OT z KF Pha 12/2020 - diskuze o medialoncích PO

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, Pražští předsedající

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3073
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4850 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

OT z KF Pha 12/2020 - diskuze o medialoncích PO

Příspěvek od Jan.Hora »

Objevil se dotaz, jestli by nebylo dobré mít pro kandidáty medailonky jako byly ty ve volbách vedoucích odborů, aby se KF mohlo ve volbě co nejlépe rozhodnout a asi už jste si všimli, že to formálně procesujeme. Je to velmi dobrý nápad a PO nám obratem nabídlo, že medailonky s kandidáty sestaví. PKS tedy formálně schválilo plán s harmonogramem, můžete se těšit na medailonky skládající se z krátkého videa a vypracovaných úkolů, tak jak je zvykem :)

Kandidáty kontaktuje @Jana.Kolarikova s detaily (které najdete je i v harmonogramu přiloženém u usnesení).

Děkuju Janě, že se toho ujme, kandidátů není zrovna málo :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 6):
Karel.Nejedlik, Martin.Stanek, Adam.Jaros, Ladislav.Dvorak, Blanka.Charvatova, Jan.Zavadil

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 284
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Medailonky nechci.
Oznámení moderátora:
Uživatel byl varován za hrubou neslušnost v původním příspěvku

Původní příspěvek:
Nádhera! Sice nechápu proč se do organizování kandidování do PKS hrne i PO. (Protože tiše doufám, do toho PO nic není, ale budiž.) Nicméně přátelé, myslete na zastoupení znevýhodněných skupin! V dnešní době je naprosto nepřípustné, aby by ředitel tak významné a nebojím se napsat naprosto klíčivé instituce jako je PKS byl muž, bílé pleti, s IQ nad 100, bez tělesného nebo mentálního handicapu a nedej Bože s heterosexuální orientací. Jak bychom vypadali před veřejností? Podle mne vedoucí funkci by měla zastávat idealně afroameričanka (v nouzi to může být afročeska) s dřevěnou nohou, lesbickými nebo bisexuálními sklony. Podředitelé a členové PKS by měli mít mezi svými členy zastupce znevýhodněných skupin a alespoň jednoho mimozemšťana. ('Sehnat mezi Piráty v Praze mimozemšťana bude asi nejmenší problém). To je podle mne důležitější než medailonky. O omalovánkách, které pro kandidáty do PKS připraví PO ani nemluvím.
Naposledy upravil(a) Frantisek.Pudil dne 21 zář 2020, 06:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3073
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4850 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Jan.Hora »

Je to dobrovolná záležitost - jak pro kandidáty jejich vytváření, tak pro KF jejich využití k rozhodování. Nikdo to nemá povinné a PO nebude kandidáty nijak hodnotit, pouze ty medailonky připraví. Jestli ti přijdou směšné nebo nějak problematické, tak je řešení jednoduché - prostě je ignoruj a rozhodni se ve volbě podle jiných kritérií ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Jan.Zavadil

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 284
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Směšné mi to tedy rozhodně nepřijde. Přijde mi to jako nepřípustné vměšování PO do věcí do kterých je PO prdlajs. Probírat co vede současné PKS ke změnám v zaběhlých postupech v průběhu volby nového PKS nehodlám. Mohlo by to vypadat jako spekulace. A spekulací jsem dalek. (Více-méně)
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Jan.Hora píše: 19 zář 2020, 09:26 Objevil se dotaz, jestli by nebylo dobré mít pro kandidáty medailonky jako byly ty ve volbách vedoucích odborů, aby se KF mohlo ve volbě co nejlépe rozhodnout a asi už jste si všimli, že to formálně procesujeme. Je to velmi dobrý nápad a PO nám obratem nabídlo, že medailonky s kandidáty sestaví. PKS tedy formálně schválilo plán s harmonogramem, můžete se těšit na medailonky skládající se z krátkého videa a vypracovaných úkolů, tak jak je zvykem :)

Kandidáty kontaktuje @Jana.Kolarikova s detaily (které najdete je i v harmonogramu přiloženém u usnesení).

