Analýza možných postupů pro volby 2021

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2908
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3751 poděkování
Dostal poděkování: 5970 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Analýza možných postupů pro volby 2021

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Ještě bych chtěla dát jeden střípek ke skládačce "výborná programová shoda":
Při vypracovávání srovnání programových bodů i stanovisek přišla na resortní týmy od asistenta @Jakub.Michalek instrukce, cituji:
Pokud některý programový bod není obsažen v programu druhé strany, neznamená to hodnocení shody 0 (to se dá pouze pokud jsou postoje diametrálně odlišné), ale v takovém případě se primárně snažíme dozjistit od zástupců STAN jejich stanovisko, a pokud ho nezjistíme a nemáme ani žádnou jinou indicii, tak tam bod můžeme ponechat, ale nehodnotíme ho či ho dle indicií hodnotíme mírně, aby neměl podstatný vliv na celkové skóre (např. na škále mezi 3 až 7)
Přišlo mi krajně nevhodné takovýmto způsobem ovlivňovat vyznění celkové konsenzuality našich programových postojů, takže jsem oslovila deklarovaného vedoucího editorského týmu analýzy @Ondrej.Kolek, který mi obratem odpověděl, že děkuje za podnět a souhlasí se mnou. Cituji:
Vyzvu odpovědnou osobu, aby tyto případy (jedna ze stran daný bod v programu nemá a ani k němu nezaujala dodatečné stanovisko) byly seřazeny a viditelně zmíněny.
Už jsem psal Martinu Štanclovi a Jakubovi Michálkovi. Budu to požadovat jako součást výstupu streamu 5 a pokud ji neobdržím, zmíním to v komentáři pro zadavatele, jako riziko snížené objektivity.
Jenomže, nejenže nevidím, že by bylo k této výtce přihlédnuto při tvorbě srovnání jednotlivých RT či samotné analýzy.. Dokonce nikde ani nevidím jméno Ondřeje Kolka, jako vedoucího editorského týmu. Chci se tedy zeptat na dvě věci: Jak je možné, že došlo k takto pokřivenému přístupu v metodice hodnocení programové shody? A co se stalo s Ondrou Kolkem?

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Analýza možných postupů pro volby 2021

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Janka.Michailidu píše: 16 říj 2020, 15:58 A co se stalo s Ondrou Kolkem?
Nevděčná otázka...

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Analýza možných postupů pro volby 2021

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Janka.Michailidu píše: 16 říj 2020, 10:31
Mikulas.Ferjencik píše: 16 říj 2020, 02:22 Plošný zákaz hazardu údajně podpořil i Ivan Bartoš, chceš z toho vyvozovat, že nám evidentně chybí odborníci na návykové chování? Ad prioritizace našich témat, to je přece na nás, rozhodně se dá od koaličního partnera očekávat vstřícnější postoj.
V rámci diskuse o spolupráci se STAN se s tímto setkávám už podruhé.. Je to takový rozmáhající se nešvar :) Takže pro naše volené funkcionáře (proteď vím o @Ivan.Bartos @Olga.Richterova @Mikulas.Ferjencik @Jakub.Michalek @Viktor.Mahrik ): prosím, respektujte názor odborníků a přeneste se přes své pocitové soudy. Plošný zákaz hazardu opravdu není řešení a pokud si chceme zachovat respekt a vůli ke spolupráci našich předních expertů na téma návykové chování, neměli bychom šířit tmářství a lenivý populismus (což plošný zákaz je).

Ne, to, že nenabriefovaný Ivan Bartoš řekne, že plošný zákaz hazardu je ok, neznamená, že je to naše odborné stanovisko.
Ne, to, že náš ZK na MHMP si bez konzultace s našim týmem dá do koaličního programového prohlášení plošný zákaz hazardu, neznamená, že to je naše odborné stanovisko.

Věřím, že toto dokážeme vykomunikovat i do nejvyšších pater našich volených funkcí. Doufám, že k tomu dopomůže jak online piratecon pro naše krajské i komunální zastupitele, který budeme pořádat v listopadu, rozšířené programové stanovisko s přílohami, které budeme předkládat RV v nejbližších dnech, a zároveň rozšířená vize racionální regulace hazardu, jejíž příprava je právě v začátcích :)

Díky za pozornost :fet:
Já ale přece nereagoval na ten postoj, ale na implikaci, kterou z ní dotyčný vyvodil.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Analýza možných postupů pro volby 2021

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Mikulas.Ferjencik píše: 16 říj 2020, 18:35
Janka.Michailidu píše: 16 říj 2020, 10:31
Mikulas.Ferjencik píše: 16 říj 2020, 02:22 Plošný zákaz hazardu údajně podpořil i Ivan Bartoš, chceš z toho vyvozovat, že nám evidentně chybí odborníci na návykové chování? Ad prioritizace našich témat, to je přece na nás, rozhodně se dá od koaličního partnera očekávat vstřícnější postoj.
V rámci diskuse o spolupráci se STAN se s tímto setkávám už podruhé.. Je to takový rozmáhající se nešvar :) Takže pro naše volené funkcionáře (proteď vím o @Ivan.Bartos @Olga.Richterova @Mikulas.Ferjencik @Jakub.Michalek @Viktor.Mahrik ): prosím, respektujte názor odborníků a přeneste se přes své pocitové soudy. Plošný zákaz hazardu opravdu není řešení a pokud si chceme zachovat respekt a vůli ke spolupráci našich předních expertů na téma návykové chování, neměli bychom šířit tmářství a lenivý populismus (což plošný zákaz je).

Ne, to, že nenabriefovaný Ivan Bartoš řekne, že plošný zákaz hazardu je ok, neznamená, že je to naše odborné stanovisko.
Ne, to, že náš ZK na MHMP si bez konzultace s našim týmem dá do koaličního programového prohlášení plošný zákaz hazardu, neznamená, že to je naše odborné stanovisko.

