KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 995
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Tereza.Hubackova píše: 09 zář 2020, 20:16 Zdravím a dovoluji si upozornit na nominační vlákno @Ondrej.Chrast, náš skvělý předseda ZK. Podpořit ho můžete tady: :arrow: viewtopic.php?f=349&t=53605.
Vzkaz pro moderátora (jestli dobře chápu, tak je to @Georgia.Hejdukova , i když úvodní příspěvek vykopl @Jan.Hora.
Prosím jednoho z vás o aktualizaci úvodního příspěvku.

2* druhá odmocnina z 250 = 31,6 , tj. 32.

Mám za to, že @Ondrej.Chrast už má nasbíráno, i když ještě nepřijal nominaci.

A peloton se nám mezitím rozšířil o další kandidáty:

@Martin.Arden
@Pavel.Nazarsky


Gratuluju @Kornelia.Gottmannova a @Jan.Hora k nasbírání podpory skupiny členů.

Těším se, že přibudou i další pražské osobnosti, ať je z čeho vybírat. Myslím, že jich nemáme málo. Jenom jsme s nimi trochu málo pracovali....... ;o)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 4):
Tereza.Hubackova, Georgia.Hejdukova, Petr.Daubner, Jan.Zavadil

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 995
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Karel.Nejedlik píše: 08 zář 2020, 11:45
Bohdana.Hola píše: 08 zář 2020, 11:25 ...
Tak jen doufám, že nepodepsala nějakou brutální dohodu o nekandidování v rámci mírových ujednání z křížové výpravy. To by byla velká škoda!
Jako humor dobrý (pak to asi nepatří sem), ale pokud to myslíš vážně....
Já to myslím naprosto vážně.
Narozdíl od některých jiných si Míša svoje bitvy bojuje sama a nepotřebuje za sebe do nich vysílat svoje "manži" nebo kamarádíčky.
Ví velmi dobře, že přítulsví s hlavounem jí žádný kladný body nepřinese, ale spíš sebere (protože princip "sousedovy dvě kozy na malém českém dvorečku" a taky pocit některých salieristů, že když nevyšlo sestřelení hlavouna napřímo, tak bude prima ostřelovat zase chvíli pro změnu jeho přítelkyni.....)

Míša je srdcař.
Jako @Michaela.Krupickova
Jako @Simona.Bartova
Jako @Romana.Klimesova


Jako spousta dalších, co k Pirátum přišlo s nadšenim, nosnými myšlenkami, aktivitou a nápady a pak se raděj stáhli, protože to nabralo směr, ve kterym se necítěj komfortně a raděj se nechaj převálcovat a rezignovali a šli dělat něco smysluplnějšího než pracovat do úmoru a vyhoření pro S....u P...u K.....ů.

(A srdcaři nerostou na stromech, abychom si mohli dovolit s nimi plýtvat a uklovat je k smrti nebo aspoň k rezignaci a ke stažení z veřejného života. Někteří lidé se sice veřejně nechávají slyšet, že "aktivisti by se měli střílet", ale furt tak nějak doufám, že to není a nikdy nebude přístup, který tady u Pirátů získá navrch!)

Bez takovýchhle lidí by Piráti rozhodně nebyli tam, kde jsou dnes. Byla by to partička podivných lidí od počítačů. A když tyhle lidi oprudíme a vyštípeme a necháme rezignovat a vyhořet, tak zase za chvíli nebudeme tam, kde jsme dnes. Zato tam, kde je dnes, bude Babiš a bude tam ještě zapikanější než je dnes. A to je prostě špatně a to snad nechceme nikdo, ne?

