Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Měli by se Piráti hlásit k feminismu?

Ano, a aktivně to slovo používat v prohlášeních a programem
11
13%
Ano, ale ne to slovo proaktivně používat
18
21%
Ne, ale nechat volně na členech a kandidátech
45
52%
Ne, a stavit se proti jeho používání na popis pirátského programu
9
10%
Je mi to jedno/Nemám silný názor/Zdržuji se.
4
5%
 
Celkem hlasujících: 87 - Celkem hlasů: 87

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Ondra.kl »

Nikezeus píše: 12 říj 2020, 05:26 Otazku porodnosti zde nadhodila jaka prvni osoba zenskeho pohlavi s argumentem, ze kdyz nechame vse na lidech, tak vymreme.
Můžeš prosím citovat konkrétní příspěvek?
Nikezeus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 622
Registrován: 23 bře 2017, 10:12
Profese: Logistika
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Nikezeus »

Ondra.kl píše: 12 říj 2020, 07:03
Nikezeus píše: 12 říj 2020, 05:26 Otazku porodnosti zde nadhodila jaka prvni osoba zenskeho pohlavi s argumentem, ze kdyz nechame vse na lidech, tak vymreme.
Můžeš prosím citovat konkrétní příspěvek?
Ok, kdyz tak pekne prosis:
Blanka.Charvatova píše: 11 říj 2020, 08:24 Tak jo. Hele já si prošla tím, že se z manžela stal alkoholik a trvalo mi dlouho, než jsem byla natolik samostatná, že jsem mohla odejít. Trvalo to několik let a to mám sakra štěstí, že jsem v tom, co dělám, dobrá a mám dobrou práci. Ale pokaždý, když jsem odcházela od terapeutky, tak mi říkala, že neví, jestli se nevidíme naposled, jestli mu nehrábne a nezabije mě. Kromě RD jsem nikdy nebyla na dávkách a i když třeba teď mám dvě práce, tak nějak to dávám. Zatím, pokud se něco nepodělá. Ale ne každý má takový štěstí jako já. To jenom k tomu, že život fakt není černobílej a když se rozhodneš nechat úplně všechno jen na lidech a nepomůžeš jim, tak vymřeme. Kdyby mě po RD nevzali do práce a já nezačala vydělávat, tak jsem já i děti v háji.
A ano, jsou i tátové samoživitelé, pár jich znám. Taky se proto snažím vyvarovat používání slova "samoživitelky", protože není přesné. A znám otce, kterým bylo dítě svěřeno do péče. Není jich moc, ale mění se to. Ale to už se dostávame ještě dál. Do debaty, kde by se mělo zapomenout na gender, ale uvědomit si, že jde o dítě, ne o rodiče.
"nechat úplně všechno jen na lidech a nepomůžeš jim, tak vymřeme"
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Petr.Vileta »

No ono jde také o to, že narození dítěte je nápor na psychiku a to jak žen, tak manželů. Znám jen z vyprávění, ale mnozí otcové i matky mohou asi potvrdit. No a tenhle nápor mnohem lépe zvládne někdo ve dvaceti nebo maximálně třiceti, když pár hodin nevyspání, neustálý jekot a pokakané plenky ho/ji nijak zvlášť nerozhodí. Kdežto čtyřicetiletý a starší člověk už je značně nervóznější a tyhle drobnosti ho mohou přivést na zábradlí nuselského mostu. :) Nehledě na to, že 40-letá "bába" (dámy prominou ;) ) má mnohem větší pravděpodobnost narození postiženého dítěte, než dvacetiletá. No a teď si to dejte dohromady s jakoukoliv kariérou, která by se měla začít dělat také v mladém věku. Někdy se to dá, jindy se žena musí rozhodnout jedno nebo druhé.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Petr.Vileta píše: 12 říj 2020, 10:59 No ono jde také o to, že narození dítěte je nápor na psychiku a to jak žen, tak manželů. Znám jen z vyprávění, ale mnozí otcové i matky mohou asi potvrdit. No a tenhle nápor mnohem lépe zvládne někdo ve dvaceti nebo maximálně třiceti, když pár hodin nevyspání, neustálý jekot a pokakané plenky ho/ji nijak zvlášť nerozhodí. Kdežto čtyřicetiletý a starší člověk už je značně nervóznější a tyhle drobnosti ho mohou přivést na zábradlí nuselského mostu. :) Nehledě na to, že 40-letá "bába" (dámy prominou ;) ) má mnohem větší pravděpodobnost narození postiženého dítěte, než dvacetiletá. No a teď si to dejte dohromady s jakoukoliv kariérou, která by se měla začít dělat také v mladém věku. Někdy se to dá, jindy se žena musí rozhodnout jedno nebo druhé.
Ty jsi prostě poklad Petře. A argument pro ten feminismus.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Ondra.kl »

Nikezeus píše: 12 říj 2020, 09:06"nechat úplně všechno jen na lidech a nepomůžeš jim, tak vymřeme"
ok, díky. Nicméně vnímám, že v obou sděleních byl patrně myšlen jiný objekt vymření.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Antonino.Milicia
Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Ales.Jakl »

Inspirace u protinožců:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/nov ... 171047_ban
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová s převahou vyhrála parlamentní volby. Podle bezmála úplných výsledků její Novozélandská strana práce získala 49 procent hlasů a čeká se, že v zákonodárném sboru bude mít nadpoloviční většinu. (+referendum o euthanazii a legalizaci konopí)

Podle světových agentur popularita 40leté Jacindy Ardernové výrazně stoupla díky tomu, jak její vláda zvládla koronavirus. Od začátku epidemie zaznamenal pětimilionový Nový Zéland 1883 případů nákazy a 25 úmrtí. Díky příznivé epidemiologické situaci kabinet zrušila na začátku října poslední platná omezení v největším městě Aucklandu.

Ardernová stojí v čele novozélandské vlády od roku 2017 (ve funkci se stala i matkou). Její straně se tehdy podařilo složit koalici se Zelenými a nacionalistickou stranou Nový Zéland především, která v letošních volbách dostala podle dílčích výsledků dvě procenta hlasů a v parlamentu tudíž nezasedne. Při vstupu do úřadu byla Ardernová nejmladší vůdkyní Nového Zélandu za posledních 150 let.
Při vší úctě k PP-NZ, chtěl bych u nás mít brzy taky takovou Jacindu... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvek:
Vojtech.Pikal

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“