Děkuju Janě, že se toho ujme, kandidátů není zrovna málo :)
Nacelniku, mela bych jeden procesne-technicky dotaz a dve (tri) osobni otazky/poznamky. Muzu?
1) Procesne-technicka: to předkousani kandidatu vhodnym vyberem otazek a hodnoticich kriterii ze strany vedouci PO (mozna s nejakou konzultaci od stavajiciho PKS, ktere, pokud to na mobilu dobre sleduji, kandiduje cele znovu), je zasah do volby clenu noveho PKS Praha cleny krajskeho sdruzeni Praha. Nemelo by o tom, ze to tak chce, rozhodnout spise KS Praha nez PKS Praha, kteremu konci mandat a kandiduje znovu a je tak troooosicku ve stretu zajmu?

Podle meho nazoru i to, ze neco ohledne voleb do PKS prazskemu KS predkousava PO, je poruseni subsidiarity. A to, ze o tomto postupu a zasahu rozhoduje dosluhujici PKS, ktera kandiduje, je podle meho klasicka demonstrace stretu zajmu a taky poruseni subsidiarity.

Mam za to, ze vetsina clenu KS Praha je svepravnych a dokazou klast otazky, zajima-li je neco, at uz na foru nebo na grilovani na krajske schuzi. A nepotrebuji to predkousat od PO ani od stavajiciho PKS. A kdyz nekdo mimo Prahu ma tu touhu taky, tak pokud vim, otazky zde muze pokladat taky, takze v tomto pripade ma vedouci PO uplne stejnou moznost ptat se tady jako kdokoli jiny.

2) Osobni 1: Nenasbirala uz vedouci PO vic nez dost neformalni moci pres svoje vyberka a svoje koordinatory, abychom si ji jeste pousteli do predvyberu predsednictva v Praze (vhodnou volbou otazek se da ovlivnit mnohe. A take se tem, kteri ji nikdy nekritizovali, da dat dopredu echo na co se maji pripravit nebo jim nastavit otazky na miru - aspon predpokladam, ze otazky budou pro kazdeho aspon stejne a nebude to jak z toho vtipu o Cechovi, Slovakovi a Romovi v balone....)

3) Osobni 2 na @Jana.Kolarikova : mohly by byt ty pripadne otazky trochu vic k veci nez napr. zkouska ze znalosti prazskeho programu nazpamet (viz vyberko na clena KOKS/KODO tymu) nebo zkouska z obsahu webovek nazpamet (vyberko na analytika)? Mam za to, ze volby do PKS nejsou recitacni soutez a schopnost naucit se neco nazpamet nepovazuji pro volbu do PKS osobne za prilis relevantni (stejne tak jako v predchozich dvou prikladech).


A navrch jeste posledni otazka na navrhovatele @Jan.Hora : planujes to zkouset prosadit jako vylepseni v cele repubice jako obecny pristup k volbam do PKS kdekoli, nebo si vystacis s tim, aby to tak probehlo ted v Praze.
Naposledy upravil(a) Bohdana.Hola dne 20 zář 2020, 17:49, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Tereza.Hubackova

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3073
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4850 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Jan.Hora »

Kandidující členové se na přípravě medailonků nijak podílet nebudou. A ve volbě PKS Praha rozhoduje jen a pouze KS Praha. PO ve volbě nemá žádný vliv, pokud se členové rozhodnou medailonky ignorovat, klidně můžou. Kandidáti se mohou rozhodnout medailonek odmítnout (nebo si vytvořit vlastní).

Co se týká postupu - byl použit už pro volbu vedoucích odborů, dává mi smysl aby ho začaly používat i kraje pro volby svých předsednictev. Vždy to ale bude na rozhodnutí konkrétního kraje (ať už KF jako celku nebo PKS) jestli si je nechá připravit nebo ne. Docela mě mrzí že v tom zase někdo má potřebu hledat zlé úmysly a vytvářet nějaké konspirační teorie :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Jan.Zavadil

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 284
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Tak mně je zase celkem jedno co koho docela mrzí. Možná to je fajn myšlenka, ale určitě jen pro volby budoucí. Co se týká voleb probíhajících, bylo by to bezva nechat tak jak to je. V tom případě nikdo (alespoň tedy já v tom nic
hledat nebudu).
Oznámení moderátora:
Uživatel byl napomenut za opakované prezentování stejného stanoviska
Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Adam.Jaros »

