Obsazení komisí RJmK

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Eva.Havlova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 163
Registrován: 06 lis 2017, 10:50
Profese: majitelka kosmetického salónu
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování

Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Eva.Havlova »

Ahoj vespolek,

Pirátský zastupitelský klub hledá zástupce Pirátů v krajských komisích.

Přehled komisí, do kterých se můžete hlásit:
IT a e-goverment
Investiční a majetková
Dopravní a územní plánování
Regionální rozvoj a rozvoj venkova
Životní prostředí a zemědělství
Sociálně-zdravotní
Kulturní a památková péče
Vzdělávání, výchova a sport
Cestovní ruch, meziregionální vztahy a marketing
Organizační a legislativní

Prosím zájemce o členství v krajských komisích, aby se nahlásili příspěvkem v tomto vlákně do 20.10.2020. Uveďte prosím svou kvalifikaci a motivaci. Zastupitelský klub vybere vhodné uchazeče v součinnosti s KETy daných oblastí.
V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat :) eva.havlova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj, v případě potřeby se rád nechám nominovat do komise organizační a legislativní.

Mám za sebou téměř dvouletou zkušenost s prací v legislativních komisích Rady města Brna a Rady MČ Brno-střed.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Zbysek.Martoch
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 14
Registrován: 29 zář 2017, 15:36
Profese: programátor, státní úředník
Bydliště: Korejská 7, Brno Žabovřesky
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Zbysek.Martoch »

Ahoj,

hlásím se tedy do krajské komise "IT a e-goverment".

Kvalifikace - vzdělání VUT FEI (dnes FIT) obor Informatika, živím se jako programátor. Dále pracuji jako odborný rada na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, a jsem členem pracovní skupiny pro digitální ekonomiku v rámci sekce hospodářské soutěže ÚOHS. Jsem zastupitel za Piráty v Brně Žabovřeskách.

Kromě toho, že jsem technicky orientovaný člověk se znalostmi v oblasti IT a programování, vnímám IT a e-government i z pohledu hospodářské soutěže.

Důležitým tématem jsou pro mě otevřená data, která mají nepochybně prosoutěžní efekt, protože umožňují novým hráčům vstup na existující trhy, a navíc i vytvářejí podmínky pro vznik dalších navazujících trhů se službami, či produkty.

Další, pro státní správu, podstatnou problematikou je "vendor lock-in" (uvázání se k dodavateli). Zde veřejná správa zbytečně utrácí extrémní částky za údržbu proprietárně licencovaných řešení, čemuž by se mnohdy dalo předejít. Způsoby prevence vendor lock-inu se zabývám dlouhodobě.

Zbyšek Martoch
Uživatelský avatar
Jan.Mucka
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 154
Registrován: 16 črc 2017, 13:42
Profese: Student učitelství, obsahový marketing
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Jan.Mucka »

Ahoj všem,
tímto bych se rád ucházel o nominaci do komise pro vzdělávání, výchovu a sport. Vystudoval jsem obor učitelství ZSV pro střední školy a už téměř rok a půl funguji jako kontaktní a organizační osoba (moc se neztotožňuji s označením garant) KETu ke vzdělávání v JmK. Mám tak přehled o názorech Pirátů i jejich příznivců z kraje, kteří se školstvím zabývají a rád bych toto akceleroval i při práci v komisi. Zároveň považuji za přínosné, aby KET ke vzdělávání dostával informace z komise (stejně jako z jiných obsazených pozic souvisejících se vzděláním kdekoliv v kraji).
Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 204
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 259 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Adam.Zemek »

Ahoj.

Rád bych se přihlásil do Komise pro dopravu a územní plánování.

Doprava je moje životní téma. Provozuji řadu dopravních webů a dlouhodobě se tímto tématem zabývám. Již nás také téměř dva roky zastupuji v Dopravní komisi při RMB a zároveň reprezentuji v DPMB a myslím si, že by to byla dobrá synergie - některé dopravní projekty mají přesah z města Brna do kraje a naopak. Nabral jsem za poslední dobu ve zmíněné městské Komisi a DPMB zkušenosti, které bych rád uplatnil i v rámci krajské dopravy.

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | +420 732 627 289

Lukas.Halasta
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 19
Registrován: 05 lis 2018, 08:54
Profese: Stavební inženýr, R&D pracovník
Bydliště: Šlapanice
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Lukas.Halasta »

Ahoj,
rád bych se přihlásil do Investic a majetku. Jsem stavební inženýr s autorizací pro pozemní stavby, praxe přes 11 let. Mohu pomoct se správou majetku města Brna, výběrem dodavatelů, kontrolou stavebních prací od stavebních dodavatelů, kontrolou fakturací.
Mám zkušenosti se všemi typy výstavby.

Hlavně zdravíčko!