Věřím, že toto dokážeme vykomunikovat i do nejvyšších pater našich volených funkcí. Doufám, že k tomu dopomůže jak online piratecon pro naše krajské i komunální zastupitele, který budeme pořádat v listopadu, rozšířené programové stanovisko s přílohami, které budeme předkládat RV v nejbližších dnech, a zároveň rozšířená vize racionální regulace hazardu, jejíž příprava je právě v začátcích :)

Díky za pozornost :fet:
Já ale přece nereagoval na ten postoj, ale na implikaci, kterou z ní dotyčný vyvodil.
Já jsem nikde nepodpořil ani návrhem ani v diskusi ani hlasováním plošný zákaz hazardu kdekoliv, narozdíl od některých našich zvolených zastupitelů na úrovni komunálu , pokud se nepletu. Já chápu Janko, že se ti hodí mně opět načutnout, ale odpovídal jsem na otázku Markéty Gregorové při streamu. Ostatně to vidělo poměrně hodně lidí a hovořil jsem o efektu v Brně centru a o efektu v Jablonci nad Nisou. Obě jsem jasně deklaroval jako empirické zkušenosti změny charakteru města nikoliv jako řešení sociálně patologického jevu. Tvý shazování mý osoby poznámkami typu"nenabriefovaného Bartoše" mi přijde lehce trapné, ale jsem zvyklý. Akorát to myslím do této diskuse nepatří a žádnou přímou reakci od vaši crew jsem neměl. Jenom zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Michal.Marciniszyn
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2908
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3751 poděkování
Dostal poděkování: 5970 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Analýza možných postupů pro volby 2021

Příspěvek od Janka.Michailidu »

OFFTOPICMrzí mě, že to vnímáš jako "shazování tvý osoby". Nebylo to tak myšleno. Snažím se tu upozornit na problém (nedostatečná informovanost našich volených zástupců v kontextu racionální regulace hazardu a z toho plynoucí kiksy/neideální výstupy) a zároveň prezentuju, že se snažíme pracovat na řešení (viz můj příspěvek výše). Toť vše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Nepejchalova, Robert.Magni, Mikulas.Peksa, Jan.Bednarik, Dalibor.Zahora

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: Analýza možných postupů pro volby 2021

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Jeden z hlavních důvodů proč jsem k Pirátů vystoupila je respekt k jinakosti a osobní volbě. Pokud bude otázka položená jako a) vyhrát volby nebo b) jednoznačně podpořit manželství pro všechny, tak budu volit svobodu.
Naposledy upravil(a) Jitka.Novotna dne 16 říj 2020, 21:24, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Peksa, Jiri.Kaderavek, Michaela.Nepejchalova, Martin.Elias, Jan.Bednarik, Dalibor.Zahora, Lukas.Hejduk
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Analýza možných postupů pro volby 2021

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Určitě se shodneme, že chceme prosadit manželství pro všechny. Proč za 3 roky není žádný pokrok v otázce rovnoprávnosti vztahů stejného pohlaví? Bude náš poslanecký klub další 4 roky společně s neziskovou Jsme fér "jednomyslně vyjadřovat podporu rovnému manželství"? Pokud nezískáme spojence, tak máme smůlu. Naše postavení je nyní tak slabé, že se nám to ani nepodařilo dostat na program, už asi rok. Říkat něco v opozici a mít něco ve vládním programovém prohlášení a napnout tím směrem práci vládního aparátu a z pozice nejsilnějšího klubu to zařadit na program, to je sakra rozdíl. Vzhledem k tomu, že rovné manželství Vít Rakušan osobně podpořil, tak rozhodně nebude problém dostat ho do programu volební koalice a tím pádem možná i do vládního programu. Každopádně právě takovým otázkám pomůžeme daleko lépe tím, že budeme spolupracovat, spíš jen deklarováním z opozice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Kohout, Mikulas.Ferjencik, Jaromir.Beranek, Filip.Varecha, Martin.Jiranek

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8028
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Analýza možných postupů pro volby 2021

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

@Jakub.Michalek Já být starostou za STAN, tak se kandidatury do sněmovny vzdám, možná i členství ve STAN (STAN zahrnuje značné množství komunálně nezávislých projektů). Tohle jim totiž sebere půlku voličů v následujících komunálních volbách. Tohle bude opravdu oříšek, to si můžeme dovolit my Piráti, ale u STANu na komunální úrovni mám opravdu velké pochyby. Kdybychom viděli vnitrostranickou diskusi partnera, tak jako vidí oni naši, bylo by v mnohém jasněji. Jak to vidíš ty?
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Analýza možných postupů pro volby 2021

Příspěvek od klivan »

Programové cíle jsou důležité, ale neméně důležité pro demokracii je odstavit českého (vlastně slovenského?) Lukašenka. A to bude bez pokory a vzájemné kooperace téměř nemožné. ;)
Naposledy upravil(a) klivan dne 16 říj 2020, 21:19, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Valasek
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 632
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1196 poděkování
Dostal poděkování: 961 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Analýza možných postupů pro volby 2021

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Jitka.Novotna píše: 16 říj 2020, 20:36 Já budu mít rozhodování jednoduché. Jeden z hlavních důvodů proč jsem k Pirátů vystoupila je respekt k jinakosti a osobní volbě. Pokud bude otázka položená jako a) vyhrát volby nebo b) jednoznačně podpořit manželství pro všechny, tak budu volit svobodu.
Která má daleko menší pravděpodobnost se naplnit, jestliže volby nevyhrajeme? :?:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 3):
Martin.Smida, Dalibor.Zahora, Martin.Valasek

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“