OT z KF Pha 13/2020 - diskuze po závěrečných slovech

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z KF Pha 13/2020 - diskuze po závěrečných slovech

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Vzhledem k tomu, že je jednání už uzavřené a probíhá hlasování, tak už se nebudu vyjadřovat k meritu věci, ale chtěj bych říct dvě věci, které jsou pro mě osobně nejpodstatnější:

1) Oceňuji smířlivá slova a náznak virtuálního potřesení rukou z obou stran.
2) Moc bych chtěl, abychom uměli problémy nebo nesoulad vždy řešit v první řadě domluvou, diskuzí, smíry navrhovat a dělat tak, aby neponižovaly jednu nebo druhou stranu, a až pokud neuspějeme, tak přikročit k dalším "akcím". Myslím, že pokud by se tento způsob realizoval častěji a prioritně, řada problémů by mohla být vyřešena mnohem rychleji a s mnohem menší "collateral damage"...
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1209
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z KF Pha 13/2020 - diskuze po závěrečných slovech

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

A také by bylo ideální kdyb lidé alespoň trošku předpokládali dobrou vůli. A idálně hned nepodávali stížnosti kvůli závažnému porušení stanov, neposílali smsky o půlnoci a zprávy na messengru ve 12 hodin a neobviňovali lidi z toho, že jsou někým ovládáni
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 4):
Jan.Zavadil, Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta, Ondrej.Kalis

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z KF Pha 13/2020 - diskuze po závěrečných slovech

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Georgia.Hejdukova píše: 25 zář 2020, 18:26 A také by bylo ideální kdyb lidé alespoň trošku předpokládali dobrou vůli. A idálně hned nepodávali stížnosti kvůli závažnému porušení stanov, neposílali smsky o půlnoci a zprávy na messengru ve 12 hodin a neobviňovali lidi z toho, že jsou někým ovládáni
Na to jsem tak nějak taky myslel při psaní toho bodu 2) ;)
Předpokládej dobrou vůli beru jako jedno z nejlepších pirátských pravidel (a taky jedno z nejporušovanějších).
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: OT z KF Pha 13/2020 - diskuze po závěrečných slovech

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

@Jiri.Belsan @Jiri.Hoskovec @Jan.Hora @Georgia.Hejdukova
Pánové a dámo,
chápu, že máte extra právo na spamování celého KF, ale určitě to není určeno k tomu, abychom si ze soukromých zpráv dělali chat. Prosím, zdržte se toho. OFFTOPICPrvnímu jsem to napsal do pošty, ale pak jsem si všiml, že vás na to plošně reaguje vícero... Pokud je potřeba pokračovat v diskuzi, tak otevřete nové vlákno, vhodný název jistě najdete.

My obyčejní smrtelníci nemáme právo spamovat skupiny OFFTOPICPři pokusu o rozeslání zprávu na celé KF se objeví: "Nemáte povolení posílat soukromé zprávy skupinám." a vy to právo taky nemáte za tímto účelem... Mimo jiné máme k tomu i předpis, jak lze využívat právo k hromadnému rozesílání zpráv na fóru, kdyby se na to chtěl někdo zeptat... ;-)

Předem moc děkuji.
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1209
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z KF Pha 13/2020 - diskuze po závěrečných slovech

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Já se zcela upřímně omlouvám. Nicméně ve soukromé zprávě jsem byla (opět) nařčena z nějakých věcí, tak jsem si dovolila stručně reagovat. Což mě neobhajuje a jsem ochotná nést plnou odpovědnost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Martin.Stanek, Karel.Nejedlik, Ondrej.Kalis

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: OT z KF Pha 13/2020 - diskuze po závěrečných slovech

Příspěvek od Martin.Kucera »

Karel.Nejedlik píše: 25 zář 2020, 22:30 @Jiri.Belsan @Jiri.Hoskovec @Jan.Hora @Georgia.Hejdukova
Pánové a dámo,
chápu, že máte extra právo na spamování celého KF, ale určitě to není určeno k tomu, abychom si ze soukromých zpráv dělali chat.
Já bych jen upřesnil, že zatímco tři ze jmenovaných skutečně toto právo mají (z titulu koordinátora, nebo člena PKS, nebo předsedající), tak Jiří Hoskovec to právo ani nemá. Má jen technickou možnost vyplývající z jeho funkce zástupce vedoucího MO a z faktu, že fórum nelze nastavit dostatečně jemně, aby při výkonu této funkce mohl obesílat jen některé vymezené skupiny. Rozhodně nemá právo spamovat KS Praha zprávami, které s výkonem jeho funkce nijak nesouvisí. A jelikož tento jeho spam byl již některými příjemci zcela správně nahlášen jako zneužití oprávnění, měl by následovat adekvátní postih (po konzultaci se zástupkyní vedoucí AO, ježto ta má vyhrazeno řešení problémů Prahy).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Karel.Nejedlik, Ondrej.Kalis, Dan.Lestina