A my prostě potřebujeme používat energii na komunikaci směrem ven a ne jí plýtvat v nesmyslnejch interních bitečkách a přeměřování eg.
Potřebujeme nováčky a potřebujeme je vtáhnout do cvrkotu a zapojit.
Potřebujeme pracovat s potenciálem lidí, které máme, protože zas tolik jich nemáme, abychom si mohli dovolit to nedělat.
Potřebujeme stavět na nosných myšlenkách a ne jen na stavbě technologie moci. I když se bez té technologie neobejdeme, tak kvůli ní nás stejně nikdo volit nebude nebo to rozhodně nebude dělat dlouho, pokud zjistí, že je to jenom prázdná nádoba a že kážeme vodu a pijeme víno.
A jestli pro mě někdo představuje důstojného reprezentanta tohohle směru, tak to jsou ta čtyři jména výše (a pak samozřejmě celá řada dalších lidí, kteří něco kladného v téhle straně reprezentují). Ráda bych, aby jejich hlas neumlkl a jejich energie nepřišla vniveč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kricensky, Tereza.Hubackova, Jan.Zavadil, Blanka.Charvatova

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Adam.Jaros »

Zatímco se dosluhující PKS jistě pečlivě připravuje odpovědi na moje dotazy, mám tu sérii dotazů pro kandidující!
  • Dostačuje anti-diskuzní/předváděcí formát schůzí KS? Pokud ne, co byste na něm změnili?
  • Trápí vás absence zápisů ze schůzí KS? Zavedli byste je a dbali na jejich vytváření?
  • Trápí vás absence/pozdní dodání zápisů ze schůzí PKS? Dbali byste na jejich vytváření a včasné dodání?
  • Trápí vás absence zápisů/termínů schůzí KETů? Dbali byste na jejich vytváření a včasné dodání?
  • Trápí vás neznalost/nečinnost nováčků na systémech strany? Pokud ano, co uděláte pro jejich vzdělávání a zapojení?
Obecně, máme spoustu členů a spoustu MS, ale zároveň větší nepořádek než zbytek republiky. Je jasné, že leckterým věcem/lidem to může svědčit, ale takhle my to dělat nechceme. Jsme transparentní organizace, která by chtěla, aby i stát byl transparentní. Proto musíme začít u sebe a dodržovat základní pravidla, mezi která patří například zásady týmové spolupráce. Přestože jsme největším KS této strany, komunikace tu vázne, Fórum je nevyužívané až zatracované, nemáme vlastní jednací řád a tápeme v dalších stranických systémech. Výkonnostní orientaci pouze na volby jsme již zkusili, drolí se nám základy. Pojďme je postavit trochu lépe.

Díky za odpovědi and make KS Praha great again!
Naposledy upravil(a) Adam.Jaros dne 10 zář 2020, 18:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, rád bych využil tuhle příležitost, abych poděkoval za dvouletou práci našemu dosavadnímu předsednictvu, které právě dokončuje svůj mandát.

Vedli jste největší krajské sdružení s rozpočtem 10 mil. Kč, ne vždy to byla populární úloha, nicméně zase jsme se i díky vašemu vedení o kousek posunuli, úspěšně vedeme hlavní město a několik městských částí, i když jsme utrpěli i politické porážky a převraty a na některých věcech potřebujeme zapracovat, nicméně celkově máme velmi slušně našlápnuto.

Jmenovitě chci poděkovat:
@Jaromir.Beranek za jeho věcný přístup, vytrvalost a zodpovědné finanční plánování, díky kterému si Praha vede finančně velmi dobře.
@Jan.Hora za to, že aktivně mluví se všemi lidmi a naslouchá různým pohledům na věc a trpělivě vysvětluje kroky krajského vedení.
@Magdalena.Valdmanova za zájem o místní sdružení, klidné vystupování a poctivou účast na důležitých rozhodnutích krajského předsednictva.
@Michal.Zachar za obrovský posun v mediální podpoře místních sdružení a vlastní aktivitu v oblasti vzdělávání.
A konečně @Alice.Hamalova za spoustu té práce pod kapotou, bez které by naše bárka daleko nedojela, včetně řešení některých důležitých a ne úplně vděčných úkolů.

Určitě jsem neuvedl vše a možná mě doplníte o věci, které byly podstatnější, ale tohle jsou věci, kterých jsem si zvenku všiml. :-)

To, že člověk věnuje dva roky života dobrovolnické práci nad rámec svých povinností, kde je navíc pod ostřížím zrakem členstva, vůbec není samozřejmost.

