Adam Zemek [PŘIJAT]

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Zamčeno
Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 204
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 259 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Adam Zemek [PŘIJAT]

Příspěvek od Adam.Zemek »

Ahoj všem!

Po více jak dvou letech registrovaného příznivectví a také necelých dvou letech v Dopravní komisi RMB a Představenstvu DPMB, kde je mi ctí dosud Piráty reprezentovat, jsem se rozhodl plně nalodit a podpořit brněnský pirátský tým.

V roce 2018, kdy jsem poprvé pomohl Pirátům doplnit kandidátku, jsem psal své představení, takže pokud máte zájem, koukněte tam, případně mám i profil na lide.pirati.cz.

Moje hlavní téma je doprava ve městě. Specializuji se na městskou hromadnou dopravu, ale dopravu vnímám jako celek. Jeden systém, ve kterém se doplňují MHD, pěší, cyklo i individuální doprava. Měli bychom dát každému možnost volby, kterou dopravu využije. Tzn. podmínky by měly být dobré pro všechny, pokud je to možné. V tomto kontextu považuji současnou politiku vedení města (resort dopravy má v gesci aktuálně ODS) za nepříliš ideální a rád bych pomohl se změnou. Vadí mi rušení přechodů, rušení cykloobousměrek a bezbřehá preference IAD. Podle mne bychom měli především preferovat MHD, vytvářet buspruhy, vylepšít preferenci na křižovatkách a přitom také věnovat pozornost cyklodopravě, která má podle mne velký, zatím však bohužel z velké části v Brně nevyužitý, potenciál. Navíc město musí být nejen průjezdné, ale také "průchozí". Nechci však dělat žádnou revoluci, klíč je ve vysvětlování, diskusi a kompromisu, který bude výhodný pro všechny. Věřím však, že se najde dost lidí, kteří v poslední době také cítí v této oblasti deficit, který je třeba napravit.

Kromě dopravy vnímám jako důležitá témata i transparentnost a digitalizaci. V rámci svého působení v Dopravním podniku se snažím dohlédnout na to, aby všechna výběrová řízení byla maximálně otevřená a férová (a že někdy je to opravdu velký boj...). Zároveň je třeba průběžně modernizovat veškeré systémy a zavádět nové možnosti, které dnešní doba poskytuje - například Elektronické odbavení cestujících ("šalinkarta na kartě" a teď už i v rámci druhé etapy "platba kartou ve vozidlech") je super projekt, který (i z pozice člena Představenstva DPMB) velmi podporuji a těším se, jak jej budeme dále společně s kolegy z DP a města rozvíjet.

Osobně vidím Piráty jako šanci. Dělat politiku čestně, transparentně, férově a dobře. Dívat se na data, být konstruktivní, bavit se vždy i s oponenty, ale zároveň mít jasná pravidla a hodnoty, které jsou nepodkročitelné. Vytáčí mne populizmus některých stran na celostátní úrovni a rád bych alespoň kapkou přispěl k tomu, že i běžní lidé nezajímající se o politiku budou skutečně vidět, že to jde dělat i jinak a že všichni politici nejsou ti špatní.

Věřím, že společně budeme schopní věci posouvat kupředu a opravdu změnit budoucnost k lepšímu! :-)

Pokud na mne máte jakýkoliv dotaz, sem s ním.

Těším se na společné setkání na schůzi.
Adam

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | +420 732 627 289

Uživatelský avatar
Michal.Marciniszyn
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 554
Registrován: 07 dub 2016, 13:48
Profese: Manager, Software Engineering
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 544 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

Re: Adam Zemek

Příspěvek od Michal.Marciniszyn »

Ahoj Adame,

po předchozím grillování na městské schůzi si Tě pozveme na zasedání předsednictva na pohovor před hlasování a přijetí. Budeme Tě informovat hned jak bude znám termín zasedání předsednictva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Marciniszyn za příspěvek:
Adam.Zemek

Předseda MS Brno
Zastupitel Brno-střed
Tel: 736 538 973
Email: michal.marciniszyn@pirati.cz

Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 204
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 259 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Adam Zemek

Příspěvek od Adam.Zemek »

Ahoj, supr, díky, těším se :-)

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | +420 732 627 289

Uživatelský avatar
Jan.Wagner
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 498
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Adam Zemek

Příspěvek od Jan.Wagner »

Ahoj Adame,

děkujeme za představení a zájem se k nám přidat. Rádi bychom tě pozvali na setkání s předsednictvem místního sdružení Brno, které proběhne v úterý 6.10. od 16:30ti v Záhradě, Údolní 37, abychom se navzájem lépe poznali, než o tobě budeme hlasovat. V pondělí ti ještě pošlu zprávu. Kdyby do té doby náhodou nastala nějaká změna, tak tě budu informovat.

Ještě jednou díky a budeme se těšit na setkání :)

Za brněnské Piráty,
Honza Wagner
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Wagner za příspěvek:
Adam.Zemek

Миру мир!

Uživatelský avatar
Jan.Wagner
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 498
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Adam Zemek

Příspěvek od Jan.Wagner »

Ahoj Adame,

zahlasovali jsme a byl jsi přijat na palubu MS Brno.

Gratuluju a těším se na budoucí spolupráci :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Adam.Zemek, Marek.Lahoda

Миру мир!

Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 333
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: Adam Zemek [PŘIJAT]

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Ještě vkládám odkaz na hlasování o přijetí a prosím @Jan.Wagner, aby vlákno uzamkl. Díky :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vendula.Svobodova za příspěvek:
Adam.Zemek
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Brno“