Členský podnět - Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Souhlasíte se zahájením jednání krajského fóra v této věci?

Ano
27
51%
Ne
19
36%
Zdržuji se
7
13%
 
Celkem hlasujících: 53 - Celkem hlasů: 53

Uživatelský avatar
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Příspěvky: 745
Registrován: 25 lis 2013, 10:23
Profese: fyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Martin.Kucera píše: 29 srp 2020, 16:19
Petr.Vileta píše: 29 srp 2020, 15:56
Mikulas.Ferjencik píše: 28 srp 2020, 23:59 Můžeme se bavit o tom, jak mají být rozděleny pravomoci mezi PKS a PO, ale převést alespoň z poloviny náklady na koordinátory na kraje je naprosto rozumný krok
Miki, já bych financování dělil stejným poměrem jako pravomoci, respektive náplň práce koordinátora. Co bude dělat pro PO, platí PO, co bude dělat pro kraj, platí kraj. Může to někde vyjít 1:9, jinde 9:1 ;)
Hele, tak si najdi v registru smluv zadávací list nějakého koordinátora a napiš, co z toho je podle tebe "práce pro PO".
Protože IMHO drtivá většina práce koordinátora je práce pro kraje, akorát část jí musí být řízena centrálně, aby bylo zajištěno, že bude provedena všude, včas a v požadované kvalitě.
Ahoj,

Dlouhodobě nerozumím tomu, proč pro centrální koordinaci je nutné mít situaci, kdy mají koks dva zdroje financování a tedy dva šéfy. Není mi jasné, proč by tým koordinátorů přestal fungovat, kdyby PO nemělo přímou moc nad částí jejich mezd. Pouze nějak tuším, že se stávající uspořádání vyvinulo historicky kvůli tomu, že jiná vyzkoušená uspořádání nefungovala... Poučte mě.

Pokud jde o finance a samotnou anketní otázku, jde fakticky o zvýšení rozpočtu na koordinátory při zachování stávající manpower. A tedy snížení alokací na jiné věci. Jsem zvědavý, kolik krajů řekne: "ano, máme víc peněz než potřebujeme".

Dan
Naposledy upravil(a) Daniel.Mazur dne 29 srp 2020, 19:37, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvky (celkem 4):
Jan.Zavadil, Robert.Magni, Tereza.Hubackova, Kornelia.Gottmannova

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1206
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Oznámení moderátora:
Malinko jsem upravila název, aby bylo jasno, že jde o členský podnět
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 4):
Daniel.Mazur, Jan.Zavadil, Vojtech.Pikal, Lucie.Spacilova

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Jan.Hamal.Dvorak
Technický odbor
Příspěvky: 177
Registrován: 29 dub 2009, 22:38
Profese: Informatik
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy
Dal poděkování: 681 poděkování
Dostal poděkování: 927 poděkování

Re: Členský podnět - Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Příspěvek od Jan.Hamal.Dvorak »

Osobně jsem také nešťastný z toho, jakým způsobem se snažíme posílit rozpočet centrály.
Preferoval bych upravit poměr financování krajů vs. centrály z příspěvků na krajské zastupitele mírně ve prospěch centrály.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hamal.Dvorak za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Kucera píše: 29 srp 2020, 16:19 Hele, tak si najdi v registru smluv zadávací list nějakého koordinátora a napiš, co z toho je podle tebe "práce pro PO".
Protože IMHO drtivá většina práce koordinátora je práce pro kraje, akorát část jí musí být řízena centrálně, aby bylo zajištěno, že bude provedena všude, včas a v požadované kvalitě.
Ne, ty mi napiš, co je práce pro PO https://smlouvy.pirati.cz/smlouvy/2019/ ... A---Masek/ :D

Já mám přibližnou představu, co Míra pro KS PLK dělá, ale nějak si nemohu moc vzpomenout, co dělá pro PO, tedy kromě snad toho, že odešle požadavek a pak v PiCe uskladní Pirátské listy před volbami. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Pavel.Nazarsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 23 črc 2014, 12:24
Profese: učitel
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: Členský podnět - Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Příspěvek od Pavel.Nazarsky »

Proč má tenhle podnět tak zavádějící a manipulativní název?
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Příspěvek od Petr.Vileta »

Pavel.Nazarsky píše: 30 srp 2020, 19:44 Proč má tenhle podnět tak zavádějící a manipulativní název?
Odpověď je skryta v osobě autora zakladatele podnětu. :P

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 752
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Členský podnět - Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Příspěvek od Michal.Macek »

Přijímám tímto výzvu Honzy Hory, který ukončil diskusi na dnešní krajské schůzi s tím, že máme pokračovat zde.
Pokračuji tedy zde:

Rád bych k věci uvedl trochu kontextu a v závěru se vyjádřil, proč nesouhlasím se svoláním členského podnětu.