Frantisek.Pudil píše: 20 zář 2020, 16:47 Nádhera! Sice nechápu proč se do organizování kandidování do PKS hrne i PO. (Protože tiše doufám, do toho PO nic není, ale budiž.) Nicméně přátelé, myslete na zastoupení znevýhodněných skupin! V dnešní době je naprosto nepřípustné, aby by ředitel tak významné a nebojím se napsat naprosto klíčivé instituce jako je PKS byl muž, bílé pleti, s IQ nad 100, bez tělesného nebo mentálního handicapu a nedej Bože s heterosexuální orientací. Jak bychom vypadali před veřejností? Podle mne vedoucí funkci by měla zastávat idealně afroameričanka (v nouzi to může být afročeska) s dřevěnou nohou, lesbickými nebo bisexuálními sklony. Podředitelé a členové PKS by měli mít mezi svými členy zastupce znevýhodněných skupin a alespoň jednoho mimozemšťana. ('Sehnat mezi Piráty v Praze mimozemšťana bude asi nejmenší problém). To je podle mne důležitější než medailonky. O omalovánkách, které pro kandidáty do PKS připraví PO ani nemluvím.
Možná sis nevšiml, ale jsi ve straně, která velice podporuje rovnost a práva menšin. Tenhle tvůj výblitek je na úrovni extrémně-pravicové konzervativní dutohlavé kreatury. Očekávám samozřejmě teďka ageistický zářez jako odpověď, ale nemusíš se ani namáhat. Půjdeš sám nebo ti mám podržet dveře?
Frantisek.Pudil píše: 20 zář 2020, 17:10 Směšné mi to tedy rozhodně nepřijde. Přijde mi to jako nepřípustné vměšování PO do věcí do kterých je PO prdlajs. Probírat co vede současné PKS ke změnám v zaběhlých postupech v průběhu volby nového PKS nehodlám. Mohlo by to vypadat jako spekulace. A spekulací jsem dalek. (Více-méně)
Jsi v pořádku? Nepotřebuješ nějakou odbornou pomoc? Fakt ne? Třeba homeopatika na paranoiu?
Oznámení moderátora:
Uživatel byl napomenut za příspěvek mimo téma
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Michaela.Nepejchalova, Jan.Zavadil
Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 284
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

???
Oznámení moderátora:
Uživatel byl varován za opakovaný offtopic

Tímto uživatele vykazuji z jednání Krajského fóra Praha na dobu jednoho týdne
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Já jsem původně pochopila, že PO chce pomoct s přípravou medialonků jednotlivých kandidátů a to mi přišlo super. Co ale nechápu, proč by mělo PO vymýšlet nějaké vlastní otázky a úkoly a ty kandidátům dávat. Tohle je volba nás, pražských, a myslím si, že je jen na nás (členech) na co se chceme kandidátů zeptat. PO do toho s prominutím nic není, tohle je věc čistě pražská. Takže původní myšlenka dobrá, ale prosím ne. Přijde mi to tak zásadní zásah do voleb, že by to mělo být řádně prodiskutováno se všemi - může to totiž volby samotné dost ovlivnit. Ono když jsi trochu zdatný v personalistice, což doufám a předpokládám že naše PO je, tak prostě můžeš ty úkoly a otázky zacílit tak, aby ses strefil do "svého" oblíbeného kandidáta a tím mu třeba pomohl (a naopak). Vzhledem k tomu, že prostě o nestrannosti pochybuju (každý jsme jen člověk a někoho prostě máme rádi a někoho naopak), tak bych to nechala na nás, členech. Myslím si, že jsme dostatečně kompetentní na to, abychom se kandidátů zeptali na to, co je pro nás, pražské, důležité a co od svého pražského vedení očekáváme. Zastavte to prosím vás. Nebo mě bez emocí a urážek přesvědčte, že PO ví o našich potřebách víc než my.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Daubner, Vojtech.Pikal, Tereza.Hubackova

Na dovolené, nerušit.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“