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: OT z KF Pha 13/2020 - diskuze po závěrečných slovech

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Martin.Kucera píše: 25 zář 2020, 23:33
Karel.Nejedlik píše: 25 zář 2020, 22:30 @Jiri.Belsan @Jiri.Hoskovec @Jan.Hora @Georgia.Hejdukova
Pánové a dámo,
chápu, že máte extra právo na spamování celého KF, ale určitě to není určeno k tomu, abychom si ze soukromých zpráv dělali chat.
Já bych jen upřesnil, že zatímco tři ze jmenovaných skutečně toto právo mají (z titulu koordinátora, nebo člena PKS, nebo předsedající), tak Jiří Hoskovec to právo ani nemá. Má jen technickou možnost vyplývající z jeho funkce zástupce vedoucího MO a z faktu, že fórum nelze nastavit dostatečně jemně, aby při výkonu této funkce mohl obesílat jen některé vymezené skupiny. Rozhodně nemá právo spamovat KS Praha zprávami, které s výkonem jeho funkce nijak nesouvisí. A jelikož tento jeho spam byl již některými příjemci zcela správně nahlášen jako zneužití oprávnění, měl by následovat adekvátní postih (po konzultaci se zástupkyní vedoucí AO, ježto ta má vyhrazeno řešení problémů Prahy).
Díky za objasnění/potvrzení. Vcelku chápu, kdo má jaké právo a kde ho vzal. Mě to jen "otrávilo", abych použil slova jednoho z aktérů. Nemám potřebu to hnát někam výš k AO/KK k prověření. Budu spokojen s tím, když už se to dlouho nestane. :) Ale samozřejmě formální napomenutí ze strany AO je nejspíš na místě.
Georgia.Hejdukova píše: 25 zář 2020, 23:10 Já se zcela upřímně omlouvám. Nicméně ve soukromé zprávě jsem byla (opět) nařčena z nějakých věcí, tak jsem si dovolila stručně reagovat. Což mě neobhajuje a jsem ochotná nést plnou odpovědnost.
Všemu rozumím. OFFTOPICDost možná bych jako předsedající reagoval stejně - prostě bych odpověděl, aniž bych řešil, kde to vlastně odpovídám. A moc děkuji za tvoji reakci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvek:
Ladislav.Dvorak
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Jiri.Belsan
Příspěvky: 1132
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1990 poděkování
Dostal poděkování: 1902 poděkování

Re: OT z KF Pha 13/2020 - diskuze po závěrečných slovech

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Karel.Nejedlik píše: 25 zář 2020, 22:30 @Jiri.Belsan @Jiri.Hoskovec @Jan.Hora @Georgia.Hejdukova
Pánové a dámo,
chápu, že máte extra právo na spamování celého KF, ale určitě to není určeno k tomu, abychom si ze soukromých zpráv dělali chat. Prosím, zdržte se toho. OFFTOPICPrvnímu jsem to napsal do pošty, ale pak jsem si všiml, že vás na to plošně reaguje vícero... Pokud je potřeba pokračovat v diskuzi, tak otevřete nové vlákno, vhodný název jistě najdete.

My obyčejní smrtelníci nemáme právo spamovat skupiny OFFTOPICPři pokusu o rozeslání zprávu na celé KF se objeví: "Nemáte povolení posílat soukromé zprávy skupinám." a vy to právo taky nemáte za tímto účelem... Mimo jiné máme k tomu i předpis, jak lze využívat právo k hromadnému rozesílání zpráv na fóru, kdyby se na to chtěl někdo zeptat... ;-)

Předem moc děkuji.
I já se zde omlouvám. Přehlédl jsem se v adresátech a myslel jsem, že to jde PKS a ne KS. To mě také neomlouvá, ale pokouším se sdělit, že to nebyl záměr.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 4):
Ladislav.Dvorak, Martin.Stanek, Ondrej.Kalis, Karel.Nejedlik
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4845 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z KF Pha 13/2020 - diskuze po závěrečných slovech

Příspěvek od Jan.Hora »

Udělal jsem stejnou chybu, i já se omlouvám. Domníval jsem se že zpráva šla na PKS (což dávalo logický smysl) a nevšiml si že je tam celé KS dokud jsem nebyl upozorněn.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Martin.Stanek, Ondrej.Kalis, Karel.Nejedlik

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“