Kontext:
Opatření, které Jana svojí anketou avizuje, je totiž směřováno primárně k ostatním krajům. Těm po letošních krajských volbách přiteče do rozpočtů značný množství prostředků, totiž příspěvků na zastupitele (lze očekávat klidně 130 nových krajských zastupitelů napříč republikou). Část těchto příspěvků odvedou centrále, ale velká část jim zbyde.
Zároveň aby centrála mohla dělat kvalitní servis straně, která co do objemu agendy na podzim 2020 dost nakyne (je rozdíl být v 5-8 krajských koalicích a nebýt v 5-8 krajských koalicích), načež znovu nakyne po volbách 2021, je žádoucí rozpočet centrály poměrově navýšit.
Aby se nemuselo sahat do koeficientu odvodů z příspěvků krajů centrále (což se letos navíc při nejlepší vůli nestihne, alespoň ne bez zbytečný krve), jeví se převedení financování koordinátorů na kraje jako dobrý krok. (Podobně převedení nižších pater MO taky na krajský rozpočty).
Jana na to jde vlastně dobře, když se strany ptá, co my na to, a zároveň obesílá krajský předsednictva.

Na její výkop se tak dá z Prahy dívat dvěma pohledy:

Buď pohledem, který si vybral Jakub. Tedy že "PO chce Prahu připravit o desítky tisíc" (je teď v principu jedno, zda to je 400 tis. nebo 240 tis., ale vypadá to, že na 240 - tedy půl úvazku - se shodují čísla našeho PKS i Jany). K tomuto ještě viz poznámka č. 1.

Nebo pohledem, který si vybírám já; tedy že si Praha za 240 tis. koupí: 1) narovnání svojí situace se situací v ostatních krajích a 2) schopnost centrály strany realizovat klíčové projekty a další fíčury, které dají straně vč. Prahy takovou podporu, jakou bude od příštího roku potřebovat. Některé věci totiž umí realizovat jenom dostatečně personálně a finančně zajištěná centrála strany. (Ještě by to teda uměl poslanecký klub, ale ten máme od toho, aby odváděl skvělou politickou práci ve sněmovně, ne aby musel suplovat centrálu strany.)

Pozn. 1: Zde si neodpustím jednu poznámku týkající se osobních vztahů:
Já se totiž Jakobovi opravdu nedivím, že na určitý podněty reaguje velmi citlivě. Já mít za sebou s někým historii, jakou má Jakub s Janou, tak zcela upřímně taky a priori nebudu zrovna fandou jeho nebo jejích návrhů. Neobhajuju to, nesouzním s tím (protože každej z nás se může kdykoli rozhodnout, že bude předpokládat spíš dobrou vůli), ale rozumím tomu.

Teď proč podnět nepodpořím:

Věcně je v pořádku. Princip kdo platí, ať úkoluje, nechť je zachován. Je OK, že na tuhle chybu v anketě bylo upozorněno, ale jsem si celkem jistej, že jde o chybu při psaní, nikoli v úmyslu.

Nicméně tenhle podnět by se dal označit jako "s brokovnicí na komára". Ano, komára to pravděpodobně zabije (chybka bude odstraněna), ale collateral damage jsou zbytečně vysoký.
Jsem přesvědčenej, že výsledku "PO bude platit půl člověka v Praze a všech ostatních krajích, toho si bude úkolovat, aby udržoval sdílené know-how a nějaký transfer informací, a ostatní koordinátory si budou jak Praha, tak ostatní kraje, platit sami a budou si je sami řídit" v pohodě dosáhneme i bez tohohle podnětu.

Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvky (celkem 4):
Martin.Stanek, Adam.Jaros, Jan.Hora, Ondrej.Kalis

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 306
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Příspěvek od Petr.Daubner »

Souhlasím s Pavlem Nazarským, že název podnětu není úplně v pořádku a je docela manipulativní.
Nicméně v tom zásadním souhlasím s Jakubem: koordinátoři by měli patřit pod kraj. A rovněž souhlasím s jeho názorem, že jeden člověk (koordinátor) nemůže být řízen dvěma lidmi (či orgány - PO i PKS). Praha má hodně členů a PKS určitě zvládne řídit naše koordinátory lépe než PO. S tím pak samozřejmě souvisí i financování: aby naši koordinátoři pracovali kvalitně, musí být také kvalitně zaplaceni. Pokud PO potřebuje něco jako koordinátory, mělo by mít své vlastní a jejich kompetence by se neměly s těmi krajskými překrývat.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Opakuje se to, nu tož se budu taky opakovat:

Jak jsem jen doteď dokázali fungovat s KODO, které řídí PO i kraj? Velká záhada! :)

Jako sorry, ale mě to přijde úsměvné, ten systém tady běží 3 roky, nikdo to neřeší, ale jak se začnou řešit peníze, tak se najednou zjistí, že to přeci nemůže fungovat. Jako lol, no :lol:

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Romana.Klimesova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 146
Registrován: 04 kvě 2015, 12:55
Profese: herečka
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: Členský podnět - Nesouhlas s plánem připravit krajské sdružení o peníze

Příspěvek od Romana.Klimesova »

Dvě diskuze na jedno téma - kdo ví, není li jich více - vezmu tu, která je první při ruce.

Jako nejsnažší řešení se mi nabízí založení krajských PO - netajím se tím,že bych v takovém uskupení ráda viděla odborníky, nebo minimálně někoho, komu je práce s lidmi přirozeně blízká, umí motivovat, nadchnout, je dobrý manažer a zároveň lidsky a osobnostně zkušený natolik,aby věděl, jak s ostatními efektivně spolu - pracovat.
Spolupráce je totiž pro mě stále poměrně silným elementem, který oceňuju ;-)
Situace : PKS si úkoluje a platí svého koordinátora mi sice na jednu stranu přijde naprosto přirozená, na druhou stranu není vyjímka, že vztah mezi zástupcem / či zástupci / PKS / a KoDo skřípne a někdy skřípne natolik, že ta spolupráce už není možná.
..se tu snažím být kulantní,ale moc mi to nejde, tak se na to asi vykašlu a napíšu to na plnou hubu. Stačí jeden kretén v PKS a KoDo se veze...i kdyby byl sebezlatější ... A odvolání už nemá nikde. Národ promine hrubší slova ;-) .. PS: Nejde o případ Prahy, znám to i z jiných koutů republiky ;-)
Obloukem se vracím k začátku - chceme li mít funkční a schopné KoDo, musíme mít funkční a schopné PKS. A musí jít o spolupráci mezi oběma subjekty - nikoliv na hru " já jsem Bůh a Ty poslouchej" ;-) A i proto to krajské PO. Dost si od něj slibuju ;-)

Kdo bude dělat práci pro centrální PO, když toto nebude mít své koordinátory?
Velmi bych uvítala tým lidí, kteří pracují právě na věcech celostátních.
Nemyslím tím vyplňování zbytečných tabulek, žádnou "práci pro práci" stylu " dostaneš odměnu,když vyplníš tabulku" ,ale skutečnou reálnou, konstruktivní a hmatatelnou práci.
Volby v příštím roce - čeká nás toho tolik, že včera začít už bylo pozdě.
A volbami do PS to nekončí.
Potřebujeme posily v MO, TO, AO - prakticky ve všech odborech.
Potřebujeme lidi, kteří se vrhnou do ulic a strhnou ke spolupráci další lidi.
Potřebujeme ven z tý naší bubliny a na to musíme mít nápady jak na to a lidi, kteří to zrealizují.
A další a další věci a činnosti...doplníte si sami :-)
A tohle vidím jako příležitost pro centrální PO - zajistit dostatek těhle lidí a tyhle lidi také zaplatit.
Víc a víc se totiž potkávám s tím, že sedřít z člověka kůži a počítat s tím, že on si to rád nechá a zadarmo jsme přijali jako normu.
A nelíbí se mi to zbla ;-)

No...skoro je to na totální rekonstrukci PO že? ;-)

Zase mám s forem na čtvrt roku vybráno :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Romana.Klimesova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Bohdana.Hola
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“