Ing. Lukáš Halašta

Uživatelský avatar
Michal.Skerle
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 30
Registrován: 05 črc 2018, 00:45
Profese: právník, vedoucí Centra prevence v Brně
Bydliště: Brno - Královo Pole
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Michal.Skerle »

Ahoj,

rád bych se zapojil do Komise pro vzdělávání, výchovu a sport.

Vystudoval jsem právo a učitelství historie pro střední školy, dříve jsem i učil na střední škole, nyní učím na Pedagogické fakultě MU, na Katedře občanské výchovy. Působím také jako lektor projektu Finanční gramotnost do škol, který v Jihomoravském kraji funguje pod KaPoDaVem, díky tomu jsem měl možnost navštívit řadu jihomoravských středních i základních škol, kde jsem lektoroval učitele nebo realizoval projektovou výuku pro žáky. Dříve jsem také působil jako externí odborný konzultant a lektor Krajského akčního plánu Kraje Vysočina, kde jsem měl především na starosti supervizi vzdělávacích materiálů. Řadu let působím jako porotce krajského kola Středoškolské odborné činnosti a dříve jsem byl i členem školské rady Gymnázia tř. Kapitána Jaroše.

Jsem členem pirátského KETu pro školství, takže v komisi bych se snažil prosazovat právě vydiskutované priority ve vzdělávání tak, jak je probíráme na KETu. Chtěl bych také dosáhnout určité reformy SOČ, kde sice každý rok soutěží velmi kvalitní práce, jenže se soutěže účastní stále méně škol, což chci změnit.

Působím též jako funkcionář ve sportu. Dělám tajemníka Svazu dělnických tělovýchovných jednot ČR a působím též v kontrolní komisi Sokola Brno I a výboru Oddílu šermu. Mám řadu zkušeností s financováním sportu (především tedy s jeho nedostatky) i organizací sportu jako takového. V komisi bych se chtěl zaměřit na efektivnější a především adresnější podporu sportování podle transparentních kritérií a potřeb daných subjektů.

Michal Škerle

Michal Škerle
Zastupitel MČ Brno - Královo Pole
email: m.skerle@seznam.cz tel.: 737 600 323

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Ahoj,

rád bych se přihlásil do komise pro dopravu a územní plánování. Jsem vystudovaný geoinformatik a kartograf. Krátce jsem působil ve firmě, kde jsem připravoval územně analytické podklady pro územní plány. Jako člen místního spolku jsem podával připomínku k aktualizaci ZÚR, takže mám zkušenosti jak s daty územního plánování, tak s procesem. V oblasti územního plánování bych rád řešil:
  • Publikace podkladových dat o územním plánování ve formě, kterou je možné použít pro další analytickou práci (dnes jsou veřejnosti dostupné jen hotové mapové výstupy, které nejde dále použít)
  • Omezení lobbingu na odboru územního plánování. Zaměstnanci odboru jsou při každé aktualizaci ZÚR pod konstantním tlakem
Několik let jsem pracoval v Centru Dopravního Výzkumu, kde jsem se věnoval bezpečnosti dopravy, proto bych se této tematice chtěl věnovat, i pokud bych se stal členem komise.
  • Měla by být řešena konkrétní nehodová místa (a ne celé úseky, pokud nebezpečná je pouze malá část).
  • Investice na zvýšení bezpečnosti by měly být předvídatelné (například % z celkového dopravního rozpočtu - dnes jsou to ad hoc projekty, na které se získají peníze z BESIPu)
Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 373
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Ahoj,

chtěl bych se ucházel o komisi Regionálního rozvoje a rozvoje venkova. Mám vystudovaný magisterský obor Rozvoj venkova na Agronomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně, kde i působím jako doktorand na Ústavu agrochemie, půdoznalství, mikrobiologie a výživy rostlin a zabývám půdoznalstvím.
Chtěl bych navázat působení v minulé komisi rozvoje venkova a zemědělství, kde jsem se aspoň naučil jak to funguje, hlavně skrze dotace pro rozvoj venkova a chtěl bych se tím i nadále zabývat a zároveň i pokusit se vylepšit, hlavně podávání dotací.
Pokud mě bude umožněna nominace slibuji, že tuto šanci nepromarním.

Luboš Sedlák
Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 318
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: Obsazení komisí RJmK

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Ahoj, cením si toho že vznikne komise Životní prostředí a zemědělství, která slučuje tyhle dva obory, které už nesmějí jít proti sobě. A tímto projevuji zájem být v ní členem.
Přes rok pracuju jako projektant vodohospodářských staveb a pod rukama mi prochází spoustu projektových dokumentací ohledně zadržování vody v krajině, průmyslové zpracování srážkových vod, mapování projevů sucha atd.
V komisi bych se chtěl zaměřit na systém přidělovaných dotací, aktualizaci sborníku "Voda pro Jihomoravský kraj", odborné metodiky příkladů dobré praxe pro starosty obcí.
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“