Abychom tu neměli pouze kritiku, chci, abyste věděli, že si těch pozitivních věcí, které se nám podařily, a té odvedené práce na nich vážíme.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 761
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Martin.Sterba »

Myslím, že by měla být zachována v novém PKS alespoň nějaká kontinuita. Založil jsem proto nominační vlákno na podporu @Jaromir.Beranek do nového PKS.

viewtopic.php?f=349&t=53609&p=714997#p714997
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvky (celkem 7):
Karel.Nejedlik, Jiri.Belsan, Bohdana.Hola, Martin.Arden, Petr.Daubner, Jan.Zavadil, Michal.Macek

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ladislav.Dvorak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 08 led 2018, 11:07
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 1079 poděkování
Dostal poděkování: 979 poděkování

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Ladislav.Dvorak »

Rád bych se zeptal všech kandidátů na jednu otázku.
Napiš prosím jednu věc, která ti vadila na současném PKS a jak konkrétně bys ji dělal*a jinak?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Dvorak za příspěvky (celkem 3):
Bara.Soukupova, anonym18401, Helena.Buchtova
MS P4 | ladislav.dvorak@pirati.cz | mobil: 72I 72I 2O2
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1203
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 734 poděkování
Dostal poděkování: 2468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Oznámení moderátora:
Úvodní příspěvek aktualizován
Čistě procesně si dovolím poznamenat, že na nominaci je potřeba 16 hlasů
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 3):
Martin.Stanek, Jan.Zavadil, Bohdana.Hola

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 620
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1160 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Vážení, díky moc za nominaci i její podporu, kterou tímto přijímám. Chtěl jsem jen říci, že si toho moc vážím.

Nechci dělat účet bez hospodského a ještě chvíli s nominační řečí počkám, zda-li se objeví další ohlénutí stávajícího PKS OFFTOPICdíky Michalovi a Honzovi, že již tak učinili. Přečíst si tato ohlédnutí je pro mě velmi důležité - považuji za velmi zásadní navazovat na to dobré co se našemu KS za ty roky povedelo a rozvíjet to slabší, co se ne vždy dařilo. Musíme však také vytvářet nové příležitosti jak se zase, jako celé KS, posunout o kus dále. A o tom to je.

Nominační řeč vysoustružím přes víkend a ve svém nominačním vlákně také zodpovím všechny dotazy.
No, a na co se můžeme v příštích 2 letech zajisté těšit?
Adam.Jaros píše: 10 zář 2020, 12:46 ...
Díky za odpovědi and make KS Praha great again!
Yes, we can!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Kalis, Karel.Nejedlik, Jan.Zavadil, Helena.Buchtova, Martin.Arden, Kornelia.Gottmannova

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Uživatelský avatar
Martin.Arden
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 110
Registrován: 23 zář 2012, 00:58
Profese: Kouč FJ, evangelický pastor. pracovník
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Martin.Arden »

Dovolte mi zde podat návrh k nominaci @Zuzana.Freitas Spolupracuji se Zuzkou dlouho, vidím kolik toho -a v jaké kvalitě- dělá pro Olgu. Šíře záběru jejíich tandemu v soicální oblasti je fakt obrovská. Jsme spolu v bytové komisi na magistrátu, pomáhala mi nezištně v pastorační a sociální práci...a tak si říkám, že -i jako člověk, -i jako pirátka by se do budoucího PKS týmu docela hodila. Teď je to na ní samotné, zda na moji výzvu přistoupí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Arden za příspěvky (celkem 4):
Bohdana.Hola, Michal.Novak, Dana.Balcarova, Jan.Zavadil
Jiri.Belsan
Příspěvky: 1123
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1984 poděkování
Dostal poděkování: 1896 poděkování

Re: KF Pha 12/2020 - volba předsednictva KS Praha

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Martin.Arden píše: 11 zář 2020, 16:43 Dovolte mi zde podat návrh k nominaci @Zuzana.Freitas Spolupracuji se Zuzkou dlouho, vidím kolik toho -a v jaké kvalitě- dělá pro Olgu. Šíře záběru jejíich tandemu v soicální oblasti je fakt obrovská. Jsme spolu v bytové komisi na magistrátu...a tak si říkám, že -i jako člověk, -i jako pirátka by se do budoucího PKS týmu docela hodila. Teď je to na ní samotné, zda na moji výzvu přistoupí.
Nominační vlákno Zuzany Freitas již existuje
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“