něco děje, co vám MainStream média zatajují...

Pro nás Lidi je dobré vědět, že se už i jinde začínají stavět na odpor... A samozřejmě pro Establishment je tedy důležité, aby to lidé navzájem nevěděli...

A ovšem Covid čím dál tím víc ukazuje leckomu, kdo si toho nevšimli už dříve (a probouzí tím čím dál víc lidí z Cognitive Dissonance), že "něco" není v pořádku a že nás ta Média a Technokrati zradili příliš synchronizovaně na to, aby to byla jednotlivá selhání, a jen těm s pomalým vedením zatím nedošlo, že to někdo má "pod palcem"...

A ovšem je z toho jedno ponaučení nebo návod k řešení, že je potřeba pomocí Decentralizace zajistit, aby se nekoncentrovalo příliš mnoho Moci na jedno místo, ať už vládní (UN,WHO,místní vlády), nebo mediální - třeba i Facebook atd...

A že by neměl mít Stát příliš Autority a měl by poskytnout víc Autonomie Odborníkům, třeba Lékařům... Protože když je nějaký oficiálně nařízený postup špatný a jsou všichni donuceni jej dodržovat, tak všichni najednou dělají stejnou Chybu bez šance najít správné řešení. Kdyby měl každý Lékař nebo Vědec svobodu, jak to zkoušet, tak někteří to budou dělat špatně, někteří lépe, a když bude fungovat výměna názorů, tak se brzy domluví, co funguje lépe a co hůře...
(Jako třeba ve Francii D.Raoult znovu-objevil HCQ a lékaři v USA vyzkoušeli, že to funguje, ale u nás to Prymula hned na začátku zakázal lékařům používat, takže to skoro nevědí a brzy se na to zase zapomnělo, když to pak zakázal i nemocnicím po podvodné studii v Lancet a na základě doporučení zkorumpované WHO, to asi napíši ještě vedle, je to podstatné...)
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“